Imię i Nazwisko
Ningguang
Data urodzenia
26 Sierpnia
Vision
Geo
Broń
Catalyst
Konstelacja
Opus Aequilibrium
Kraj
Liyue
Przynależność
Liyue Qixing, Port Liyue, 
Tytuły
Gwiazda Zaćmienia,
Pani z Jade Chamber,
Tianquan z Liyue Qixing
Specjalne danie
Qiankun Mora Meat

Podstawowe informacje


“Każda Mora się liczy, aż do tej ostatniej.

Liyue Qixing” nadzoruje cały handel, który ma miejsce w Porcie Liyue. Jego wysoko ceniona pozycja jest również przez wielu pożądana. Główną zasadą Liyue Qixing jest zachowanie bezpieczeństwa i utrzymanie anonimowości.

“Tianquan” z Qixing, Ningguang, jest jedynym wyjątkiem. W oczach rywali uchodzi za doskonałego kupca, przyjazną starszą siostrę dla dzieci, bywalczynię bankietów w Tarasach Yujing i koneserkę deserów…

Ningguang jest nieustannym tematem rozmów w mieście i wydaje się, że wszyscy wiedzą o niej wszystko. Jednak każdy z nich opowiada inną historię o Ningguang, z dużymi rozbieżnościami między wersjami.

Mimo to, jeśli jest jedna rzecz, co do której wszystkie plotki się zgadzają, i jest to fakt, że Ningguang jest kimś naprawdę niezwykłym.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Sparkling Scatter
Normal: Wystrzeliwuje kamienie, które zadają obrażenia żywiołu Geo. Po trafieniu daje Ningguang 1 Star Jade.
Charged:Zużywa pewną ilość staminy, aby wystrzelić gigantyczny klejnot, który zadaje obrażenia od żywiołu Geo. Jeśli Ningguang posiada Star Jades, to atak z ładunkiem spowoduje, że Star Jades również zostaną wystrzelone w kierunku przeciwnika, zadając dodatkowe obrażenia.
Plunging: Zbierając moc Geo, Ningguang spada na ziemię z powietrza, zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom na swojej drodze. Przy uderzeniu w ziemię zadaje obszarowe obrażenia żywiołu Geo.

Elemental Skill – Jade Screen
Ningguang tworzy Jade Screen ze złota, obsydianu i swoich wielkich bogactw, zadając obszarowe obrażenia od Geo.

Jade Screen

  • Blokuje pociski przeciwników.
  • Wytrzymałość skaluje się w zależności od maksymalnego HP Ningguang.

Jade Screen jest uważany za Geokonstrukcję i może być używany do blokowania niektórych ataków, ale nie można się na niego wspiąć. Tylko jeden Jade Screen może istnieć w tym samym czasie.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Starshatter
Zbiera dużą ilość klejnotów i rozrzuca je wszystkie naraz, wysyłając w stronę przeciwnika pociski naprowadzające, które zadają ogromne obrażenia żywiołu Geo.
Jeżeli Starshatter zostanie rzucone, gdy w pobliżu znajduje się Jade Screen, ta wystrzeli w tym samym czasie dodatkowe pociski.

Backup Plan – talent pasywny
Gdy Ningguang jest w posiadaniu Star Jades, jej Naładowany Atak nie zużywa Staminy.

Strategic Reserve – talent pasywny
Postać, która przejdzie przez Jade Screen, otrzyma premię 12% obrażeń Geo na 10s.

Trove of Marvelous Treasures– talent pasywny
Wyświetla na mini-mapie położenie pobliskich złóż rudy używanej w kuźni.

 

