Imię i Nazwisko
Kaeya Alberich
Data urodzenia
30 Listopada
Vision
Cryo
Broń
Miecz
Konstelacja
Pavo Ocellus
Kraj
Mondstadt
Przynależność
Rycerze Favoniusa
Khaenri’ah
Tytuły
Szermierz Mroźnego Wichru, Kapitan Kawalerii, Kwatermistrz
Specjalne danie
Fruity Skewers

Podstawowe informacje


Obowiązek rycerza wykracza poza miecz.”

Kaeya Alberich jest adoptowanym synem rodziny Ragnvindr, znanych potentatów winiarskich. Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz nazwał Diluca Ragnvindra swoim “bratem”.
Kaeya służy obecnie jako Kapitan Kawalerii Rycerzy Favoniusa i cieszy się zaufaniem Jean.
To właśnie on jest zazwyczaj tym, który rozwiązuje różnego rodzaju “incydenty”, które mają miejsce w pobliżu Mondstadt.

Normal Attack i Elemental Skill


Ceremonial Bladework – Normal Attack
Normal Attack: Wyprowadza do 5 ciosów mieczem.
Charged Attack: Zużywa część staminy, aby wyprowadzić dwa jednoczesne ciosy.
Plunging Attack: Uderza przeciwników z dużą siłą po wylądowaniu, zadając Obrażenia Obszarowe.

Frostgnaw – Elemental Skill
Wyzwala lodowa eksplozję, która rani przeciwników naprzeciw Kaeyi, zadając obrażenia od Cryo.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Glacial Waltz – Elemental Burst
Gromadząc szron w powietrzu, Kaeya przywołuje 3 lodowe sople, które obracają się wokół niego 4 razy przez 8 sekund. Te sople podążają za postacią i podczas ich trwania zadają obrażenia od Cryo wrogom w pobliżu.

Cold-Blooded Strike – talent pasywny
Każde uderzenie za pomocą Frostgnaw przywraca Kaeyi Punkty Zdrowia równe 15% jego ATK.

Glacial Heart – talent pasywny
Przeciwnicy zamrożeni za pomocą Frostgnaw upuszczą dodatkowe Elemental Particles. Frostgnaw może wyprodukować maksymalnie 2 Elemental Particles podczas użycia.

Hidden Strenght – talent pasywny
Zmniejsza zużycie Wytrzymałości podczas sprintu dla całego party o 20%.
Ten talent nie mnoży się z innymi pasywnymi talentami, które dają dokładnie ten sam efekt.

 

 

Konstelacje


1. Excellent Blood:
Wskaźnik CRIT Rate normalnych i szarżowych ataków Kaeya przeciwko przeciwnikom dotkniętym przez Cryo zwiększa się o 15%.
2. Never-Ending Performance:
Za każdym razem, gdy Glacial Waltz pokona przeciwnika podczas jego trwania, czas jego trwania wydłuża się o 2,5s, maksymalnie do 15s.
3. Dance of Frost:
Zwiększa poziom umiejętności Guide to Frostgnaw o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Frozen Kiss:
Uruchamia się automatycznie, gdy HP Kaeyi spadnie poniżej 20%:
Tworzy tarczę, która pochłania obrażenia równe 30% maksymalnego HP Kaeyi. Trwa przez 20s.
Tarcza ta pochłania Cryo DMG z 250% skutecznością.
Może się pojawić tylko raz na 60s.
5. Frostbiting Embrace:
Zwiększa poziom umiejętności Glacial Waltz o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Glacial Whirlwind:
Glacial Waltz wygeneruje 1 dodatkowy sopel i zregeneruje 15 energii po rzuceniu.

