Mikrotransakcje w Genshin Impact mogą wydawać się nieco przytłaczające. Na szczęście nie powinny przeszkadzać w eksplorowaniu świata i odkrywaniu fabuły w grze. F2P gracze również w pełni mogą cieszyć się rozgrywką.
Mimo że Genshin Impact jest świetny, jego mikrotransakcje są dość cholernie zagmatwane. Ten poradnik nie tylko wyjaśni znaczenie systemu mikrotransakcji ale także, jak najlepiej wykorzystać tę darmową grę, jeśli zdecydujesz się wydać trochę pieniędzy.

Jak mają się sprawy?

Mikrotransakcje w Genshin Impact wpływają na grę w tak nieistotny sposób, że są naprawdę nieszkodliwe. Oczywiście, postacie najwyższego poziomu mają tylko 0,6 procent szans na wypadnięcie (pomijając banery limitowane, w których dop rate jest troszkę wyższy) ale nawet bez nich będziesz w stanie wszystko robić.

 Uwielbiam też to, że w Genshin Impact jednak na każdym kroku nie pojawia się komunikat proszący mnie o wydanie pieniędzy, jak w innych grach mobilnych. Gra rozdaje darmowe skrzynki z łupami w dość hojnym tempie. Genshin Impact wydaje się grą, w której wydajesz pieniądze, ponieważ chcesz, a nie dlatego, że czujesz się do tego zobowiązany.
Jedynym systemem, który może frustrować graczy, jest Resin, którą musisz wydać, aby zdobyć nagrody z niektórych działań wyższego poziomu, no i niestety powoli się odnawia. Z pewnościa powstrzymuje to przed grindowaniem w celu uzyskania najlepszego łupu, ale w Genshin Impact jest tak wiele do zrobienia, że ​​póki, co możemy nie czuć się aż tak sfrustrowani. Do czasu.

The Blessing of the Welkin Moon jest jedną z lepszych rzeczy do kupienia. (Image credit: MiHoYo)

Na co najlepiej wydać pieniądze?

Chociaż jest wiele do omówienia, prawdziwą rzeczą, na której powinieneś się skupić w Genshin Impact, jest maksymalizacja ilości Wish, które możesz zdobyć, ponieważ będą one potrzebne do uzyskania dostępu do nowych, potężnych postaci i łupów. Wszystko inne jest dość trywialne i można je zdobyć po prostu odkrywając świat. 

Wydawanie pieniędzy na Wishes and Fates wydaje się jednak bezpośrednio okropną inwestycją. Dwa losy będą cię kosztować około 4 dolary – i są szanse, że nie dostaniesz od nich nic wartościowego. Jeśli kupisz dziesięć losów i wykorzystasz je wszystkie naraz, aby zagwarantować co najmniej czterogwiazdkowy przedmiot / postać, będzie to kosztować prawie 30 USD. To jest zbyt dużo.

Z tego powodu znacznie lepiej jest wydać trochę pieniędzy na niektóre wzmocnienia, które zwiększą częstotliwość zdobywania Wish i innych zasobów w grze. W menu sklepu, w sekcji Sklep z pamiątkami, znajdziesz przedmiot o nazwie The Blessing of the Welkin Moon, który kosztuje 5$ i daje ci 90 Primogemów dziennie przez 30 dni (czyli łącznie 2700) i 300 Kryształów Genesis z góry. To całkiem sporo w porównaniu do wszystkiego innego.

Inną opcją jest opłacenie ulepszenia Battle Pass za 10$. Nagrody z poziomu premium pomogą ci znacznie szybciej awansować postacie i ich przedmioty.

(Zdjęcie: MiHoYo)

Jak działają Primogemy, Fates i Wishes?

Prawie wszystko, co robisz w Genshin Impact, zależy od postaci, które masz w drużynie. Ich ataki żywiołów wyzwalają różne kombinacje obrażeń, a ich umiejętności zmienią sposób, w jaki eksplorujesz otwarty świat. Na początku otrzymasz kilka postaci za samo ukończenie samouczka, ale reszta pochodzi ze skrzynek z łupami plus dodatkowe wyderzenia. To trochę zagmatwane, więc pozwól mi wyjaśnić.

Wishes są jak sezonowe wydarzenia w skrzynkach z łupami, które oferują różne nagrody – zazwyczaj mieszankę postaci i broni o rzadszych właściwościach. Każde wydarzenie Wish wymaga pewnego rodzaju Fate do otwarcia. Są one małymi kulami, które czasami otrzymujesz z różnych działań, takich jak przepustka bojowa ukończenie poziomu AR czy wydarzenia. Kiedy wydajesz Fate na Wish, zdobywasz nowy przedmiot lub, jeśli masz szczęście, postać.

