W Wersji 2.4, Enkanomiya, znajdująca się na Wyspie Watatsumi w Inazumie, zostanie dodana do gry. Ten tajemniczy teren pod Sangonomiyą musiał wzbudzić ciekawość Podróżników, którzy go odwiedzili.
Sprawdźmy nowe mechaniki rozgrywki, jakie Enkanomiya ma do zaoferowania~

P.S. Ten dziennik zawiera informacje o działaniu niektórych mechanizmów. Dla Podróżników, którzy nie lubią spoilerów, zalecamy pominięcie tego dziennika.

Kryteria odblokowania Enkanomiyi:
• Adventure Rank 30 lub wyższy
• Ukończ Archon Quest “Chapter II: Act III – Omnipresence Over Mortals”
• Ukończ World Questy “The Still Water’s Flow” oraz  “The Moon-Bathed Deep”


Mechanizmy:

Enkanomiya jest odcięta od światła słonecznego. W związku z tym nie ma tutaj rozróżnienia pomiędzy dniem a nocą. Zamiast tego, mieszkańcy dzielili pory dnia na Whitenight oraz Evernight. Wiele mechanizmów w Enkanomiyi jest aktywowanych poprzez przełączanie pomiędzy Whitenight i Evernight.

Of Sun and Moon

Shield-Lights of Tokoyo są obecne podczas Whitenight oraz rozpraszane podczas Evernight, i odwrotnie.

Istnieją pewne zniekształcenia w powietrzu widoczne w Enkanomiyi, które są znane jako Sunfire Phantasms. Przełączanie się między dniem a nocą może spowodować, że iluzje te zostaną rozproszone, lub wręcz przeciwnie, pojawią się.

Daises of Day and Night

Daises of Day i Daises of Night będą odbudowane w odpowiednich “dziennych” i “nocnych” porach. Zbliż się do nich, aby ich użyć. Ich stany jednak zostaną zresetowane, gdy przełączysz się pomiędzy Evernight i Whitenight.Triangular Mechanism

Natkniesz się na Triangular Mechanism w Enkanomiyi. W pewnej odległości możesz je zaatakować, by zostały aktywowane. Mechanizmy te zostaną zresetowane po pewnym czasie. Jeśli okaże się, że mechanizm jest obecnie uszkodzony, spróbuj przełączyć się na Evernight – od razu zostaną naprawione.

Places of Essence Worship

Key Sigils

Podczas eksploracji Enkanomiyi, Podróżnicy mogą zdobyć Key Sigils. Malowidła te, znane jako Key Sigils pochodzą z Enkanomiyi i łącznie jest ich pięć. Tak jak jeden klucz pasuje do jednego zamka, każdy z nich może zwolnić pieczęć odpowiadającemu mu malowidłu. Zbieraj je i dobrze wykorzystuj!

Ghostfish

Ghostfish posiadają specjalną moc. Ławica Ghostfish otoczy cię, gdy będziesz blisko niej, pozwalając ci stale szybować. Ale uważaj na swoje ustawienie – jeśli znajdziesz się poza ławicą, przestaniesz się unosić.

Niektóre mechanizmy w kształcie kuli w Enkanomiyi mają podobną funkcję do Phase Gates i pozwalają szybko podróżować na dłuższych odległościach.

Będziemy mieć dla was więcej informacji w przyszłości, więc do zobaczenia następnym razem~
Tłumaczenie: Sarenka
Grafiki: Kotel

 

Źródło