Imię i Nazwisko
Kamisato Ayato
Data urodzenia
26 Marca
Vision
Hydro
Broń
Miecz
Konstelacja
Cypressus Custos
Kraj
Inazuma
Przynależność
Yashiro Commission
Tytuł
Głowa Klanu Kamisato

Podstawowe informacje


“Wszystko ma swoją cenę. Nie jestem osobą, która musi robić rzeczy w określony sposób.”

“Polityka jest grą pełną niebezpieczeństw. Mówienie za mało nie jest dobre, ale mówienie za dużo jest równie szkodliwe. Ale nie zrozum mnie źle, mój Pan nie czerpie radości z tych “bitew”. Dla niego to po prostu… kwestia obowiązku.”

 

-Thoma

Jako szef Komisji Yashiro, Kamisato Ayato jest zobowiązany do utrzymania dobrobytu i stabilności regionu.

Na pierwszy rzut oka jest mało widoczny i pełen wdzięku. Nie jest fanem publicznych wystąpień i nie stara się jawnie pokazywać swoich umiejętności.

Jednak ci, którzy go znają, doskonale wiedzą, że nie można go lekceważyć. Dawno temu, gdy Komisja Yashiro przeżywała ciężkie chwile, a Klan Kamisato był na skraju rozpadu, to właśnie ten młody człowiek stanął na wysokości zadania i ustabilizował sytuację.

Nie mógłby osiągnąć swojej pozycji bez niezwykłej zaradności i sprytu. Ale być może ten nieprzenikniony uśmiech skrywa ciemne fale.

Najbardziej intrygujące jest jednak to, że w większości negocjacji, w których bierze udział, nie jest bezwzględny ani konkurencyjny, a nawet jest skłonny dzielić się korzyściami, aby każdy mógł dostać względnie zadowalający kawałek tortu.

“Co on dokładnie knuje?” to zwykle to, co ludzie myślą po tym, jak wszystko jest powiedziane i zrobione.

Jednak teraz, kiedy wszyscy mają kawałek tego tortu, być może to, co jest w głowie Kamisato Ayato nie jest tak ważne.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Kamisato Art: Marobashi
Normal: Wykonuje do 5 szybkich cięć.

Charged: Zużywa pewną ilość staminy, aby skoczyć do przodu i wykonać cięcie dal.

 

Elemental Skill – Kamisato Art: Suiyuu

Kamisato Ayato zmienia pozycję i przyjmuje pozę Takimeguri Kanka. W miejscu, gdzie użył tej umiejętności zostawia wodną iluzję. Kiedy się uformuje, iluzja wybuchnie, gdy wrogowie będą w pobliżu lub skończy się czas trwania zadając obszarowe obrażenia od Hydro.

Takimeguri Kanka Będąc w tej pozie, Kamisato Ayato używa Shunsuiken, aby zadawać bardzo szybkie ataki konwertując przy tym obrażenia normalnych ataków na obrażenia od Hydro. W tym czasie nie można nałożyć na ataki innego żywiołu. Poza ta ma następujące właściwości:
→Gdy atak Shunsuiken trafi wroga, Ayato otrzyma efekt Namisen, który zwiększa obrażenia od Shunsuiken w oparciu o swoje maksymalne zdrowie. Maksymalna ilość ładunków Namisen wynosi 4, a każdy ładunek może zostać zdobyty co 0,1s. Efekt usunie się po wyjściu z Takimeguri Kanka.
→Zwiększa odporność na przerwanie.
→Nie można wtedy używać ładowanych ataków i ataków z wyskoku.

Takimeguri Kanka zniknie, gdy Ayato opuści pole bitwy. Użycie Kamisato Art: Kyouka ponownie będąc w Takimeguri Kanka, zresetuje się i zastąpi aktualną pozę.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Kamisato Art: Kyouka

ZUwalnia ogród czystości, który ucisza trwającą w nim kakofonię. Podczas trwania, Bloomwater Blades będą spadać z nieba i atakować wrogów na jego obszarze zadając obrażenia od Hydro i zwiększy obrażenia normalnych ataków postaci znajdujących się w nim.