 

Wygląd i osobowość

Osobowość


 Kayea jest osobą pewną siebie, czarującą i skłonną do dramatyzowania. Czasami postrzegany jest jako zbyt wyluzowany, a nawet leniwy, jednak traktuje on swoją pracę bardzo poważnie. Jest zaskakująco popularny pośród starszych mieszkańców Mondstadt, zyskując nawet tytuł “najlepszego kandydata na męża ich wnuczek”. Jego charyzma i determinacja przyniosły mu podziw, szacunek i przychylność wielu mieszkańców Mondstadt – jednak jego zamiłowanie do prowokowania i zaczepek zapewniła mu także irytację u tych samych ludzi.
Wydawać by się mogło, że czerpie przyjemność z opowiadania bezsensownych kłamstw i przekonywania innych do zrobienia całej roboty za niego, ale to mimo wszystko zdaje się dobrze mu służyć jako Kapitanowi Kawalerii. Tak długo, jak wszystko kończy się według jego myśli, tak długo Kaeya zdaje się nie przejmować środkami, jakie zostały wykorzystane do osiągnięcia tego celu.
Kaeya lubi stawiać ludzi w stresujących sytuacjach i kwestionować ich wartości, co robi zarówno swoim wrogom, jak i sojusznikom. Ogromną przyjemność sprawia mu widok choć cienia zawahania w oczach jego towarzyszy, przed przystąpieniem do walki u jego boku, tak samo, jak ogromną przyjemność sprawia mu przerażenie w oczach wroga, gdy stają przeciwko niemu.
Pomimo swojej ekscentryczności, Podróżnik zauważył, że wydaje się zmagać z samotnością i nieśmiałością, choć podczas konfrontacji odwraca kota ogonem. Często przypomina Podróżnikowi, że może z nim porozmawiać, zaprasza go do spędzenia z nim czasu, pokazując swoją chęć pomocy i niechęć do bycia samotnym.
Ceni sobie smak alkoholu i często widuje się go pijącego, gdy nie jest akurat niczym zajęty. Gardzi sokiem winogronowym, twierdząc, że ludzie, którzy go piją, nie mają cierpliwości i nie wiedzą co tracą, choć rozumie, że niektórzy z różnych przyczyn nie mogą pić alkoholu. Podróżnik uważa, że jego nawyk picia może być rodzajem mechanizmu do radzenia sobie z problemami, a Rosaria sugeruje, że wszelkie pozory na temat Kaeyi zaczynają znikać, gdy ten jest odurzony.

Wygląd


Kaeya jest młodym, wysokim mężczyzną o szczupłej budowie ciała i ciemnej karnacji. Oko, którego nie skrywa pod opaską jest bystre i przenikliwe, przyozdobione długimi rzęsami i źrenicami w kształcie diamentów tak samo jak u Dainsleifa. Ma granatowe włosy z jaśniejszymi pasmami, które spina w długi kucyk sięgający mu do pasa. Jego grzywka jest przycięta w długą falę, która zakrywa prawą stronę jego twarzy i prawie ukrywa zwykłą czarną opaskę na oczy, którą, jak twierdzi, odziedziczył po swoim dziadku, piracie.. Jednak później okazało się, że to kłamstwo, które wypowiadał, aby zmylić ludzi.
Ubiór Kaeyi jest odpowiedni dla kapitana kawalerii, ale przy tym także bardzo charakterystyczny. Nosi białą koszulę z kołnierzykiem, odsłaniającą klatkę piersiową, z rękawami sięgającymi przedramienia i ciemnoniebieskimi podwiniętymi mankietami. Na to zakłada coś, co przypomina jasno niebieską kamizelkę oraz pelerynę ozdobioną futrzastym kołnierzem. Nosi ciemne, obcisłe spodnie i buty sięgające do kolan. Co do akcesoriów, posiada on na sobie rękawiczki bez palców, ozdobione kolcami i oznaczone tym samym diamentowym kształtem co jego źrenice. Zakłada także brązowy pas, do którego przyczepiona jest jego Vision oraz lina, która może służyć do przymocowania pochwy na miecz. W lewym uchu ma pojedynczy kolczyk z niebieskim klejnotem w metalowej oprawce w kształcie łzy, z kolcem na dole. Te same klejnoty zwisają z dwóch pasków u jego kostek. Jego strój ma wiele innych drobnych detali, takich jak niebieska opaska na przedramionach, łańcuszek na klatce piersiowej, który zdaje się być przymocowany do kołnierzyka i wiele różnych mniejszych oraz większych pasków.
Warto zauważyć, że podczas gdy Vision innych postaci z Mondstadt mają po trzy pióra na skrzydło, Kaeya posiada je tylko dwa. Jest również jedynym, który ma skrzydło po prawej stronie z tyłu swojej Vision (inne mają je po lewej stronie z tyłu lub nie posiadają ich wcale)

