Porozmawiajmy dziś o rzeczach, o których normalnie nie rozmawiamy, mianowicie o dramach!
Wszyscy wiemy, że od premiery Genshin Impact systematycznie, co miesiąc-dwa w mediach społecznościowych i forach wybuchają dramy związane z Genshinem.
Tym razem wszystko kręci się wokół… osoby podkładającej głos Paimon Corina Boettger!
Niby wydaje nam się, że wiemy, kim jest Paimon, ale czy znacie naszego towarzysza podróży od strony twórców?
Corina jest osobą odpowiedzialną za głos Paimon w angielskiej wersji językowej gry i przez ostatnie kilka dni wywołałx niemałe zamieszanie.
Corina jest osobą identyfikującą się jako wykraczająca poza podstawowe pojmowanie płci, na swoim tik toku wygłosiłx, odpowiadając na pytania swoich fanów, teorie o tym, że Paimon również jest postacią bezpłciową.

@corinaboettgerReply to @officailbarney YES♬ original sound – corinaboettger

 

Powołałx się przy tym na to, że archoni nie są ograniczeni przez płeć, ponieważ wybierają sami, jaką postać przybierają.
Jako przykład podałx ksiązki z gry (polecam lekturę serii Rex Lapis Incognito), gdzie możemy poczytać o tym jak Zhonglii podróżował po Teyvacie, będąc pod postacią kobiety.

 

@corinaboettgerReply to @pelagicpaladin yup!!! 😁♬ original sound – corinaboettger

@corinaboettgerReply to @smallestkyle ohhhhhhh!♬ original sound – corinaboettger


Ludzie zaczęli kwestionować wypowiedzi Coriny i mówić, że implikuje swoją niebinarność w Paimon. Kwestionowali wypowiedź o Zhonglim, ponieważ, mimo że archonowie mogą wybierać sobie płeć, to jego aktualnym wyborem jest bycie mężczyzną, zaś samx Corina rozpowiada niepotwierdzone rzeczy.
Wywiązały się także rozmowy o tym, czy aktorzy głosowi powinni wygłaszać takie teorie? Czy rzeczy głoszone przez aktorów nie powinny być dokładniej weryfikowane, ponieważ nowi gracze, czytając takie rzeczy, mogą uwierzyć im na ślepo, co może wprowadzić ich w błąd?

Wiele osób pisało prywatne wiadomości do Coriny z pytaniem, czy teoria o Paimon jest potwierdzona przez miHoYo, ale oficjalnego stanowiska firmy na ten moment się nie doczekaliśmy – jedynie Corina twierdzi, że jest to oficjalne stanowisko deweloperów.

Zaczęto również wyciągać dramę sprzed pół roku, gdzie Corina powiedziałx o postaciach w swoim teamie jako o swoim haremie, co oburzyło wiele osób mówiących, że jest to seksualizacja nieletnich postaci. 

 

Doszło do tego, że wiele osób domaga się usunięcia Coriny z gry jako osoby podkładającej głos Paimon i zakończenia innych współprac.
Czy słusznie? Nie mogę na to odpowiedzieć, wiem za to jedno.

Corina jest osobą cierpiącą na chorobę Leśniowskiego-Crohna, przez co często trafia do szpitala, jednak to nie powstrzymuje ludzi od wylewania fali hejtu, a w tej chorobie stres nie pomaga w leczeniu. Możemy przez to mieć podobną sytuację, jak przy updacie 1.1, gdzie przez pierwsze kilka dni nie było linii głosowych Paimon w grze. 

 

Dajcie znać co, o tym myślicie? Bardzo prosimy o kulturę związaną ze środowiskiem LGBT.

*Tekst nie ma na celu urażenia nikogo, dlatego forma użyta do opisania Coriny pozostała bezosobowa tak, jak sobie tego życzy w swoich mediach.*

 

Grafika: Orchidia92.

Konsultacja: Shane, Chwast.

Źródła: Twitter, TikTok