Jedną z ostatnich rzeczy, których moglibyśmy się spodziewać w tym momencie, to ogłoszenie przez twórców oficjalnych mistrzostw w Genshin Impact. Ciężko sobie wyobrazić jak miałyby one wyglądać, wszak w grze nie istnieje system PvP. Oto, na co wpadli twórcy tego przedsięwzięcia:

Wydarzenie “Genshin Impact University Invitational UK” odbędzie się w Wielkiej Brytanii, a rywalizować będą 3-osobowe drużyny składające się ze studentów oraz absolwentów (maks. 1 na drużynę) brytyjskich uniwersytetów. Najlepsi zostaną wyłonieni podczas kwalifikacji i zostaną zaproszeni na finał offline w Londynie.

Zwiastun wydarzenia:

Jakie konkurencje zobaczymy?

Konkurencja 1: Level Up
Każda drużyna wystawia 1 zawodnika, który będzie grał jako Traveller oraz otrzyma dodatkową wysokopoziomową postać do pomocy. Zadaniem jest zebranie jak największej ilości EXP w ciągu 20 minut w dowolny sposób (z wyjątkiem tych związanych z wydawaniem prawdziwych pieniędzy). Konta, na których grają zawodnicy nie będą miały żadnych Primogemów, ani punktów EXP na postaci.

Konkurencja 2: Collection Challenge
W tym wyzwaniu udział będą brać wszyscy zawodnicy z drużyny, każdy na innym świecie. Ich zadaniem jest zebranie surowców, których zebranie daje drużynie punkty. Haczyk polega na tym, że każdy surowiec może zostać zebrany maksymalnie raz, zebranie kolejnych takich samych nie da dodatkowych punktów. Także największą trudnością jest ustalenie jak najbardziej optymalnej trasy. Punktowane surowce to:

Surowiec Punkty
Crystal Core 10
White Iron Chunk 10
Snapdragon 10
Lavender Melon 10
Dandelion Seed 50
Scarlet Quartz 50
Dowolny Nectar 50
Crystal Marrow 50
Violetgrass 50
Electro Crystal 50
Golden Koi 100
Dowolna Żaba 100
Lunged Stickleack 100
Aizen Medaka 100
Dowolny Scroll wyrzucony przez Samachurle 100

Konkurencja 3: Kaeya VS Amber
Udział bierze po 2 graczy z obu drużyn. Jeden gracz z każdej drużyny gra Keayą, a drugi Amber. Ustalone zostanie miejsce startowe, a drugi gracz rozpocznie z drugiej strony wody. Zadaniem graczy Kaeyi jest zbudowanie mostu za pomocą żywiołu Cryo, a gracze Amber mają powstrzymywać swoich przeciwników za pomocą żywiołu Pyro. Drużyna, która przeprawi się przez wodę pierwsza w ciągu 20 minut wygrywa. Jeśli żadnej z drużyn się to nie uda, wygrywa ta, która dotrze najdalej.

Konkurencja 4: Boss Battle
Biorą udział wszyscy gracze w zespole i spotykają się w jednym świecie. Konta graczy będą miały 60 Adventure Rank, w pełni odkrytą mapę z teleportami. wszystkie postacie na poziomie 90, w pełni ulepszonymi talentami i wszystkimi konstelacjami, wszystkie bronie na poziomie 90, wszystkie rodzaje artefaktów (po 1 zestawie).
Zadaniem drużyny jest pokonać ośmiu Bossów w ciągu 30 minut. Pokonywanie ich daje różną ilość punktów:

Boss Punkty
Anemo Hypostasis 100
Oceanid 100
Primo Geovishap 150
Thunder manifestation 150
Perpetual Mechanical Arrav 150
Lupus Boreas, Dominator of Wolves 200
Narukami Island: Tenshukaku 200
Enter the Golden House 200

Po pokonaniu Bossów w wyznaczonym czasie, doliczane są punkty za pozostały czas.

Jakie nagrody czekają najlepsze drużyny w finale?
1. miejsce: £5,000 na drużynę i 2000 Primogemów na gracza
2. miejsce: £3,000 na drużynę i 1000 Primogemów na gracza
3. miejsce: £2,000 na drużynę i 500 Primogemów na gracza
4. miejsce: £1,000 na drużynę i 600 Primogemów na gracza

Jak oceniacie wyobraźnię osób odpowiedzialnych za konkurencje? Będziecie oglądać finały?
Jeśli przypadkiem studiujecie w Wielkiej Brytanii i macie pod ręką jeszcze 2 osoby do stworzenia drużyny, możecie się zapisać tutaj do 16 maja.