Imię i Nazwisko
Kaedehara Kazuha
Data urodzenia
29 Października
Vision
Anemo
Broń
Miecz
Konstelacja
Acer Palmatum
Kraj
Inazuma
Przynależność
The Crux
Tytuły
Szkarłatne Liście Gonią Dzikie Fale
Specjalne danie
All-Weather Beauty

Podstawowe informacje


“Wokół krążą liście – a ja znam idealną melodię, która mogłaby im towarzyszyć, jeśli tylko zechciałbyś ją usłyszeć.

Większość ludzi, którzy spotkali Kaedeharę Kazuhę po raz pierwszy zakładała, że jest on tylko nowym rekrutem we Flocie Crux. W końcu to łagodna dusza, która lubi recytować poezję i wypowiada się ze spokojną manierą. Kto mógłby się domyślić, że jest człowiekiem poszukiwanym w całej Inazumie?

Nawet Beidou, zawsze dobrze oceniająca charakter, nie była w stanie stwierdzić tego, że Kazuha potrafi władać mieczem niczym niezwykle doświadczony wojownik, gdy zdecydowała się przyjąć go do swojej floty.

Co więcej, nikt nie wie czy to jego spokojny charakter jest wynikiem wszystkich doświadczeń, które przeżył, czy też po prostu ukrywa swoją prawdziwą osobowość.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Garyuu Bladework
Normal: Wyprowadza do 5 ciosów mieczem.
Charged: Zużywa część staminy, aby wyprowadzić dwa jednoczesne ciosy.
Plunging: Atakuje przeciwników z powietrza, uderzając w ziemię. Po wylądowaniu zadaje przeciwnikom obrażenia obszarowe. Jeśli atak zostanie wywołany przez Chihayaburu, zostanie przekształcony w Plunging Attack: Midare Ranzan.

Plunging Attack: Midare Ranzan: Jeżeli Plunging Attack wykorzystuje efekty Elemental Skilla Chihayaburu, stworzy mały tunel powietrza, który za pomocą tajnej techniki ostrza przyciągnie pobliskie obiekty i przeciwników.

Elemental Skill – Chihayaburu
Uwalnia tajną technikę, która przyciąga obiekty i przeciwników w kierunku Kazuhy, zadając im obrażenia obszarowe od żywiołu Anemo. Następnie unosi Kazuhę w powietrze, przy pomocy gwałtownego wiatru.
Naciśnij: Może być używana w powietrzu.
Przytrzymaj: Ładuje się przed uwolnieniem większych obrażeń Anemo i wyzwala je na większym obszarze niż przy naciśnięciu.
Plunging Attack: Midare Ranzan: W ciągu 10 sekund od wyrzucenia w powietrze po rzuceniu Elemental Skilla, Kazuha może uwolnić potężny atak z powietrza znany jako Midare Ranzan. Kiedy atak wykonywany jest przy użyciu Chihayaburu, obrażenia ataku z powietrza przekształcane są w obrażenia od żywiołu Anemo. Obrażenia Midare Ranzan uważane są za obrażenia Plugging Attack.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Kazuha Slash
Charakterystyczna technika miecza Kazuhy – pojedyncze cięcie, które uderza siłą pierwszych wiatrów jesieni zadając obrażenia obszarowe od żywiołu Anemo. Przejście ostrza utworzy obszar nazywany “Autumn Whirlwind”, który zadaje okresowo obrażenia obszarowe od żywiołu Anemo wszystkim przeciwnikom, znajdującym się w jego zasięgu.
Absorpcja żywiołów: Jeśli Autumn Whirlwind wejdzie w kontakt z jednym z żywiołów – Hydro/Pyro/Cryo/Electro, zada dodatkowe obrażenia od tych żywiołów. Absorpcja może nastąpić RAZ na użycie.

Soumon Swordsmanship – talent pasywny
Jeśli Chihayaburu wejdzie w kontakt z Hydro/Pyro/Cryo/Electro podczas rzucania, wchłonie ten żywioł. Jeśli Plunging Attack: Midare Ranzan zostanie użyty przed wygaśnięciem efektu, zada dodatkowe 200% obrażeń do ataku zaabsorbowanego żywiołu . Będzie to traktowane jako obrażenia Plunging Attack.
Absorpcja żywiołów może wystąpić tylko raz na użycie Chihayaburu.