 

Kaeya Alberich

Historie


Historia nr 1

Interesujący jest fakt, że największe szanse na znalezienie Kaeyi można mieć nie odwiedzając siedzibę Rycerzy, ale odwiedzając nocą tawerny.
Kaeya jest często spotykany siedząc przy barze, plotkując z mieszkańcami miasta i popijając słynny trunek Mondstadt, Death After Noon.
Jest zaskakująco popularny pośród starszych mieszkańców Mondstadt, zyskując nawet tytuł “najlepszego kandydata na męża ich wnuczek”. Ciężko sobie wyobrazić to, że ktoś tak cyniczny, sympatyczny i kochający wino jak Kaeya został Kapitanem Kawalerii Rycerzy Favoniusa.
Zdarza się, że łowcy oraz bandyci nierzadko są pijackimi kompanami Kaeyi. Choć początkowo są wobec niego nieufni, szybko dają się urzec przez jego czarującą gadkę i szybko mówią mu o wszystkim, co chce wiedzieć.
W zależności od tego, co wyjawią Kaeyi, ich noc może w niekontrolowany sposób zamienić się w istny koszmar lub pozostać nieszkodliwą pogawędką.

“Każdy ma jakieś sekrety, ale nie każdy wie, co z nimi zrobić.”
Powiedział Kaeya ze swoim typowym, aroganckim uśmieszkiem na ustach.

Historia nr 2

“Sprawiedliwość nie jest zasadą absolutną, lecz wynikiem osiągnięcia równowagi między siłą a strategią. Co do szczegółów, jak tego dokonać… Nie przejmuj się tym zbytnio.”

Kaeya wypowiedział kiedyś te słowa przed Wielkim Mistrzem Varka. Dopóki wszystko układa się zgodnie z jego oczekiwaniami, Kaeya nie przejmuje się zbytnio metodami. Ta żywiołowa postawa jest czymś, co definiuje jego postać.
Nie inaczej niż w Death After Noon – dzikim i wybuchowym smaku, można by dodać.
Jednak jego lekkomyślne podejście do rzeczy nie pozostaje bez kontrowersji. Kiedyś zdarzyło się, że aby zmusić przywódcę bandytów do bezpośredniej konfrontacji, Kaeya uruchomił Ruin Guarda pośród starożytnych ruin, aby odciąć drogę swojemu przeciwnikowi, tym samym narażając na niebezpieczeństwo jego własnych ludzi.
W sytuacjach takich jak ta, nawet Jean, która darzy Kaeyę ogromnym zaufaniem, potrząsa głową z dezaprobatą.

Oczywiście, nie, żeby Kaeya się tym jakkolwiek przejmował. Przeciwnie, lubi stawiać ludzi w trudnych sytuacjach, zmuszając do podjęcia trudnych decyzji.
Z przyjemnością obserwuje wahanie w oczach swoich towarzyszy, przed przystąpieniem do walki u jego boku, tak samo, jak ogromną przyjemność sprawia mu przerażenie w oczach wroga, gdy stają przeciwko niemu.

Historia nr 3

Kwitnący biznes winiarski w Mondstadt był przez lata źródłem wielkiego dostatku w tym regionie. Ten dobrobyt często przyciąga w te okolice chciwych bandytów i potwory.
Taka wielobarwność wrogów, ukrywających się w cieniu, ma zróżnicowane pochodzenie, motywy i przynależności, które potrafią być bardzo złożone.
Kaeya walczy z tym zagrożeniem nie tylko mieczem, ale także swoim sprytem.
Pewien młody rycerz poświęcił wiele lat swojego życia na badanie niebezpieczeństw Mondstadt i doszedł do zdumiewającego wniosku:
Kiedy Death After Noon jest poza sezonem z powodu braku zaopatrzenia, liczba zgłoszonych incydentów w mieście i poza nim odnotowuje drastyczny spadek i stan ten utrzymuje się aż do powrotu Death After Noon na rynek.
Młody rycerz opowiedział o swoim odkryciu Kapitanowi Kawalerii Kaeyi, w nadziei, że otrzyma od niego jakąś radę.

