Chciałabym wyjaśnić parę kwestii związanych z banerami bo widzę że wciąż przy komentowaniu wprowadzacie innych użytkowników w błąd.

Baner podstawowy.

To ten, na który wydajecie Acquaint Fate. Lecą z niego 5* bronie oraz postaci. Na tym banerze nie ma żadnego rate up wiec wszystkie 5* lecą tak samo.
Nie rekomendowane dla osób co nie maja żadnych lub mało 5* postaci i nie chcą broni.

Baner eventowy – postaci.

To ten, na który wydajecie Intertwined Fate i na te polecam wydawać wasze primogemy.
CO DO 5*
Z tego baneru lecą TYLKO 5* postaci.
Co 3 tygodnie baner zawiera tzw eventową postać, która ma 50% szans, ze w momencie pojawienia się złotego wisha bedzie to postać z baneru. Działa tutaj zasada taka, że w momencie wylosowania postaci nie eventowej nastepna 5* postać będzie 100% z baneru. Jeżeli poleci Wam postać z baneru to następna 5* postać ma 50% szans ze będzie to postać z baneru oraz 50% ze będzie to inna 5* postać.
CO DO 4*
Co do 4* trzy z nich maja swój 50% rate up, wiec w większości przypadków będą lecieć tylko te trzy postaci ALE może się zdarzyć, że otrzymacie inną postać lub broń. Zasada gwarantu jak w przypadku 5* również tutaj obowiązuje.

Baner eventowy – bronie.

Zasada jest tutaj dokładnie taka sama jak przy postaciach z tą różnicą, że rate up na 5* broniach wynosi nie 50% a 75%. I tutaj tak samo 4* mogą wypaść postaci i bronie. Z tego baneru lecą (jezeli chodzi o 5*) TYLKO 5* bronie.
Tak samo w przypadku 4* są trzy które maja 75% rate up.
Ps. Oczywiście jak nie chcecie postaci eventowej to nie rolujecie na siłę. Po prostu w podstawowym banerze macie w puli także bronie wiec jak chcecie postać z podstawowego to macie mniejsze szanse zwyczajnie dlatego też szkoda primogemow.

Pity:

Kilka słów odnośnie gwarantowanej 5*. Jeżeli w czasie 89 rolli nie wypadła wam żadna 5* to na 90 dostaniecie 100% 5* (jaka to będzie 5 jest zależne od baneru). Pamiętajcie, że 5* może wam wypaść wcześniej to jest tylko taka gwarancja, że co 90 rolli cos dostaniecie.
Baner z broniami różny się tym, że jego gwarant wynosi 80 rolli.
Ten pity przenosi się z jednego baneru eventowego na drugi gdy stary się kończy. KAŻDY baner ma osobny licznik.
Dodatkowo istnieje jeszcze coś takiego jak soft pity, to znaczy, że ok 76 losowania zwiększa się procentowo szansa na wypadnięcie 5*. W tym miejscu warto losować pojedynczo jeżeli chcecie się zatrzymać zaraz po zdobyciu 5*.
Po każdej zdobytej 5* pity się resetuje.

Film dla leniwych:

Mam nadzieję, że pomogłam.