Kamisato Art: Mine Wo Matoishi Kiyotaki – talent pasywny
Kamisato Art: Kyouka ma następujące właściwości:
Po jej użyciu Kamisato Ayato zyska 2 stacki Namisen.
Kiedy wodna iluzja wybuchnie, Ayato zyska efekt Namisen równy maksymalnej liczbie możliwych do zdobycia stacków.

Kamisato Art: Michiyuku Hagetsu – talent pasywny

Jeśli Kamisato Ayato nie znajduje się na polu, a jego Energia jest mniejsza niż 40, co sekundę regeneruje dla siebie 2 punkty Energii.

Kamisato Art: Daily Cooking – talent pasywny

Kiedy Ayato doskonale ugotuje danie, ma 18% szans na otrzymanie dodatkowego “Podejrzanego” dania tego samego typu..

 

Konstelacje


1. Kyouka Fuushi
DMG Shunsuiken jest zwiększone o 40% przeciwko przeciwnikom z 50% HP lub mniej.
2. World Source
Maksymalna liczba stacków Namisen została zwiększona do 5. Kiedy Kamisato Ayato ma co najmniej 3 stacki Namisen, jego maksymalne HP zostaje zwiększone o 50%.
3. To Admire the Flowers
Zwiększa poziom  Kamisato Art: Kyouka o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Endless Flow
Po użyciu Kamisato Art: Suiyuu, wszyscy pobliscy członkowie drużyny będą mieli zwiększone o 15% Normal Attack SPD przez 15s.
5. Bansui Ichiro
Zwiększa poziom   Kamisato Art: Suiyuu o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Boundless Origin
Po użyciu Kamisato Art: Kyouka, następny atak Shunsuiken Ayato stworzy 2 dodatkowe uderzenia Shunsuiken, gdy trafią przeciwników, każde z nich zadaje 450% ATK Ayato jako DMG.
Oba te ataki Shunsuiken nie będą miały wpływu na Namisen.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Ayato jest osobą, która nie lubi często pokazywać się publicznie, woli wypełniać swoje obowiązki komisarza Yashiro / poświęcać czas na swoje obowiązki jako komisarz Yashiro. Niezwykle zapracowany i narażony na ciągły stres musi radzić sobie ze skorumpowanymi urzędnikami państwowymi, jednocześnie żonglując swoimi obowiązkami jako lider Shuumatsuban. Ze względu na swoje obowiązki, nie znosi drobnych rozmów, chce, aby ludzie przechodzili do rzeczy. Używa wielu metod, aby poradzić sobie ze skorumpowanymi urzędnikami, zazwyczaj w granicach prawa.

Choć nie jest szczególnie popularny ze względu na to, że woli pozostawać za kulisami, ci, którzy go znają, zauważają, że jest niezwykle uprzejmy i wzbudza lojalność wielu ludzi. Na przykład, Hirotatsu twierdzi, że nadal służy Komisji Yashiro, aby odwdzięczyć się za hojność, którą Ayato okazał jemu i jego mistrzowi, a także jest mocno sugerowane, że to Ayato był tym, który zainspirował Thomę do tego stopnia, że ten otrzymał Vision. Ayato stwierdził, że wysoko ceni lojalność i posłuszeństwo (stąd lubi towarzystwo psów), jak mocno sugeruje, że było wiele zamachów przeciwko niemu w przeszłości, stąd też ceni te dwie cechy tak bardzo, aby chronić się przed rywalizującymi klanami i organizacjami.

