Imię i Nazwisko
Chongyun
Data urodzenia
7 Września
Vision
Cryo
Broń
Claymore
Konstelacja
Nubis Caesor
Kraj
Liyue
Przynależność
Port Liyue
Tytuł
Banisher of Evil and Rumors Thereof

Podstawowe informacje


“Kiedy już pozbędę się z tego świata wszystkich złych duchów, Ja… Ja zerwę z moją abstynencją i udam się do gorących źródeł!”

Chongyun urodził się w znanej rodzinie egzorcystów i od najmłodszych lat posiadał naturalną zdolność odpędzania złych duchów dzięki swojemu duchowi czystego Yang. Jego moc egzorcyzmowania wykracza daleko poza normę: sama jego obecność wystarcza, aby rozproszyć złe duchy.

Jednak dla samego Chongyuna okazało się to kłopotliwe, bo choć przeprowadził setki udanych egzorcyzmów, nigdy nie zetknął się twarzą w twarz z ani jednym duchem czy demonem.

Chongyun w głębi serca wierzy, że prawdziwy egzorcysta powinien egzorcyzmować zło za pomocą zaklęć i szermierki. Ta naturalna zdolność, którą posiada… nie jest po prostu konwencjonalna.

Dlatego poświęcił się studiowaniu technik egzorcyzmów i sztuk walki, a także poszukiwaniu miejsc, w których przebywają złe duchy, aby udowodnić, że jest zdolnym i profesjonalnym egzorcystą, nawet bez swojej wyjątkowej zdolności fizycznej.

Kiedy jednak ta cecha przestanie być przeszkodą na jego drodze do samorealizacji?

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Demonbane
Normal:Wykonuje do 4 kolejnych uderzeń

Charged: Zużywa z czasem Staminę, aby wykonywać ciągłe, wirujące ataki na wszystkich pobliskich przeciwników.
Na koniec sekwencji wykonuje jeszcze potężniejsze cięcie.

Plunging: :
Wynurza się z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się w pobliżu i zadając obszarowe obrażenia (AoE DMG) po uderzeniu.

Elemental Skill – Spirit Blade: Chonghua’s Layered Frost
Chongyun uderza wielkim mieczem w ziemię, powodując eksplozję Cryo w okrągłym polu obszaru przed sobą, zadając Cryo obrażenia.

Po krótkim czasie zimne powietrze, powstałe w wyniku eksplozji Cryo, połączy się w Pole Mrozu Chonghua, w którym wszystkie miecze, claymore’y i włócznie, którymi władają postacie, zostaną nasycone Cryo.

 

 

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Spirit Blade: Cloud-Parting Star

Wykonując sekretną pieczęć dłoni, Chongyun przywołuje w powietrzu 3 gigantyczne duchowe ostrza, które po krótkim czasie spadają na ziemię i eksplodują

Gdy duchowe ostrza eksplodują, zadają obszarowe Cryo obażenia i odrzucają przeciwników.

Steady Breathing– talent pasywny
Postacie posługujące się mieczem, mieczem dwuręcznym  lub polearmem, znajdujące się w polu stworzonym przez Spirit Blade: Chonghua’s Layered Frost ich normalna szybkość ataku zwiększa się o 8%.

Rimechaser Blade – talent pasywny

Kiedy pole stworzone przez Spirit Blade: Chonghua’s Layered Frost zniknie, zostanie przywołane inne duchowe ostrze, które uderzy w pobliskich przeciwników, zadając 100% umiejętności Chonghua’s Layered Frost DMG jako obszarowe obrażenia Cryo.
Przeciwnicy trafieni tym ostrzem będą mieli obniżone o 10% Odporność na Cryo przez 8 sekund.

Gallant Journey – talent pasywny
Podczas ekspedycji w Liyue, czas jej trwania skraca się o 25%.

