Ostatnio można odnieść wrażenie, że drama goni dramę w community Genshina.
Ledwo dowiedzieliśmy się, że miHoYo pozywa bilibili, by walczyć z leakerami, zaraz po tym usłyszeliśmy o tym, że pewien gracz ma zamiar pozwać miHoYo za wprowadzenie graczy w błąd przy Raiden Shogun… a teraz? Wszędzie słychać głosy niezadowolenia odnośnie… nagród za konkursy związane z pierwszą rocznicą Genshin Impact.

Zaczęło się od tego postu :


Niby nic niezwykłego, jednak każdy, kto zajmuje się tworzeniem sztuki typu grafika, cosplay, czy inną aktywnością kreatywną, wie, że zgłoszenie na taki konkurs, potrzebuje czasu i często pieniędzy na doszlifowanie swojej pracy, w pocie czoła, szczególnie, że nie można zgłosić pracy starszej niż miesiąc… W nagrodę za poświęcenie kilku/kilkunastu godzin pracy możemy wygrać trochę primo, iPhone’a bądź nagrody rzeczowe związane z Genshin Impact… no cóż, wiele osób się po prostu zdenerwowało i zaczęło rzucać negatywne komentarze w strone miHoYo. Trochę niefajnie, prawda? Gracze próbują wymusić na wydawcach ciekawsze nagrody swoim zachowaniem, ale jak na razie pozostaje to bez większego skutku.

Po ostatnich sukcesach, jakie odniosło miHoYo z rekordową sprzedażą baneru Raiden Shogun, nie ma się czemu dziwić.
Gracze chcą czegoś więcej niż 10 darmowych wishy i twierdzą, że miHoYo jest zbyt skąpe, biorąc pod uwagę absurdalną ilość przychodów, które przynosi Genshin Impact. Gry gacha są często dość hojne z darmowymi nagrodami podczas wydarzeń rocznicowych, które obchodzone są bardzo hucznie, dają masę darmowych nagród swoim graczom w ramach wdzięczności za kolejny rok, jaki ze sobą spędzili. Biorąc pod uwagę pieniądze, które zarabiają inne gry, Genshin wypada po prostu słabo. Częstym przytaczanym przykładem jest inna gra od miHoYo — Honkai Impact, gdzie nagrody na rocznice były, zdaniem społeczności, dużo lepsze. Gracze najbardziej chcieliby, aby nagrodą rocznicową była… dowolna 5- gwiazdkowa postać ze standard baneru.

Oliwy do ognia dolał fakt, że powyższy post z konkursami zniknął w czwartek na kilka godzin ze strony HoYoLAB, jak przypuszczają gracze z powodu ilości negatywnych komentarzy pod nim i aby zrobić tam porządek.

Jak myślicie? miHoYo ugnie się pod presją graczy i otrzymamy jakieś ciekawsze nagrody? A może na najbliższym streamie zwiastującym 2.2 dowiemy się, że przez cały miesiąc będziemy świętować rocznice? Czego byśmy się nie dowiedzieli, postaramy się Was poinformować o tym na naszej stronie!

Źródło1, Źródło2, Źródło3
Grafika: Ziomas