Konstelacje


1. Piercing Fragments:
Kiedy normalny atak trafi, zadaje obrażenia obszarowe (AoE DMG).
2. Shock Effect:
Gdy Jade Screen zostanie rozbity, jego CD zostanie zresetowany.
Może wystąpić raz na 6s
3. Majesty be the Array of Stars:
Zwiększa poziom umiejętności Starshatter o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Exquisite be the Jade, Outshining All Beneath:
Jadeitowy Ekran zwiększa odporność na żywioły pobliskich postaci o 10%.
5. Invincible be the Jade Screen:
Zwiększa poziom umiejętności Jade Screen o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Grandeur be the Seven Stars:
Po użyciu Starshatter Ningguang zyskuje 7 Gwiazd Jadeitów.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Ningguang jest profesjonalistką w interesach– cały posiadany majątek zgromadziła dzięki pracy i wytrwałości.. Zhongli wspomina, jak boso sprzedawała swoje towary na Yaoguang Shoal. Uważa ją za uważa ją za rzadki klejnot, ponieważ zawsze dąży do celu, niezależnie od sytuacji. Ma bardzo wyrafinowany dowcip biznesowy, korzysta z rozległej sieci wywiadowczej i wpływów, aby przechytrzyć konkurencję. Zawsze wcześniej upewnia się, że zna ich słabe punkty. Szczególnie lubi dzieci, ponieważ dostarczają jej niezbędnych informacji, a także lubi widzieć uśmiech na ich twarzach.

Pomimo tego, że jest miła i przyjazna dla zwykłych ludzi, jest niezwykle nieustępliwa w interesach. Jej motywy biznesowe wydają się być napędzane wyłącznie ideą zdobywania pieniędzy, gdyż każdą zdobytą morę traktuje jako ciężko zdobyte trofeum. Ta postawa sprawia, że jest nielubiana przez osoby o dużych wpływach, ale
mimo to, wielu akceptuje ją, gdyż przyczynia się do ogólnego dobrobytu zarówno Qixing, jak i samego Portu.

Chociaż Ningguang jest posiadaczką Geo Vision, nie polega na niej zbytnio, gdyż twierdzi, że Mora rozwiązuje większość jej problemów. Ningguang przyniosła Vision w celu zrobienia interesu, ale zamiast tego weszła z nią w reakcje, szybko przekreślając nadzieję na zarobek, co początkowo zirytowało ją tym nieoczekiwanym obrotem spraw.

Będąc Tianquan z Qixing, Ningguang jest oddana bezpieczeństwu Liyue, ponieważ do jej obowiązków należy utrzymanie prawa i porządku. Choć jest bardzo dumna ze swojego Jadeitowego Pałacu, mając nadzieję, że pewnego dnia obejmie ona wszystkie siedem narodów Teyvatu. Jednak nie waha się poświęcić tego marzenia w imię ochrony Liyue.

Mimo swego bogactwa i ekstrawagancji Jadeitowego Pałacu, Ningguang jest zaskakująco skromna, jeśli chodzi o jedzenie. Preferuje proste i podstawowe potrawy, okazując pogardę dla bardziej luksusowych dań, takich jak Złoty Krab.

Ma mieszane poglądy na temat Beidou; choć przyznaje, że ją szanuje, ciągłe łamanie zasad przez Panią Kapitan frustruje ją do tego stopnia, że zazwyczaj traci spokój i opanowanie. Początkowo próbowała przekonać ją do przestrzegania prawa, ale upór Kapitan sprawił, że w końcu się poddała.

Wygląd


Ningguang jest wysoką kobietą o jasnej cerze, czerwonych oczach i ogólnym eleganckim wyglądzie. Ma długie, proste włosy, z których połowa jest związana w szeroki kok (który sam w sobie przypomina kokardę), a reszta rozpada się na dwie podzielone części. Włosy są białe, przechodzące w kolor popielaty i sięgają jej aż do kolan.Jej kok ozdobiony jest czarną spinką, a przy czole ma czerwoną ozdobę z frędzli,

Ningguang ubrana jest w białą suknię qipao bez rękawów, z rozcięciami po bokach, które sięgają do ud. Kołnierz zdobi futerko a samą suknię żólte wzory ze złotą obwódką. wzdłuz krawędzi obszyta jest czarną koronką.  Jej Geo Vision znajduje się na prawym śródręczu. Dodatkowo, nosi parę czarnych, wysokich rękawiczek sięgających doozdobnych rękawków z falbankami?. Jej rękawiczki są ozdobione miedzianymi wzorami i szponiastymi nasadkami na kciuku, palcu serdecznym i wskazującym, które działają jak osłony na paznokcie. Na boku lewego uda ma czerwony tatuaż. Boczne rozcięcie w jej sukience odsłania czarne szorty z diamentowymi wzorami. Nosi parę brązowych butów na wysokich obcasach, które odsłaniają kolejny tatuaż, znajdujący się wokół prawej kostki. Ningguang nosi przy sobie również fajkę do palenia. Jej strój, Gold Leaf and Pearly Jade, jest opisany jako posiadający misterne hafty, będące znakiem rozpoznawczym tej wdzięcznej sukni.