Poetics of Fuubutsu – talent pasywny
Po wywołaniu reakcji Swirl, Kaedehara Kazuha da wszystkim członkom drużyny premię 0,04% do obrażeń żywiołów żywiołu wchłoniętego przez Swirl za każdy punkt Elemental Mastery, który posiada przez 8s. Bonusy za różne elementy uzyskane tą metodą mogą współistnieć.

Cloud Strider – talent pasywny
Zmniejsza zużycie Staminy podczas sprintu dla całego party o 20%.
Ten talent nie mnoży się z innymi pasywnymi talentami, które dają dokładnie ten sam efekt.

 

Konstelacje


1. Scarlet Hills:
Zmniejsza CD Chihayaburu o 10%.
Użycie Kazuha Slash resetuje CD Chihayaburu.
2. Yamaarashi Tailwind:
Pole “Autumn Whirlwind” stworzone przez Kazuha Slash ma następujące efekty:
* Zwiększa własne Elemental Mastery Kaedehary Kazuhy o 200.
* Zwiększa o 200 Elemental Mastery postaci znajdujących się na tym polu.
Efekty tej konstelacji zwiększające Elemental Mastery nie nakładają się na siebie.
3. Maple Monogatari:
Zwiększa poziom umiejętności Chihayaburu o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Oozora Genpou:
Gdy energia Kaedehary Kazuhy jest niższa niż 45, otrzymuje on następujące efekty:
* Naciśnięcie lub przytrzymanie Chihayaburu regeneruje odpowiednio 3 lub 4 Energii dla Kaedehary Kazuhy.
* Podczas szybowania, Kaedehara Kazuha regeneruje 2 energii na sekundę.
5. Wisdom of Bansei:
Zwiększa poziom umiejętności Kazuha Slash o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Crimson Momiji:
Po użyciu Chihayaburu lub Kazuha Slash, Kaedehara Kazuha otrzymuje na 5 sekund Infuzję Anemo. Dodatkowo każdy punkt umiejętności Elemental Mastery zwiększa o 0,2% wartość obrażeń zadawanych przez Kaedeharę Kazuhę przy ataku normalnym, naładowanym i Plunging.

 

Wygląd i osobowość

Osobowość


“Jeśli serce jest puste, wszystko pod słońcem jest puste. Ale jeśli serce jest czyste, wszystko pod słońcem jest czyste” ~ Przemyślenia Kazuhy

 

“Wędrowny samuraj z Inazumy o skromnej i łagodnej osobowości.
Pod pozorem młodzieńczej beztroski skrywa się serce pełne trosk i ciężarów z przeszłości. Pozornie niefrasobliwy Kazuha ma swój własny kodeks postępowania.

Prowadzi wędrowne życie – w ciągu dnia podróżuje, nocą śpi pod gołym niebem, a ziemia służy mu za łóżko. Nie goni za bogactwem, niezależnie od pory roku poszukuje jedynie prawdziwego spokoju w swoim sercu. Mimo, że za dom ma naturę, nie martwi się nadchodzącym deszczem czy burzą. Tak, jakby same deszcze bały się stanąć mu na drodze.

Gdy ktoś z ciekawości zapytał o jego umiejętność czytania pogody, Kazuha odpowiedział z absolutną szczerością — czytanie dźwięków natury to jego wyjątkowy talent. Ludzie zwykle nie zwracają uwagi na otaczającą ich pogodę, nic więc dziwnego, że nie są w stanie odkryć znaków, które ona ujawnia. Jednak dzięki swoim umiejętnościom, Kazuha potrafi natychmiast wykryć nadejście śniegu i deszczu, jedynie wyczuwając zmiany w podmuchu wiatru czy wilgotności. Dzięki temu wie, że czas szukać schronienia.

Przemierzając krainy, udało mu się uniknąć niezliczoną ilość burz i piorunów. Jednak tym razem czekała na niego bezprecedensowa burza z piorunami. Nie będzie szukał schronienia. On deszcz i błyskawice spotkają się na skrzyżowaniu losu, tak jak zadecydowało przeznaczenie.

