Obraz

Imię i Nazwisko
Albedo 
Data urodzenia
13 września
Vision
Geo
Broń
Miecz
Konstelacja
Princeps Cretaceus
Kraj
Mondstadt
Przynależność
Knights of Favonius
Tytuły
Chalk Prince,
Naczelny Alchemik,
Kreideprinz
Kapitan Zespołu Śledczego
Specjalne danie
Woodland Dream

Podstawowe informacje


“Czy starasz się zbadać pochodzenie świata? W takim razie podążamy tą samą ścieżką.”

Alchemia jest starożytną sztuką, a wiele z jej sekretów zostało zapomnianych na przestrzeni dziejów. Kilka powszechnie znanych dziś technik alchemicznych wystarczy, by poskładać kilka zepsutych elementów, oszczędzając pieniądze, które w przeciwnym razie wydalibyśmy na klej.

“Nie, alchemia nie jest tak haniebną sztuką!” – tak większość alchemików by protestowała.

Ale dla przeciętnego mieszkańca Mondstadt była to alchemia.

Przynajmniej do dnia, w którym nagle pojawił się Albedo i postanowił zostać w Mondstadt.

Ten młody człowiek pokazał wszystkim prawdziwą sprawność alchemii, przynosząc ze sobą ogromny zasób mądrości, którego nie posiadała nawet Akademia Sumeru. “Wszechświat to odwrócone niebo, a ziemia to sen zagubiony w czasie. To jest pył, najbardziej podstawowa forma złożonego życia.”

Jakby chcąc dostarczyć dowodów na to twierdzenie, Albedo podniósł spalony popiół z kwiatu, który kiedyś rósł na szczycie głowy Dendro Slime’a.

Sekundy później, z popiołu w jego dłoni wyrosła Cecylia.

“A to… są nowe narodziny.”

 

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Favonius Bladework – Weiss
Normal: Wykonuje do 5 szybkich uderzeń.
Charged: Zużywa pewną ilość Staminy, aby wyprowadzić 2 szybkie uderzenia mieczem.

Plunging Attack:Wylatuje z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na drodze, a przy uderzeniu zadaje obrażenia obszarowe (AoE DMG).

Elemental Skill – Abiogenesis: Solar Isotoma
Albedo tworzy Solar Isotoma przy użyciu alchemii, która zadaje obrażenia obszarowe Geo (AoE Geo DMG) przy pojawieniu się.
Solar Isotoma:
Ma następujące właściwości:
Kiedy przeciwnicy znajdujący się w polu Solar Isotoma otrzymują obrażenia, Solar Isotoma generuje Transient Blossoms, które zadają obrażenia obszarowe Geo. Zadawane obrażenia są skalowane w stosunku do DEF Albedo.
Transient Blossoms mogą być generowane tylko raz na 2s.
Kiedy postać znajduje się w miejscu, w którym znajduje się Solar Isotoma, Solar Isotoma kumuluje moc Geo, tworząc skrystalizowaną platformę, która unosi postać na pewną wysokość. W tym samym czasie może istnieć tylko jedna skrystalizowana platforma.
Solar Isotoma jest uważana za Geo Konstrukt. W danym momencie może istnieć tylko jedna Solar Isotoma stworzona przez samego Albedo.
Przytrzymaj, aby wyznaczyć lokalizację umiejętności.

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Rite of Progeniture: Tectonic Tide

Pod wpływem rozkazu Albedo, kryształy Geo wybuchają, zadając obrażenia obszarowe Geo przed nim.
Jeśli na polu znajduje się Solar Isotoma stworzona przez samego Albedo, w polu Solar Isotoma powstaje 7 Fatal Blossoms, które gwałtownie rozkwitają i zadają obszarowo Geo obrażenia.

Obrażenia Tecotonic Tide i Fatal Blossom nie generują Transient Blossoms.

Calcite Might – talent pasywny
Transient Blossoms generowane przez Abiogenesis: Solar Isotoma zadają o 25% więcej obrażeń (DMG) przeciwnikom, których HP jest niższe niż 50%.

Homuncular Nature – talent pasywny
Użycie Rite of Progeniture: Tectonic Tide zwiększa mistrzostwo żywiołów pobliskich członków grupy o 125 na 10s.

Flash of Genius (Albedo)– talent pasywny
Kiedy Albedo tworzy materiały do ulepszania broni, ma 10% szans na otrzymanie podwójnego efektu.

