Pomimo tego, że ostatni baner z Raiden Shogun osiągnął rekordową sprzedaż, społeczność Genshin Impact nie wydaje się być zadowolona.

Tak jak w przypadku Zhongliego i tym razem część osób narzeka na to, jak twórcy zmienili postać względem beta testów.

Pierwszym dosyć dużym problemem jest brak synergii pomiędzy Raiden Shogun a Beidou. Krótko mówiąc, Elemental Burst Raiden Shogun nie może aktywować Elemental Burstu Beidou lub podobnych efektów, takich jak Elemental Burst Electro Travelera.

Przede wszystkim opis Bursta Beidou mówi, że aktywuje się „przy trafieniu”, a nie „przez zadanie obrażeń”, więc według opisu powinien działać z Raiden. Co gorsza, interakcja podobno działała w becie, ale została usunięta w ostatniej chwili i zmieniono opis ostatniej konstelacji Raiden. Dlaczego?

Co gorsza, MiHoYo ujawniło wszystkie te informacje po tym, jak baner Raiden już wystartował. Oczywiście oznacza to, że wielu graczy już założyło, że interakcje działają tak samo, jak w wersji beta i faktycznie mogło wprowadzić to graczy w błąd. 

Oliwy do ognia dolał jeden z graczy, który chwaląc się tym iż posiada licencję prawniczą i ma zamiar pozwać firmę. O skutkach, jakie mogą przynieść działania tego gracza, dowiemy się w ciągu 7 dni od pojawienia się wniosku na wokandzie, ale istnieje szansa, że synergia Raiden z innymi postaciami zostanie zmieniona, co pokazuje ogromne zaangażowanie community w grę. 

Przypominam, że podobną sytuację mieliśmy z Zhonglim, który w wersji beta i podczas testów, był silniejszy. W momencie ukazania się jego baneru, gracze nie byli zadowoleni zmianami, jakie zostały w nim wprowadzone. Spotkało się to z tak dużą krytyką, że miHoYo ugięło się i wzmocniło cały element geo, co spowodowało tym samym wzmocnienie postaci. W przypadku Raiden mamy tylko zmianę opisu umiejętności.

Wynik jest taki, że Raiden nie pasuje do każdego a świetnie działa z postaciami limitowanymi, które ponownie wylosować można dopiero podczas powrotu ich baneru, czego świetnym przykładem może być, między innymi Eula.

Przypomnę jedynie, że same beta testy są objęte NDA, a to oznacza, że nikt, oprócz testujących nie powinien wiedzieć o nadchodzących zmianach czy nowościach. Jednak ludzie z nieustających przecieków (z którymi miHoYo walczy) odkryli, że znowu zmieniono postać, niekoniecznie na lepsze.
I chociaż ludzie narzekają, że efekty z beta testów wprowadziły graczy w błąd, pamiętajmy, że właśnie na tym polegają testy – wszystko może ulec zmianie w ostatniej chwili. A zmiany niekoniecznie mogą wyjść na dobre.

 

Korekta: Kotel

Miniaturka: Aura,
permission (autor ma w profilu “Do not repost”)