Imię i Nazwisko
Shenhe
Data urodzenia
10 Marca
Vision
Cryo
Broń
Polearm
Konstelacja
Crista Doloris
Kraj
Liyue
Przynależność
Port Liyue
Tytuł
Divine Damsel of Devastation

Podstawowe informacje


“Jestem tylko zwykłym śmiertelnikiem mieszkającym w górach, nie martw się o mnie.!”

Shenhe pochodziła z rodziny egzorcystów, ale w wyniku serii zbiegów okoliczności została uczennicą adepti.

Jest uczennicą Cloud Retainer tylko z nazwy, ale jej imponująca wytrzymałość i inteligencja szybko przekonały do niej kilku innych adepti.

Uczyła się od nich wszystkich, by w końcu jako śmiertelniczka stać się mistrzynią sztuki adepti.

W swoim wyjątkowym usposobieniu i sposobie bycia bardzo przypomina prawdziwych adepti – nie będzie błędem nazwanie jej prawdziwym adepti, spotykając ją po raz pierwszy.

Jednak to właśnie z powodu długich lat nauki brakowało jej towarzystwa poza adepti i nielicznymi mijanymi świetlistymi bestiami.

Ta izolacja sprawiła, że stała się odległa i obojętna.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Dawnstar Piercer
Normal: Wykonuje do 5 kolejnych uderzeń włócznią.

Charged: Zużywa część Staminy, rzucając się w przód, zadając obrażenia przeciwnikom stojącym na jej drodze

Plunging: : Atakuje przeciwników z powietrza, uderzając w ziemię. Po wylądowaniu zadaje przeciwnikom obrażenia obszarowe.

Elemental Skill – Spring Spirit Summoning

Mroźna rosa, srebrzysta i gęsta, powinna wypędzić wszystkie demony.
Zapewnia pobliskim członkom drużyny efekt Icy Quill i zadaje obrażenia od żywiołu Cryo na różne sposoby, w zależności od tego, czy umiejętność zostanie przytrzymana, czy kliknięta.

Naciśnij
Rusza w przód razem z Talisman Spirit, zadając obrażenia od żywiołu Cryo przeciwnikom na jej drodze.

Przytrzymaj
Rozkazuje Talisman Spirit, aby zadał obszarowe obrażenia od żywiołu Cryo (AoE Cryo DMG).

Icy Quill
Gdy Normal, Charged i Plunging Attacki, Elemental Skille oraz Elemental Bursty zadają obrażenia od żywiołu Cryo przeciwnikom, ilość zadanych obrażeń jest zwiększona na podstawie obecnego ATK Shenhe.
Efekt Icy Quill zostanie wyczyszczony gdy skończy się jego czas trwania lub po aktywowaniu określoną ilość razy. Gdy umiejętność zostanie aktywowana poprzez przytrzymanie, a nie naciśnięcie, efekt Icy Quill będzie trwał dłużej i będzie mógł zostać aktywowany większą ilość razy.
Gdy obrażenia od żywiołu Cryo trafią w wielu przeciwników jednocześnie, efekt jest aktywowany wielokrotnie, w zależności od ilości trafionych przeciwników. Ilość razy, jakie efekt może zostać wywołany, jest liczony osobno dla każdego członka drużyny z efektem Icy Quill.

 

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Divine Maiden’s Deliverance

Uwalnia moc Talisman Spirit, pozwalając mu na swobodne poruszanie się w tym wymiarze, zadając obszarowe obrażenia od żywiołu Cryo (AoE Cryo DMG).
Talisman Spirit tworzy pole, które zmniejsza odporność przeciwników w jego zasięgu na obrażenia fizyczne i od żywiołu Cryo. Co jakiś czas zadaje także obrażenia od żywiołu Cryo przeciwnikom w jego zasięgu.

Precise Comings and Goings – talent pasywny
Zdobywa 25% więcej nagród, gdy zostanie wysłana na 20 godzinną ekspedycję w Liyue.

Deific Embrace – talent pasywny
Aktywna postać w obrębie pola stworzonego przez Divine Maiden’s Deliverance zyskuje 15% premii do efektu Cryo.

Spirit Communion Seal – talent pasywny

Po tym, jak Shenhe użyje Przywołania Spring Spirit , przyzna ona wszystkim pobliskim członkom drużyny następujące efekty:

– Naciśnij: Elemental Skill i Elemental Burst DMG zwiększone o 15% na 10s.

– Przytrzymanie: DMG normalnego, naładowanego i opadającego ataku zwiększone o 15% na 15s.

