Imię i Nazwisko
Klee
Data urodzenia
27 Lipca
Vision
Pyro
Broń
Catalyst
Konstelacja
Trifolium
Kraj
Mondstadt
Przynależność
Rycerze Favoniusa
Tytuły
Spark Knight
Specjalne danie
Fish-Flavored Toast

Podstawowe informacje


“Chcę wyjść i się pobawić! No dalej, zabierz mnie już do zabawy!”

Gdy w tawernach Mondstadtu padają pytania o najsilniejszego rycerza z Zakonu Rycerzy Favoniusa, padają trzy nazwiska:
Niezwykle szanowana jako pełniąca obowiązki Wielkiego Mistrza Jean, Kapitan Kawalerii Kaeya i tajemniczy potentat Diluc. Jednak niektórzy twierdzą, że byli świadkami, choć przez zamglone, pijane oczy, rycerza w czerwieni, który zrównał z ziemią całe Góry Stormbearer.

Jeśli ktoś chce znaleźć tego tajemniczego rycerza, wystarczy odszukać celę izolacyjną w kwaterze głównej Rycerzy Favoniusa. Jeśli cela ta zostanie znaleziona pusta… wtedy prawdopodobnie wydarzy się coś wybuchowo niefortunnego…

Klee jest dobrze znana z niebezpieczeństwa, jakie stwarza. Jako oficjalna członkini Rycerzy Favoniusa, jej siła w walce jest bezcenna. Jako nadpobudliwe dziecko, jej zdolności destrukcyjne są nie do przecenienia.

Podczas gdy inne dzieci z Mondstadt w jej wieku wciąż bawią się zwykłymi zabawkami, ulubionymi zabawkami Klee są… materiały wybuchowe.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack -“Kaboom!”
Normal: Rzuca przedmiotami, które robią boom, gdy trafiają w rzeczy!Wykonuje do 3 wybuchowych ataków, zadając obszarowe Pyro Obrażenia.

Charged: Zużywa część staminy zadając przeciwnikom obszarowe Pyro Obrażenia po krótkim czasie ładowania.

Plunging: Zbierając moc Pyro, Klee rzuca się na ziemię z powietrza, raniąc wszystkich przeciwników na swojej drodze. Zadaje obszarowe Pyro Obrażenia po zetknięciu z ziemią.

Elemental Skill – “Jumpty Dumpty”

Jumpty Dumpty to tona wybuchowej zabawy! Po rzuceniu, Jumpy Dumpty odbija się trzykrotnie, podpalając i zadając obszarowe Obrażenia Pyro przy każdym odbiciu. Przy trzecim odbiciu, bomba dzieli się na wiele min.

Miny eksplodują po zetknięciu się z przeciwnikami lub po krótkim czasie, zadając obszarowe Pyro Obrażenia.

Posiada dwa ładunki.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – “Sparks ‘n’ Splash”

 Płonąca rozkosz Klee! Przez cały czas trwania tej umiejętności, stale przywołuje Sparks ‘n’ Splash, aby atakować pobliskich przeciwników, zadając obszarowe Pyro Obrażenia.

 Pounding Surprise – talent pasywny
Gdy Jumpty Dumpty i Normal Attacks zadają obrażenia, Klee ma 50% szans na zdobycie Explosive Spark. Explosive Spark jest zużywany przy następnym Charged Attack, który nie zużywa staminy i zadaje obrażenia zwiększone o 50%.

Sparkling Bust
– talent pasywny
Gdy Charged Attack Klee zada obrażenia krytyczne, wszyscy członkowie drużyny zyskują 2 Elemental Energy.

All of my treasures! – talent pasywny
Wyświetla na mini-mapie lokalizację pobliskich zasobów unikalnych dla Mondstadt.