 

Konstelacje


1. Ice Unleashed
Ostatni atak Chongyuna z combo normalnego ataku uwalnia 3 lodowe ostrza. Każde ostrze zadaje 50% ATK Chongyuna w postaci obrażeń Cryo wszystkim przeciwnikom na swojej drodze.
2. Atmospheric Revolution
 Elemental Skills i Elemental Bursts rzucone w obrębie Frost Field stworzonego przez Spirit Blade: Chonghua’s Layered Frost ich czas odnowienia zmniejsza się o 15%.
3. Cloudburst
Zwiększa poziom Spirit Blade: Cloud-Parting Star o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Frozen Skies
Chongyun regeneruje 1 punkt energii za każdym razem, gdy trafi przeciwnika, który jest pod wpływem Cryo.
Efekt ten może wystąpić tylko raz na 2s.
5. The True Path
Zwiększa poziom Spirit Blade: Chonghua’s Layered Fros o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Rally of Four Blades
Spirit Blade: Cloud-Parting Star zadaje 15% więcej obrażeń przeciwnikom z mniejszą ilością maksymalnego HP niż Chongyun.
Umiejętność ta przywołuje dodatkowo 1 Duchowe Ostrze.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Mając Liyue jako swoją bazę operacyjną, egzorcysta. Chongyun przemierza ziemię, pozbywając się zła. Jako spadkobierca klanu egzorcystów, zawsze posiadał zdolności przewyższające większość ludzi. Jednak zdolności te nie są wynikiem treningu, ale wrodzonej cechy, którą nazwał “wrodzoną pozytywnością”.

 Wrodzona pozytywność jest niezwykle rzadką fizjologią, która sprawia, że ciało jest podatne na nagrzewanie się z powodu nadmiaru pozytywnej energii. Jeśli nie jest kontrolowana, osoby posiadające taką formę mogą łatwo stać się przegrzane. Chongyun jest szczególnie poważnym przypadkiem, jego zmiany nastroju są gwałtowne, a on sam nic nie pamięta z takich epizodów. Jednakże, stan Chongyuna jest również jego największym atutem, ponieważ wszystko, co musi zrobić, aby wypędzić złe duchy, to posiedzieć chwilę w jakimkolwiek ciemnym kącie, który mogą nawiedzić.

W związku z tym, droga Chongyuna jako egzorcysty była gładka, jak tylko się da.. Jednak on sam nie pochwala tego sposobu postępowania. W jego szczerym i prawym sercu, opieranie się na jego unikalnej fizjologii w celu wypędzenia zła jest tylko tanim chwytem. Egzorcysta musi, w jego ocenie, wykonywać swoje obowiązki przy użyciu sztuki egzocryzmów..

Aby przeciwdziałać tej wrodzonej pozytywności, Chongyun stosuje kilka metod, które praktykuje. Nie wychodzi na słońce, nie nosi grubych ubrań, powstrzymuje się od gorących napojów i ostrego jedzenia. Nie kłóci się i nie daje się ponieść emocjom.. Jednak pomimo poszukiwań wysoko i nisko, daleko i szeroko, nie był w stanie znaleźć trwałego rozwiązania swojego stanu.

To zaniepokoiło młodego egzorcystę. Złe duchy zostały wypędzone, owszem, ale jeśli sprawy będą się toczyć w ten sposób, to w jaki sposób będzie mógł udowodnić, że jest wykwalifikowanym egzorcystą?

Siedząc na szczycie góry pokrytej lodem i jedząc śnieżną bułkę, Chongyun nie mógł powstrzymać się od westchnienia. Droga przed nim jest naprawdę długa.

Na przestrzeni swojej długiej historii, w Liyue nigdy nie brakowało plotek i mitów dotyczących wszelkiego rodzaju złych duchów i demonów. I niezależnie od tego, czy takie pogłoski są prawdziwe, ktoś musi coś z tym zrobić.

Wygląd


Chongyun ma jasnoniebieskie włosy sięgające uszu, bladą skórę i lodowate oczy o kocim spojrzeniu.

Chongyun nosi symetryczną, białą kurtkę z kapturem z granatowym haftem. Pod nią nosi niebieską koszulę, białe spodnie ze złotymi mankietami i ciemnogranatowy podkoszulek. Ma bandaże wokół prawego nadgarstka i prawej kostki. Vision nosi po lewej stronie pasa. Jego strój, Pure Spirit, jest opisany jako tradycyjny strój thaumaturga.

