Imię i Nazwisko
Kamisato Ayaka
Data urodzenia
28 Września
Vision
Cryo
Broń
Miecz
Konstelacja
Grus Nivis
Kraj
Inazuma
Przynależność
Yashiro Commission,
Klan Kamisato
Tytuły
Mroźna Czapla,
Shirasagi Himegimi,
Córka Klanu Kamisato Yashiro Commission,
Mistrzyni Inazumy Sztuki Kamisato Tachi Jutsu
Specjalne danie
Snow on the Hearth

Podstawowe informacje


“Od dawna oczekiwałam naszego spotkania.”

Para rodzeństwa odziedziczyła klan Kamisato, jeden z trzech najbardziej szanowanych i prestiżowych klanów w Inazumie. Starszy brat, Ayato, jest głową klanu i odpowiada za sprawy rządowe, podczas gdy jego młodsza siostra, Ayaka, znana przez wszystkich jako Księżniczka, zajmuje się wewnętrznymi i zewnętrznymi sprawami klanu.

Ayaka często pojawia się podczas spotkań towarzyskich i częściej wchodzi w interakcje ze zwykłymi obywatelami. Dzięki temu jest bardziej znana i zyskała większą reputację wśród ludzi niż jej starszy brat. To pozwoliło jej uzyskać elegancki tytuł Shirasagi Himegimi.

Jak wszyscy wiedzą, Ayaka, córka klanu Kamisato, jest przez ludzi podziwiana za urodę, dostojne zachowanie i szlachetny charakter.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Kamisato Art: Kabuki
Normal: Wyprowadza do 5 ciosów mieczem.
Charged: Zużywa część staminy, aby wyzwolić podmuch miecza ki.
Plunging: Atakuje przeciwników z powietrza, uderzając w ziemię. Po wylądowaniu zadaje przeciwnikom obrażenia obszarowe.

Elemental Skill – Kamisato Art: Hyouka
Przyzywa kwitnący lód, który uderza w pobliskich przeciwników, zadając obrażenia obszarowe od żwiołu Cryo.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Kamisato Art: Soumetsu
Przywołuje burzę śnieżną z nieskazitelną równowagą. Uwalnia Frostflake Seki no To, które uderza przeciwnika, nieprzerwanie posuwając się do przodu.
Frostflake Seki no To

  • Burza lodowego wiatru raz po raz uderza w każdego wroga, którego dotknie, zadając obrażenia od żywiołu Cryo.
  • Po zakończeniu działania burza eksploduje, zadając obrażenia obszarowe od żywiołu Cryo.

Kamisato Art: Senho – alternatywny sprint
Ayaka zużywa staminę i okrywa się zamarzniętą mgłą, w której się porusza. W formie Senho może szybko poruszać się po wodzie.
Po wyjściu z mgły zachodzą następujące efekty:

  • Ayaka uwalnia lodowatą energię, aby nałożyć żywioł Cryo na pobliskich przeciwników.
  • Wokół ostrza Ayaki gromadzi się chłód, który na krótki czas nakłada na jej ataki żywioł Cryo.

Amatsumi Kunitsumi Sanctification – talent pasywny
Po użyciu Kamisato Art: Hyouka, normalne i naładowane ataki Kamisato Ayaki zadają obrażenia zwiększone o 30% przez 6 s.

Kanten Senmyou Blessing – talent pasywny
Kiedy Cryo nałożone pod koniec Kamisato Art: Senho trafi przeciwnika, Kamisato Ayaka zyskuje następujące efekty:

  • Przywraca 10 punktów staminy
  • Zyskuje 18% premii do obrażeń Cryo na 10 s.

Fruits of Shinsa – talent pasywny
Kiedy Ayaka wytwarza materiały do ulepszania broni, ma 10% szans na otrzymanie podwójnego produktu.

 