“—— Słyszę burzę uderzającą daleko, szept grzmotu, niewyraźny błysk w oddali. Z nieba nie pada deszcz, więc nadal tu pozostanę.””

Kazuha jest uprzejmą i elokwentną osobą. W porównaniu z innymi szlachcicami, Kazuha woli wychodzić i podróżować, niż pozostawać w domu, na co pozwoliło mu przejęcie spadku z powodu braku bogactwa i obowiązków. Przez sporą część swojego życia podróżował po Inazumie jako skromny wędrowiec, ucząc się fechtunku i zdobywając nowe umiejętności. Nie szukał luksusu, cieszył się śpiąc pod gołym niebem, na nagrzanej słońcem skale. Czas spędzony na świeżym powietrzu sprawił, że ​​potrafi czytać z natury czy wiatru. Jest w stanie „słyszeć” i „czuć” wszystko wokół siebie z absolutną jasnością. Potrafi wykryć niebezpieczeństwo, czytać ludzi, a także ich wyśledzić, bez względu na to, jak dobrze się ukrywają. Z powodu wrażliwości na naturę, preferuje spokojną pogodę i nigdy nie przebywa długo w jednym miejscu. Zaburzenia pogody powodują u niego problemy ze snem, a osiadły tryb życia  zastój umiejętności.

Kazuha jest zdeterminowany, swoje cele realizuje z dokładnością, przejawia się dużym sprytem. Mimo tego, nie spieszy się z ich realizacją i bywa beztroski, wyluzowany.
Jednak jest bardzo refleksyjny i rozważny we wszystkich sprawach, często analizuje różne tematy podczas podróży. Dba o swoje relacje, przyjaciół darzy wielkim szacunkiem – wychodzi z ukrycia aby uratować przyjaciela i jest dozgonnie wdzięczny Beidou za przyjęcie go do floty.  Kazuha często ostrzega innych przed nadchodzącymi burzami, z radością załatwia proste sprawy, służy radą i zawsze jest gotów pomagać innym.

Zgodnie z charakterystyką swojego żywiołu, Kazuha ceni sobie koncepcję wolności – każdy ma prawo do swoich nadziei i marzeń i nikt nie powinien mieć prawa ich odebrać, nawet bóg. Z tego powodu sprzeciwia się działaniom Baal i jej popleczników. Pomimo swoich wartości, potrafi docenić waleczność i honorowe zachowanie własnych wrogów. Nie obnosi się dumą nawet przed przeciwnikami, z którymi osobiście się nie zgadza. Postrzega pojedynek swojego przyjaciela jako honorowy i szlachetny, ale także ma świadomość, że jego późniejsza egzekucja przez Raiden Shogun była zarówno sprawiedliwa, jak i usprawiedliwiona.

Na początku po dołączeniu do floty Crux nie chciał rozmawiać z pozostałymi członkami, ponieważ nadal przeżywał śmierć swojego przyjaciela. Z czasem jednak otworzył się na nowych kolegów, przekonał się do nich i według Beidou stał się całkiem rozmowny. Kazuha ma bardzo poetycką duszę. W wolnym czasie lubi pisać haiku. Łatwo go zainspirować i pisze z przyjemnością, chociaż twierdzi, że nie jest w tym szczególnie utalentowany. W wyniku podróżowania po wielu miejscach i długiego żeglowania, Kazuha szczególnie upodobał sobie łatwo dostępne grillowane ryby, które przygotowuje i spożywa bez pośpiechu. Chociaż nie jest wybredny, jeśli chodzi o jedzenie, uważa że powinno się je przygotować z odpowiednią starannością i spożywać w spokoju. Jego najcenniejszą własnością jest miecz, który nosi u swego boku, reprezentując go jako samuraja i obywatela Inazumy. Niezwykle lubi także czerwone liście klonu, uważa je za piękne i cieszy się na ich widok jesienią.Kiedy nie jest w stanie dostrzec liści klonów, często zbiera je i nosi jako pamiątkę, aby zmniejszyć tęsknotę za domem.