Konstelacje


1. Chained Reactions
Ataki i umiejętności mają zwiększoną szansę na przyzwanie iskierek, które bombardują przeciwników, zadając obrażenia równe 120% obrażeń umiejętności Sparks ‘n’ Splash.
2. Explosive Frags
Uderzenie przez minę Jumpty Dumpty zmniejsza DEF przeciwnika o 23% na 10 sekund.
3. Exquisite Compound
 Zwiększa poziom umiejętności Jumpty Dumpty o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15
4. Sparkly Explosion
Jeśli Klee opuści pole walki podczas trwania umiejętności Sparks ‘n’ Splash, jej zniknięcie aktywuje eksplozję, która zada 555% jej ATK jako obszarowe Pyro Obrażenia.
5. Nova Burst
Zwiększa poziom umiejętności Sparks ‘n’ Splash o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Blazing Delight
Będąc pod wpływem efektów umiejętności Sparks ‘n’ Splash, Klee będzie regenerować 3 Energy dla wszystkich członków drużyny (z wyjątkiem Klee) co 3 sekundy.
Użycie Sparks ‘n’ Splash sprawia, że wszyscy członkowie drużyny otrzymują 10% bonus do Pyro Obrażeń na 25 sekund.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Klee jest energiczną i towarzyską dziewczynką, która cechy te odziedziczyła po matce, Alice. Ma szczególny talent do tworzenia materiałów wybuchowych i nie przeszkadza jej dźwięk eksplozji. Uwielbia wszystko, co może wybuchnąć, jak jej bomby czy Baron Bunny Amber. Zachowuje się jak typowe, energiczne małe dziecko, które uwielbia bawić się z przyjaciółmi. Niestety, jej definicja zabawy zwykle obejmuje materiały wybuchowe; szczególnie lubi “wysadzać ryby”, wrzucając bomby do jezior pełnych ryb.
Po części ze względu na swój młody wiek Klee może być czasami bardzo naiwna i nie rozumieć tematówi, o których nie ma bladego pojęcia, na przykład mylenie przemysłu winiarskiego Mondstadt z potworem i zastanawianie się, dlaczego Diluc zawsze jest zrzędliwy, posuwając się nawet do nazwania go “dziwnym dorosłym”.
Chociaż jest uważana za oficjalnego członka Rycerzy Favoniusa, wybryki Klee często wpędzają ją w kłopoty. Jak każde dziecko, często próbuje uciec, aby uniknąć nagany, ale w końcu zostaje złapana przez Jean, która wysyła ją do izolatki, by mogła dokonać autorefleksji. Chociaż od czasu do czasu próbuje to zrobić, prawie zawsze szybko zapomina i zamiast tego wykorzystuje czas na burzę mózgów nad nowymi bombami i materiałami wybuchowymi.
Klee kocha swoich znajomych wśród Rycerzy Favoniusa i wzajemnością, również jest przez ich kochana. Szczególnie lubi Kaeyę i Albedo. Ilekroć wyjeżdża z miasta, aby się pobawić, zawsze przestrzega “zasad przetrwania”, które dał jej Kaeya. Albedo zaś jest niczym starszy brat, który się nią opiekuje. Kocha swoich rodziców, chociaż nie widziała ich, odkąd zostawili ją pod opieką Rycerzy Favoniusa na czas ich podróży. Uwielbia puszyste rzeczy i ryby, ale ma niezwykłą awersję do krabów, ponieważ, jak twierdzi, rozbieranie ich zajmuje zbyt dużo czasu.

Wygląd


 Klee to mała, podobna do elfa dziewczynka, o bladej skórze i jasnoczerwonych oczach. Jej jasnoblond włosy są związane w kucyki z wydatnym kosmykiem i uszami elfa. Klee ma na sobie czerwony płaszcz z ciemniejszym czerwonym zdobieniem i dziurkami od klucza na dole nad białą sukienką i szortami, a także puszysty szalik z pomponem, rękawiczki, podkolanówki, buty i brązowy plecak.. Do plecaka przypięty jest Dodoco, futrzany pompon w kształcie leśnego zwierzęcia, wykonany przez jej matkę i jej Pyro Vision. Klee ma na sobie sporych rozmiarów czerwoną czapkę gazeciarza i przypinkę z insygniami koniczyny oraz dwoma białymi piórami. Jej strój, Shooting Spark, opisany jest jako zestaw ubrań dla energicznego dziecka, do którego dołączony jest nawet pasujący skórzany plecak.

