Imię i Nazwisko
Qiqi
Data urodzenia
3 Marca
Vision
Cryo
Broń
Miecz
Konstelacja
Pristina Nola
Kraj
Liyue
Przynależność
Bubu Pharmacy,
Adepti
Tytuł
Farmaceutka Bubu Pharmacy

Podstawowe informacje


“Zbierz zioła rano. Zrób lekarstwa po południu. Wieczorem wykonaj lekkie rozciąganie – dzienny plan rozpisany w notatniku Qiqi.”

Ponieważ jest zombie, Qiqi nie posiada wyrazu twarzy. Ma nadzieję, że nie sprawia to problemu. Chociaż wygląda jak zombie, jest wyjątkowo zwinna dzięki ścisłemu reżimowi rozciągania.

Ma kiepską pamięć. Łatwo zapomina, przez co innym może wydawać się nieco chłodna.
Jej wygląd został na zawsze zamrożony w momencie śmierci, dlatego nie da się z pełną dokładnością oszacować jej wieku.

Zombie wymagają rozkazów do działania, ale z jakiegoś powodu Qiqi sama wydaje sobie rozkazy.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Ancient Sword Art

Normal: Wykonuje do 5 następujących po sobie ciosów.

Charged: Zużywa określoną ilość Staminy, aby wyprowadzić 2 szybkie ciosy mieczem.

Plunging: Wynurza się z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając przeciwnikom znajdującym się w pobliżu obszarowe obrażenia (AoE DMG) po uderzeniu.

Elemental Skill – Adeptus Art: Herald of Frost

Używając Icevein Talisman, Qiqi przywołuje Herald of Frost, zadając obrażenia od żywiołu Cryo okolicznym przeciwnikom.

Herald of Frost

  • Przy trafieniu Normal i Charged Attacki Qiqi regenerują HP członków własnej drużyny i pobliskich członków drużyny. Siła leczenia skaluje się z ilości ATK Qiqi.
  • Okresowo regeneruje HP aktywnej postaci.
  • Podąża za postacią, zadając obrażenia od żywiołu Cryo przeciwnikom znajdującym się na jego drodze.

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Adeptus Art: Preserver of Fortune

Qiqi uwalnia moc adepti zapieczętowaną w swoim ciele, oznaczając pobliskich przeciwników przy pomocy Fortune-Preserving Talisman, który zadaje obrażenia od żywiołu Cryo.

Fortune-Preserving Talisman
Kiedy przeciwnicy oznaczeni przy pomocy talizmanu otrzymują obrażenia, postać, która zadała obrażenia, zregeneruje HP.

Life Prolonging Methods – talent pasywny
Gdy postać znajdująca się pod wpływem efektu Adeptus Art: Herald of Frost wywoła reakcję żywiołów, jej premia do leczenia zwiększy się o 20% na 8s.

A Glimpse Into Arcanum – talent pasywny

Kiedy Qiqi uderza przeciwników swoimi Normal i Charged Attackami, ma 50% szans na nałożenie na nich efektu Fortune-Preserving Talisman na 6 sekund. Ten efekt może wystąpić tylko raz na 30 sekund.

Former Life Memories – talent pasywny
Wyświetla na minimapie lokalizację pobliskich zasobów, unikalnych dla Liyue.

 

Konstelacje


1. Ascetics of Frost
Kiedy Herold of Frost trafi przeciwnika oznaczonego przy pomocy Fortune-Preserving Talisman, Qiqi regeneruje 2 pkt. Energii.
2. Frozen to the Bone
Obrażenia od Normal i Charged Attacku DMG Qiqi przeciwko przeciwnikom pod wpływem żywiołu Cryo są zwiększone o 15%.
3. Ascendant Praise
Zwiększa poziom Adeptus Art: Preserver of Fortune o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Divine Suppression
Siła Ataków przeciwników oznaczonych przy pomocy Fortune-Preserving Talisman jest zmniejszona o 20%.
5. Crimson Lotus Bloom
Zwiększa poziom Adeptus Art: Herald of Frost o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Rite of Ressurection
Korzystanie z Adeptus Art: Preserver of Fortune ożywia wszystkich poległych członków drużyny w pobliżu i regeneruje 50% ich HP.
Ten efekt może wystąpić tylko raz na 15 minut.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Qiqi ma cichą, ale uprzejmą postawę w kontaktach z klientami w aptece. Jako zombie, Qiqi ma problemy z zapamiętywaniem wspomnień i potrafi szybko zapomnieć o ludziach, których kocha. Żeby ich chronić, musi stale wzmacniać wspomnienia wrażeniami, przy pomocy swojej Vision. Ze względu na swoją nieumarłą naturę, Qiqi ma stosunkowo bezbarwny ton głosu i nie jest w stanie przekazać innym większości swoich emocji. Nie ma szczególnie silnego węchu. Preferuje zimną pogodę, ponieważ upał przypomina jej o śmierci, a ciało zaczyna gnić, jeśli zbyt długo przebywa w gorących miejscach.