Wygląd


Kazuha to niski, młody chłopak. Jego włosy są średniej długości, związane w nonszalancki kucyk po prawej stronie. Mają kolor platynowego blondu, jednak na ich tle wyróżnia się jedno pomarańczowo-czerwone pasemko. Jego oczy są czerwone, jednak mają delikatny, żółty odcień na dole. Twarz Kazuhy oraz jej wyraz jest bardzo delikatny.

Strój Kazuhy, Falling Leaves, ma wzór liścia klonu, który jest znakiem rozpoznawczym jego stroju wędrownego samuraja. Składa się z szarego kimona z krótkim rękawem i czarnego płaszcza haori. Połowa płaszcza na lewym ramieniu noszona jest normalnie – lejący się, pomarańczowy rękaw przyozdobiony jest liśćmi klonu. Druga połowa płaszcza owinięta jest za talią, zabezpieczona pasem obi. Nosi czarno-czerwony szalik ze złotymi akcentami i skośny pasek, który przechodzi pod jego prawą ręką i przez lewe ramię. Tam znajduje się jego Anemo Vision, która jest przewiązana z tyłu. Vision łączy się z dekoracją z czerwonego frędzla i znajduje się w pobliżu naramiennika, charakterystycznego dla samurajów. Kazuha nosi czerwone spodnie z motywem liścia klonu i czarne sandały z ciemnoczerwonymi podkolanówkami. Na obu nogach przyozdobione one są kawałkami skóry, ciągnącymi się od kolan aż do butów. 

Oprócz tego nosi czarne rękawiczki, które chronią jego dłonie oraz lewe przedramię. Jego prawa ręka jest zabandażowana. Najprawdopodobniej został w nią poparzony przez Vision przyjaciela, która w chwili zabrania uwolniła resztki energii. Jednak nie ma pewności, czy Vision zachowują się w ten sposób. Inną możliwością jest to, że nosi bandaż by chronić rękę podczas ciągłego używania miecza. Po ucieczce nadal musiał pomagać jako marynarz, a jego dłonie są narzędziem pracy, więc musiał o nie dbać.

 

Kaedehara Kazuha

Historie


Historia nr 1

Crux, zbrojna flota z Liyue, spędza większość roku na pełnym morzu, a jej marynarze są przyzwyczajeni do kaprysów życia w innych krajach. Byli więc bardziej ciekawi niż zaskoczeni, gdy cudzoziemiec zaczął służyć jako marynarz na ich okręcie flagowym, Alcorze. Marynarz, o którym mowa, został odebrany, gdy Alcor zacumował w Ritou, jednym z portów Inazumy.  Beidou zaprzyjaźniła się z tym tym tajemniczym mężczyzną, więc kiedy wszedł na pokład, powiedziała swojej załodze: „Ten facet zostanie z nami przez jakiś czas. Zaopiekujcie się nim.”.

Marynarze ufali osądowi kapitan Beidou i podziwiali przybysza za jego waleczność, nie wspominając o umiejętności przewidywania pogody, więc z radością przeoczyli jego niechęć do omawiania przeszłości i powitali go na pokładzie. Mimo to ich ciekawość nie osłabła i często znajdowali najróżniejsze wymówki, by wydobyć z niego informacje o jego doświadczeniach.

– Mówią, że w Inazumie powstają świetne miecze, i że im ważniejszy jesteś, tym lepszy jest twoje ostrze. A co z twoim?
-…

Kazuha milczał w obliczu takich pytań.
Z biegiem czasu, po niezliczonych próbach uzyskania odpowiedzi, które okazały się bezowocne, marynarze po prostu przestali pytać. Ostatecznie, dzięki nieformalnej uwadze głównego oficera, Juzy, zaledwie kilka dni później, w końcu udało się uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytanie.

– Hej, chłopcze z Inazumy. Jak mają cię nazywać, jeśli nawet nie znają twojego imienia? – młody marynarz otarł pot z czoła zrogowaciałymi dłońmi.

– Nazywam się Kaedehara Kazuha, wędrowny samuraj. Jestem twoim dłużnikiem za to, że mnie przyjąłeś, więc po prostu mów do mnie „Kazuha”.