 

Konstelacje


1. Flower of Eden:
Transient Blossoms generowane przez Abiogenezę Albedo: Solar Isotoma regenerują 1,2 energii dla Albedo.
2. Opening of Phanerozoic:
Transient Blossoms generowane przez Abiogenesis: Izotoma słoneczna przyznaje Albedo Śmiertelne Rozliczenie na 30s:
Uwolnienie Rite of Progeniture: Tectonic Tide zużywa wszystkie ładunki Fatal Reckoning. Każdy zużyty ładunek Fatal Reckoning zwiększa liczbę obrażeń zadawanych przez Fatal Blossoms i Rite of Progeniture: Tectonic Tide o 30% DEF Albedo.Efekt ten kumuluje się do 4 razy.
3. Grace of Helios:
Zwiększa poziom umiejętności Abiogenesis: Solar Isotoma o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Descent of Divinity:
Aktywni członkowie grupy w obrębie pola Solar Isotoma mają zwiększone obrażenia (DMG) od Ataku Plunging o 30%.
5. Tide of Hadean:
Zwiększa poziom umiejętności Rite of Progeniture: Tectonic Tide o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Dust of Purification:
Aktywni członkowie grupy w obrębie pola Solar Isotoma, którzy są chronieni przez tarczę stworzoną przez Crystallize, mają zwiększone obrażenia (DMG) o 17%.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Przyjazny i popularny Albedo, który zyskał sławę dzięki talentom alchemicznym. Albedo jest z natury odludkiem i często niechętnie wchodzi w interakcje społeczne. Choć nie jest szczególnie towarzyski, woli przebywać z dziećmi, zwłaszcza z Klee, która jest dla niego jak młodsza siostra. Klee z kolei postrzega go jako starszego brata.

Napędzany uczuciem oświecenia, bada rzeczy, które go interesują, a gdy uczucie to minie, czy to przez odkrycie prawdy, czy też w inny sposób, traci wszelkie zainteresowanie, pozostawiając w umyśle słodko-gorzkie uczucie. Oprócz swojego alchemicznego geniuszu, Albedo jest również szanowanym artystą. Początkowo nauczył się tego talentu, aby pomóc sobie w eksperymentach, teraz jest to dla niego forma relaksu.Jest ilustratorem Xingqiu, uważając go za dobrego autora.

Mimo pozytywnego nastawienia, jakie przejawia, mieszkańcy Mondstadt nie wiedzą nic o jego życiu osobistym. Jest bardzo skryty, choć sugeruje się, że jest homunkulusem stworzonym przez swego mistrza. Uważa się za kogoś innego niż zwykli ludzie z Teyvat. Posiada wiele zapomnianych i starożytnych tajemnic, przez co uważa się za zagrożenie, z którego zarówno Venti jak i Dainsleif doskonale zdają sobie sprawę.

Wygląd


Albedo jest młodym mężczyzną o jasnych, tealowych oczach z trzema kropkami w tęczówce (podobnie jak na tablicy alchemicznej) i bladej skórze. Ma popielate, jasnoblond włosy sięgające do ramion, częściowo zaczesane do tyłu w spleciony półkucyk. Na środku jego szyi znajduje się złoty, diamentowy znak.

Albedo nosi długi biały płaszcz z krótkimi rękawami i czarnym kapturem, ze złotym łańcuchem z tyłu i czarno-złotą podszewką. Jest on rozpięty, ale przytrzymywany czarną szarfą. Pod nim nosi koszulę w kolorze indygo i parę czarnych szortów, a także czarne pończochy, czarne buty ze srebrnymi zdobieniami i długie, czarne rękawice z pomarańczowymi spodami i złotymi detalami. Wizję nosi tuż pod kołnierzykiem koszuli. Jego strój, Newmoon Starlight, jest opisany jako uniform alchemika Rycerzy Favoniusa, który Albedo często nosi podczas przeprowadzania swoich eksperymentów.