Konstelacje


1. Snowswept Sakura:
Kiedy Kamisato Ayaka zadaje przeciwnikom normalne lub naładowane ataki za pomocą Cryo obrażeń (DMG), istnieje 50% szans na zmniejszenie CD Kamisato Art: Hyouka o 0.3s. Efekt ten może wystąpić raz na 0.1s.
2. Blizzard Blade Seki no To:
Podczas rzucania Kamisato Art: Soumetsu, uwalnia 2 mniejsze dodatkowe Frostflake Seki no To, z których każdy zadaje 20% wartości zadawanych przez oryginalną burzę obrażeń.
3. Frostbloom Kamifubuki:
Zwiększa poziom umiejętności Kamisato Art: Soumetsu o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Ebb and Flow:
Przeciwnicy trafieni za pomocą Kamisato Art: Soumetsu’s Frostflake Seki no To będą mieli zmniejszoną obronę o 30% na 6s.
5. Blossom Cloud Irutsuki:
Zwiększa poziom umiejętności Kamisato Art: Hyouka o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Dance of Suigetsu:
Kamisato Ayaka zyskuje Usurahi Butou co 10s, zwiększając wartość obrażeń jej ataku naładowanego o 298%. Bufor ten zostanie usunięty 0.5s po tym, jak naładowany ATK Ayaki trafi przeciwnika, po czym licznik czasu dla tej umiejętności rozpocznie się od nowa.

Wygląd i osobowość

Osobowość


„Mimo, że panienka Ayaka jest najstarszą córką klanu Kamisato, zwraca uwagę na potrzeby innych. Kłopotliwymi sprawami zajmuje się osobiście. Gdybym nie zobaczył na własne oczy, nie uwierzyłbym, że są tak szlachetne damy jak ona!
~ Zwykły biznesmen z Hanamizaki

Ayaka jest dziewczyną o dobrym sercu i miłym usposobieniu. Traktuje innych z szacunkiem i uprzejmością. Mieszkańcy Inazumy są bliscy jej sercu, więc stara się osobiście asystować przy wszelkiego rodzaju sprawach; jako członek Yashiro Commission czuje się zobowiązana sprostać potrzebom ludzi. Jest perfekcjonistką o rzetelnej osobowości. Jej oddanie porusza serca ludzi, a jej bliscy nadali jej honorowy tytuł Shirasagi Himegimi (jap. 白鷺の姫君). Ludzie z sąsiedztwa zawsze mówią o niej ze szczerym podziwem.

Dzięki doskonałemu wychowaniu, serce Ayaki jest krystalicznie czyste niczym lód, a duch mieni się kolorami odbijanymi w kryształkach lodu wirujących na zimowym powietrzu.

Chociaż mieszkańcy Inazumy ją uwielbiają, dobrze wiadomo, że nie ma zbyt wielu przyjaciół – ze względu na pochodzenie i wychowanie. Zanim nie poznała Podróżnika, jej jedynym przyjacielem był Thoma. Ayaka ma dużo obowiązków, często jest zajęta i nie ma zbyt wiele czasu, dlatego ciężko jej nawiązać nowe relacje. Jednak kiedy nie jest obciążona pracą, pokazuje swoją wrażliwą i słodką stronę.

Jednak żeby ująć jej serce, które zawieszone jest wysoko w chmurach, trzeba się postarać. Prościej ujmując – Ayaka chętnie spotyka się z ludźmi zdolnymi do dokonania wielkich czynów, ponieważ w jej oczach przyjaźnie dyktuje los, który powierzył jej dzierżenie pokrytego szronem miecza.

Wygląd


Ayaka jest kobietą o nieco niższym wzroście niż przeciętny. Swoje długie, biało-niebieskie włosy nosi spięte w wysoki kucyk, zabezpieczony metalową osłoną. Jej włosy bazują na “hime cut”*. Dłuższa część grzywki po bokach oddzielona jest różowymi węzłami związanymi na kształt kwiatu o trzech płatkach. Jej jasnoniebieskie oczy ozdabiają długie i gęste rzęsy, a nieskazitelną cerę mały pieprzyk pod lewym okiem. 

Jej strój, Flawless Radiance to kimono, które podkreśla szlachetność i siłę Shirasagi Himegimi. Składa się z niebieskiej, plisowanej spódnicy do kolan, zdobionej bogatymi wzorami, złotymi akcentami i wzorami w kwiaty. Oprócz tego nosi czarne sandały geta** z białymi skarpetami do kostek, ozdobionymi różowymi kokardkami. 

Kimono przyozdabia czarny napierśnik ze złotym emblematem klanu Kamisato i znajdujące się po bokach spódnicy, dopasowane do całości zbroi pancerze ochronne. Pod napierśnikiem nosi luźną koszulę, której rękawy sięgają aż do łokci, zdobioną gradientem kolorów – od niebieskiego do białego. Mankiety koszuli i kołnierzyk są granatowe i obszyte złotym zdobieniem. Pod luźną koszulą nosi czarne rękawy, które przeplecione są przez jej środkowe palce i zakrywają kciuki. Na nich znajdują się białe, pancerne poszycia wyłożone złotem i przewiązane czerwonymi węzłami. Z tyłu jej stroju znajduje się duża, fioletowa kokardka, z Vision przywiązaną do niej różowym węzłem kwiatowym. Dolna część wstążki ma ciemniejszy kolor ze złotymi zdobieniami, charakterystycznymi dla jej ojczyzny. Jako dodatek nosi złoto-granatowy wachlarz, który pasuje do jej spódnicy.