Historia nr 2

Kazuha nie urodził się jako zwyczajny obywatel. Pochodzi ze starego, szlacheckiego rodu Inazumy i jest ostatnim synem klanu Kaedehara.
Inazuma jest domem dla wielu znamienitych klanów, a klan Kaedehara był kiedyś jednym z najbardziej znanych. Jednak życie bywa przewrotne, a przyszłość Kaedeharów rozpadła się, zanim Kazuha zdążył odziedziczyć spadek.

Jako młody Pan domu, Kazuha mógł tylko patrzeć, jak dziedzictwo rodu rozpada się na jego oczach. Mimo uczucia bezradności, w końcu nadszedł moment, kiedy dom został oficjalnie przejęty. Gdy ostatni służący został ostatecznie zwolniony, odetchnął z ulgą. Rozpoczął wędrowne życie, wolne od ograniczeń.

Zawsze tęsknił za wędrówkami po górach i lasach, a od młodości głęboko podziwiał piękno i autentyczność natury. Dla Kazuhy natura nigdy nie milczała. Zawsze przemawiała do niego, przekazując swoje uczucia we własnym, niepowtarzalnym języku.

Kiedy wiatr przestanie mówić, a świat ucichnie, następuje cisza, zanim niebo zacznie płakać.
Kiedy spokojne źródła niespodziewanie podnoszą swoją aktywność, stają się zwiastunem wielkiego trzęsienia ziemi.

To wyjątkowy talent poetycki, którym obdarzyła go natura. A skoro Kazuha nigdy nie interesował się luksusem – i dodatkowo ciężar obowiązków rodzinnych spadł z jego barków, dlaczego nie wybrać się na poetycką wędrówkę z lekkim bagażem?
W ten sposób Kazuha wyruszył w swoją podróż, niczym liść na podwórku niesiony przez wiatr.

Historia nr 3

Wszyscy podróżnicy wędrujący po bezdrożach, potrzebują umiejętności, które mogliby nazwać własnymi. Umiejętnością Kazuhy stało się odczytywanie dźwięków natury.

Po opuszczeniu Inazumy, Kazuha wędrował w różne, obce miejsca. Z czasem sytuacja się zmieniła: przyroda stała się jego cennym domem, a odgłosy wiatru i wody oraz widok chmur dryfujących po niebie uspokajały jego serce. Wszystko, co zobaczył podczas podróży, napełniało go ciekawością. Pełen zainteresowania otaczającym go światem, Kazuha dotarł do gór na południu.

Było wczesne lato, a częste i ulewne deszcze zamieniły górskie drogi w błoto. Widząc, że wkrótce zapadnie noc, Kazuha postanowił znaleźć schronienie przed deszczem. Rozmyślając o noclegu, rozejrzał się po okolicy. Gdy się odwrócił, na końcu drogi zobaczył małą chatkę. Podróżujący kupiec, z którym w tym czasie podróżował, krzyknął z radości na widok budynku:
„Kazuha, spójrz! Dziś wieczorem będziemy mieli dach nad głową!”

Jednak Kazuha się nie odezwał. Zatrzymał się i przez dłuższą chwilę nasłuchiwał, by po chwili się odezwać: „Gdybyś pytał mnie o zdanie… może lepiej trzymać się z daleka”.

Ale kupiec nie chciał pozostać na deszczu. Opuścił Kazuhę i udał się do chatki.
Po zapukaniu do drzwi, wędrownego kupca powitała urocza kobieta, która zaoferowała mu schronienie, herbatę, jedzenie, a nawet pościel na noc. Być może to nieskazitelne jedzenie sprawiło, że kupiec szybko zrobił się senny i po skończonym posiłku zasnął.

Kiedy obudził się następnego ranka, nie miał już dachu nad głową. Jasne światło słoneczne raziło go w oczy. Zdołał zobaczyć jedynie stojącego w pobliżu, uśmiechającego się Kazuhę. Zanim kupiec zdążył się odezwać, zwymiotował wielką kupą liści i błota. Pościel w której tak smacznie spał, również okazała się być błotem.

Kazuha uśmiechnął się i powiedział: „Wiatr jest słabszy tam, gdzie są domy. A jednak tutaj, pomimo stojącej chatki górska bryza pozostała niezmienna. Myślę, że padłeś ofiarą żartu bake-danuki. Nieważne. Następnym razem wsłuchuj się uważniej w wiatr i działaj ostrożnie”.

