Twórcy wszelakich mediów rozrywkowych, w tym gier i filmów, często ukrywają w swoich dziełach łamiące czwartą ścianę sekrety zwane “easter eggami”. Dotyczą one najczęściej prawdziwych osób, bądź innych filmów czy gier. Nie inaczej jest w naszym Genshinie. Przedstawiamy wam niektóre smaczki ukryte przez autorów!

Unusual Hilichurl

Unusual Hilichurl to bardzo zagadkowy przeciwnik, który ma szansę pojawić się w jednym z kilkunastu miejsc na mapie gry. Doczekał się nawet swojego eventu w maju zeszłego roku, gdzie mieliśmy okazję poznać go bliżej. Wiąże się z nim garść ciekawostek.
Cała ta postać nawiązaniem do prezesa miHoYo – Liu Wei’a, wskazuje na to symbol na jej masce “伟” (Wei). Bynajmniej przesadnym nie jest stwierdzenie, że niemalże wszystko związane z tym Hilichurlem jest żartem. Po pokonaniu go otrzymujemy 223 Mory. Liczba ta w chińskim slangu internetowym jest odpowiednikiem zachodniego “lol”.

Ai-Chan

Oprócz tego wyrzuca z siebie kapustę, co uważa się za nawiązanie do postaci z Honkai Impact 3rd – “Ai-Chan”, a dokładniej jej włosów, których kształt i kolor ma przypominać wspomniane warzywo.    

Ostatnim smaczkiem jest leżący obok niego żółty pluszak, którego czasem używa w walce z nami. Jego imię to Homu i przewinął się przez wiele gier miHoYo, począwszy od Houkai Gauken i Houkai Gauken 2 jako postać związana z historią, a w Honkai Impact 3rd i w końcu w Genshinie jako easter egg.

Nawiązania do Jojo’s Bizzare Adventure

Jojo to najlepsze anime i nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. Podobne zdanie mają deweloperzy z miHoYo oddając hołd serii przez nawiązania w Genshinie. Pierwszym odniesieniem to poza Fischl na portrecie widocznym podczas otrzymania jej z wisha. Jest ona łudząco podobna do jednej z wielu słynnych póz w Jojo, ta została wykonana przez Jonathana Joestara.Druga ciekawostka nie umknęła chyba nikomu zaznajomionemu z serią. Elemental Burst Razora przywołuje widmo wilka. Ciężko nie dostrzec oczywistej inspiracji.Kolejne 2 easter eggi dotyczą nazw osiągnięć, które zostały zmienione w pierwszej aktualizacji. Osiągnięcie “Stardust Crusader” za zdobycie wszystkich gwiazdek wzięło swoją nazwę od 3 partu serii, jego nazwa została zmieniona na podobne “Abyssal Crusader”. “Golden Experience Requiem” za zabicie Stonehide Lawachurla przed zbiciem jego tarczy ma nazwę po standzie jednego z bohaterów. Powód zmiany nazw tych osiągnięć nie jest znany.

Jak wkurzyć Paimon?

Irytuje was Paimon? Chcecie się jej odegrać, a dodatkowo otrzymać za to osiągnięcie i 5 Primogemów? Nic prostszego! Wystarczy wejść do ustawień dźwięku (Settings > Audio) i przez jakiś czas ciągle zmieniać głośność dialogów. Po trzech powtórzeniach próbnych kwestii Paimon, usłyszymy od niej “Hey, are you just messing with Paimon?” (“Hej, robisz sobie żarty z Paimon?”), a osiągnięcie zostanie zaliczone.


Skarby Libena

Nasz ulubiony wędrowny handlarz również skrywa w sobie 2 nawiązania do innych mediów. Na jego bagażu możemy dostrzec Smocze Kule z mangi i anime “Dragon Ball”, a także kryształy z Honkai Impact 3rd, będące odpowiednikiem Genesis Crystali z Genshina, czyli płatną walutą.

 

 

 

 

Podpis miHoYo

Na niektórych domach w Springvale i w pobliżu Dawn Winery znajduje się ledwie widoczny, odwrócony w pionie i w poziomie napis “miHoYo”.

Udało wam się znaleźć jakieś easter eggi na własną rękę?

 

Chcecie więcej artykułów tego typu? Genshin skrywa jeszcze wiele ciekawostek!