Mogłoby się wydawać, że twórcy Genshin Impact po słabej aktualizacji 1.4 nie zaskoczą nas już niczym pozytywnym. Wczorajsza zapowiedź 1.5 zmiotła wszystkich z powierzchni ziemi i sprawiła, że człowiek nabrał jeszcze większej ochoty na grę od Mihoyo. Usiądźcie wygodnie bo to, co zobaczycie w nadchodzącej aktualizacji na pewno wam się spodoba. 

Postaci.

Nowa aktualizacja wiąże się z nowymi postaciami oraz banerami. Dostaniemy dwa limitowane banery a pierwszym z nich będzie powrót ukochanego Papy Geo czyli Zhongliego.

Jego ponowne pojawienie się będzie wiązać się z kolejnym story questem, który wreszcie rozwiąże zagadkę tajemniczego smoka uwięzionego pod drzewem w Nantianmen. W raz z nim pojawi się nowa czterogwiazdkowa postać Yanfei.

W drugiej połowie aktualizacji otrzymamy drugi baner kompletnie nowej postaci jaką będzie Eula, co nie powinno nikogo dziwić biorąc po uwagę fakt, że dzień po aktualizacji 1.4 otrzymaliśmy jej przeciek. 

Nowe przedmioty.

Wraz z nową postacią oczywiście otrzymamy specjalną do niej broń Song of Broken Pines. Dodatkowo otrzymamy całkowicie nowy domain z możliwością wydropienia kompletnie dwóch nowych artefaktów – Tenacity of the Millelith oraz Pale Flame. 

Pierwszy set wydaje się być typowo po naszego Papę Geo ponieważ dodaje do +20% HP oraz wzmocnienie do tarczy. Drugi z kolei będzie świetny na nową bohaterkę gdyż będzie on dodawać do 25% do Psych DMG oraz ogólnego ataku.

Rozszerzenie do spotkań. 

Nadchodzi druga seria spotkań z postaciami tym razem będziemy mogli wybrać na przygodę z Dioną oraz otrzymamy drugą część spotkań z Noelle.

Nowe Bossy.

Jak wspomniałam wcześniej Zhongli otrzyma nowy story quest, w którym wreszcie dostaniemy rozwinięcie tajemniczego drzewa w Nantianmen oraz dziewczynki, która ciągle powtarza, że nadchodzi przebudzenie. 

Azhdaha bo tak nazywać się będzie nowy przeciwnik będzie 4 tygodniowym bossem. Przy okazji rozwiejemy wasze wątpliwości dotyczące Resin no bo wiadomo kolejny weekly boss kolejne 60 Resin do wydania, trochę już za dużo jak na nasz limit. Od nowej aktualizacji na 3 pierwsze bossy otrzymamy zniżkę aż 50% w wyniku czego całe 4 bossy zrobimy za 150 Resin bez żadnego doładowania.

Nowa postać, więc i pojawił się nowy mini boss a dokładniej Cryo kostka, która będzie prawdopodobnie umieszczona w Dragonspine. 

To nie koniec nowych bossów. Abyss również otrzyma zmiany i znienawidzone piętro 11 zostanie zastąpione przez nowego przeciwnika. Abyss Lector bo tak będzie się on nazywać będzie nowym postrachem tego piętra. 

Simspact.

 

Szczerze mówiąc, gdy usłyszałam o systemie housingu w grze moje serduszko zabiło szybciej a kiedy wreszcie został on potwierdzony mogę oficjalnie oznajmić, że aktualizacja 1.5 mnie kupiła. Otrzymamy 3 miejsca, w których będziemy mogli stworzyć nasz wymarzony dom oraz zapraszać do niego znajomych. Więcej informacji jak dokładnie będzie działać ten system znajdziecie w TYM artykule.

 

 

Wydarzenia.

 1. Energy Amplifier Initiation, który polegać będzie na wzmacnianiu umiejętności postaci. Fragmenty, które będą do tego potrzebne zdobyć będziemy mogli w świecie. Później będziemy mogli wejść w specjalne domainy, by zdobyć dodatkowe nagrody. To wydarzenie będzie można zrobić w coopie.Jedną z nagród będzie darmowa Diona do waszej kolekcji oraz Korona, materiały do ascendu postaci i wiele innych.

   

 2. Battlefront: Misty Dungeon. Będziemy mieć sześć różnych miejsc, w których będziemy musieli się sprawdzić. Grać będziemy tylko postaciami, które będą do wyboru przez wydarzenie. Podczas tego wydarzenia nie będziemy mieć dostępu również do jedzenia czy dodatkowych buffów. 
   
 3. Mimi Tomo. W tym wydarzeniu będzie mieć do czynienia z niezwykłym znanym już nam bardzo dobrze Hirichurlem (tak tym co rzuca w nas kapustą). Będziemy musieli wytropić go z pomocą Elli Musk. Dzięki niej będziemy mogli gadać z innymi Hirichurlami, aby ci wskazali nam lokację tego pana od kapusty. W nagrodę otrzymamy mebelki do naszych nowych domków. 
   
 4. Windtrace czyli zabawa w chowanego. Będziemy mieć 5 różnych miejsc, w których będziemy grać.
   
 5. Overflowing Mastery. Czyli jak w przypadku poprzedniego eventu Lay Line Overflow tak i tutaj będziemy mieć możliwość zdobyć podwójnych nagród z drzewa dla materiałów do levelowania talentów postaci.
   

Dodatki.

Po aktualizacji 1.5 grając w coopie zdobywanie poziomu przyjaźni dla postaci będzie podwojone. Dostaniemy także alerty związane z zakończeniem jakiegoś eventu, aby gracze zdążyli je zakończyć przed czasem. Jak już jesteśmy w temacie maili zostanie dodana opcja zaznaczenia tych, które uważacie za ważne, aby przypadkiem ich nie skasować.

Inazuma!

Jak widzicie aktualizacja 1.5 zapowiada się całkiem nieźle. Aczkolwiek największa bomba została rzucona na samym końcu. Mihoyo pokazało nam jak mniej więcej będzie wyglądać długo oczekiwana Inazuma czyli trzeci region w Teyvat. Proszę mieć na uwadzę to, że jest to tylko zapowiedź. Inazuma jeszcze nie pojawi się w nadchodzącej aktualizacji.

 

Dodatkowo podczas chińskiej transmisji tę zapowiedź poprowadziła tajemnicza postać, która z początku została przez nas odebrana jako Baal czyli Elektro Archon z Inazumy. Nie mniej jednak to nie była ona. Dostaliśmy zapowiedź prawdopodobnie kolejnej grywalnej postaci czyli Yae Sakura, która możecie kojarzyć z innej gry Mihoyo czyli Honkai Impact. Proszę mieć na uwadzę, że twórcy gry nie koniecznie muszą nazwać Sakurę w grze tak samo jak w Honkaiu. 

Aktualizacja będzie mieć miejsce prawdopodobnie 28 Kwietnia po godzinie 5:00 rano.

źródło