* hime cut – fryzura składająca się z grzywki i przyciętych po bokach pasm włosów, zwykle sięgających do brody lub policzków. Reszta włosów jest zwykle długa i prosta. Styl ten stał się powszechny na dworze cesarskim w Japonii.
** geta – tradycyjne, drewniane obuwie japońskie, zwykle noszone do yukaty czy kimona.

 

Kamisato Ayaka

Historie


Historia nr 1

W całej Inazumie wszystkie sprawy państwowe nie wchodzące w zakres obowiązków Raiden Shogun są w znacznym stopniu obsługiwane przez Radę Triarchalną. Uprawnienia wykonawcze rady są z kolei egzekwowane i podzielone między trzy grupy znane jako Tri-Commissions: Yashiro Commission, Tenryou Commission i Kanjou Commission. Nad każdą z tych komisji sprawują władzę klany, którymi kolejno są: Kamisato, Kujou i Hiiragi. To największe klany, rozpoznawalne w całej Inazumie. Kamisato Ayaka jest młodą damą Klanu Kamisato Yashiro Commission, znaną jako Shirasagi Himegimi. Mieszkańcy zapytani o to skąd właściwie wziął się przydomek Ayaki, przedstawiają różne wyjaśnienia…

„Panienka Ayaka jest pełna wdzięku i czystości, niczym czapla. Wystarczy tylko spojrzeć na jej elegancję oraz piękną i mądrą mowę – dlaczego nie miałaby zostać nazwana księżniczką?”

„Panienka Ayaka pomimo szlachetnego urodzenia, jest dla nas łagodna i uprzejma. Jest miła, lojalna i zawsze chętna do pomocy innym. Ku zaskoczeniu innych, przyjęła do siebie nawet tego pospolitego Thomę”.

Jest tyle opinii na ten temat, ilu ludzi, jednak ostatecznie nikt nie jest w stanie powiedzieć, skąd właściwie wzięła się nazwa „Shirasagi Himegimi”. Mimo to popularność Ayaki wśród ludzi jest dość oczywista.

Historia nr 2

Jako córka Klanu Kamisato Yashiro Commission, Ayaka zawsze musi być czujna na przepychanki o władzę między szlachcicami. Będąc dziedziczką klanu, która stała się rozpoznawalna w całej krainie w tak młodym wieku, stała się oczywistym celem prowokacji ze strony innych szlachciców zazdrosnych o rodzeństwo Kamisato.

Stworzenie i utrzymanie publicznego wizerunku jest na ogół zwykłą formalnością, ale dla rodzin takich jak Klan Kamisato, nawet bezsensowna rutyna ma znaczenie społeczne. Rezygnacja z udziału w splątanej sieci stosunków politycznych w Inazumie mogłaby zagrozić pozycji klanu jako zarządzających Yashiro Commissions. Z tego powodu rodzeństwo zdecydowało się na współpracę.

Starszy brat, Ayato, który preferuje nie pokazywać swojej twarzy zbyt często, zajmuje się sprawami rządowymi, podczas gdy za utrzymanie wizerunku klanu odpowiada elegancka, zręczna społecznie, młodsza siostra Ayaka.

Dzięki swojej dostojnej, ​​skromnej i uprzejmej postawie, Ayaka zapewniła sobie stabilne miejsce na arenie społecznej. Niezależnie od tego, czy negocjuje z potencjalnymi partnerami, czy ma do czynienia z trudnymi szlachcicami, jej działania są uzasadnione i bez zarzutu.

Sprawuje pieczę także nad sprawami wewnętrznymi klanu – gdyby nie ona, ich finanse pogrążyłyby się w chaosie.

Historia nr 3

Pewnego jesiennego popołudnia, kiedy Ayaka wracała do domu po zakończeniu drobnych spraw w mieście, usłyszała śpiew starszej osoby, wydobywający się z wnętrza starego domu. W środku znajdowała się niewidoma staruszka, której cienkie jak patyk palce tworzyły muzykę płynną niczym woda, szarpiąc struny instrumentu.