Pomimo sukcesji jako głowa rodziny w młodym wieku, wydaje się być dojrzałym i zdeterminowanym człowiekiem, szczególnie dużo bardziej niż Ayaka, która jest znana ze swojej niezłomności. Podobnie jak Ayaka, Ayato troszczy się o dobro zwykłych ludzi. Jest również człowiekiem rodzinnym, ponieważ przyjął stanowisko komisarza zgodnie z życzeniem swoich rodziców, aby również chronić Ayakę, stwierdzając, że nie wybaczy nikomu, kto skrzywdzi jego rodzinę i chce zapewnić, że Ayaka będzie miała na kim polegać, gdy będzie tego potrzebowała. Zaryzykował również swoje życie, aby przemycić Armię Watatsumi do Tenshukaku w celu wyświadczenia jej “małej przysługi”.

Ayato jest znany z przebiegłości i złośliwości, zarówno Shogun jak i Yae Miko uważają go za nieprzewidywalnego i trudnego do zrozumienia. Mimo to jest przez nie tolerowany, gdyż w przypadku pierwszej z nich podtrzymuje wolę Shogun, a w przypadku drugiej ich obowiązki są ogólnie zgodne. Hiratsuka zauważa, że zawsze, gdy spędza czas z Thomą, wciąga go w jedzenie dziwnego jedzenia, powodując, że Thoma staje się przerażony, gdy tylko go widzi. Itto zauważa, że Ayato jest “wojownikiem” z wielką charyzmą, i że obaj są “nadają na tych samych falach“. Jest również w stanie znaleźć Sayu z łatwością, mimo że nie wydaje się mieć zbyt dużego doświadczenia jako ninja, nawet jeśli reszta Shuumatsuban mają trudności z jej lokalizacją..

Wygląd


Strój Ayato składa się z białego płaszcza z długimi lejącymi się rękawami, ciemnoniebieskimi klapami i złotymi lamówkami ozdobionymi licznymi zdobieniami noszonego na jasnofioletowym kimonie i białych spodniach. Ma też czarno-złotą zbroję na prawym ramieniu, biało-fioletowe rękawice na obu rękach, czarne rękawice i duży złoty sznur na szyi. Jego Vision wisi na grubej złotej linie wokół pasa na prawym biodrze.

 

Kamisato Ayato

Historie

Szczegóły postaci

Jako głowa klanu Kamisato, jednego z wielkich klanów Tri-Commission, Kamisato Ayato jest powszechnie znany w Inazumie.

Jednakże ludzie nie mają o nim takiego samego wyobrażenia, jak o Himegimi Shirasagi, eleganckiej i miłej Ayace.

Większość wie tylko tyle, że jest on ważną postacią w szogunacie, jako głowa sławnego domu szlacheckiego. Ale jeśli chodzi o szczegóły, to z pewnością niewiele można  powiedzieć.

Niektórzy twierdzą, że “festiwale i imprezy organizowane przez Komisję Yashiro są zawsze organizowane starannie i z pełną troską o ludzi”. Z pewnością komisarz trzyma rękę na pulsie we wszystkich tych sprawach”.

Ale inni mówią też: “Ach, ale w polityce jest wiele rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. I jak mógłby utrzymać tak wysokie stanowisko, gdyby nie miał kilku asów w rękawie?”.

Sam Ayato pozostaje niewzruszony takimi komentarzami.

“Cóż, uważam się jedynie za poważnego, posłusznego urzędnika państwowego, który jest wierny Wszechmogącej Shogun.”


Historia nr 1

Kamisato Ayato, jako najstarszy syn szlachty Inazumy,został obdarzony miłością i uwielbieniem już od chwili narodzin.

Choć jego rodzice byli zbyt zajęci, by zawsze spędzać z nim czas, dobrze się nim opiekowali, a w każdym razie “młodemu paniczowi” nigdy nie brakowało ludzi, którzy spełniali każdą jego potrzebę.

Kiedy był już nieco starszy, na prośbę ojca rozpoczął skomplikowany i surowy trening jako następca głowy rodu.

Jednak nie wszystko poszło tak dobrze, jak można było sobie tego życzyć, a presja na dworze i w domu mocno nadwyrężyła zdrowie ojca, co doprowadziło do jego przedwczesnej śmierci.

