Imię i Nazwisko
Ganyu
Data urodzenia
2 Grudnia
Vision
Cryo
Broń
Łuk
Konstelacja
Sinae Unicornis
Kraj
Liyue
Przynależność
Yuehai Pavilion,
Liyue Qixing,
Adepti
Tytuły
Sekretarz Liyue Qixing
Specjalne danie
Prosperous Peace

Podstawowe informacje


“Dlaczego ludzie zawsze starają się udowodnić, że ich istnienie ma większą wartość niż istnienie innych?”

Chociaż wielu mieszkańców Liyue jest zafascynowanych życiem w Tarasach Yujing, ich codzienne działania i zasady są dla nich tajemnicą.

 Zdają sobie sprawę, że Qixing z Liyue to śmietanka towarzyska, która trzyma losy miasta w swoich rękach, ale obliczenia i dane stojące za każdą decyzją Qixing są o wiele trudniejsze do zrozumienia niż mogłoby się wydawać.

 Ludzie rozumieją, że nowe zasady ogłaszane każdego roku zmienią dynamikę rynku, ale nikt nie jest w stanie pojąć, w jaki sposób ta polityka jest wyłuskiwana ze skomplikowanych protokołów spotkań i kompilowana w coś łatwiejszego dla ludzkiego oka.

 Jako sekretarz Pawilonu Yuehai, Ganyu wykonuje wiele zadań, których zwykli ludzie nie widzą. Kalkulacje i dane stojące za każdą decyzją Qixing w Liyue, jak również każde rozporządzenie i zarządzenie, które jest ogłaszane, to wszystko jest wynikiem skrupulatnej pracy Ganyu.

 Każdego dnia o świcie staje ona przy nabrzeżu i w ciszy spożywa swoje śniadanie. Mimo to, zanim słońce w pełni wzejdzie, wraca do Pawilonu Yuehai z widokowym tarasem Yujing, aby dalej realizować warunki swojego kontraktu – tego, podpisanego trzy tysiące lat temu między nią a Rexem Lapisem.

 

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack -Liutian Archery
Normal: Wykonuje do 6 kolejnych strzałów z łuku.
Charged: Wykonuje bardziej precyzyjne Celne Strzały o zwiększonej wartości obrażeń. Podczas celowania, lodowata aura będzie się gromadzić na grocie przed oddaniem strzału. Ma różne efekty w zależności od tego, jak długo energia była naładowana:

Poziom naładowania 1: wystrzeliwuje lodową strzałę, która zadaje obrażenia Cryo.
Poziom szarży 2: Wystrzeliwuje Strzałę Frostflake, która zadaje obrażenia Cryo.
Strzała Frostflake rozkwita po trafieniu w cel, zadając obrażenia obszarowe Cryo.
Atak w locie: Wystrzeliwuje deszcz strzał w powietrzu, po czym spada i uderza w ziemię, zadają cobszarowe obrażenia przy uderzeniu.
Plunging Attack: Atak w locie: Wystrzeliwuje deszcz strzał w powietrzu, po czym spada i uderza w ziemię, zadając obrażenia obszarowe przy uderzeniu.

Elemental Skill – Trail of the Qilin
Zostawiając za sobą jeden Lodowy Lotos, Ganyu rzuca się do tyłu, unikając wszelkich nieczystości i zadając Obrażenia obszarowe od Cryo.
Ice Lotus:
Nieustannie nawołuje przeciwników, przyciągając ich do ataku.
Wytrzymałość zależy od maksymalnego HP Ganyu.
Rozkwita obficie po zniszczeniu lub po zakończeniu czasu trwania, zadając Obszarowe obrażenia od Cryo.

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Celestial Shower

Łączy atmosferyczny mróz i śnieg, aby przywołać Świętą Cryo Pearl, która egzorcyzmuje zło.
Podczas trwania umiejętności Święta Cryo Pearl nieustannie spada na przeciwników, uderzając ich w obszarze obszarowo i zadając im obrażenia od Cryo.