Najprawdopodobniej dzięki wyostrzonemu słuchowi, starszej Pani udało się usłyszeć kroki Ayaki. Zapytała, kto jest na zewnątrz. Ayaka, nie chcąc niepokoić kobiety, odpowiedziała, że jest pobliską mieszkanką, która zgubiła się i trafiła do tego miejsca przypadkiem. Jako członek Yashiro Commission, Ayaka znała okolicznych mieszkańców i szybko rozpoznała w staruszce kobietę, która często kręciła się po ulicach miasta, gdy była ładna pogoda.

Melodia była przestarzała, podobnie jak piosenka. Niewidoma, starsza Pani nie nadążała za duchem czasu. Nawet w narodzie, który dąży do wieczności, niektórzy musieli znosić trudy życia. Z dobroci serca Ayaka długo rozmawiała kobietą. Starsza Pani brała Ayakę za zwykłą dziewczynę, więc opowiadała jej o sposobie robienia i grania na koto, oraz podzieliła się z nią liśćmi herbaty, które przechowywała.

W porównaniu do wspaniałych liści, które klan Kamisato trzymał w swoim magazynie, te szorstkie, otrzymane od starszej Pani można by przyrównać do trawy. Jednak Ayaka przyjęła prezent, obficie jej dziękując. Tego dnia wiele rozmyślała o swoich rodzicach. Czy gdyby byli w pobliżu, dożyliby takiej spokojnej starości?

Po powrocie do domu, opowiedziała o spotkaniu bratu i podzielili się rustykalną herbatą otrzymaną od staruszki. Ayaka odwiedzała kobietę co kilka dni, cały czas udając zwykłą mieszkankę z okolic. Za każdym razem przynosiła jej artykuły codziennego użytku, które były uwielbiane przez zwykłych mieszkańców.

„Kwiaty wiśni znów zakwitły na ulicach” – zwróciła się do starszej pani z uśmiechem – „I są tak piękne, jak twoja muzyka”.

Historia nr 4

W ludzkiej wyobraźni, wydatki szlachty są zdecydowanie wyższe niż wydatki przeciętnego mieszkańca. Tak więc ktoś tak szlachetnie urodzony jak Kamisato Ayaka z pewnością żyje w bezsensownym luksusie.
To stwierdzenie jest jednak tylko w połowie słuszne.

Ayaka tylko rzekomo żyje w bardziej specyficzny sposób niż zwykły obywatel. Koszty nauki układania kwiatów i ceremonii parzenia herbaty, degustacji wybornych herbat i codziennego korzystania z egzotycznych kwiatów nie są małe. Są to jednak umiejętności, które musi opanować jako szlachcianka — takie zobowiązania trudno nazwać „bezsensownymi”.

To co naprawdę może sprawić, że Ayaka się uśmiechnie, to nie bezsensowne luksusy, a w rzeczywistości zwykłe rzeczy, którymi cieszą się zwykli ludzie. Robienie przekąsek, łowienie złotych rybek przy stawach, chowanie się po kątach, by przeczytać najnowsze powieści Wydawnictwa Yae… To tylko drobne sprawy, a jednak to one najbardziej ją cieszą.

W takich chwilach nie jest uwielbianą Shirasagi Himegimi, czy Lady Ayaką, panią wielkich posiadłości Kamisato. Jest po prostu „Ayaką”, zwyczajną dziewczyną jak każda inna. Odkłada na bok swoją godną i poważną osobowość i uwalnia swoje prawdziwe, swobodne ja. Tylko jako „Ayaka” może odłożyć ciężkie brzemię szlachcianki i robić rzeczy, które potrafią zwykłe dziewczyny.

Nocą, kiedy jest głodna, zakrada się obok służących do kuchni i robi sobie chazuke, nucąc jakąś melodię. Podczas zajęć z ceremonii parzenia herbaty ukradkiem podbiera liście, aby wykorzystać je w astrologii związanej z romansem… Lista jej małych eskapad jest długa.

Chociaż nigdy nikomu tego nie powiedziała, Ayaka najbardziej ceni sobie chwile, w których może być zwyczajną dziewczyną, ponieważ daje jej to trochę wolności, której rzadko doświadcza.

Historia nr 5

Nauczyciele Ayaki zwykli mówić o niej w superlatywach:
“Ayaka osiągnęła mistrzostwo we wszelkich wytwornych sprawach – w ceremonii herbaty, szachach, fechtunku.” Stała się szlachetną damą o wytwornym zachowaniu, biegle posługującą się zarówno piórem, jak i mieczem. Możliwość nauczania takiego studenta jest dumą i radością dla nauczyciela.