Młody Ayato został więc wepchnięty w wir walki o przetrwanie pozycji klanu.

W tamtych czasach ten niedoświadczony młodzieniec nie robił na nikim wrażenia. Z eleganckiego i wytwornego książęcia Ayato stał się dla ludzi “biednym młodym panem klanu Kamisato”, a wśród swoich politycznych przeciwnikówzyskał opinię “tego żółtodzioba”

Czas jednak pokazał, że ci ludzie się mylili.

Dzięki niezwykłej odwadze i pierwszorzędnej taktyce nie pozostawił klanu w stanie marazmu. Nie, wręcz przeciwnie, pozycja klanu Kamisato stała się bardziej stabilna niż kiedykolwiek.

Przesadne obciążenie pracą, podstępy i próby wrabiania go na każdym kroku odpierał, a nawet obracał je na swoją korzyść.

Upływający czas tylko wzmocnił pozycję Klanu Kamisato i Komisji Yashiro w szogunacie i wśród ludzi.

Dziś Ayato jest głową klanu, z którego taki wielki dom jak klan Kamisato może być dumny dumny, a komisarz Yashiro jest uznawany przez wszystkich.

Historia nr 2

Komisja Yashiro odpowiada za sprawy obrzędowe na wyspie Narukami, a także musi zajmować się sprawami kulturalnego spędzania wolnego czasu w taki sposób, by bóstwa i ludzie byli zadowoleni – i tak też czynią, wypełniając swoje zadanie.

Ale z większymi obowiązkami wiąże się większa ilość pracy.

Na szczęście jego siostra Ayaka dzieli z nim większość obowiązków klanu, a największa część interakcji między Komisją a zwykłymi ludźmi spoczywa na niej, dzięki czemu Ayato może poświęcić swój czas na sprawy związane z zarządzaniem.

Kontakty z urzędnikami szogunatu nie są łatwe. Ludzie pochodzą z różnych komisji i klanów, a ich punkty widzenia są bardzo różne. Każde pojedyncze zadanie staje się coraz trudniejsze, gdy rośnie liczba zaangażowanych osób.

Wielką siłą Ayato jest jego umiejętność radzenia sobie z takimi sprawami. Według niego ludzie kierują się interesem. Znajdź dźwignię, a druga strona będzie współpracować.

Znajdź jakiś cel, który skłoni drugą stronę do przyjęcia twojej logiki, a następnie spacyfikuj ją kilkoma dobrymi frazesami na tę okazję, a większość problemów da się rozwiązać.

A kiedy mamy do czynienia z upartymi, wystarczy odwołać się do siły wyższej, aby ich znieść – w końcu jaki śmiertelnik mógłby przeciwstawić się światłu niebios, niezależnie od tego, jak wysoki jest jego status i jak arogancką postawę reprezentuje?

Z czasem kompetentna i dystyngowana głowa klanu Kamisato zyskała sobie w szogunacie całkiem niezłą reputację.

“Hmm… ta sprawa wydaje się dość trudna do załatwienia. Powinniśmy poprosić o pomoc komisarza Yashiro?”

Tak często mówią ludzie.

Jednak, choć Ayato ma wiele sposobów i środków, nie jest w stanie pomóc w każdej chwili.

Po pierwsze, nie każde zadanie jest związane z Komisją Yashiro. Po drugie, klanowi Kamisato nie opłaca się angażować w sprawy innych dla drobnego zysku.

W większości przypadków Ayato będzie po prostu towarzyszył jako młodsza postać, z filiżanką w ręku, nie robiąc nic więcej poza uśmiechaniem się.

“Ach, niech pan da spokój, panie Nagaoka. Wszyscy jesteśmy lojalnymi sługami Wszechmocnej Szogun. Nic więcej. Po prostu musimy być ze sobą otwarci, a jestem pewien, że wspólnie rozwiążemy ten problem.”