Undivided Heart– talent pasywny
Po wystrzeleniu Mroźnej Strzały, współczynnik trafień krytycznych kolejnych Mroźnych Strzał i wynikających z nich efektów rozkwitu zwiększa się o 20% na 5 sekund.

Song of Pearls – talent pasywny
Celestial Shower daje 20% premii do obrażeń Cryo aktywnym członkom w strefie oddziaływania (AoE).

Preserved for the Hunt– talent pasywny
Zwraca 15% rudy zużytej podczas tworzenia broni typu łuk.

 

Konstelacje


1. Dew-Drinker:
Otrzymanie obrażeń (DMG) od Naładowanej strzały poziomu 2. Frostflake lub Frostflake Arrow Bloom obniża o 15% poziom odporności na obrażenia Cryo przeciwnika na 6 sekund.
Trafienie regeneruje 2 energii dla Ganyu. Efekt ten może wystąpić tylko raz na poziom szarży 2 Frostflake, niezależnie od tego, czy sama Frostflake lub jej Rozkwit trafiły w cel.
2. The Auspicious:
Trail of the Qilin zyskuje 1 dodatkowy ładunek.
3. Cloud-Strider:
Zwiększa poziom umiejętności Celestial Shower o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. The moon overlooks the waters:
Przeciwnicy znajdujący się w zasięgu działania Celestial Shower otrzymują zwiększone obrażenia. Efekt ten wzmacnia się z czasem.
Zwiększenie otrzymywanych obrażeń zaczyna się od 5% i zwiększa się o 5% co 3s, aż do maks. 25%.
Efekt utrzymuje się przez 3s po tym, jak przeciwnik opuści strefę efektu.
5. The Merciful:
Zwiększa poziom umiejętności Trail of the Qilin o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. The Clement:
Użycie Trail of the Qilin sprawia, że następna Strzała Frostflake wystrzelona w ciągu 30s nie wymaga ładowania.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Ganyu jest zazwyczaj bardzo cicha i powściągliwa z powodu swojego dziedzictwa pół-qilin. Wykonuje wszystko, co się jej powierzy, czy to zadania, czy też jedzenie, nawet jeśli robi to niechętnie.

Ganyu od tysięcy lat służy jako niezmenna sekretarka Liyue Qixing. Im ważniejsze jest zadanie, tym więcej wysiłku wkłada w jego wykonanie, ale też staje się coraz bardziej nerwowa i bardziej podatna na popełnianie błędów.

Jej grafik jest przeładowany pracą, często pracuje w nadgodzinach. W rezultacie tego Ganyu nie ma zbyt wielu przyjaciół poza pracą. Ze względu na swój wiek jest bardzo zapominalska i często nie pamięta o ważnych szczegółach, co wprawia ją w zakłopotanie. Jest stosunkowo senna i bardzo wrażliwa zarówno na punkcie swoich rogów, jak i wagi.

Wygląd


Jako hybryda pół-człowieka, pół-adepti (a dokładniej pół-qilin), Ganyu posiada cechy zarówno zwykłych śmiertelników, jak i cechy spotykane tylko pośród bogów.

Ganyu ma wygląd młodej kobiety o długich, niebieskich włosach, które na końcu przechodzą w ciemniejszy odcień. Jej włosy, podobnie jak u Kaeyi, łatwo pomylić z kucykiem, jednak nie są one niczym związane. Chociaż w większości przypomina człowieka, ma ciemnoczerwone rogi, które zaginają się wzdłuż jej włosów, podobne do kozich rogów, z jaśniejszymi czerwonymi oznaczeniami. Wiele osób myli je z nakryciem głowy, do czego Ganyu aktywnie zachęca. Ma heterochromatyczne oczy, których tęczówki są fioletowe u góry i przechodzą w różowo-złote na środku i na dole.