Mimo to Ayaka nadal zadaje sobie pytanie: czy naprawdę niczego nie żałuje?

Esencją herbaty jest cisza i spokój.

Sercem miecza jest najostrzejsza krawędź.

Duszą szachów jest mądrość pozwalająca uchwycić szerszy obraz.

Ayaka przejęła ducha tych trzech sentencji i ducha prawdziwej przyjaźni. A jednak nadal czeka na pojawienie się przyjaciela, który będzie mógł iść obok niej na równych prawach i towarzyszyć przy jej boku.

Ta osoba nie może postrzegać jej jako członka Yashiro Commission ani jako Shirasagi Himegimi, a jej postępowanie nie może wynikać z przyzwoitości lub statusu społecznego. I jeśli to możliwe, mogłaby być obeznana w wielu dziedzinach sztuki i być świadkiem interesujących rzeczy… by opowiedzieć jej ciekawą historię w mgnieniu oka. Tylko taka osoba może zostać serdecznym przyjacielem Ayaki.

„Oczywiście nie proszę o zbyt wiele… Ale gdzie znajdę taką osobę?”

Moriwakamaru

“Chodź, chodź, chodź,
Zagrajmy Temari*!
1, 2, 1, 2, 3,
Temari wznosi się nad Świętym Drzewem Sakury.
4, 5, 4, 5, 6,
Woosh, trzepocze nad Mt. Yougou!
7, 8, 7, 8, 9,
Temari wraca w moje ręce.
Tak, w małe~ dłonie~ Ayaki~!”

To była ulubiona rymowanka Ayaki z dzieciństwa. Wtedy nadała swojemu ulubionemu temari imię “Moriwakamaru” i dryblowała nim, nucąc tę melodię. Słysząc piosenkę, rodzice i brat nie mogli powstrzymać się od uśmiechu. Często przyłączali się do zabawy jako rodzina, rzucając zabawką między sobą.

Ale to było dawno temu. Ayaka już od dawna nie bawi się zabawkami. Stała się silną, niezależną kobietą – a Moriwakamaru, symbol jej dzieciństwa i nosiciela cennych wspomnień, przechowuje w swoim gabinecie.

* temari – ozdobne kule, w Japonii tworzone jako zabawki.

Vision

Kilka lat temu klan przeszedł spore zmiany, a na barki Ayato spadł ogromny ciężar obowiązków. W tamtym czasie Ayaka nie była jeszcze tak dojrzała i zdolna, jak jest teraz. Początkowo była zabawnym dzieckiem, które nic nie wiedziało o obowiązkach klanu, dlatego też brakowało jej umiejętności i doświadczenia potrzebnego do radzenia sobie z ludźmi. Jednak gdy jej matka zachorowała, a brat ciężko pracował przejmując część pracy, Ayaka poczuła, że także musi dorosnąć.

Postanowiła zająć się nauką sztuk walki mieczem i poezją, które były podstawą wiedzy szlachcica. Gdyby zdołała opanować te dwie rzeczy, mogłaby przynajmniej uchodzić za przyzwoitą damę z klanu Kamisato, i tym samym odciążyć brata, pojawiając się na różnych festiwalach.

Prawdę mówiąc, Ayaka nie była specjalnie uzdolniona, więc spędziła dużo czasu zamartwiając się swoją nieudolnością w zapamiętywaniu poezji, eleganckim pisaniu czy wymachiwaniu mieczem. Jednak nie poddawała się – wiersz, którego nie zapamiętała powtarzała pięćdziesiąt razy, źle napisane słowo pisała pięćdziesiąt razy, a technika w walce mieczem, która zawiodła była wymachiwana pięćdziesiąt razy więcej.

“Nikt nie może odbić zamachu, który był praktykowany tysiąc razy” – powiedziała jej kiedyś matka.

Kiedy jej matka opuściła ten świat, nie była już „Małą Ayaką”. Była teraz Kamisato Ayaką, młodą damą klanu Kamisato, jednego z trzech wielkich klanów. Trening sztuki walki mieczem stał się częścią jej codziennego życia i pozostaje nim do dziś, bez przerwy.

Pewnego dnia Ayaka w końcu pokonała przeciwnika jednym uderzeniem. W tej chwili, gdy stała na środku dojo, wokół niej pojawiły się lodowate kwiaty, a na czubku jej miecza, pojawiła się jasna, lodowa Vision.

I rzeczywiście „Nikt nie może odbić zamachu, który był praktykowany tysiąc razy” — a nawet bogowie mogą zostać poruszeni.