Historia nr 3

Ze względu na swoje stanowisko i pracę Ayato nieczęsto występuje publicznie, nie ma też zbyt wiele czasu na spacery. Jednak te przeszkody nie przeszkadzają mu w poznawaniu nowych i interesujących rzeczy.

Być może rano zauważy kręcącą się w okolicy jedną z pracownic Wydawnictwa Yae, wyglądającą na zainteresowaną “zgłoszeniem się do pracy”.W takim wypadku Ayato może udawać, że tego nie zauważa, tym bardziej, że mógłby usłyszeć, jakie nowe metody ma ona na miganie się od pracy… a następnie “przypadkowo” mógłby przekazać swoją nowo nabytą wiedzę Guuji Yae.

Na spotkaniu z tymi starymi wyjadaczami z Tenshukaku Ayato nie odczuwa potrzeby, by mówić zbyt szybko. W końcu obserwowanie, jak dorośli ludzie kłócą się do czerwoności o drobne sprawy, jest dla niego całkiem zabawne.

Przechadzając się ulicami, mógłby nagle rozważyć odwiedzenie pewnego unikalnego stoiska z przekąskami. Podchodząc do właściciela, zapytałby czy sprzedają coś nowego i jak idzie biznes, kupiłby napój lub dwa do spróbowania… A gdyby uznał, że smak był ciekawy, kupiłby kilka sztuk dla reszty domowników.

Ostatnio udzielił pomocy i dodał otuchy młodemu Oni, który odwiedza Hanamizakę z powodu jego kłopotów ostatnich niepowodzeń w walkach Onikabuto– oczywiście z dobroci serca. Odkrył również, że ten karmazynowy oni nie wie, co oznacza imię “Ayato”… cobardzo mu odpowiadało. Nie trzeba było podawać żadnych szczegółów. Nie trzeba było tłumaczyć takich rzeczy.

W drodze do domu może minąć las Chinju i zobaczyć przechodniów, którym bake-danuki spłatał figla, by zatrzymać się i pomóc im wskazując im iluzję. Jeśli z jego powodu bake-danuki jeszcze bardziej udoskonalą swoje umiejętności transformacji, powinny podziękować mu za motywację.

Oczywiście, nawet tak utalentowany człowiek jak Thoma może czasem mieć problem z wymyśleniem, co zrobić na obiad. Takie okazje są idealne do gry w Hot Pot! W końcu Ayaka zawsze wkłada do garnka najbardziej nieoczekiwane rzeczy –ależ Ayato jest dumny z tego powodu ze swojej siostry!

Tak, te rzeczy  dodają pikanterii życiu komisarza Yashiro.

Historia nr 4

Dzięki lokajowi i gosposi posiadłość Kamisato jest zawsze zadbana, wewnątrz i na zewnątrz… z wyjątkiem jednego miejsca.

Na stole Kamisato Ayato zawsze panuje straszny bałagan po tym, jak z niego korzysta.

Książki są porozrzucane, otwarte, a nawet na stół kartkami do dołu, podczas gdy dokumenty o nierównej wielkości są ułożone w przypadkowy stos. Atrament na kamieniu kałamarza nigdy nie jest właściwie przechowywany, a pod stołem można nawet czasem znaleźć figury szachowe lub karty.

Za każdym razem, gdy głowa klanu kończy pracę, służba potrzebuje trochę czasu, aby posprzątać jego gabinet.

Przy okazji odkryli, że między stronami dokumentów często wpinane są różne notatki. Przy bliższym poznaniu widać, że są one pisane różnymi rękami, a ich treść również się różni.

“Głowo Klanu, służba przysłała nową partię kwiatów. Umieściłem je w wazonie stojącym w rogu stołu. Proszę uważać, aby go nie przewrócić”.

