Imię i Nazwisko
Lisa Minci
Data urodzenia
9 Czerwca
Vision
Electro
Broń
Catalyst
Konstelacja
Tempus Fugit
Kraj
Mondstadt
Przynależność
Knights of Favonius,
Sumeru Academia
Tytuły
Bibliotekarka
Specjalne danie
Mysterious Bolognese

Podstawowe informacje


“Na to przyjdzie czas później… Chodź, usiądź i po prostu porozmawiaj ze mną..”

Bibliotekarka Rycerzy Favoniusa. Gdyby jej urok i elegancja nie były wystarczająco przekonujące, warto dodać, że Lisa jest także bardzo dobrze wykształcona.
Mówiono, że była najzdolniejszą czarodziejką w Akademii Sumeru w przeciągu ostatnich 200 lat.
Wszyscy wiedzą, że Lisa zdecydowała się na powrót do Mondstadt po dwóch latach intensywnej nauki w Sumeru, jednak nikt nie zna powodu stojącego za podjęciem tej decyzji.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack -Lightning Touch
Normal: Wyprowadza do 4 ataków Electro, zadając obrażenia od Electro.
Charged: Zużywa część Wytrzymałości, aby zadać obrażenia od Electro.
Plunging: Zbierając potęgę Electro, Lisa rzuca się z powietrza, zadając obrażenia wszystkim wrogom na swojej drodze. Zadaje Obrażenia Obszarowe od Electro po kontakcie z powierzchnią.

Elemental Skill – “Violet Arc”
Kieruje moc błyskawic tak, aby odsunąć od siebie uciążliwe sprawy.
Naciśnięcie: Wypuszcza naprowadzającą kulę błyskawicy. Po trafieniu zadaje obrażenia od Electro i nakłada na przeciwników stack statusu Conductive (maksymalnie 3 stacki) w małym obszarze działania.
Przytrzymanie: Po przytrzymaniu, przywołuje błyskawice z niebios, zadając potężna obrażenia od Electro wszystkim przeciwnikom w pobliżu.
Zadaje jeszcze więcej obrażeń, w zależności od tego, ile stacków statusu Conductive posiadają na sobie przeciwnicy, jednocześnie usuwając z nich ten status.

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Lightning Rose
Przywołuje Lighting Rose, która uwalnia potężne błyskawice, wystrzeliwując przeciwników w pobliżu i zadając im obrażenia od Electro.
Lightning Rose będzie nieprzerwanie emitować błyskawice, które odrzucają przeciwników i zadają obrażenia od Electro przez cały czas trwania umiejętności.

Incuded Aftershock – talent pasywny
 Uderzenia Charged Attack nakładają na przeciwników status Conductive z umiejętności “Violet Arc”.

Static Electricity Field – talent pasywny
Przeciwnicy uderzeni przez “Lightning Rose” mają zminiejszoną Obronę o 15% przez 10 sekund.

General Pharmaceutics – talent pasywny
Gdy Lisa wytwarza miksturę, ma 20% szans na zwrot po jednym z każdego z wykorzystanych materiałów

 

 

Konstelacje


1. Infinite Circuit:
Lisa regeneruje 2 energii za każdego trafionego przeciwnika podczas trzymania Violet Arc.
Maksymalnie można w ten sposób zregenerować 10 energii w jednym momencie.
2. Electromagnetic Field:
Przetrzymanie Violet Arc ma następujące efekty:
Zwiększa DEF o 25%.
Zwiększa odporność Lisy na zakłócenia.
3. Resonant Thunder:
Zwiększa poziom umiejętności Lightning Rose o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Plasma Eruption:
Zwiększa liczbę błyskawic wypuszczanych przez Lightning Rose o 1-3.
5. Electrocute:
Zwiększa poziom umiejętności Violet Arc o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Pulsating Witch:
Kiedy Lisa wchodzi na pole walki, nakłada 3 ładunki statusu Violet Arc’s Conductive na pobliskich przeciwników.
Efekt ten może wystąpić tylko raz na 5 sekund.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Lisa jest biegłą czarownicą; jako takowa lubi wszystko, co związane z żywiołami i przedmiotami, które pomogłyby jej w ich zrozumieniu. Pomimo swojej pozycji jako bibliotekarka, Lisa przyjmuje to nieco swobodnie, ponieważ wydaje się, że jest stosunkowo znudzona zajmowaniem się normalnymi książkami, zamiast tego woli te z sekcji zastrzeżonej.
Mimo to nadal traktuje swoją pracę poważnie, ponieważ osobiście wybiera się po książki, które od dawna nie zostały zwrócone, aczkolwiek w taki sposób, aby nadal mogła cieszyć się drobnymi rzeczami w życiu.
Jej chaotyczna, beztroska osobowość ma swoje źródło w jej Vision, ponieważ gdy bogowie dali jej ją, była nasycona wiedzą, którą chciała posiąść, nie powiedzieli jednak jej, jaka jest cena, a ona zaczęła obawiać się prawdy, która za tym wszystkim stoi. To z kolei spowodowało, że popadła w paranoję i opuściła Sumeru ze strachu, że płaci zbyt wysoką cenę za wiedzę, spychając się do kategoryzacji i zarządzania biblioteką, zwykle odmawiając podejmowania się jakichkolwiek innych obowiązków.
Kiedy Lisa wpada w złość, otaczające ją powietrze zostaje naelektryzowane, częściowo z powodu jej Electro Vision. W zależności od nasilenia tego, co ją zdenerwowało, może być po prostu zirytowana lub stać się niesamowicie przerażająca, co również powoduje, że wymierza “odpowiednią” karę.
Lisa wydaje się lubić Podróżnika i czasami flirtuje, zwracając się do niego “słodziaku” lub “kochanie”. Sama Lisa mówi w swoim dialogu w Serenitea Pot, że Podróżnik jest dla niej bardzo wyjątkowy.