Na szyi nosi dodatkowo złoty dzwoneczek. Jej strój składa się z czarnego kombinezonu ze złotymi akcentami pod fioletowo-białym gorsetem z długimi końcami podobnymi do fraka, z oddzieloną parą rękawów. Gorset łączy się z tyłu szyi, tworząc kokardę. Ma białe buty na obcasie ze złotymi akcentami i szarymi spodami, z czerwonymi węzłami wokół kostek. Jej Cryo Vision spoczywa na lewym biodrze z czerwonym węzłem w kształcie liścia koniczyny. Jej strój, Frostdew Trail, jest opisywany jako eleganckie ubranie pobłogosławione przez potężnych i oświeconych adepti.

 

 

Ganyu

Historie


Historia nr 1

Ganyu nie jest sekretarką żadnego z liderów Liyue Qixing, ale jest sekretarką generalną całej organizacji. Pod swoją łagodną powierzchownością Ganyu jest nieustępliwa jak skała. Było to coś, co Rex Lapis, przywódca Adepti, zauważył już na samym początku. Dlatego też, gdy wieki temu Liyue Qixing pojawiło się po raz pierwszy, Ganyu została ich sekretarką.

Przez lata i zmiany zachodzące w szeregach Qixing, Ganyu pozostawała u ich boku jako niezmienny element. Oznaczało to również, że na barkach Ganyu spoczywały ogromne ilości papierkowej roboty z różnych departamentów i biur w Liyue. Pomimo tego, że jej obciążenie pracą wzrastało siedmio-, stukrotnie, a nawet tysiąckrotnie, jej poczucie odpowiedzialności nigdy nie uległo osłabieniu. Gdy ktoś pytał o źródło jej motywacji, otrzymywał odpowiedź, która nie była do końca zgodna z postawionym pytaniem.

“To, co robię… jest niczym w porównaniu z tym, czego dokonał Rex Lapis”.

Historia nr 2

“Pracuję dla dobra wszystkich istot żywych w Liyue.

W niemal każdych okolicznościach Ganyu jest bardzo godną zaufania sekretarką. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógłby ją przewyższyć w obliczu tak ogromnego obciążenia pracą, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej unikalny i wnikliwy wgląd we wszystkie sprawy Liyue.

Niemniej jednak, jej niezawodność można zagwarantować tylko w ” niemal każdych okolicznościach”. Im ważniejsza sprawa, tym bardziej Ganyu dąży do perfekcji i tym bardziej się denerwuje. Pod presją jej zdenerwowanie prowadzi do sporadycznych błędów.

Jeden z takich incydentów miał miejsce podczas Rite of Descension, bez wątpienia najważniejszego wydarzenia w kalendarzu Liyue.

Ganyu spóźniła się trzy minuty na obrzęd i musiała przeciskać się przez tłum na oczach wszystkich. Później, z twarzą czerwoną jak pomidor, jąkała się w nieprzekonywujących wyjaśnieniach, przepraszając przy tym obficie Rex Lapisa w swoim sercu. Jej koledzy domyślali się, że musi być jakiś powód tej pomyłki. Ci, którzy nie znali jej dobrze, widzieli, że Rex Lapis nie ma nic przeciwko temu i nie zwracali uwagi na ten incydent. Ci, którzy byli bliżej niej, martwili się i na osobności pytali, czy nie potrzebuje zmiany obciążenia pracą lub krótkiego urlopu, ale Ganyu odmówiła.

“Spędziłam dwie godziny, upewniając się, że nie mam na sobie niczego zbyt podobnego do zeszłorocznego Rytuału…”.

Nie trzeba dodawać, że Ganyu nie miała zamiaru przyznać, że to był prawdziwy powód jej spóźnienia!

Historia nr 3

Jak długo może trwać tysiąc lat?

Wystarczająco długo, by Szklane Lilie, które niegdyś tętniły życiem na Bagnach Dihua, zostały zmiecione przez wody powodziowe, i wystarczająco długo, by kwitnąca osada, która wyrosła na Równinie Guili, legła w gruzach w wyniku wojny.