“Szefie klanu, dzisiaj przyszła do mnie kapłanka z Wielkiego Sanktuarium Narukami, mówiąc, że Pani Guuji chce się z tobą widzieć. Sprawa wydaje się ważna, ponieważ dotyczy rekwizycji ziemi w Ritou. Zaprasza cię do sanktuarium, aby omówić szczegóły”.

“Panie komisarzu, kwiaty Momoyo jeszcze nie zwiędły. Gałęzie jeszcze rosną. Nie martw się.”

“Drogi Bracie, poznałem nowy przepis, gdy uczestniczyłem w uroczystościach z Podróżnikiem. Biorąc pod uwagę, że pochodzi on z innego kraju, czy uważasz, że… będę musiał wprowadzić jakieś zmiany do tego przepisu?”.

“Klanowa głowo, służba niechętnie ci o tym mówi, więc pozwól, że powie to ta starsza pani. Jeśli chcesz coś zjeść, zostaw to naszej gospodyni. Proszę też powstrzymać się od używania składników w kuchni… Jak moglibyśmy zmusić cię do gotowania dla siebie?”.

W pracy Ayato często zdarza się, że wychodzi z domu wcześnie i wraca późno. W związku z tym mieszkańcy posiadłości Kamisato komunikują się z nim w ten sposób.

To metoda, którą Ayato wymyślił sam i w ten sposób zarządza domem Kamisato, za pomocą tych małych notatek.

Niestety, korzystanie z nich spowodowało, że i tak już zawalony papierami stół głowy klanu stał się jeszcze bardziej zabałaganiony… No cóż, to tylko małe poświęcenie. Nic, o czym warto by pisać w domu.

Historia nr 5

W Inazumie ludzie czasami modlą się do bóstw, ofiarowując pewne rodzaje liści cyprysowych.

Takie rytuały nie mają odpowiedniej skali, więc często zapomina się o nich pośród wielu innych rytuałów, zarówno dużych, jak i małych, odprawianych w całym kraju.

Choć minęło już trochę czasu, Ayato wciąż pamięta opowieści swojej matki że choć cyprysy są wiecznie zielone, ich liście nie są igiełkowate.

Zamiast tego mają duże, kruche liście, które nie więdną i nie opadają nawet wtedy, gdy wyrastają im nowe.

W związku z tym kojarzą się z pojęciem “dobrobytu” i w czasach starożytnych były często używane po to by układać na nich ofiary z żywności i potraw.

Dziś ludzie nie używają już liści jako mat, na których rozkłada się jedzenie, ale zwyczaj składania ofiar z liści cyprysu nadal się utrzymuje.

Być może było to hobby matki Ayato hobby, a może po prostu była oczytana, ale niezależnie od wszystkiego, zawsze miała wiele do powiedzenia na temat spraw związanych z festiwalami.

“Być może klan Kamisato z Komisji Yashiro urodził się, by chronić bóstwa”.

W młodości Ayato nie do końca zgadzał się z tym stwierdzeniem.

Wierzył, że Klan Kamisato to Klan Kamisato i że należy do członków rodziny. To był powód jego istnienia, a wszelka służba bogom była tylko pracą, kwestią okoliczności.

Takie aroganckie słowa nigdy nie mogły być wypowiedziane na głos, a w każdym razie Ayato nie mógł przerwać matce, kiedy była tak podekscytowana.

Bez względu na to, jak długo by mówiła, Ayato zawsze siadał przy niej i słuchał w ciszy, nawet jeśli drętwiały mu nogi od zasiedzenia.

Z biegiem lat dni Ayato wypełniały się szermierką i książkami. Tym, który udzielał “lekcji”, był teraz jego ojciec, a treść lekcji przechodziła od spraw rytualnych do spraw, którymi powinien zająć się następca klanu.

Jego obowiązki wobec klanu zajmowały jeszcze więcej miejsca w życiu Ayato. Szogun Raiden nie była już tylko zwykłym symbolem, jak w czasach jego dzieciństwa. Teraz była Ogosho, potężną obrończynią wiecznego pokoju Inazumy.