 

 

 

Albedo

Historie


Historia nr 1

Albedo pełni bardzo ważną funkcję w szeregach Rycerzy Favoniusa, ale nieczęsto pokazuje się publicznie.
Nie ma jednak dziwnego i ekscentrycznego usposobienia, które ludzie zwykle zakładają u naukowców. W rzeczywistości jest szczery we wszystkich swoich kontaktach.
Uważa jednak, że utrzymanie relacji opartych na nadmiernym entuzjazmie wymaga więcej energii.W związku z tym Albedo traktuje przyjaźń z należytym dystansem.
Czy to zamykając się w sobie, by pracować, czy też podróżując i gromadząc materiały, nikt w Mondstadt nie wie, jak go znaleźć.
Tendencja Albedo do unikania interakcji społecznych nie czyni z niego osoby o zimnym sercu.Jest szczery i zadowolony, gdy poucza swoich asystentów, Timaeusa i Sucrose.
Z przyjemnością rozdaje swoje szkice mieszkańcom Mondstadtu.
Nie może jednak powstrzymać się od szczerego rozczarowania, że Lisa, przy wszystkich swoich wielkich talentach, postanowiła pozostać zwykłą bibliotekarką.

Historia nr 2

“Albedo dostał się do Mondstadt tylko dzięki rekomendacji swojego mistrza.”

Na pewnym poziomie, to stwierdzenie jest prawdziwe. Niemniej jednak, bramy Mondstadt są otwarte dla wszystkich, a list polecający nie jest absolutnie konieczny.
W rzeczy samej, można argumentować, że życie Albedo byłoby o wiele bardziej komfortowe bez tego listu.
A to dlatego, że adresatką listu była słynna pisarka podróżnicza Alice, stara przyjaciółka mistrzyni Albedo, Rhinedottirii.
Po otrzymaniu listu Alice rozważyła zawarte w nim prośby.

“Więc Ren powiedziała, że będziesz potrzebował laboratorium… I to nie takiego, które mógłby zbudować cywil. Hmm… Już wiem!”

I tak po prostu, wrzuciła go do Rycerzy Favoniusa.
Praca Rycerzy jest dla Albedo dość łatwa – wymaga jedynie pięciu procent energii.
Albedo wyobrażał sobie, że resztę energii może poświęcić na eksperymenty, mając do dyspozycji pełną gamę aparatury Rycerzy.
A jednak…
Alice miała córkę, która miała na imię Klee.

Tak, “tę” Klee.

“Od teraz będziemy rodziną, traktuj ją jak prawdziwą młodszą siostrę!”

Od tego dnia, naprawianie szkód spowodowanych przez Klee miało pochłaniać większość pozostałej energii Albedo…

Historia nr 3

Albedo nie posiada wspomnień o jakichkolwiek krewnych. Już od urodzenia przemierzał wraz ze swoją mistrzynią odległe krainy.
Oczywiście, panna Alice, rycerze Favoniusa i ten podróżnik, który potrafił wyczuć gwiezdne głębiny… Oni wszyscy są ważni. A jednak jego mistrzyni jest dla niego bezsprzecznie najbardziej wyjątkowa.
Dla Albedo jest ona jego jedyną krewną.
Była zimną i surową kobietą, która go wychowała i nauczyła tajników alchemii.

“Wszechświat to ciemna esencja prawdziwego gwieździstego nieba, a ziemia to nagromadzone wspomnienia czasu i istnień.
Kreda: to jesteś ty. Ziemia jest tam, gdzie alchemia bierze swoją nazwę, i jest podstawą wszelkiego życia. A to…”

Zademonstrowała przed nim swoją technikę, gdy ogromna forma życia wybuchła ze swojego zbiornika kulturowego w deszczu roztrzaskanych fragmentów.
“…To są nowe narodziny.”

Historia nr 4

Albedo wiódł niegdyś prostą i spokojną egzystencję.
Było to życie wolne od trosk, ale nudne w swej monotonii. Jego cel skupiał się na towarzyszeniu swojej nauczycielce, wykonywaniu jej poleceń i spełnianiu jej oczekiwań.
Ale pewnego dnia, głęboko w sercu lochu, nauczyciel i uczeń odkryli artefakt znany jako Serce Naberiusa.
Od tego momentu jego nauczycielka zniknęła, pozostawiając po sobie tylko jedną notatkę, list polecający i klasyczny tekst.

Na notatce było napisane: Albedo, jedź do Mondstadt. Znajdź moją starą przyjaciółkę, Alice, i daj jej list polecający. Ukończ swoje ostatnie zadanie.”