Historia nr 4

Podczas swoich podróży Kazuha poznał wielu przyjaciół. Jeden z nich był szczególnie bliski jego sercu, dlatego przez pewien czas podróżowali razem. Jednak rozstali się, ponieważ ich cele się rozeszły.

Przypadkowe spotkanie, a następnie stworzenie tak silnej więzi pokazywało, że musiało istnieć między nimi przeznaczenie, które ich połączyło… chociaż ich drogi się rozeszły, z pewnością spotkają się ponownie. A przynajmniej tak myślał Kazuha.

Jednak wkrótce wydarzyło się coś, co zachwiało spokojnym usposobieniem Kazuhy — Wszechmocna Szogun utworzyła Vision Hunt Decree i poprzysięgła odzyskać wszystkie Vision. Wszyscy, którzy je dzierżyli, w tym Kazuha, wpadli w panikę. Musieli rozpocząć życie w ukryciu, tuszując własną tożsamość.

Właśnie wtedy Kazuha otrzymał szokującą wiadomość: ktoś odważył się rzucić wyzwanie Wszechmocnej Szogun do „pojedynku przed tronem”. Tym kimś okazał się być nikt inny jak drogi przyjaciel Kazuhy.

Osobom pokonanym w pojedynku przed tronem groziła kara z ręki samej Szogun. Przyjaciel Kazuhy był gotów zaryzykować własnym życiem, aby stanąć przed tronem, zawalczyć z potężnym przeciwnikiem i zademonstrować własną odwagę.

A jednak, stając do wyzwania wszechczasów… Kazuha obawiał się, że kara, jaką poniesie przyjaciel, jeśli mu się nie powiedzie, będzie bezwzględna: Wszechmocna Szogun odbierze mu życie, trafiając go błyskawicą pełną furii.

Nawet zawsze spokojny Kazuha nie mógł się powstrzymać. Wyciągnął miecz i wpadł do Tenshukaku niczym trąba powietrzna… Niestety, przybył zbyt późno. Miecz jego przyjaciela leżał roztrzaskany na kawałki, a jego Vision stała się pustą skorupą. Teraz, stając się poszukiwanym, Kazuha uciekł z żalem w sercu.

Od tamtego momentu dni spokojnych wędrówek dobiegły końca, a życie Kazuhy stało się niekończącą się serią bitew. Kazuha nie obawiał się bitwy, ale ciągłe walki sprawiały, że czuł się zagubiony i zakłopotany. Nie żałował, że wyruszył na swoją skazaną na zagładę misję ratunkową, ani nie miał żalu do przyjaciela, że go zostawił, jednak nie mógł przestać myśleć:

„Czy ten niekończący się konflikt naprawdę jest jedynym sposobem na zrealizowanie własnych ideałów?”

Historia nr 5

Flota Cruxa stała się nowym domem Kazuhy,  który rozpoczął podróż po oceanie. Odwiedzał miejsca, w które ten go zabrał. Od czasu do czasu  napotykał kłopoty, ale dzięki wsparciu załogi Cruxa żaden problem nie był nie do pokonania.

Ze swojego punktu obserwacyjnego na bocianim gnieździe Alcora, spoglądał na rozciągające się przed nim lazurowe morze i niebo. Była to dla niego prywatna przestrzeń, w której mógł wspominać burzliwe wydarzenia z przeszłości i analizować ich znaczenie.

„Każdy samuraj pragnie żyć z pasją i zdobyć jak najlepszą reputację przy pomocy dzierżonego w dłoni miecza”.
„Jednak zawsze znajdą się tacy, których pragnienia sprowadzą ze ścieżki sprawiedliwości i cnoty, a ich ostrza pozostawią za sobą niekończący się ślad wrogości”.
„Z pewnością niebiosa nie dały nam cielesnych form, a bogowie nie czuwają nad naszym życiem, abyśmy chwytali za broń przeciwko sobie”.
„W takim razie ten miecz, który dzierżę, nie jest przeznaczony do zabijania, ale do ratowania…”
„Tak, to będzie moja ścieżka samuraja, której będę bronić przez wszystkie moje dni.”