.

 

Ningguang

Historie


Historia nr 1

Nad portem Liyue znajduje się unoszący w powietrzu pałac podtrzymywany przez plaustryt. Jest on znany jako “Jade Chamber” i jest własnością Ningguang.

W pogodny dzień z tarasów przed jego bramą można zobaczyć prawie cały Port Liyue.

Za każdym razem, gdy Ningguang ma do załatwienia ważne sprawy biznesowe, niezmiennie przybywa do tego unoszącego się nad ziemią pałacu. Surowo zabrania wstępu na teren pałacu wszystkim, z wyjątkiem swoich trzech powierniczek. Sortują one istotne informacje, podsumowują je i wieszają na ścianie, podczas gdy Ningguang opiera się o barierki, podziwiając widok na Liyue i w ciszy rozmyślając nad wszystkim.

Jest pewna, że znajdzie idealne rozwiązanie, zanim jej podwładne skończą umieszczać wszystko na ścianie. Kiedy już podejmie decyzję, drze wszystko na strzępy i wyrzuca przez okno, tworząc coś w rodzaju papierowej burzy śnieżnej.

Pismo odręczne na zniszczonych kartkach papieru wyróżnia się na tle śniegu jak atrament dla wszystkich kupców w Porcie Liyue. Wiedzą oni bowiem, że za każdym razem, gdy pada rozdrobniony śnieg z papieru Ningguang, w społeczności kupieckiej zajdą ogromne zmiany.

Historia nr 2

“Ningguang wie o wszystkim”, ostrzegają często obcokrajowców mieszkańcy Liyue. Gildie polujące na luki w prawie, manipulujący rynkiem spekulanci, przemytnicy przybywający na ląd ze swoimi nielegalnymi towarami… Tianquan zna wszystkie szczegóły, dobre, złe i nieprzyjemne.

Pewnego razu alchemik z Sumeru podróżował po Liyue i niechcący natknął się na zapisy pewnej transakcji związanej z Noctilucous Jade, w którą zaangażowana była kuźnia Blackcliff dziesięć lat temu. Tej nocy, ktoś z wewnętrznego kręgu Ningguang zapukał do jego okna i zaprosił go na rozmowę do Jade Chamber.
Plotka głosi, że Ningguang zaczarowała Jadeitową Komnatę w taki sposób, że może podsłuchiwać prywatne rozmowy wszystkich mieszkańców miasta…
Prawda jest taka, że oczy i uszy Ningguang są w rzeczywistości dziećmi, które bawią się na ulicach Portu Liyue.
Wiedzą one o każdym poufnym spotkaniu, każdej prywatnej rozmowie i każdym nowym gościu w mieście.
Kiedy Ningguang zbiera je wokół siebie, jej obietnica pysznych smakołyków okazuje się być nieodpartą zachętą, więc mówią jej wszystko, co wiedzą.

Po tym, jak Ningguang dokładnie porówna wszystko, czego dowiaduje się od dzieci z pozostałymi informacjami, w porcie Liyue nie ma już żadnej tajemnicy, która byłaby przed nią niedostępna.
Rozumie  znaczenie wzajemności bardziej niż ktokolwiek inny, dlatego też chętnie poświęca czas na kontakty z ludźmi.

Poza tym, naprawdę lubi widzieć uśmiech na twarzach dzieci.

Historia nr 3

Podejście Ningguang do kwestii zarabiania pieniędzy jest w dużej mierze takie samo, jak każdego innego człowieka: Nigdy nie można mieć dość.
Ale pieniądze są dla niej czymś więcej niż tylko oznaką bogactwa – każda Mora jest trofeum ciężko zdobytego zwycięstwa.

Ningguang jest miła i przyjaźnie nastawiona do zwykłych ludzi, ale jest to strona, której żaden z jej współpracowników nie mógłby nigdy zobaczyć.
Dla niej świat biznesu jest placem zabaw, a gry o sumie zerowej są najbardziej ekscytujące. Każda runda, którą wygrywa z bogatym kupcem, wywołuje na jej twarzy radosny uśmiech, a gdy ten wzdycha i niechętnie oddaje Morę, nic nie cieszy jej bardziej niż widok gildii, która spełnia jej zyczenia.

