Powoli zbliżamy się do już ósmego miesiąca istnienia gry Genshin Impact. Gracze którzy są z nami dłuższy czas, byli świadkami przeróżnych zmian które zachodziły w świecie Teyvatu – od aktualizacji dodającej tak duży obszar jak Dragonspine, poprzez masę fabularnych misji z którymi kawałek po kawałku poznajemy dzieje świata który zafascynował nas miesiące temu, aż po przeróżne, nowe i oryginalne postacie, za które kochamy tę grę. Jedna rzecz natomiast pozostaje niezmienna pomimo upływu czasu, a jest nią brak wersji na konsolę Nintendo Switch.

Co powoduje opóźnienia?

Niektórzy mogą o tym nie wiedzieć, jeszcze inni mogli już zapomnieć, jednak faktem jest, że od zapowiedzi wersji na Switcha, minął już ponad rok. Mihoyo oficjalnie zapowiedziało tę wersję, na teaserze, który umieściło w internecie w styczniu 2020 roku.

Co w takim razie mogło spowodować aż takie opóźnienia?

Ostatnie pogłoski pochodzące z Twitterowego konta “Genshin Report” mówią, że developerzy mają problemy z ograniczonymi możliwościami Switcha. Nia da się ukryć, iż Switch nie jest na tym samych poziomie zaawansowania technologicznego co jego konkurencja od Sony czy Microsoftu. Warto dodać, że już dzisiejsze smartfony potrafią prześcignąć Switcha w mocy obliczeniowej. Nintendo nigdy ostatecznie nie celowało w gry z otwartymi światami, wymagającymi mnóstwa renderowania (z wyjątkiem dedykowanej tej konsoli Zeldy), a raczej w bardziej kreskówkowe produkcje podzielone na etapy. Z tego powodu Switch nigdy nie próbował dogonić pozostałych konsol na polu mocy obliczeniowej, a teraz fakt ten może utrudniać Mihoyo przeniesienie ich gry z o wiele mocniejszych urządzeń na kieszonkowego Switcha.

Od dłuższego czasu słyszy się również o planowanym wydaniu przez Nintendo ulepszonej wersji ich konsoli nazywanej wśród społeczności “Switch Pro” na wzór PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Prowadzący Twittera Genshin Report nie wyklucza, że Genshin Impact może zostać wydany tylko na tę wersję konsoli.

To nie pierwszy raz gdy powstają pogłoski o powodach opóźnień związanych ze Switchową wersją. Kilka miesięcy temu mowa była o problemach które sprawia producentom zaimplementowanie mikrotransakcji w sklepie Nintendo. Gry wychodzące na platformy Nintendo oraz mikropłatności do nich muszą zostać zatwierdzone przed wydaniem, co znacząco wydłuża proces wydawniczy. 

Póki co nie pojawiają się żadne dodatkowe informacje na temat tego co dzieje się z tą wersją gry. Z tego powodu graczom którzy czekają aby zagrać w Genshina w autobusie na swoim Switchu, możemy poradzić jedynie aby mieli oczy szeroko otwarte i wyczekiwali informacji na ten temat w następnych miesiącach.

 

Źródło: https://twitter.com/GenshinReport/status/1393925505057968144?s=20

Autor: TeriTeri