Tekst klasyczny był jednym z ostatnich zachowanych rękopisów Opus Magnum, który jego nauczycielka zachowała przy sobie.
Gdyby trochę przesadzić z definicją, zostawiła mu jeszcze jeden prezent – tytuł Kreideprinz, a wraz z nim potwierdzenie, że nie ma go już czego uczyć.
W przeszłości zadania Albedo zawsze były bardzo trudne.
Zawsze wierzył z całego serca, że jego nauczycielka spełni swoją groźbę, że go opuści, jeśli zawiedzie.
Ale to zadanie, które mu zostawiła, było o wiele za trudne, wykraczało poza granice jego możliwości.
Czy to znaczy, że jest mu pisane nigdy go nie wykonać, a tym samym nigdy więcej nie zobaczyć swojej nauczycielki?

“Twoje ostatnie zadanie: pokaż mi prawdę i sens tego świata”.

Historia nr 5

Alchemia, którą włada Albedo, jest całkowicie odmienna od wszystkich sztuk praktykowanych w Siedmiu Krainach Teyvat.
Jej korzenie sięgają narodu Khaenri’ah.
Khaenri’ah było podziemnym królestwem, a jego naturalna fauna była naprawdę nieliczna. W związku z tym, alchemia skupiała się bardziej na tworzeniu życia.
Ta sztuka tworzenia znana była jako “The Art of Khemia”.
Albedo dowiedział się o tym w młodości, czytając notatki swojej mistrzyni.

Kolejnym etapem po “glebie” jest “kreda”, o której również wspominała jego mistrzyni.
“Kreda jest nieskazitelną glebą i została użyta do stworzenia pierwotnego człowieka.”

Teraz Albedo rozumie alchemię znacznie głębiej niż na początku, ugruntowawszy także swoje rozumienie wiedzy.

“Z gleby zrodziła się kreda”.

Głębia tego stwierdzenia jest dobrze rozumiana przez Albedo.
Takie niezrozumiałe stwierdzenia są związane ze wspomnieniami o jego mistrzyni.
Jego mistrzyni nie była jego rodzoną matką, ale Albedo nie ma wątpliwości, że jego życie wywodzi się mimo wszystko od niej.

“Mam nadzieję, że nie myślę zbyt pochopnie. Kiedy rodzice mówią swoim dzieciom o ‘sensie tego świata’… Muszą mieć na myśli szczęśliwe życie, prawda?”

Od czasu do czasu Albedo zastanawia się nad tym uczuciem.

Ilustracje Albedo

Albedo rozwinął swój nawyk rysowania podczas podróży ze swoją mistrzynią.
Na początku po prostu ilustrował swoje notatki. W końcu jednak odkrył, że rysowanie szczegółów pomogło mu zrozumieć fizyczną budowę badanych przedmiotów, co było bardzo przydatne w jego badaniach alchemicznych.

W rzeczy samej, rysowanie pozwalało mu wejść w przyjemny stan jasności – taki, w którym jedynymi rzeczami, o których myślał, były jego obserwacje i praca przed nim.
W ten sposób Albedo stał się mistrzem artystycznym, nie mając nigdy formalnego wykształcenia.
Spacerując po Mondstadt, Albedo chętnie uwiecznia martwą naturę, szczególnie ludzi w chwilach radości.
Czasami nawet daje swoje prace swoim niczego nie spodziewającym się “modelom”, wierząc, że taka ulotna radość, skrystalizowana w jednej chwili, jest czymś, co należy cenić.

Albedo nadal doskonalił swoje umiejętności w ten sposób – aż do pewnego dnia, gdy zaskoczyły go ilustracje z Inazumy.
Jak to się stało, że rysunki o takiej ogólności mogą mieć taką siłę narracji?
Zdumiony, postanowił sam spróbować.
…W końcu, po współpracy z pewnym powieściopisarzem o imieniu Xingqiu, “A Legend of Sword” została wydrukowana i opublikowana.
Niestety, otrzymała słabe recenzje i została okrzyknięta “słownikiem z boskimi ilustracjami”.

Vision

Zdobycie Vision nie było dla Albedo zaskoczeniem.
W istocie, gdy ją otrzymał, rzucił na nią tylko jedno spojrzenie, po czym kontynuował swoją dotychczasową pracę.
Nie odczuwał żadnych emocji, jakby to było coś, co należy uznać za oczywiste.
Vision jest dla niego jedynie narzędziem, dzięki któremu może wygodniej prowadzić swoje badania.
To, co naprawdę wywołuje w nim radość, to przekształcanie tego, co nieznane, w to, co znane.
Pewnego dnia zrozumie wszystko, co można wiedzieć o tym świecie – a same Vision nie są tu wyjątkiem.

PODCAST

Korekta: Sarenka
Tło
Źródło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.