Do najnowszej aktualizacji zostały już niecałe dwa tygodnie! Mam przyjemność przedstawić Wam wszelkie nowości jakie będą na nas czekać 23 Grudnia!

Nowe banery

Nowe Banery

Zacznijmy może od nowych banerów. Wielu z Was już przecieków wie, że podczas patcha 1.2 otrzymamy dwie nowe 5* postaci – Geo oraz Cryo. Mowa tutaj oczywiście o Albedo oraz Ganyu

Albedo jest mistrzem alchemicznym, należy do zespołu detektywistycznego Rycerzy Favonious i dzierżyć będzie miecz. Posiada on elemental skill, który przywołuje coś na wzór kwiatu i kiedy przeciwnicy są w zasięgu jego skilla zadawane im obrażenia sprawią, że kwiat będzie świecił i również zadawał obrażenia od Geo. Dodatkowo jeżeli staniemy na kwiatku to zadziała on jak winda dzięki czemu będzie można np użyć Plunge atak na nieprzyjaciół. Teraz wyobraźcie sobie Klee, która zrzuca z góry wszystkie swoje bombeczki. Jego ult z kolei działa trochę jak głównej postaci tworząc Aeo Geo kryształy ale jeżeli użyjemy go podczas aktywnego Elemental Skilla zada on większe obrażenia.

Albedo

Ganyu jest lodowym łucznikiem należącym do Yuehai Pavilion pełniącego rolę sekretarki. Zachowuje się jak każdy inny łucznik z tą różnicą że jej obrażenia od napiętego łuku zmieniają się z długością napinania. Co do elemental skilla Ganyu również rzuca kwiat jak Albedo ale jej kwiat będzie przyciągał przeciwników po czym wybuchnie im w twarz (coś jak E Amber). Z kolei jej Q to lodowa wersja Q Amber z tą różnicą, że zamiast ognistych strzał będziemy mieć lodowe sople no i obszar jej Q jest znacznie większy.

Ganyu

Jako pierwszy pojawi się baner z Albedo a w środku Stycznia z Ganyu. 

Dragonspine

Dragonspine

Ale nowe postaci to nie wszystko. W 1.2 otrzymamy również nowy obszar (dokładnie obszar a nie region – Inazuma będzie musiała jeszcze poczekać). Dostaniemy dostęp do lodowej góry Dragonspine, w której przygotujcie się, będzie nieznośnie zimno, a co za tym idzie, będziemy musieli utrzymać temperaturę ciała. 

O samym Dragonspine niewiele wiadomo, ale podczas filmu na oficjalnym kanale mogliśmy dowiedzieć się, że nowy obszar to tak naprawdę cmentarzysko smoków. Oczywiście nowy obszar wiążę się z nową ilością skrzynek, puzzli czy duszkami Seelie. Dostaniemy również nowe potwory – no prawie nowe gdyż w większości są to te same potwory tylko wiecie przerobione na lodowy obszar. (Przygotujcie sobie Pyro team).

Nowe potwory

Nowa mechanika – Subzero Climate

Nowy klimat

Nowy pasek nad życiem – Sheer Cold, który będzie zwiększał się podczas pobytu w Dragonspine. Jeżeli się zapełni to postaci będą tracić swoje HP. Istnieje kilka sposobów na ogrzanie się jak ogniska, specjalne miejsca. Uważajcie bo, w niektórych miejscach jest zimniej!

Nowe schematy broni!

Nowy obszar da nam również możliwość wytworzenia nowych broni ale na szczęście schematy do nich będzie można zdobyć niż ”wydropić” jak to było do tej pory. Na przykład będziemy mogli znaleźć tzw. Frostbearing Tree, z którego właśnie otrzymamy schemat jak i dodatkowy item Warming Bottle (taka wiecie przenośna kawa, która rozgrzeje nas w dowolnym miejscu). Ale oprócz Frostbearing Tree będzie można również znaleźć The Festering Fang, dzięki któremu otrzymamy inny schemat na inną broń. Takich miejsc jest jeszcze kilka. 

Podczas eksploracji Dragonspine otrzymamy również Story Quest z Albedo w roli głównej także będzie się działo. Pojawił się również screen z kolejną nową postacią mianowicie mowa o tajemniczej Rosarii, o której jak na razie mało wiemy. 

Story Quest Albedo

Rosaria

Nowe eventy

  • The Chalk Prince and the Dragon
    Szykuje się również spory event (taki jak w przypadku Fischl), podczas którego będzie można zdobyć masę rzeczy w tym słynną Koronę do ulepszania Talentów na poziom 10, 11 oraz 12. Także warto nie przegapić. Wygląda na to, że Event również będzie złożony jak ten poprzedni. 

  • Hypostatic Symphony, podczas którego będziemy walczyć z nowymi wersjami kostek.
  • Marvelous Merchandise: powróci sprzedawca tajemniczych pudełek.
  • Lost Riches: nowy event poszukiwaczy skarbów. 

Nowy Domain

W Dragonspine otrzymamy również nowy dungeon, w którym będzie można zdobyć dwa nowiutkie seciki: 

  • Blizzard Strayer, który na dwóch częściach da nam +15% do obrażeń od lodu a na czterech kiedy postać atakująca przeciwnika, na którego został nałożony element Cryo jej Crit Rate zwiększy się o 20% Jeżeli przeciwnik jest zamrożony dodatkowo jeszcze otrzyma kolejne 20%
  • Heart of Depth, który na dwóch częściach da nam +15% do obrażeń od wody a na czterech po użyciu Elemental Skilla (E) normalny atak jak i charged atak zwiększy się o 30% na 15 sekund.

Własne zwierzaki!

Seelie

To jest kompletna nowość. Dostaniemy możliwość otrzymania swojego własnego, słodziutkiego Seelie dostępnego w trzech kolorach. 

Dodatkowo wejdą wszystkie zmiany optymalizacyjne, które omawiałam w poniższym filmie.

 

 

Dajcie znać jak Wam się podoba nadchodząca aktualizacja! Zapraszamy również na naszą grupę Facebookową jak i Discorda.