Kiedy Kazuha analizował własne myśli i doszedł do pewnych wniosków, nabrał inspiracji do napisania wersetów, które posłużą mu jako maksyma… Jednak zanim zdążył je zapisać, przerwał mu zirytowany głos z dołu:

„Hej, Kazuha, przestań gapić się w niebo – zejdź tutaj i pomóż!”

Wyglądało na to, że maksyma będzie musiała poczekać na inny dzień.To z czym sternik Sea Drake potrzepował pomocy, najwyraźniej nie mogło czekać.

Vision Shell

Kazuha był tak samo zaskoczony, jak wszyscy inni, gdy podczas tej wielkiej bitwy Vision na krótko rozbłysło.

Przez cały czas, jaki spędził na poszukiwaniach kogoś, kto mógłby ją ponownie ożywić, nigdy nie przypuszczał, że to właśnie on sprawi, że jej światło rozbłyśnie na nowo. To było prawie tak, jakby jego zmarły przyjaciel użyczał mu swojej pomocy zza kulis.

Ta pusta skorupa Vision nie tylko tego dowiodła, lecz także przyniosła mu wiele niezwykłych spotkań po drodze:

Otrzymał pomoc od ruchu oporu, został uratowany i przygarnięty przez Kapitan Beidou, a nawet spotkał legendarnego Podróżnika…

W życiu zdarzały się okresy beznadziei i desperacji, ale były też chwile wielkiego szczęścia.

Jego podróż była jak wznoszenie się i opadanie górskiej ścieżki – czasami walka była zbyt trudna do zniesienia, ale zawsze były chwile, kiedy mógł dotknąć chmur.

Vision

Poranna mgła pokrywała góry niczym koc, gdy Kazuha szedł samotnie wąską ścieżką. Świat milczał. Ani jedno piórko nie trzepotało, ani jedna cykada nie śpiewała. Nawet kłębiące się fale zdawały się zasypiać, pozostawiając jedynie słaby szept wiatru słyszalny w ciszy. Kazuha wystawił język – powietrze miało ciężki i ponury smak. Dzięki temu mógł stwierdzić, że wkrótce będzie padać. Spojrzał w dal i dostrzegł przed sobą kłąb dymu. Poniżej znajdowało się kilka chat ze słomy. Wyglądało na to, że dzisiejszej nocy będzie miał dach nad głową.Gdy dotarł do chatki, poinformował właściciela domu, że nadchodzi burza. Na początku spotkał się ze sceptycyzmem, jednak w południe deszcz pojawił się jak na zawołanie. Pan domu, pełen podziwu dla umiejętności wędrowca, chętnie zaoferował mu nocleg.Burza szalała w nocy. Kazuha trzymał mocno kołdrę, wsłuchując się w deszcz spadający na jesienne liście. Dźwięk spadających kropli deszczu sprawił, że Kazuha zamyślił się, wspominając.W czasie, gdy fortuna klanu Kaedehara zniknęła, a on wyruszył w swoją podróż, Kazuha podróżował po wielu wyspach Inazumy i zaznajomił się z losem wędrowca. Poruszanie się między wyspami zwykle wymagało podróży drogą morską. Kazuha odbywał podróże samotnie, w małej powolnej łódce, co czyniło je jeszcze bardziej niebezpiecznymi, gdy musiał walczyć z silnym wiatrem lub gwałtownymi burzami.
Jednak takie podróże napawały Kazuhę zafascynowaniem. Rozległe niebo i bezkresna ziemia były jego domem, a wszystkie żyjące istoty, które je zamieszkiwały, jego przyjaciółmi.

Jeśli serce jest puste, wszystko pod słońcem jest puste.
Lecz jeśli serce jest czyste, wszystko pod słońcem jest czyste.

Z mieczem w dłoni i wybraną ścieżką w sercu, mógł iść swoją drogą z pieśnią na ustach. Nie musiał się obawiać, nawet jeśli czyhały na niego niebezpieczeństwa, z którymi mógł się zmierzyć.
Kazuha spał mocno tej nocy, pogodzony z własnymi uczuciami.
Następnego dnia obudził go dźwięk ptaków… i lśniąca Vision leżąca na jego piersi.

Korekta: KotelTheCat
Źródło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.