Wygląd


 Lisa ma jasną skórę, zielone oczy i falowane, jasnobrązowe włosy, które są związane w luźny kucyk.

Nosi fioletowo-białą sukienkę z rozcięciami po bokach i złotym haftem, a także czarne rękawiczki z jasnofioletowym wykończeniem, duży kapelusz wiedźmy, czarne koronkowe pończochy i czarne szpilki, a na jednym uchu widoczny jest kolczyk. Nosi złoty naszyjnik z Vision przypiętą do kołnierza sukienki.
Odzwierciedlając jej ulubiony kwiat, w jej stroju obecny jest motyw róż. Do jej kapelusza przypięta jest jasnofioletowa róża i podobna na gumce od jej kucyka.
Dodatkowo na biodrze u pasa przyczepiona jest duża ozdobna złota róża. Jej strój, Purple Rose, jest opisywany jako dopasowana sukienka ozdobiona różami, która ukazuje elegancję młodej damy.
ona.

 

Lisa

Historie


Historia nr 1

Zadaniem Lisy jest zarządzanie i utrzymywanie w dobrym stanie ogromnej kolekcji książek w bibliotece Rycerzy Favoniusa, a także dbanie o to, aby zapasy eliksirów były punktualnie uzupełniane.

Mieszkańcy Mondstadt widują Lisę tylko wtedy, gdy wypożyczają lub zwracają książki do biblioteki.
W obu przypadkach Lisa siedzi przy ladzie jak kot, ziewając podczas wpisywania i wypisywania książek.
Czasami jej zachowanie powoduje, że ludzie wątpią, czy naprawdę jest w stanie podołać zadaniu, jakim jest bycie Bibliotekarką Rycerzy Favoniusa.
Mimo to wydaje się, że z każdego zadania wywiązuje się bezbłędnie, gdyż jej praca stale poddawana jest kontroli

Historia nr 2

Fakt, że Cyrus z Akademii Sumeru często nazywa Lisę “Najlepszą uczennicą od dwustu lat”, powinien mówić sam za siebie o jej osiągnięciach.

Począwszy od zakazanej wiedzy, poprzez radzenie sobie z roślinami nasyconymi żywiołami, aż po najbardziej efektywne metody destylacji wina… gdziekolwiek istnieje jakaś wiedza, Lisa z pewnością jest z nią zaznajomiona.

To, w połączeniu z jej zdolnością do jasnego i zwięzłego wyjaśniania rzeczy, sprawia, że ​​Lisa jest rozsądną osobą, do której młodzi rycerze i alchemicy zwracają się z palącymi pytaniami.

To znaczy, pod warunkiem, że przyjdą spotkać się z nią o dopuszczalnej godzinie.
Wizyta w niedopuszczalnych godzinach – na przykład rano, gdy Lisa śpi, lub po południu, kiedy popija herbatę – może oznaczać katastrofę dla niczego niespodziewających się gości.

Historia nr 3

Kiedy ludzie spotykają Lisę po raz pierwszy, często są zachwyceni słynną absolwentką Akademii Sumeru.

Jednak, choć jej nastawienie do życia na pierwszy rzut oka może wydawać się bezwzględnie surowye, w rzeczywistości jest lepiej rozumiane jako wytwór jej niepoprawnie leniwej natury, która skłania ją do unikania kłopotliwych spraw za wszelką cenę.
Negocjując z Kaeyą, zrzuciła zadanie uzupełniania zapasów i wydawania leków Huffmanowi i Swanowi, oraz sprawiła, że Flora zaczęła wysyłać Donnę do codziennego dostarczania ziół.
Jedynymi zadaniami, którymi Lisa zajmuje się osobiście, są to kategoryzacja i zarządzanie książkami oraz innymi dokumentami.
Jest to jedyny obszar, w którym Lisa czuje się bardziej komfortowo poprzez samodzielne wykonywanie pracy, niż poprzez zlecanie jej innym.

Historia nr 4

Na początku, gdy Lisa wstąpiła do Rycerzy Fawoniusza, Wielki Mistrz chciał mianować ją kapitanem 8. kompanii.
Spotkało się to z wielkim niezadowoleniem ze strony Oficera Terenowego tej Kompanii, Nymphy, której nie przypadł do gustu pomysł, by uczony zajął tak wysokie stanowisko.
Zgodnie z sugestią Kaeyi, zorganizowano treningową sesję walki, podczas której Lisa i Nymph miały zaprezentować swoje magiczne zdolności.