 

Chongyun

Historie


Historia nr 1

Kiedy Chongyun po raz pierwszy wyruszył jako egzorcysta, wiele mówiło się o złym duchu czającym się w Porcie Liyue.
Ofiarą tych prześladowań była kobieta z rodziny o wystarczająco wysokim statusie, aby zamienić słowo lub dwa z Liyue Qixing.
Nie wiadomo od kiedy, jej sen zaczął być zakłócany przez dźwięki, które nie pozwalały jej zasnąć, ale za każdym razem, gdy próbowała podążać za dźwiękiem, nagle przesuwał się on za nią i zaczynał ponownie dzwonić w jej uszach.
Ten szok powodował u niej niewypowiedziany niepokój, a nawet utratę wagi z powodu braku apetytu.
Jej majątek wystarczył na wynajęcie najlepszych egzorcystów z całego świata, ale bez względu na to, czego próbowali, musieli wycofać się z pustymi rękami. A odgłosy nie tylko nie ustępowały, ale wręcz przybierały na sile.
Właśnie wtedy, gdy straciła już wszelką nadzieję, Chongyun wszedł przez drzwi jej domu.

“Przepraszam, że przychodzę dopiero teraz, ostatnio było zbyt słonecznie… Słyszałem, że w tym miejscu mieszka bardzo uparty duch. Proszę, zostaw to mnie.”

Następnie Chongyun przyniósł krzesło i usiadł na nim na środku domu na jakiś czas.
Tej nocy nie było już żadnych dziwnych dźwięków.
Bogata kobieta w końcu dobrze się wyspała i następnego ranka przybiegła do Chongyuna z mnóstwem złota i biżuterii w nagrodę.
Ale Chongyun, jak to miał w zwyczaju, przyjął swoją zwyczajową opłatę w wysokości kilkuset sztuk Mory, nie okazując przy tym ani odrobiny emocji na swojej twarzy.
Od czasu tego incydentu, Chongyun odkrył, że jego reputacja wyprzedza go o wiele mil. Stał się uwielbiany w Liyue za swój “styl i charakter”, a uczeni obdarzyli go tym mianem: “serce czyste jak woda, a twarz kryształowa jak lód“.


Historia nr 2

Jednak nazwanie jego manier i stylu “mroźnym” nie może być dalsze od prawdy.
Z powodu nadmiaru energii yang w jego organizmie, nieustannie dokucza mu podwyższona temperatura ciała i nagłe popędy lub impulsy.
Próbował wszystkiego, aby złagodzić te problemy zarówno fizycznie, jak i psychicznie.
Jego metody obejmują nie spożywanie gorącej wody, unikanie ostrych potraw, noszenie lekkich ubrań, nie wdawanie się w kłótnie, powstrzymywanie się od gniewu, przebywanie w domu w upalne dni i noszenie parasola w pracy.
Krótko mówiąc, starał się trzymać z dala od wszystkiego, co mogło pogorszyć jego stan.
Pomimo tego wszystkiego, jego energia yang nie zmniejszyła się ani trochę.

Trochę przygnębiony, Chongyun zaczął zmagać się z własnym ciałem. Gdy usłyszał o złym duchu w Dragonspine, udał się na szczyt ubrany jedynie w koszulę.

Mimo, że trudno było mu utrzymać ciepło, wciąż czuł niedosyt. Wykopał dziurę w zamarzniętym jeziorze, wskoczył do niej i moczył się w lodowatej wodzie, czekając aż zły duch się ujawni.
Po spędzeniu w jeziorze połowy dnia, w końcu dostrzegł swój cel.
Jednak po pościgu aż do zbocza góry odkrył, że był to tylko śnieżny królik, który został wystraszony przez jego latające miecze i unoszące się w powietrzu amulety.
Gorączka, która go ogarnęła, trwała o wiele dłużej, niż u normalnego człowieka.

Historia nr 3

Czysty duch yang Chongyuna jest nie tylko ogromną przeszkodą na jego drodze jako egzorcysty, ale także ciągłym codziennym utrapieniem.

Musi być wyjątkowo ostrożny, aby trzymać się z dala od “gorących” rzeczy, na które jest bardzo wrażliwy, albo ryzykuje, że jego energia yang i emocje wymkną się spod kontroli.

Klan Chongyuna zorganizował kiedyś uroczyste przyjęcie w restauracji Wanmin. I chociaż czekał, aż wszystkie potrawy będą zimne, nie spodziewał się, że delikatne kulki ryżowe będą nadziewane Jueyun Chili.

