Większość z Was zdecydowanie czekała na właśnie tę aktualizację z powodu limitowanych postaci, które rzekomo miały pojawić się na banerach. Twórcy również podczas wczorajszego specjalnego streama pokazali nam czego będziemy się mogli spodziewać podczas najnowszego patcha 1.3 W tym artykule dowiecie się dosłownie wszystkiego.

Nowa postać – Xiao

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Długo oczekiwany Adepti wreszcie zagości w grze na stałe (w sensie, że będzie do wylosowania podczas określonego czasu).  Będzie dostępny zaraz po wprowadzeniu aktualizacji 1.3 czyli 3 Lutego 2021. Jeżeli chodzi o samą postać to włada włócznią i posiada żywioł wiatru czyli Anemo. Szczegóły pojawią się w późniejszym czasie. Oczywiście oprócz samej postaci otrzymamy jego story quest.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Dodatkowo 17 Lutego drugi baner nie otrzyma oczekiwana przez wszystkich Hu Tao ale… Keqing! Czy to oznacza, że baner Xiao będzie trwać tylko 14 dni? Czy aktualizacja będzie trwać tylko miesiąc a nie 6 tygodni? A może będziemy mieć dwa limitowane banery na postaci jednocześnie? Niestety brak szczegółowych informacji na ten konkretny temat i jak na razie pozostaje nam tylko czekać na rozwój wydarzeń. Co z Hu Tao? Sami twórcy na Twitterze dali nam dać do zrozumienia, że na razie się ona nie pojawi… na razie.

https://twitter.com/lovingsugawara/status/1352179227005751297

Nowy Boss – Primo Geovishap

Dobra ale nowa postać to nie wszystko. Do gry zostanie dodany nowy mob oraz nowy boss.

Mature Geovishap – Mówi się, że po wielu latach Geovishap Hatchlings (to są te małe Geovishapy, które obecnie są w grze) zrzucają zbroję, która ich pierwotnie chroniła i stają się Geovishapami.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Jeżeli chodzi o nowego bossa. Primo Geovishap zostaje obudzony z trwającego od stuleci snu, który może pochłaniać różne rodzaje mocy żywiołów, aby uwolnić Primordial Shower nasycony Hydro, Pyro, Cryo lub Electro. Jeśli ten atak trafi postać chronioną tarczą, Primo Geovishap weźmie w zamian trochę DMG. Jeśli typ żywiołu tarczy to Geo lub odpowiada typowi żywiołu Primordial Shower, ilość odbitych obrażeń zostanie zwiększona.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Nowe Eventy

Twórcy przygotowali nam również masę nowych eventów podczas trwania aktualizacji 1.3. Oczywiście do wygrania będzie masa nagród, dlatego warto ich nie przegapić. M.in będzie można wybrać sobie jedną darmową 4* z 6 dostępnych postaci – fajnie co nie?

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Lantern Rite

Osobiście miałam okazję wziąć udział w nadchodzącym klimatycznym evencie jakim jest Lantern Rite i szczerze nie mogę się już na niego doczekać. Liyue na ten czas będzie mieć masę fajnych dekoracji a wszędzie będą świecić lampiony. Pojawi się także specjalny Xiao Market (nazwa przypadkowa Xiao nie posiada swojego marketu). Podczas eventu będziemy musieli wykonywać różnego rodzaju questy, które będą progresować nam całą fabułę w Lantern Rite jak i przedmioty w Xiao Market. Będziemy również tworzyć i wypuszczać lampiony – masa zdjęć nadchodzi….!

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Sam Xiao Market polega na sklepie eventowym jak w przypadku eventu dla Fichl czy Albedo.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Theather Mechanicus

Walutę do tego sklepu będziemy zdobywać poprzez NPC Ruijin, która da nam nowy typ eventu do grania Theather Mechanicus. Ten event będzie polegał na czymś w rodzaju Defend Tower. Można grać do dwóch graczy podczas tego trybu. Będziemy musieli stawiać tzw. Mechanici, aby wyeliminować nadchodzących wrogów. Każdy z dostępnych Mechanici robią inne rzeczy także będzie się trzeba zastanowić które i gdzie postawić.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Five Flushes of Fortune

Ten event będzie wymagać od nas robienia zdjęć korzystając z Curious Camera. Będziemy mieć 10 dni czasu, aby wykonać zdjęcia. Robiąc je dostaniemy jakieś losowe zdjęcie, które będzie miało kolor. Jeżeli skompletujemy 5 różnych kolorowych zdjęć będzie można je wymienić na Fortune Trove od NPC, od którego w pierwszej kolejności otrzymamy zadania. Fortune Trove zawiera losowe nagrody takie jak Materiały, Primogemy, Karty do Expa itp.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Vishaps and where to find them

U Katherine (Adventure Guild) codziennie będzie można wziąć udział w specjalnych ekspedycjach. Będzie można wybrać maksymalnie 4 ekspedycje dziennie.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Będziemy mogli wysłać więcej niż jedną postać plus jedną postać naszego znajomego! To pozwoli zwiększyć nam potencjalny bonus. Podczas progresowania ekspedycji odblokujemy wyzwanie ”On the Hunt”, aby zlokalizować Geovishapa i zabić go lub je (jeżeli będzie ich więcej) własnoręcznie.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Ley Line Oferflow

Podczas trwania tego eventu trzy razy dziennie gracze będą mogli otrzymać podwójne nagrody z Ley Line Blossom. To oznacza więcej mory jak i więcej kart do EXPa!

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Dodatkowe funkcje

Kategoria ”Living Beings” dodana do Archiwum

Dostaniemy informacje na temat napotkanych żyjących stworzeń w świecie. Będziemy mogli sobie sprawdzić ich modele 3D. Ilość zabić czy obczaić poprzednie tutoriale na ich temat.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Traveler screen

Po aktualizacji 1.3 w naszej sekcji profilowej będziemy mogli sprawdzić ile achievement’ów zdobyliśmy lub na jakim etapie jesteśmy w Abyssie. Będziemy mogli również dodać do ośmiu postaci, aby były widoczne w naszym profilu.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Dodatkowy quest

Po osiągnięciu AR 31 będziemy mogli odblokować w Liyue quest ”Tianqiu Treasure Trail”, dzięki któremu otrzymamy nowy gadżet Parametric transformer, który będzie służył do przerabiania materiałów.

Version 1.3 Special Program|Genshin Impact

Buff Zhongliego

Na temat papy Geo możecie przeczytać ten artykuł:

Kliknij w obrazek

Dajcie znać jak podobają Wam się nadchodzące wydarzenia w Genshin Impact!