Chociaż zombie muszą otrzymywać rozkazy po przebudzeniu, Qiqi jest szczególnym przypadkiem, ponieważ robi to samodzielnie. Dlatego musi sama wydawać sobie rozkazy, aby wykonywać własne obowiązki. Nie można ich anulować i musi albo zakończyć zadanie, albo zostać zmuszona do anulowania go, poprzez szczere przytulenie. Swoje obowiązki traktuje poważnie, nosząc zeszyt, w którym zapisuje wszystko, co ma do zrobienia danego dnia. Notes służy jej również jako przypomnienie w przypadku, gdy coś wyleci jej z głowy. Dąży do samodoskonalenia się, by być mniej zapominalską. Jednak w szczególnie paskudne dni potrafi zapomnieć o sprawdzeniu swojego notatnika.

Chociaż generalnie dogaduje się ze wszystkimi, traci twarz jeśli tylko spotyka Hu Tao lub gdy zostanie ona wspominana. Podkreśla, że Hu Tao ma „twarz idealną do uderzenia”. Całkowicie nią gardzi, wyrażając zamiar zamknięcia dziewczyny w lodówce, ze względu na to, że wiecznie nalega na zapieczętowanie jej i odesłanie. Nawet po zrobieniu wyjątku i dogodzeniu jej, Qiqi wciąż żywi urazę do Hu Tao.
Chociaż zwykle nie zapomina o swoim szefie i zdaje sobie sprawę, że ma on co do niej ukryte motywy, nie ma nic przeciwko pracowaniu dla niego, ponieważ ceni sobie jego troskę.

Qiqi lubi też mleko kokosowe i z nieznanych powodów zięby, a pierwszą z tych rzeczy myli i błędnie nazywa mlekiem „kokokozy”.

Wygląd


Qiqi ma jasnofioletowe włosy sięgające po bokach do ramion, z długim warkoczem z tyłu. Ma bladą skórę i purpurowe oczy. Jej paznokcie są czarne.

Qiqi zwykle nosi fioletowe ubrania z przyczepionymi talizmanami fulu. Jej strój składa się z fioletowej sukienki i ciemnofioletowego beretu z frędzlem w kolorze czarno-fioletowym na górze i swoją Cryo Vision przypiętą z boku. Nosi parę prostych kolczyków; jeden czarny i jeden biały. Na nogach ma czarne buty na koturnie i białe pończochy, które są owinięte bandażami podobnymi do tych u mumii.

Pomimo bycia zombie, Qiqi jest w lepszej formie niż jej szef, Baizhu. Codziennie wykonuje gimnastykę, aby zapobiec powstawaniu rigor mortis, które w przeciwnym razie zmusiłby ją do ciągłego podskakiwania, aby się poruszać. Jej strój, Summerchill Dreams, jest opisywany jako strój zbieracza ziół, zapewniający jej spokój ducha dzięki dołączonym talizmanom.

 

Qiqi

Historie


Historia nr 1

Zwykle zombie są zimne i sztywne, co sprawia, że żeby sią poruszyć, muszą podskakiwać.

Będąc zombie, Qiqi utrzymuje reżim rozciągania, aby zachować ludzką formę.