 

Klee

Historie


Historia nr 1

Trzy lata temu, Klee została powierzona Rycerzom Favoniusa przez jej rodziców, którzy byli słynnymi poszukiwaczami przygód.

W ten sposób losy Klee i “tego chłopca w bieli” splotły się z ich “rodziną” w Mondstadt.

Klee jest ciekawa wszystkiego w świecie zewnętrznym. Ma niewinną pasję do materiałów wybuchowych i jest niesamowicie entuzjastycznie nastawiona do wszystkiego, co robi.

Jest chroniona przez Rycerzy Favoniusa przed wszelką krzywdą i złymi zamiarami.

Ta mała dziewczynka w krótkim czasie nawiązała nierozerwalną więź ze wszystkimi Rycerzami Favoniusa.

Wysłanie przez Jean do izolatki, pomaganie Amber w ulepszaniu Baron Bunny, a także opracowywanie nowych bomb…
Te części życia Klee są dla niej bezcennymi skarbami.

Historia nr 2

“Niedaleko pada jabłko od jabłoni…”
Jean wzdycha do samej siebie, siadając przy biurku i chowając głowę w dłoniach, po raz kolejny mając do czynienia ze stosem raportów o uszkodzeniach.

Wozy wysadzone w powietrze nie do naprawienia, spalone magazyny, pożary lasów, które rycerze ledwo zdołali opanować.

Nie wspominając o podejrzanie wysokiej liczbie nienaturalnych zgonów wśród ryb Jeziora Starfell. Za tym wszystkim stoi tylko jeden potencjalny winowajca, a tak się składa, że przebywa ona wśród rycerzy…

“Klee!”

W obliczu surowego spojrzenia Jean, nieszkodliwie wyglądająca Klee oddaje swoje wszystkie ukryte materiały wybuchowe.

Następnie zostaje odeskortowana do izolatki, pomimo jej łzawych protestów. Takie wydarzenia wśród Rycerzy Favoniusa mają miejsce raz lub dwa razy w tygodniu.

Historia nr 3
Oczywiście Klee zawsze stara się pomóc w posprzątaniu bałaganu, który narobiła.

Jednak czasami jej lekkomyślna osobowość sprawia, że sprawy komplikują się jeszcze bardziej.

Na przykład, kiedyś chciała przeprosić wszystkich, przyrządzając grillowaną rybę, ale skończyło się na tym, że wysadziła w powietrze piec.

Innym razem, kiedy się zdenerwowała, próbowała ugasić ogień… wiatrem – co oczywiście spowodowało, że cała równina stanęła w płomieniach.

Klee nie jest z samej swojej istoty złym dzieckiem, po prostu jej ciekawska i zabawna natura zawsze powoduje, że najpierw działa, potem myśli.

I za każdym razem, gdy wpada w kłopoty, winna, stara się naprawić sytuację.

Chociaż gdy Jean wypuszcza Klee z izolatki, zwykle nie mija więcej niż dzień lub dwa, nim odgłosy eksplozji powrócą do Mondstadt.
“Spark Knight” zawsze udaje się dorównać swojemu tytułowi na wiele nieoczekiwanych sposobów.

Historia nr 4

Chociaż Klee zawsze sprawia kłopoty Rycerzom Favoniusa i Mondstadt, nie jest nowicjuszem, który ciągnie drużynę w dół.

Wręcz przeciwnie, jej umiejętność obchodzenia się z materiałami wybuchowymi może być bardzo przydatna, jeśli zostanie prawidłowo wykorzystana.

Kiedyś Jean była w stanie pokonać hordę najeźdźców, wykorzystując wyłącznie specjalne talenty Klee.

Jednak podczas tej samej operacji, Klee na zawsze zmieniła oblicze Gór Stormbearer z powodu lekkomyślnego umieszczenia zbyt wielu ładunków…

Nie trzeba dodawać, że wszyscy byli bardziej niż trochę zszokowani, ale przynajmniej nikt z Rycerzy Favoniusa nie został ranny.