“Klan Kamisato istnieje dziś dzięki miłosierdziu Narukami. Jako taki, klan musi bronić drogi do wieczności i wiecznie podążać za szogunem”.

“Taka była nasza umowa i jest to niezmienna zasada naszego klanu. Zapamiętajcie to dobrze.”

Jeśli chodzi o szczegóły tego, co się wydarzyło, Ayato dowiedział się o niektórych z nich czytając nauki przodków. To błędy starszyzny Kamisato doprowadziły do wielkiej straty ważnego w kraju Raiden Gokaden. Gdyby nie interwencja Guuji Yae w ich imieniu, która sprawiła, że szogun okazała im łaskę, klan Kamisato mógłby dołączyć do innych, tracąc przychylność i przestając istnieć.

To była łaska Jej Ekscelencji, a jednocześnie ostrzeżenie od Jej sługi.

Dlatego też Ayato nigdy nie odrzucał nauk ojca. Mimo że nadal wierzył, że jego klan jest najważniejszy, rozumiał też, że Inazuma jest podtrzymywana przez ochronę Elektro Archona. Tylko pokój w Inazumie mógł zagwarantować długowieczność i dobrobyt klanu.

Bez względu na to, jak zmieni się sytuacja w Inazumie, klan Kamisato nigdy nie zdradzi Wszechmocnej Narukami.

Nawet jeśli jego serce mówiło co innego, mógł to tylko ukryć głęboko pod dobrze utrzymanymi pozorami.

Tak jak powiedziała wtedy jego matka –

“Bosko chroniony cyprys wypuszcza nowe liście ze starych gałęzi.

Tak samo camelia na dziedzińcu może pozostać pachnąca nawet w najbardziej gorzką zimę”.

 

Etui na pióra Yumemiru

Nawet sam Kamisato Ayato nie mógł przypuszczać, że kaligrafia, którą w młodości uważał za najnudniejszą, stanie się jego ulubioną rozrywką.

Aby lepiej wypełniać rolę klanu Kamisato, musiał wiele godzin ćwiczyć pisanie piórem.

Obecnie jednak od czasu do czasu przepisuje kilka wierszy, aby oczyścić umysł i pomyśleć w ciszy.

Oczywiście, dzięki temu nawet podczas bezczynności może sprawiać wrażenie, że jest zajęty sprawami służbowymi, co pozwala mu uniknąć spotykania się z niektórymi ludźmi i robienia pewnych rzeczy.

Z czasem wśród służących, czekających aż panicz zakończy swoją pracę,, utarło się, że nie tylko lubi grać w szachy, ale także kaligrafować.

Takie pogłoski rozchodziły się drogą ustną. W związku z tym Ayato często otrzymywał w prezencie podczas świąt lub urodzin pióra dobrej jakości.

Niektórzy z bardziej spekulatywnych kupowali mu nawet z zagranicy wspaniałe i drogie pióra.

Ayato nigdy nie próbował wyjaśniać tej sprawy, ale zamiast tego zlecił wykonanie pięknego drewnianego etui, w którym przechowuje takie przybory piśmiennicze.

Zawsze interesował się wszystkim, co nowe, a wypróbowywanie nowych piór było dla niego prawdziwą frajdą.

Co więcej, takie prezenty często mówią wiele o osobie, która je wysłała. Takie informacje stają się więc jednym ze sposobów, które pozwoliły Ayato lepiej ich poznać.

Mimo że Ayato twierdzi, że kupił to etui, aby przechowywać w nim przybory piśmiennicze, są trzy pióra, których nigdy w nim nie umieścił.

Jedno z nich, smukłe i dobrze wykonane, leży na biurku. Widać na nim ślady zużycia, ale pisze dobrze i jest używane do pisania petycji.