Jak krótko może trwać tysiąc lat? Dla Ganyu było to krócej niż mgnienie oka. Przez cały ten niewyobrażalny dla śmiertelników okres Ganyu pracowała nad różnymi rzeczami w Tarasach Yujing.

Odnotowała wznoszenie i burzenie każdego budynku, była świadkiem rozkwitu każdej gałęzi przemysłu. Poczucie obiektywizmu Ganyu wobec upływu czasu bierze się z niekończących się stert danych, które musi przeglądać, oraz z coraz większej liczby kolorów, które musi kategoryzować.

Przez cały ten czas jej sposób myślenia nigdy się nie zmienił – nieustannie waha się między swoją ludzką a adeptusową połówką.

Z jednej strony, Ganyu qilin ma trudności ze zrozumieniem kłótni śmiertelników. Z drugiej jednak strony, jej ludzka krew przypomina jej, że zawsze powinna mieć nadzieję, że kiedyś będzie w stanie się dopasować.

Historia nr 4

Poza pracą, Ganyu bardzo szybko ujawnia, jak bardzo różni się od większości ludzi.

Ma zwyczaj ucinania sobie popołudniowych drzemek i posiada szokująco dokładny zegar wewnętrzny. Kiedy nadchodzi godzina lunchu, bez względu na to, gdzie się znajduje, zwija się w kłębek i zasypia na miejscu. Nawet głośny taniec hilichurli nie jest w stanie jej obudzić.

Te zwyczaje były na początku tylko żartem w Liyue Qixing.

Ale pewnego razu, po towarzyszeniu ówczesnemu Tianxuan na obiedzie poza miastem, najedzona Ganyu po prostu wczołgała się do najbliższego przydrożnego stogu siana. Skończyło się na tym, że została przewieziona aż do Dihua Marsh, budząc się dopiero po uderzeniu w głowę podczas rozładunku. Nie mogąc znaleźć Ganyu nigdzie w ciągu kolejnych trzech godzin, i wiedząc, że nie odeszłaby bez zapowiedzi, Tianxuan prawie złożył zawiadomienie o zaginięciu.

Po otrzymaniu surowego upomnienia, aby “ucinać sobie popołudniowe drzemki tylko tam, gdzie jest bezpiecznie”, Ganyu odparła: “Cóż… czy nie wszędzie w Liyue jest bezpiecznie?”

Być może, dzięki mieszance krwi ludzkiej i krwi świetlanej bestii płynącej w jej żyłach, zrozumienie spraw świata przez Ganyu jest nieco inne niż u większości ludzi.

Historia nr 5

Dziedzictwo Qilin Ganyu jest mało znane w porcie Liyue. Za każdym razem, gdy ktoś spacerujący po zboczu Feiyun pyta ją o oczywiste wypukłości w jej włosach, odpowiada, że są to ozdobne pamiątki.

“Gdybym powiedziała im prawdę, oddaliliby się ode mnie…”

Pomimo tego, że nigdy nie była w szczególnie bliskich stosunkach z obywatelami Liyue w pierwszej kolejności, Ganyu nadal nie uważałaby dystansowania się za dobrą rzecz. Najważniejszym powodem, dla którego ukrywa prawdę jest to, że nie chce, aby ciekawscy gapie dotykali jej rogów qilin.

W końcu rogi qilin są wrażliwą częścią ich ciała, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Kolejnym sekretem, który Ganyu chce zachować w tajemnicy jest fakt, że obserwuje swoją sylwetkę.

Qilin są ścisłymi wegetarianami, ale Liyue jest prawdziwą potęgą gastronomicznych rozkoszy, przy której nawet wegetarianie z trudem kontrolują swój apetyt.

Ganyu, która przyzwyczaiła się do życia w mieście, jest bardzo czujna w sprawach swojej wagi i budowy ciała.