Każde zwycięstwo w tej grze zwiększa bogactwo Liyue Qixing. W rezultacie Port Liyue prosperuje, a to z kolei stwarza więcej możliwości biznesowych i większe zyski dla Ningguang. Każdy członek Liyue Qixing jest bardzo zadowolony z tego doskonałego cyklu zazębiających się interesów.

Ludzie często pytają Ningguang, dlaczego nadal prowadzi interesy w porcie Liyue, skoro zdobyła już tak wielkie bogactwo. “Ogromne bogactwo to wspaniała rzecz.” Ningguang cierpliwie odpowiada, nigdy nie mogąc zrozumieć, dlaczego ludzie zadają tak głupie pytania.

“Dodanie kolejnej Mory do garnka nie może uczynić go mniej wspaniałym, prawda?”

Historia nr 4

Każdy mieszkaniec Portu Liyue musi przestrzegać zasad. Ci, którzy to robią, będą chronieni, a ci, którzy je łamią, zostaną odpowiednio ukarani.
Zasady te wywodzą się z pradawnych przepisów ustanowionych przez Moraxa, boskiego opiekuna Portu Liyue, i są bezwzględne. Przez tysiąclecia, każdy Tianquan wprowadzał zmiany do zasad, aby zapewnić, że są one dobrze dopasowane do aktualnych potrzeb społecznych.
Prawa są kompilowane i publikowane wraz z 279-stronicowym komentarzem, a kopię otrzymuje każdy mieszkaniec Liyue. Ningguan się to podoba: Prawo i porządek są dobre dla biznesu, a ona lepiej niż ktokolwiek inny rozumie zawiłości praw, które ten porządek kształtują.

Jednak pewna kapitan statku o imieniu Beidou działała z rażącym lekceważeniem zasad, przemycając kontrabandę, wykorzystując swój egzotyczny ładunek i ekskluzywny wywiad gospodarczy. Dla Ningguang, kapitan Beidou była czarną owcą w społeczności biznesowej portu Liyue.
Jako Tianquan, Ningguang zobowiązana była do nakładania wysokich kar na Beidou za każdym razem, gdy ta łamała zasady. Ale ku jej konsternacji, Beidou wydaje się przyjmować te grzywny z ulgą, jak wodę z kaczego grzbietu.
Również poza oficjalnymi kanałami, Ningguang próbowała znaleźć sposób, aby przekonać Beidou do zmiany sposobu postępowania i zaprzestania stawiania Qixing w tak trudnej sytuacji. W odpowiedzi Beidou po prostu tłumaczyła swoje działania jako “wymierzanie sprawiedliwości”, “pomoc biednym” i “utrzymywanie marynarzy w ich pracy”. Jako osoba mocno wierząca w zasadę “żyj i pozwól żyć”, Beidou nie miała czasu na rady Ningguanga.

W końcu Ningguang zgodziła się poddać i zrezygnowała z prób przekonania upartej Beidou do zmiany.

Historia nr 5

Będąc tak czarującą i bogatą kobietą, Ningguang, nigdy nie brakowało zalotników. Wygląda na to, że każdy odpowiedni kawaler, od młodych giermków z Tarasów Yujing, przez bogatych młodych biznesmenów, po znanych kapitanów morskich, w pewnym momencie zainwestował sporo energii w próbę zdobycia uczuć Ningguang. Jedna z plotek głosi nawet, że bogaty biznesmen z Dworu Fontaine podpisał ważną umowę handlową z Portem Liyue tylko dlatego, że dzięki temu mógł częściej widywać się z Ningguang.
Ningguang traktuje wszystkich swoich zalotników z równą dozą uprzejmości i wdzięku, ale jednocześnie trzyma ich na dystans – na tyle, aby utrzymać ich zainteresowanie, ale nie odepchnąć. Ciekawość wzięła górę nad wszystkimi w mieście i teraz wszyscy chcą wiedzieć: Kim jest kochanek Ningguang? Nie wiedzą, że Ningguang nie kocha rzeczy skończonych i z pewnością nie będzie związana czymś, co ma swój kres.