“Interesujące, muszę się temu bliżej przyjrzeć.” Odpowiedział Kaeya, kpiąco się uśmiechając.

Historia nr 4

Ogólnie rzecz biorąc, Kaeya jest łatwy w rozmowie i przyjemnie się z nim rozmawia. Jedynym tematem, którego nigdy nie usłyszysz, jest jego przeszłość.. Nawet gdy Wielki Mistrz zażądał informacji o jego pochodzeniu, Kaeya omijał ten temat i udzielał jedynie ogólnikowych odpowiedzi pozbawionych szczegółów.

“Pewnego popołudnia, dziesięć lat temu pod koniec lata, przechodziliśmy z moim ojcem obok Dawn Winery.”
“Pójdę po trochę soku winogronowego na drogę” – powiedział, ale już nigdy nie wrócił.
“Gdyby Pan Crepus nie przyjął mnie pod swój dach, wątpię w to, czy udałoby mi się przetrwać burzę tamtej nocy.”

Ten rzeczowy opis kryje w sobie starannie skonstruowane kłamstwo. Kaeya ani razu nie powiedziała prawdy o tym, co wydarzyło się tamtego popołudnia:
“To twoja szansa. Jesteś naszą jedyną nadzieją.”

Ojciec Kaeyi ścisnął szczupłe ramiona syna gdy mówił, jego umysł jednak wyraźnie przebywał w jakimś odległym miejscu. Po drugiej stronie horyzontu znajdowała się ich odległa ojczyzna, Khaenri’ah.
Kaeya nigdy nie zapomniał widoku nadziei i nienawiści w oczach jego ojca, gdy wypowiadał te słowa.

Historia nr 5

Wielu obywateli wciąż pamięta dwóch najbardziej przyciągających wzrok młodych dżentelmenów spośród całego Mondstadt. Jednym z nich był elegancki szermierz Diluc, który zawsze miał ciepły uśmiech i pewną siebie postawę.

Drugim z nich był ekscentryczny Kaeya. Był dla Diluca przyjacielem, wsparciem i doradcą, który zawsze zapewniał, że świetnie stawił czoła każdemu wyzwaniu. Byli prawie jak bliźnięta, znając wzajemnie swoje myśli i intencje bez słów, chroniąc Mondstadt dniem i nocą.
…Do pewnego feralnego dnia, który już na zawsze pozostał w pamięci Kaeyi. Konwój eskortowany przez Diluca został zaatakowany przez ogromnego potwora.
Był to pierwszy i jedyny raz, gdy Kaeya zawiódł w swoim obowiązku.

Gdy Kaeya w końcu dotarł do Diluca, było już po wszystkim. Moc, której użył ich ojciec by skutecznie pokonać potwora, zawiodła i pozbawiła go życia..
Zarówno Kaeya jak i Diluc byli zszkokowani tym, czego właśnie byli świadkami, trącąc opanowanie, które powinien zachować rycerz.

“Nawet ktoś taki jak Mistrz Crepus nie mógł stawić czoła tak niebezpiecznej i złej mocy…”
Złowrogie myśli przemknęły przez umysł Kaeyi, a on po prostu się uśmiechnął:
“Ten świat jest naprawdę… fascynujący.”

Podczas gdy ich ojciec leżał martwy w kałuży własnej krwi. Tej nocy drogi dwóch synów się rozeszły.

Wykaz

Pomiędzy stronami “The Adventures of Angelos” znajduje się lista nazwisk zapisanych na arkuszu oficjalnej papeterii Rycerzy Favoniusa.
Skrupulatnie rejestruje ona szczegóły dotyczące bandytów w Mondstadt i poza nim, a także najemników i członków Treasure Hoarders, wyższych lub niższych rangą, opisując dla każdego z nich imię, pozycję, obszar aktywności oraz garść innych, osobistych informacji. Kilkanaście nazwisk jest zakreślonych kółkiem z dopiskiem “Bez nich byłoby zbyt nudno.”