Za każdym razem, gdy poczuje, że ciągnie ją do jakiegoś pysznego dania, próbuje odzyskać panowanie nad sobą. Dla Ganyu takie wyzwanie jest trudniejsze niż znalezienie Płonącego Kwiatu na szczycie Dragonspine.

Nie jest jednak osobą, która poddaje się w połowie drogi na szczyt. Podczas Wojny Archonów z łatwością udusiła na śmierć ogromnego potwora, po tym jak utkwiła mu w gardle, gdy ten próbował ją zjeść, nie doceniając szerokości jej talii.

Dla Ganyu, uniknięcie podobnych, żenujących epizodów w przyszłości jest absolutną koniecznością

Tajne notatki

Odręczne notatki szczegółowo opisują cechy morfologiczne i zachowanie roślin w Tarasach Yujing, a każda piękna kreska została napisana ręką Ganyu.

Notatki są zwięzłe, wyczerpujące i dobrze skategoryzowane, a nawet oferują pewne spostrzeżenia, które trudno byłoby znaleźć gdzie indziej na rynku. Należą do nich wskazówki dotyczące pielęgnacji Szklanych Lilii i metod szczepienia Cukrowych Kwiatów. Pod względem czytelności i przystępności naukowej zbliżają się one do standardów oficjalnych publikacji.

A raczej takie jest wrażenie, jeśli zacznie się czytać od początku. Jeśli jednak przeskoczymy do końca, możemy zostać oszołomieni.

Ostatnie kilka stron to szokujący wysyp czarnego tuszu i gorączkowo nabazgranego tekstu. Czytając cierpliwie i skrupulatnie między wierszami, można odkryć, że te notatki były swego czasu różnymi metodami uprawy warzyw.

“Ale jeśli nauczę się uprawiać warzywa, będę jeszcze mniej zdolna do kontrolowania mojego apetytu.”

Jej dłonie zwinęły się w pięści, z wielkim trudem Ganyu wymazała wyniki swoich badań. Później, podczas podlewania roślin na pusty żołądek, Ganyu zanurzyła głowę w gąszczu Jedwabnych Kwiatów, fantazjując, że są to Kwiaty Cukrowe, próbując w ten sposób dodać sobie otuchy. Wkrótce potem, podczas popołudniowej drzemki, Ganyu napotkała jeszcze więcej fantazji na temat Cukrowych Kwiatów…

Vision

Qilin są wzorem dobroczynności wśród adepti, piją tylko źródlaną wodę i jedzą tylko pełne ziarno.

Muchy nie skrzywdzą, a obitej trzciny nie złamią. Nie podróżują w grupach i żadna pułapka ich nie zatrzyma. Są spokojni, ale opanowani, aktywni, ale powściągliwi -rasa łagodnych i eleganckich istot.

A jednak, gdy niegodziwa bestia z morza powstała i zagroziła ziemi znajdującej się pod ich stopami, nie stali bezczynnie i nie wybierali pokoju, gdy go nie było.

Trzy tysiące lat temu Ganyu odpowiedziała na wezwanie Moraxa, boga Geo, i pomogła mu w Wojnie Archonów.

A kiedy wojna dobiegła końca, postanowiła zostać w Liyue i pomóc ludziom zbudować tam nowe państwo.

Pierwsze Liyue Qixing potrzebowało wsparcia, a ona podjęła się tego zadania, stając się jego sekretarzem.

W chwili, gdy podjęła tę decyzję, na jej biodrze pojawiła się Vision, dając jej moc pozwalającą rezonować ze światem w stopniu przekraczającym jej naturalne zdolności.

Niezależnie od tego, czy urośnie w siłę na tyle, by już jej nie potrzebować, czy też użyje jej w ostateczności do obrony Liyue…

Bez względu na to, zdecydowała się służyć jako łącznik między adepti a ludźmi. Jej Vision było więc dowodem i świadectwem jej nowego obowiązku

Źródło
Korekta: Sarenka
Tło
Grafika: Ziomas
*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.