Dwie minuty po rozpoczęciu walki, Lisa uprzejmie odmówiła przyjęcia roli Kapitana, twierdząc, że “Nymph niewątpliwie posiada niezbędne zdolności do pełnienia tej roli”.
Przez cały następny rok Wielki Mistrz otrzymywał od Nymph nieustanny strumień listów polecających w związku z objęciem stanowiska kapitana, a jedyną osobą, która się w nich pojawiała, była Lisa Minci.

W końcu Wielki Mistrz zaczął przekazywać listy polecające bezpośrednio do Lisy, ale za każdym razem Lisa wymyślała jakiś pretekst, żeby odrzucić ofertę.

Bez wątpienia, Ósma Kompania byłaby znacznie silniejsza pod jej dowództwem, ale uznała, że ​​taki poziom mocy jest nie tylko zbędny w stosunku do wymagań, ale także byłby dla niej ryzykowny w sposób, którego większość ludzi nigdy by nie doceniła.
Żeby było jasne, Lisa jest całkiem pewna, że ​​poradzi sobie z każdą sytuacją, z którą się zetknie. Jednak dodatkowe niebezpieczeństwo oznacza dodatkowe obciążenie pracą – i to jest coś, czego nigdy nie byłaby w stanie zaakceptować.

Historia nr 5

Będąc osobiście świadkiem pogrążających się w szaleństwie uczonych w lasach Sumeru i potężnych mędrców, których wiedza marnowała się w niedocenionych radach, Lisa zdała sobie sprawę, co naprawdę może zrobić z człowiekiem nieskrępowana erudycja.

Wydawało się to tak wysoką ceną do zapłacenia…
Jak wiele człowiek musi poświęcić, aby w ogóle osiągnąć najgłębszą wiedzę?

Zniechęcona tą świadomością Lisa postanowiła opuścić Sumeru.
Od tamtego momentu, Lisa przestała uważać niektóre sprawy za zbyt poważne.

“Zanim zażądasz od bogów zbyt wielu cudów, najpierw zastanów się, czy jesteś gotów zapłacić cenę, której żądają.

Te słowa od przyjazdu do Mondstadt skierowała do zaledwie trzech osób. W każdym przypadku było tak, ponieważ wiedziała, że ​​właśnie to potrzebowały usłyszeć.

Specjalny Kociołek Grzewczy

Specjalny Kociołek Grzewczy, to celowo zbudowany kociołek, wykonany według projektu, którego nikt w Mondstadt nie był w stanie zrozumieć. Posiada funkcję podgrzewania z opóźnieniem, półautomatyczne wstawianie składników i funkcje regulacji temperatury.

Lisa wydała ogromną ilość pieniędzy i zarekwirowała warsztat alchemiczny na całe dwa tygodnie, aby stworzyć to niezwykłe urządzenie.
Lisa chwali się, że kociołek jest w stanie wykonać perfekcyjnie każde zadanie dotyczące podgrzewania za pomocą maksymalnie dwóch pociągnięć dźwigni.
Ale jego najczęstszym zastosowaniem jest parzenie herbaty i utrzymywanie jej w optymalnej temperaturze, podczas gdy Lisa zajmuje się księgami.
W końcu, relaksująca popołudniowa herbatka jest zdecydowanie najważniejszą częścią dnia.

Vision

Vision to znak od bogów: znak, że jesteś jednym z tych, których wybrali, aby zmienić świat.
A może, to tylko jedna z wielu przeszkód, przez które należy przeskoczyć na drodze do odkrycia tajemnic magii.
W końcu zrozumienie żywiołów jest niezbędne do studiowania magii, a praktyczne doświadczenie jest o wiele bardziej użytecznym sposobem zdobycia tego zrozumienia niż próba przyswojenia wiedzy zawartej w zakurzonych starych księgach.

“Hmm… w takim razie wygląda na to, że będę potrzebowała Vision.”

I tak po prostu, gdy ta myśl pojawiła się w jej umyśle, Vision pojawiła się w jej dłoni.
Z pomocą swojej Vision, Lisa zdobyła wiedzę, której poszukiwała. Ale odkryła też głęboko ukrytą tajemnicę w cieniu tej wiedzy.
Z jakichś powodów bogowie dali ludziom klucz do zmiany wszystkiego, ale nie wyjaśnili związanych z tym poświęceń. Lisa zaczęła obawiać się prawdy.

Vision, wisząca na jej szyi, stała się dla niej bezdenną otchłanią, wypełnioną słodkimi rozkoszami, zalegającymi w głębi jej umysłu.
Tak więc od czasu do czasu, gdy pojawi się ktoś, kogo uzna za interesującego, Lisa przekaże mu swoją wiedzę we wszystkich sprawach.
Być może potajemnie ma nadzieję, że dzięki temu pewnego dnia pojawi się ktoś, kto będzie w stanie zrozumieć ostateczną prawdę, która kryje się za Visions.

Autor: Sarenka
Źródło
Korekta i grafika: Kotel
Tło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.