Fates mogą być czasami wręczane jako nagrody, ale najczęściej kupujesz je za 160 Primogemów, które można zdobyć robiąc praktycznie wszystko w grze. Otwieranie skrzyń, walka z bossami, wykonywanie zadań, zwiększanie stopnia przygody, codzienne logowanie – istnieje mnóstwo sposobów na zdobywanie Primogemów.

 

Dlaczego mogę otrzymać duplikat tej samej postaci?

Właściwie to jest dobra rzecz. Możesz mieć tylko jedną postać z każdej postaci w swojej drużynie (nie kolekcjonujemy postaci jak Pokemony), ale każda postać ma specjalne drzewo umiejętności zwane Konstelacją, które zawiera kilka całkiem znaczących ulepszeń ich umiejętności. Aby jednak odblokować te wzmocnienia, musisz zdobyć specjalny przedmiot, zdobywając duplikat tej samej postaci z Wish. Aby odblokować wzmocnienie z Konstelacji, musisz najpierw zdobyć kopię postaci.

 Chociaż często będziesz otrzymywać nowe bronie od Wishes, znajdziesz ich o wiele więcej podczas eksploracji i otwierania skrzyń. Większość z nich zostanie zniszczona i wykorzystana do ulepszenia statystyk mocniejszego sprzętu. 

(Zdjęcie: MiHoYo)

Co to jest Starglitter oraz Stardust? 

Za każdym razem, gdy wydasz Fate, aby otworzyć Wish, dostaniesz także trochę Stardust i, jeśli masz szczęście, trochę Starglitter . Każda z nich to specjalna waluta, której można użyć w sekcji Paimon Bargains w Sklepie w menu głównym. Jeśli twój wish zawiera przedmiot z trzema gwiazdkami, otrzymasz trochę Stardust. Aczkolwiek jeżeli zawiera przedmiot lub postać czterogwiazdkową lub wyższą, zamiast tego otrzymasz Starglitter.

Pomyśl o Stardust i Starglitter jako o punktach, które zdobywasz za członkostwo w sklepie. Gdy otworzysz Wish, w końcu zdobędziesz wystarczającą liczbę tych punktów, aby dostać coś ekstra.

Możesz kupić wiele rzadkich przedmiotów za Stardust lub Starglitter, ale powinieneś je zachować, aby wydać je na więcej Wish lub postaci. W Paimon Bargains możesz wydać Stardust, aby kupić do pięciu sztuk Fate każdego rodzaju miesięcznie. Starglitter można jednak zaoszczędzić, aby bezpośrednio kupić postacie lub broń wysokiej jakości. Więc nawet jeśli masz pecha z Wish, w końcu powinieneś być w stanie kupić przedmiot lub postać, której szukasz.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o mikrotransakcjach?

Jedyną inną rzeczą, której nie omówiliśmy, są Kryształy Genesis, które są walutą premium, którą można kupić tylko za prawdziwe pieniądze. Kryształy Genesis można wydać na niektóre pakiety zasobów lub zamienić na Primogemy, aby kupić więcej Fate.

Jest też Battle Pass, który odblokowujesz na poziomie przygody 20 (zajmie to kilka godzin), który działa tak jak każda inna przepustka bojowa. Awansujesz i zdobywasz nagrody, wypełniając misje dzienne, tygodniowe i miesięczne. Dostępna jest darmowa wersja, która ma całkiem przyzwoite nagrody, lub możesz ją ulepszyć za 10 USD, aby uzyskać dostęp do ścieżki premium, która potraja łupy zdobywane na każdym poziomie przepustki bojowej. Możesz także kupić poziomy za Primogememy.

Battle Pass

Czym jest Resin?

Niektóre czynności w Genshin Impact, takie jak bossy, Domain oraz Ley Line, dają nagrody tylko wtedy, gdy wydasz Resin. Jest to zasób, który regeneruje się w pełni co 16 godzin (od 1.1 prawdopodobnie 21h), ale można go szybko uzupełnić specjalnym przedmiotem. Ten zdobywamy w ramach niektórych zadań lub kupowanym bezpośrednio (księżyce).

Zaczynasz z 120 Resin (od 1.1 160), a większość czynności kosztuje od 20 do 60. Będziesz więc mógł wykonywać kilka z tych czynności każdego dnia, ale jeżeli będziesz chciał je szybciej uzupełnić wtedy będziesz musiał zapłacić w Primogemach.

źródło, miniatura: 愁音@お仕事募集中 on Pixiv