Jade Chamber, pływający pałac nad portem Liyue, należy wyłącznie do Ningguang. Na początku była wielkości pokoju, ale od tego czasu rozrosła się tak bardzo, że w świetle księżyca rzuca swój cień na całe Liyue.
Część pozornie nieograniczonego bogactwa Ningguang przeznaczana jest na zatrudnianie wykwalifikowanych rzemieślników, którzy kontynuują rozbudowę i renowację Jadeitowego Pałacu, zapewniając, że z biegiem czasu staje się ona jeszcze bardziej ekstrawagancka.

Dla Ningguang, Jadeitowy Pałac jest symbolem jej bogactwa i władzy, a także znakiem, że biznes, który prowadzi kwitnie. Z wyjątkiem Mory, jest to rzecz, którą Ningguang kocha najbardziej na świecie – ponieważ jest nieskończona. Pewnego dnia, jak twierdzi, rzuci ona swój cień na wszystkie siedem narodów Teyvat.

Gra Szachowa: Liyue Millennial.

Ningguang opracowała formę szachów, aby umilić sobie czas. Ta szachownica zawiera nie tylko naturalne i miejskie odwzorowanie geografii Portu Liyue, sprzedawców, herbaciarnie, sklepy, hotele i inne rozmaite sklepy, ale także sześcio-, dziesięcio- i dwunastoboczną kostkę do gry (między innymi). Gracze używają kostek, aby określić, jak daleko poruszają się ich figury szachowe, a lądowanie na różnych miejscach wywołuje różne wydarzenia. O zwycięstwie w grze decyduje liczba żetonów w rękach każdego z graczy.

Zasady gry mogą się zmieniać w każdej chwili, w zależności od upodobań Ningguang, a kiedy gra z innymi, zawsze stosuje się do najnowszego zestawu zasad, który ma pod ręką.
Kiedy naprawdę czuje ducha, może nawet zaprojektować nowe zasady na poczekaniu – nikt jeszcze nie pokonał jej w tej grze, a ona sama doszła już do 32.6 edycji swojego zbioru zasad.

Wprowadziła na rynek 8. edycję gry, wierząc, że będzie ona najłatwiejsza do zrozumienia, ale okazało się, że nadal jest zbyt skomplikowana.
Mimo to, ludzie chętnie kupują zestawy ze względu na piękno i misterność modeli.

Prawdę mówiąc, więcej ludzi kupuje je dla modeli niż dla samej gry.

Vision

Nikt nie wie, jak powstają Vision – zawsze wydawały się pojawiać znikąd, pozostawiając niezliczone rzesze nieświadomych tego ludzi na pastwę losu, nie wiedząc, jak je zdobyć.

Jeśli chodzi o Vision, które pozostały po śmierci ich użytkowników, są one pozbawionymi siły żywiołów łuskami, nie jest też znana żadna metoda ich ponownego obudzenia, poza niewielką szansą, że mogą rezonować z innym – i tylko jednym takim “innym” w danym momencie…

Pierwszą myślą Ningguang na widok takiego przedmiotu było podświadome “o, proszę, nowa okazja do zrobienia interesu”. Wystawienie tego na sprzedaż na pewno spowodowałoby, że bogaci wyłożyli by na to pieniądze. A jeśli nie będą w stanie z tym rezonować, to po prostu użyją tego, aby zachować pozory. Tak czy inaczej, to dobry wybór…

A gdyby istniał sposób na zbieranie takich pustych skorup, czy nie mógłby to być biznes na długie lata?

Bawiąc się klejnotem w jednej ręce, Ningguang zaczęła układać plany aukcji z drugiej strony, jej uśmiech poszerzył się, gdy pomyślała o bogactwie, które można zdobyć – i w tym momencie Vision rozbłysło swoim światłem. Uśmiech Ningguang zamarł, gdy Vision uległo aktywacji.

Jej towarzyszki, widząc swoją panią z przebudzonym Vision w ręku, zaczęły gratulować jej zdobycia bezcennego skarbu. Ningguang, ze swej strony, wyglądała na zirytowaną.

“Z czego tu się cieszyć? Jeśli raz zostanie aktywowany, oznacza, że został sprzedany!”

Grafika: Chwast
Korekta: Chwast

Źródło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.