W końcu! Naczelny husbando Sumeru dołączy do grona grywalnych postaci w następnej aktualizacji. Obok niego najprawdopodobniej 4-gwiazdkowa Yaoyao, która już dawno przewinęła się przez oficjalne grafiki.

Obecny skryba Akademiyi Sumeru. Ten tytuł może brzmieć bardzo imponująco, ale to dlatego, że w Akademiyi panuje kultura używania oficjalnych tytułów do nadmuchiwania własnego ego.

Rola skryby może wydawać się prestiżowa, ale prawda jest taka, że skryba nie musi być obecny na wszystkich ważnych spotkaniach, ani nie uczestniczy w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Skryba jest po prostu odpowiedzialny za klasyfikację i archiwizację ważnych dokumentów, a jego obecność nie jest nieustannie wymagana. Właśnie z tych powodów w Sumeru, gdzie książki i rękopisy były kiedyś zarządzane jako zasób, skryba jest jedną z osób w całej Akademii, która posiada wiedzę na temat różnych spraw. W zasadzie można powiedzieć, że to stanowisko jest raczej podobne do stanowiska Wielkiego Konserwatora. W końcu osoba, która zarządza różnymi pismami jest tą, która ma przywilej dostępu do rozległej wiedzy.

Alhaitham, obecny skryba Akademiyi Sumeru ma wszystkie wyżej wymienione cechy. Niewiele osób wie, kim on jest, ale wie o wielu sprawach, które nie są znane wszystkim. Nie uczestniczy w żadnym nieistotnym spotkaniu, a jeśli już, to zapisuje tylko kluczowe kwestie, notując inne drobne szczegóły w zależności od nastroju. Ludzie często nie zwracają na niego uwagi, a co dopiero mówić o tym, jak wiele informacji potrafi wyłapać podczas zwykłego spotkania.

Zdolna osoba, która zbyt długo trzyma głowę nisko, jest często postrzegana jako ktoś o ukrytej tożsamości i ukrytych celach. Alhaitham jest stanowczym obaleniem tych wszystkich stereotypów: jest geniuszem, ale to tylko zwykły pracownik Akademiyi, ze stabilną posadą i przytulnym domem w Sumeru, wiodący beztroskie i wygodne życie.

 

Obok niego najprawdopodobniej 4-gwiazdkowa Yao Yao, która już dawno przewinęła się przez oficjalne grafiki.

Na oczach mieszkańców portu Liyue, Madame Ping zawsze przyprowadza ze sobą uśmiechniętą Yaoyao, a obie zachowują się jak kochająca babcia z wnuczką.

W rzeczywistości nie są one spokrewnione. Yaoyao jest uczennicą Madame Ping, znanej również jako Streetward Rambler.

Chociaż jest najmłodszą uczennicą Streetward Rambler, opiekuje się innymi seniorkami jak starsza siostra.

Nic dziwnego, że Xiangling często myśli: “Dlaczego wydaje mi się, że Yaoyao opiekuje się mną jak dzieckiem… Czy to nie ja jestem tu starsza?”

Nawet zanim została uczennicą adeptus, Yaoyao zawsze była serdecznym i troskliwym dzieckiem. Być może właśnie z tego powodu wszyscy adepti darzą ją wielką sympatią.

Yuegui, który zawsze jest u jej boku, jest skarbem adeptów, stworzonym przez samą Cloud Retainer. Yuegui chroni Yaoyao, gdy tylko napotka ona niebezpieczeństwo. Jest to kolejne świadectwo troski, jaką darzą ją adepci.

Yaoyao jest utalentowana i pełna zapału, jest typem ucznia, o którym marzą nauczyciele. Chociaż zdarzały jej się wstydliwe momenty z powodu nie w pełni przyswojonej wiedzy, to te młode dziecko bez wątpienia wyrośnie na kulturalną i świadomą kobietę.

Madame Ping jest dumna, że ma u swego boku taką uczennicę.

Źródło 1 Źródło 2