Po tylko jednym kęsie… Chongyun nie pamięta, co stało się potem.

Jednak według ofiary, Szefowej Kuchni Xiangling z Restauracji Wanmin, wydarzyło się wiele niezapomnianych rzeczy.

Chongyun najpierw wskoczył na recepcję i krzyknął: “Dzisiaj wszystko na mnie!” – nie zważając na to, że w rzeczywistości nie miał przy sobie żadnych pieniędzy.
Następnie zaczął rozmawiać z klientami przy innych stolikach jak ze starymi kumplami, chwaląc się im, jak niesamowite są sztuki egzorcystyczne jego klanu, nie zapominając o skosztowaniu dań innych ludzi na stołach, zanim odejdzie.
Na koniec, twierdził, że wyczuł złego ducha w restauracji Wanmin. Nie odnalazł go, ale rzucił urok na czoło Xiangling i gonił za nią ze swoim mieczem.

Po tym wydarzeniu, Chongyun oszczędzał przez cały miesiąc, aby zapłacić restauracji Wanmin za bałagan i wszelkie szkody, które mógł spowodować; dał również Xiangling talizman chroniący przed złem, który wyrzeźbił własnoręcznie.

Ale Xiangling, ze swojej strony, wcale nie miała nic przeciwko “przewinieniom” Chongyuna. Zamiast tego, czuła, że szalony Chongyun był prawdziwym Chongyunem, bez żadnych osobistych barier.

Historia nr 4

Chongyun miał zaszczyt spotkać prawdziwego przyjaciela w swojej długiej podróży jako egzorcysta: Xingqiu.
W przeciwieństwie do ciężko pracującego Chongyuna, Xingqiu był naturalnie utalentowany i miał bardziej elastyczny sposób patrzenia na problemy.
Po zapoznaniu się z problemami Chongyuna, Xingqiu wymyślił możliwe rozwiązanie.

“Jeśli nie możesz zredukować efektów swojej energii yang, co jeśli poszukałbyś złego ducha, który jest na nią odporny?”

To był przełomowy moment dla Chongyuna. Od tego czasu Chongyun nie stara się już złagodzić swojego stanu. Zamiast tego, teraz próbuje nakłonić Xingqiu, aby poszedł z nim poszukać takiego ducha.

“Co? Zobaczyłeś legendarnego Aoyina w pobliżu Morza Chmur? Zostaw to mnie!”
“Stary dom na zboczu Feiyun został opanowany przez złego ducha? Mój błąd. Zaraz się tym zajmę.”
“Mistrz egzorcystów zatrzymał się w Wangshu Inn? Mógłbym się od niego wiele nauczyć… Hmm, lepiej pójdę z prezentem.”

Xingqiu zazwyczaj po prostu wymyśla te “tropy” w trakcie podróży, a dzięki jego “radom“, Chongyun często wraca z pustymi rękami, obwiniając o to swojego pecha.
“Starałem się jak mogłem, nawet wydałem sporo pieniędzy na zakup większej ilości informacji o tym złym duchu – ale i tak przegapiłem go o włos” – mówi zawstydzony Chongyun.
Jeśli Xingqiu ma czas, kiedy nadarza się taka okazja, zachęca Chongyuna, częstuje go nowymi, znalezionymi przez siebie zimnymi potrawami, a następnie wyrusza, aby odzyskać wyłudzone od Chongyuna pieniądze.
Zaiste, ciepły i niezawodny kompan! – Tak myśli Chongyun w takich chwilach. Komu mógłby zaufać, jeśli nie swojemu wspaniałemu przyjacielowi Xingqiu?

Historia nr 5

Prawdę mówiąc, Chongyun chciałby bardziej się dopasować, ale często jest zmuszony odrzucać zaproszenia innych ze względu na potrzebę kontrolowania swojej nadwyżki energii yang.

Spośród tych praktyk, jedna jest dla niego szczególnie niezrozumiała: gorące źródła.
Kąpiel i “relaks” w parującej, gorącej wodzie? Nawet sam dźwięk tego przeraża go sto razy bardziej, niż zamarzanie w jeziorze przy Dragonspine.
Jednak słyszał też, jak wszyscy śpiewają tęskne pochwały tych gorących źródeł, chwaląc ich komfort i twierdząc, że stają się one tym lepsze, im bardziej są gorące, i że po nich człowiek jest pełen energii przez cały tydzień.