Od tego czasu po Mondstadt zaczęła krążyć legenda o “Czerwonym Rycerzu z Gór Stormbearer”.

Plotka głosi, że jest ona zakryta czerwoną szatą i trzyma w ręku największy skarb, jaki posiadają Rycerze Favoniusa.

Jednak tylko Klee wie, czym tak naprawdę jest ten “skarb”.

Historia nr 5

Dla Klee, Rycerze Favoniusa to rodzina i nie wyobraża sobie bez nich życia.

Jednak jej największym wzorem do naśladowania nadal jest jej biologiczna matka — żądna przygód Alice.

Bardzo znana poszukiwaczka przygód i autorka popularnego przewodnika turystycznego po Teyvacie, w mniemaniu Klee, jej niesamowita matka może zrobić wszystko.

Być może to przez sposób, w jaki prowadziła Klee krok po kroku przez techniki dodawania prochu i doboru lontów, czy też zachęcała Klee do wyrażania swojej kreatywności poprzez coraz śmielsze i piękniejsze fajerwerki…

Albo gdy nauczyła ją, jak identyfikować punkty nośne Starsnatch Cliff, a następnie odpowiednio umieszczać ładunki wybuchowe, aby wszystko zniszczyć…

Lub gdy razem wytknęły języki niezręcznie, gdy zostały pouczone przez Huffmana z Rycerzy Favoniusa…

Klee ma wiele cennych wspomnień o swojej matce.

Sprawy miały taki obrót, dopóki jej rodzice nie wyjechali do miejsca niebezpiecznego i odległego, powierzając Klee opiece Albedo i Rycerzy Favoniusa.

Choć wciąż mała, Klee wiedziała, że ​​pewnego dnia stanie się taka jak jej matka. Pewnego dnia, jej materiały wybuchowe będą czymś, z czego jej matka będzie dumna.

Dodoco

Dodoco to pierwszy przyjaciel Klee, będący jednym z najlepszych.

Bardzo dawno temu, jej mama ręcznie wykonała dla niej tę lalkę.

Alice przyczepiła go do czterolistnej koniczyny Klee i powiesiła na jej wielkim plecaku.

Od tego dnia Klee i Dodoco stali się nierozłączni.

Jej matka powiedziała, że ​​dzięki temu Klee nigdy nie będzie samotna i że będzie miała przyjaciela, któremu mogłaby się zwierzyć, nawet gdy byłaby sama.

Chroniliby się również w chwilach zagrożenia, tak jak Amber i Baron Bunny.

To jednak przyprawiło Rycerzy Favoniusa o zmartwienia — biorąc pod uwagę inne wynalazki Alice i jej córki, być może ta zabawka również mogła eksplodować w każdej chwili.

“Dodoco” to imię, które Klee wybrała sama. Zapytana, co oznacza to imię, zarumieniła się na dłuższą chwilę, zanim odpowiedziała: “To znaczy… najlepszy przyjaciel Klee!”

Vision

Zapytanie Klee, jak zdobyła Vision, prawdopodobnie nigdzie cię nie zaprowadzi — ona także tego nie wie.

Klee, urodzona piromanka, już od najmłodszych lat była rozpoznawana przez Vision.

Według Klee, tworzyła bombę, która była “nawet większa niż super duża!” To był jej pierwszy samodzielny projekt, ale rezultaty były dalekie od oczekiwanych–

Cóż, “tylko” wysadziła swój mały warsztat w powietrzę, pozostawiając górę dymiącego popiołu.

Ale zamiast być rozczarowana, Klee była mile zaskoczona, widząc płonącą Vision wyłaniającą się z tych popiołów.

Jak Klee otrzymała to boskie uznanie? Czy był to jej talent i zamiłowanie do materiałów wybuchowych, indywidualizm, który przejęła od matki, czy też jej lśniąca niewinność?

Niezależnie od tego, Klee zdobyła tak upragniony przez wielu przedmiot w młodym, beztroskim wieku. Bez względu na to, z czym się zmierzy, gdy dorośnie, nigdy nie odda tego “prezentu”.

Autor: Sarenka
Źródło
Korekta: KotelTheCat

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.