77. Dyrektor zakładu pogrzebowego Wangsheng, Hu Tao, nie widzi w tym sensu. Ilekroć spotka Qiqi, mówi: „Byłoby łatwiej, gdybyś pozwoliła mi się pochować”. Qiqi oczywiście nie chce zostać pochowana, więc ćwiczy w nocy, kiedy nikogo nie ma w pobliżu.

Pamięć Qiqi pozostaje daleko w tyle za pamięcią nieumarłych. Jeśli nie będzie dalej wzmacniać swoich wspomnień, całkowicie zapomni o nich w ciągu trzech dni.

Ale kto wie, może jest w tym coś dobrego — dla osoby z bolesnymi wspomnieniami zapominanie może być formą wyzwolenia.

Osoba, którą Qiqi musi zapamiętać najbardziej… nie tylko ma twarz „idealną do uderzenia”, ale także pojawia się każdego dnia.

W związku z tym Qiqi nie przejmuje się zbytnio swoją kiepską pamięcią.

Historia nr 2

Qiqi jest naprawdę bardzo drobna, ale w rzeczywistości jest wyjątkowo potężnym zombie. Jej niski wzrost nie jest żadną przeszkodą, a wręcz przeciwnie, ułatwia zwinne ruchy.

W walce Qiqi uwalnia samokontrolę, którą zwykle utrzymuje, pozwalając ciału powrócić do stanu nieumarłego, co zwiększa jego siłę i szybkość.

“Jesteś martwa.”

Gdy ze stoickim spokojem pokona swoich wrogów, Qiqi ponownie przejmuje kontrolę nad własnymi mięśniami, powracając do normalnego stanu.

W przeszłości padła ofiarą gróźb Treasure Hoarderów podczas samodzielnego zbierania ziół.

W końcu taka mała dziewczynka, zupełnie sama, wydaje się łatwym celem, nie?
Kto by pomyślał, że ta dziewczyna może wysłać w powietrze całą załogę?

Dlatego zawsze powinniśmy pamiętać, aby nie oceniać książki po okładce. Albo zombie, w tym przypadku.

Historia nr 3

Zombie w większości wymagają rozkazów od osoby, która je budzi, aby się poruszyły. Ale szczerze powiedziawszy, Qiqi nigdy nie została przebudzona.

W związku z tym, uważa się ją za bardzo rzadki przypadek zombie, który sam wydaje sobie rozkazy.

Jeśli te rozkazy są proste, jak „pokonaj wroga”, Qiqi nie ma problemu z ich wypełnieniem.

Ale w obliczu skomplikowanych instrukcji, takich jak „idź do Jueyun Karst, wespnij się po stromych skałach i zbieraj zioła”, Qiqi zdarza się utknąć pod klifami, nie potrafiąc się poddać bez względu na to, ile razy spróbuje i nie uda jej się wspiąć na klif.

Metoda anulowania jej rozkazów jest dosyć prosta — przytul Qiqi od tyłu, powiedz jej coś w stylu „kocham cię najbardziej”, a polecenia tak po prostu znikną.

Niestety, gdy robi to Baizhu, zwyczajnie brakuje w jego działaniach szczerości, co prowadzi do znacznie zmniejszonych efektów.

Być może pewnego dnia pojawi się ktoś, kto zrozumie, że takich słów nie można wypowiadać lekko, i kto powoli, ale ostrożnie uwolni ścisk, jaki mają nad nią jej własne rozkazy…

Jak wtedy odpowie Qiqi?

Historia nr 4

Ta starożytna historia została przez śmiertelników dawno zapomniana.

Zwykła dziewczynka zbierająca zioła o imieniu Qiqi zgubiła się i wkroczyła do królestwa adepti. Uszkadzając prawą nogę podczas upadku, pospiesznie ukryła się w jaskini, aby odpocząć.

Pomimo zajmowania się bandażowaniem rany, słyszała dźwięki, które nie należały do zwykłych ​​śmiertelników. Jednak nigdy nie spodziewała się, że w wyniku ogromnej katastrofy zostanie na zawsze uwięziona między życiem a śmiercią.

Czy to adepti, czy demony, sprawiedliwe czy nikczemne, wszyscy rozumieli, że była niewinną śmiertelniczką, niefortunnie zmarłą w ogniu walki.