Chongyun nadal nie wie, czy to prawda, czy też ludzie tylko się z nim droczą.
I odważyłby się to wypróbować, gdyby nie wszechobecny problem jego ducha czystego Yang.

Xingqiu zapytał go kiedyś o to:

“Gdybyś pewnego dnia był w stanie opanować swoją energię yang i pozbyć się ze świata wszystkich złych duchów… co byś potem zrobił?”.

Ta pozornie nie na miejscu uwaga głęboko zmartwiła Chongyuna.
Być może rzeczywiście wiele go ominęło w życiu z powodu jego stanu.
Ale nie żałuje spędzonego czasu. Jeśli jeden sposób na życie się nie sprawdza, po prostu musi znaleźć sobie inny – i tak czy inaczej, ma już swoją odpowiedź.
Jeśli ten dzień nadejdzie, to cóż, pójdzie wtedy do gorących źródeł.

Przewodnik terenowy po demonach i bestiach

Tomy, które rodzina Chongyuna przekazywała z pokolenia na pokolenie, opisują każdego złego ducha, którego udało im się pokonać.
Od małych stworzeń po monstrualne demony, które można znaleźć w opowieściach grozy, ich różnorodność jest wręcz oszałamiająca.
To właśnie jedna z takich przerażających historii zainspirowała Chongyuna do złożenia przysięgi, że pozbędzie się złych duchów z całego świata.
Ale jeśli chodzi o niego, odziedziczenie tych ksiąg okazało się również… niewygodne.
Oprócz opisów tekstowych, książki zawierają również ilustracje złych duchów, które dokładnie opisują ich unikalne cechy – nawet jeśli artysta nie był zbyt utalentowany.

Ale Chongyun nigdy w życiu nie widział złego ducha. Nie chcąc zrywać z tą artystyczną tradycją, był w kropce.

Ostatecznie spróbował użyć swojej wyobraźni, aby narysować jakieś odpowiednio dziwne obrazy.

-W ten sposób “Przewodnik po demonach i bestiach” stawał się coraz bardziej egzotyczny. Najlepiej nie myśleć zbyt głęboko o tej siedmioskrzydłej, pięcionogiej bestii-kurze albo o tym pół-rybie, pół-wilkołaku.

Vision

“Ci inni egzorcyści mają przynajmniej na tyle uprzejmości, by machać mieczami lub przyczepiać jakieś talizmany. Ty po prostu siedziałeś tu przez jakiś czas, a teraz mówisz, że skończyłeś i że powinienem ci zapłacić? Kogo próbujesz oszukać?”

Chongyun spotkał się z dużą ilością podejrzeń, kiedy po raz pierwszy podjął się roli egzorcysty.
Od razu napotkał jedną wielką przeszkodę: o wiele łatwiej było udowodnić, że “złe duchy są obecne“, niż że ich nie ma.
Oczywiście wydawał się szarlatanem nawet w porównaniu z “egzorcystami“, którzy po prostu wykonywali swoje obowiązki.

Posiadający wszystkie zdolności na świecie, ale nie mający gdzie ich użyć, patrzący na niego z podejrzliwością i muszący tłumić wszelkie namiętne impulsy…

Ci, którzy w końcu go przeprosili, również stanowili nieliczną grupę.

Ale mimo to, Chongyun nie chciał iść z prądem i używać wymyślnych sztuczek, aby ukryć swoją prawdziwą metodę przeprowadzania egzorcyzmów.
Nawet, gdy jego unikalny styl stwarzał niezliczone przeszkody, Chongyun nigdy nie myślał o poddaniu się.
Pewnego dnia stanie się największym egzorcystą w Liyue, będzie kontrolował swoją niezwykłą energię yang i uwolni świat od złych duchów.

Być może to właśnie to postanowienie przyniosło mu przychylność bogów – jednak Vision, którą otrzymał Chongyun była raczej wizją “Cryo” niż “Pyro“.

Co do tego, na który z jego celów odpowiadała Vision, to również pozostaje tajemnicą.

Źródło
Korekta: Sarenka
*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.
Tło