Zapytany o to Kaeya odpowiedział: “Musiałem się upić i zacząć pisać różne brednie.” Masz przeczucie, że Kaeya celowo pozwolił Ci zobaczyć tę listę, ale nie masz jak tego udowodnić.

Vision

W nocy, kiedy Kaeya Alberich otrzymała Wizję, w Mondstadt padał ulewny deszcz.
Wcześniej tego dnia, Crepus Ragnvindr zawładnął mocą Delusion – stając się jej ofiarą, gdy to się nie powiodło. Aby uwolnić ojca od nieznośnej agonii, Diluc Ragnvindr odebrał mu życie.
Kaeya był przybranym bratem Diluca, który zawsze był u jego boku, lecz w tym ważnym momencie Kaeya nie uczestniczył w ostatnich chwilach dzielonych między ojcem i synem
Ulewny deszcz musiał być swego rodzaju znakiem od niebios, opłakujących odejście Mistrza Crepusa.

Kaeya miał swoją drugą stronę, którą ukrywał przed światem: Prawdę mówiąc, był agentem Khaenri’ah, umieszczonym w Mondstadt, by służyć ich interesom. Jego ojciec porzucił go w tej dziwnej i nieznanej krainie, by wypełnić swoją misję, a Mistrz Crepus i miasto Mondstadt powitali go z otwartymi ramionami, gdy go odnaleźli.Gdyby Khaenri’ah i Mondstadt wytoczyły przeciwko sobie wojnę, którą stronę powinien wybrać?
Komu powinien zaoferować swoją pomoc: swojemu biologicznemu ojcu, który bezlitośnie go porzucił? Czy przybranemu ojcu, który go kochał i wychował?
Przez długi czas Kaeya zadręczał się tymi niemożliwymi pytaniami, miotając się między przeciwstawnymi żądaniami lojalności i obowiązku, stojąc przed niemożliwym wyborem między prawdą a szczęściem.
Teraz jednak śmierć Crepusa zakłóciła tę delikatną równowagę. Poczuł się wyzwolony, ale też zawstydzony tym, jak egoistycznie zareagował.
Jako adoptowany syn powinien był uratować Crepusa, ale przybył na miejsce o kilka chwil za późno. Jako brat powinien dzielić żałobę Diluca, a jednak, gdy ich ojciec leżał umierający na ziemi, on stał z tyłu za bratem, a w jego umyśle krążyła ta starożytna historia.
Pochłonięty poczuciem winy, Kaeya zapukał do drzwi Diluca. Deszcz zmył z niego całun tajemnicy, a wszystkie kłamstwa wyszły na jaw. Kaeya w końcu wyjawił prawdę.
Przewidział gniew Diluca.
Bracia wyciągneli broń, tym razem przeciwko sobie. Kaeya czuł, że jest to kara za wszystkie kłamstwa, którymi otaczał się przez całe swoje życie. Kiedy dwa ostrza się skrzyżowały, Kaeya poczuł wzbierającą się w nim moc żywiołów. Przez lata pozostawał w cieniu swojego brata. Ale teraz, po raz pierwszy w życiu, stanął przed swoim bratem jako prawdziwy on.
Zatrważająco zimna i niestabilna energia żywiołu wystrzeliła z jego miecza, mierząc się z żarzącymi płomieniami Diluca. Zderzenie szkarłatnego ognia i lazurowego lodu stworzyło nagły wir wiatru, który oszołomił ich obydwu. W tym ponurym momencie, Kaeya zyskał Vision.

Od tamtego dnia, ścieżki Kaeyi i Diluca rozeszły się. Jednak on nigdy nie rozmawia na ten temat, tak jak milczy na temat pochodzenia swojej Vision.
Mimo tego, że jest ona dowodem ciężko stoczonej bitwy i ceny, jaką musiał zapłacić w zamian za ujawnienie prawdy, Kaeya postrzega ją jako surowe przypomnienie, że musi przeżyć resztę życia pod ciężkim brzemieniem kłamstw.

PODCAST

Autor: Sarenka
Korekta: KotelTheCat

Baner
Tło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.