Być może dzięki woli niebios otrzymała Vision w chwili śmierci i w ten sposób zakończyła walkę między adepti, a demonem.

Adepti nie potrafili pozwolić jej umrzeć, więc każdy z nich przekazał jej część swojej siły, by tchnąć życie z powrotem w jej ciało.

Qiqi rzeczywiście przebudziła się i ożyła, ale wpadła w szał, niezdolna do kontrolowania buzującej w niej mocy adepti.

Chcąc zakończyć zamieszanie, Mountain Shaper nie miał innego wyjścia i zapieczętował nieszczęsną dziewczynę w bursztynie.

Historia nr 5

Po upływie setek lat ludzie odnaleźli wciąż uwięzioną w bursztynie Qiqi, którą (w celu pochówku) przewieziono do zakładu pogrzebowego Wangsheng.

Górskie drogi były jednak zdradliwe, a bursztyn poobijany. Po upływie wielu lat pieczęć Qiqi została prawie wyczerpana.

Obudziła się w środku nocy, potajemnie rozbiła bursztyn i uciekła.

Podążając za dawnym nawykiem zbierania ziół z poprzedniego życia, Qiqi skierowała się wprost na wzgórza.

Przypadkiem spotkała po drodze Baizhu, szefa apteki Bubu, a on ją przygarnął. Baizhu jest lekarzem o wielkich umiejętnościach, ale nie człowiekiem wielkiego kalibru czy bohaterskiej odwagi. Mimo tego przyjął ją do siebie, nie ważąc na to, że jej pamięć była tak słaba, że ​​nie potrafiła nawet poprawnie uporządkować ziół.

Wydawać się może, że jego akceptacja Qiqi ma coś wspólnego z jego osobistymi dążeniami. Qiqi jest sztywna, ale nie opóźniona i od dawna zdaje sobie z tego sprawę. Jednak nie bierze sobie tego do serca.

Być może zbyt wiele widziała lub za długo była sama… Jednak naprawdę ceni sobie jego troskę, nawet jeśli kryje się za tym jakiś inny motyw.

Domowy podręcznik praktycznej mądrości dla nieumarłych

Qiqi nosi ze sobą coś, co wygląda jak notatnik.

Pamięć Qiqi jest bardzo słaba, więc jest to przedmiot o niezastąpionym znaczeniu, jeśli ma sprawnie radzić sobie z codziennym życiem.

Słowa w środku są napisane w wielowiekowym stylu i są wyjątkowo eleganckie.

Pierwsza strona to instruktaż dotyczący rozciągania.

Przechodząc dalej, można znaleźć opisy różnych ziół i kilka „zamówień”.

Qiqi musi sama wydawać sobie rozkazy, więc ma bardzo dokładne instrukcje, aby działały płynnie.

Obowiązkowo zapisała także wszystkie rzeczy, które musi zrobić w ciągu dnia.

Ostatnio dodała również sekcję „trening mózgu” i „metody *mnemoniczne”.

W ten sposób notes stał się prawdziwym „przewodnikiem dla głupiutkich” po praktycznie wszystkim.

Jeśli kiedykolwiek nadejdzie dzień, w którym Qiqi zapomni zajrzeć do swojego notatnika… wtedy naprawdę nic już nie pomoże.

*mnemonika – ogólna nazwa sposobów ułatwiających zapamiętanie, przechowywanie i przypominanie sobie informacji.

Vision

Qiqi swoją Vision otrzymała w ostatniej chwili swojego życia.

Chciała powstrzymać tykanie zegara. Chciała znowu żyć szczęśliwie.

Bała się śmierci. Chciała żyć. Tęskniła za rodziną… Te uczucia w ostateczności połączyły się w “lód”.

“Gdybym tylko mogła zamrozić czas… Jak cudownie wtedy by było?”

Gdy tak myślała, łzy z oczu umierającej dziewczyny opadły na Vision, która pojawiła się przed nią.

Wszyscy potężni i oświeceni adepti uznali to za doskonałą formę „oświecenia” — tęsknota ludzkości za minionymi dniami jest w końcu pragnieniem ochrony przeszłości.

Źródło
Korekta: Sarenka
*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.