Drugie jest przechowywany w dolnej szufladzie, a jego cienka końcówka była często używana w przeszłości, gdy Ayato ćwiczył kaligrafię. Dzięki temu, że pióro te nadaje się  świetnie dla początkujących, jest często pożyczane przez Thomę i Ayakę

Co do trzeciego, jest ono przechowywane głęboko w drewnianej szafce z antykami wewnątrz jedwabnej torby. Doskonałe pod względem wykonania i wzornictwa, został mu podarowany przez matkę podczas ceremonii osiągnięcia pełnoletności.

Vision

Pewnej nocy, wiele lat temu, ciężko chory ojciec Ayato wezwał go do siebie.

Tej nocy jego ojciec wydawał się nieco inny niż ta zmęczona chorobą postać, którą się stał. Jego wyraz twarzy był uroczysty, ale troska w jego oczach była aż nazbyt wyraźna.

Zmuszając się do zachowania czujności, zapytał Ayato: czy jego trening się skończył? Czy zjadł wystarczająco dużo na obiad? Jak postępy w walce na miecze?

Gdy Ayato odpowiedział, jego ojciec skinął głową z uśmiechem, wyglądając na zadowolonego. Jednak jego wyraz twarzy szybko pociemniał, jakby było coś, co chciałby, ale nie mógł powiedzieć.

Po długim wahaniu i pod melancholijnym spojrzeniem żony, ojciec w końcu przemówił, jego głos był ciężki:

“Ayato… Pamiętaj, że bez względu na to, co stanie się z Klanem Kamisato w przyszłości, jesteś naszym najstarszym synem, starszym bratem Ayaki… Następcą, z którego Klan Kamisato jest dumny.”

Przypomniawszy ojcu, by dobrze wypoczął, Ayato pożegnał się z rodzicami i wrócił do swojej sypialni.

Gdy tylko otworzył drzwi, zobaczył błyszczącą Vision leżącą na biurku.

Od dzieciństwa Ayato słyszał, że Vision są znakami łaski bogów, zrodzonymi z ludzkich pragnień.

Od młodości pragnął zostać filarem rodziny, nie ze względu na jakieś wielkie dzieło, ale po to, by zapewnić klanowi pomyślność i chronić go.

To, że ta Vision pojawiła się właśnie teraz… oznaczało, że być może nadszedł czas, by wziął na siebie to brzemię.

Myśląc o tym, Ayato nie wezwał służących do zapalenia lamp. Zamiast tego, po prostu usiadł przy stole.

Wiele rzeczy przepłynęło przez jego umysł jak fala:

Jego ojciec był ciężko chory, matka również. Klan został pozbawiony przywódcy, a konkurenci, tak jak już od jakiegoś czasu, z zazdrością patrzyli na jego pozycję i władzę.

Jego siostra była jeszcze młoda, a on musiał zadbać o jej bezpieczne dorastanie. Sądy szogunatu były jak morze pełne ukrytych raf. Trzeba było tam stąpać bardzo ostrożnie…

Nie mogli wypuścić z rąk Shuumatsubanu, nad którym władza pozostawała w rodzinie od pokoleń. Jeśli chodzi o służbę, kilku osobom można było jeszcze zaufać, gdyby siła klanu Kamisato osłabła…

A co do Thomy, który pochodził z innego kraju, choć był przyjacielem i użytecznym sojusznikiem, czy rozważy inne opcje, jeśli Klan Kamisato naprawdę upadnie?

Te rozproszone myśli stopniowo porządkowały się w umyśle Ayato, a w ich centrum znajdowało się jego wciąż niezmienione przekonanie.

Użyłby wszelkich dostępnych mu środków, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i jej przyszłości. Przeszkody na drodze do tego celu zostaną usunięte, bez względu na koszty.

Tej nocy Vision była jedynym światłem, które mu towarzyszyło.

A gdy pierwsze światło następnego świtu padło na biurko, młody dziedzic był już przygotowany do stawienia czoła światu.

Źródło
Autor: Kotel
Baner: Ziomas
Korekta: Nish
Showcase: Orchidia92

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.
Tło