Do najnowszej aktualizacji pozostało już mniej niż 2 tygodnie!
Zbliża się lato, a pierwsze słowa jakie przychodzą na myśl, gdy słyszymy o lecie, to plaża, słońce i morze!
O tym samym pomyśleli twórcy gry, dając nam zapowiedź pełnej słońca, wody i piasku aktualizacji 1.6.


Zacznijmy od banerów!
Tym razem czeka na nas powrót znanej nam już słodkiej Klee oraz tajemniczy gość, pochodzący z wysp Inazumy – Kaedehara Kazuha. 

Wędrowny samuraj z Inazumy żyjący wraz z flotą Crux z Liyue.
Energiczny młodzieniec skrywający w sobie pokłady tęsknoty za domem, nie mogąc do niego powrócić.

Jego vision to anemo, zaś sam Kazuha jest mistrzem miecza.
Elemental Skill Kazuhy nosi wdzięczną nazwę “Chihayafuru”. Używając go, przyciąga do siebie najbliższych przeciwników, aby następnie wyrzucić przeciwników w powietrze, zadając im Anemo DMG. Kazuha może też wzlecieć w powietrze na wytworzonym przez tę umiejetność Wind Current, aby użyć Plunging Ataku (“Ranran Haishin”).

Jego Ultimate Skill, „Manyou no Ittou”, tworzy burzę („Ruka Akino”), która zadaje ciągły AoE. „Ruka Akino” może połączyć się z innymi elementami, takimi jak Hydro, Pyro, Cryo oraz Electro, zadając obrażenia danego elementu.

Kazuha posiada także kilka użytecznych pasywnych talentów, takich jak:
– “Matsukaze Karyuu” – zmniejsza użycie staminy podczas sprintu dla całego teamu o 20%

–”Weathering Blade” – jeżeli jego Elemental Skill wejdzie w reakcję Hydro/Pyro/Cryo/Electro, wytworzona zostanie Elemental Absorption, która zadawać będzie dodatkowe 200% DMG danego żywiołu

–  “Windsong Poetics” – gdy Kazuha wytworzy reakcję Swirl, zagwarantuje on dodatkowe 0,03% Elemental DMG dla każdej postaci w party za każdy punkt jego Elemental Mastery przez 8 sekund

Dodatkowo, swój banner otrzyma także kolejna limitowana 5-gwiazdkowa broń z nowej serii Milennial Movements “Freedom-Sworn” – tym razem będzie to miecz jednoręczny. Pojawi się także 4-gwiazdkowy łuk “Mitternachts Waltz”.

Dodane zostanie także nowe zadanie fabularne “Chapter II: Prologue”, w którym spotkać będziemy mogli m.in. Beidou oraz Kazuhę.
W jego trakcie uda nam się postawić kolejny krok w naszej podróży i prawdopodobnie pomoże nam w tym Kazuha, który obecnie podróżuje z Beidou. Co więcej Kazuha jest poszukiwany, przez archona z Inazumy listem gończym.

Oraz nowy przeciwnik Maguu Kenki:

Czeka nas również masa nowych, mniejszych wydarzeń, które będą działy się przez cały czas trwania aktualizacji. Tu podgląd tego, co nas czeka:

Przygotuj się na bombowe wakacje z Klee! Pomóż jej odzyskać ukochanego Dodoco i rozwiązać zagadkę listu od tajemniczego Króla Dodo!

W nowym evencie z Klee jako nagroda możliwy do zdobycia będzie nowy catalyst “Dodoco Tales”, inspirowany postacią Klee i wiele innych nagród.

Główną częścią aktualizacji wydaje się być nowy obszar, łączący Liyue oraz Inazumę, który dzieli się na kilka wysp o różnej wielkości, pomiędzy którymi będziemy mogli przemieszczać się łódką.

Wydarzenia: 

Twórcy zaprezentowali nową funkcję, dodając do gry skiny. Początkowo dostępne będą dwa, jednak nie możemy wykluczyć większej ich ilości w przyszłości.

Skin dla Barbary “Summertime Sparkle” będzie do zdobycia po ukończeniu eventowych wyzwań za darmo, natomiast skin Jean “Sea Breeze Dandelion” będzie do kupienia. Przez czas trwania aktualizacji 1.6, chętni na zakup plażowego stroju Jean otrzymają zniżkę i będzie ona kosztować 1350 Genesis Crystals. W następnej aktualizacji, promocyjna cena zostanie zniesiona i skin do Jean będzie do kupienia za pełną cenę 1680 Genesis Crystals.
Poniżej oficjalne potwierdzenie:

Czeka nas również kilka usprawnień dla poprawy przyjemności z gry:

Ulepszona funkcja nawigacji do przeciwników w podręczniku, nowe skróty klawiszowe i informacja o przeciwnikach, jacy znajdują się w domenie, tak jak mamy to już wprowadzone w Abyssie

Serenitea Teapot także otrzyma wiele usprawnień! Poza zmianami, które opisywaliśmy  tutaj  zzaprezentowano także nową funkcję, dzięki której będziemy mogli zaprosić do siebie aż osiem naszych postaci! Gdy postacie będą przebywać w naszym Serenitea Pot, zwiększać się będzie ich Companionship Exp, co pozwoli na szybsze zdobywanie Friendship Levels. Cudowną opcją wydaje się także możliwość interakcji z zaproszonymi postaciami, co również zostanie dodane. Każda z postaci będzie miała swój ulubiony Furniture Set, który po umieszczeniu odblokuje nam specjalny dialog!

Na koniec Kamisato Ayaka oprowadziła nas po wyspach Inazumy, podkręcając jeszcze bardziej napięcie oczekiwania na kolejny region!

Podobała wam się zapowiedź 1.6? A może czekacie bardziej na dotarcie do Inazumy i rozpoczęcie kolejnej aktualizacji?
Jedno jest pewne, przez najbliższe kilka tygodni będziemy cieszyć się w grze słońcem i nowymi trybami!

We współpracy z: Sarenka

 

Źródło