 

 

Konstelacje


1. Clarity of Heart
Przywołanie Spring Spirit może być użyte jeszcze 1 raz.
2. Centered Spirit
Divine Maiden’s Deliverance trwa dłużej o 6 sekund. Aktywne postacie znajdujące się w polu działania umiejętności otrzymują o 15% zwiększone obrażenia od Cryo CRIT.
3. Seclusion
Zwiększa poziom Spirit Summoning o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Insight
Kiedy postacie będące pod wpływem efektu Icy Quill nałożonego przez Shenhe uruchamiają jego efekt bonusu obrażeń, Shenhe zyskuje ładunek Skyfrost Mantry:– Kiedy Shenhe użyje Spring Spirit Summoning, zużyje wszystkie ładunki Podniebnej Mantry, zwiększając obrażenia Spring Spirit Summoning o 5% za każdy zużyty ładunek.– Maksymalnie 50 ładunków. ładunki utrzymują się przez 60s.
5. Divine Attainment
Zwiększa poziom  Divine Maiden’s Deliverance o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Mystical Abandon
Kiedy postacie uruchamiają efekty Icy Quill używając Normal i Charged Attack, nie wlicza się to do Trigger Quota.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Pierwotnie należąca do klanu egzorcystów, Shenhe wiodła szczęśliwe życie jako dziecko, dopóki jej ojciec nie próbował złożyć jej w ofierze złośliwemu bogu, aby wskrzesić swoją żonę. Choć Shenhe zdołała sama pokonać pozostałości tego bóstwa, incydent ten odcisnął na niej piętno na całe życie – uwierzyła, że jest “przeklętym” dzieckiem i zaczęła przejawiać skłonności mordercze. Mimo prób powstrzymania jej przez adepti, udało im się to tylko poprzez związanie jej duszy Czerwonymi Sznurami, co również spowodowało, że stała się przeważnie obojętna.

Ze względu na mordercze skłonności, Shenhe często rozważa najbardziej brutalne sposoby eliminacji innych i prawie zawsze łatwo wpada w gniew, niszcząc otoczenie, gdy tylko emocje biorą nad nią górę. Rzuca wrogie spojrzenia na Xingqiu, uważając, że zagraża on innym. Pomimo tych skłonności, Shenhe ostatecznie pragnie dopasować się do ludzkiego społeczeństwa i pokłada ogromne zaufanie w Podróżniku.

W wyniku życia z adepti, wielu z jej pobratymców traktuje ją jak jedną z nich, co bardzo ją niepokoi, mimo iż twierdzi, że jest tylko uczennicą adepti. Lubi próbować niewielkich ilości jedzenia, podobnie jak Albedo, nie lubi natomiast jeść ziół leczniczych, ponieważ mieszkając z adepti musi to robić nieustannie.

Wygląd


Shenhe jest stosunkowo wysoką kobietą o jasnej karnacji. Ma długie srebrzysto-białe włosy, które na końcach przechodzą w czerń. Jej włosy są przedzielone na środku i równo przycięte, opadają tuż za brodę, okalając jej twarz, z jednej strony zakrywając prawe oko, z drugiej zaś układając się w niski, luźny, gruby warkocz, spięty u góry czerwonym sznurem zawiązanym w kokardę, na której umieszczona jest jej Cryo Vision.

Jej strój składa się z czarnego kombinezonu bez pleców, przechodzącego w turkus przy nogach. Sięga jej do rąk, zakrywając środkowe palce, a na każdym z nich znajduje się złoty ćwiek. Z tyłu body znajduje się przedmiot przypominający ogon, wykonany z białego materiału w szare wzory. Na wierzchu nosi biało-szare qipao bez rękawów.

Jej akcesoria składają się z biało-czarnej zakrzywionej opaski na głowę i czerwonego węzła z frędzlami na prawym uchu.

 

Shenhe

Historie


Historia nr 1

Czasami z nielicznej grupy pielgrzymów w Liyue wydostaje się kilka plotek, które krążą po zaułkach miasta.

Opowieści te często przedstawiają kogoś, kto znalazł się w beznadziejnej sytuacji w jakimś rozpaczliwym miejscu, gdy nagle…

Wędrujący białowłosy adepti przychodzi im na ratunek w ostatniej chwili…

Większość takich historii to zbiór pięknych, porywających banałów, niewiele różniących się od często powtarzanych, ulicznych opowieści o małżeństwach zrządzeniem losu i tym podobnych.

Gdyby jednak zapytać tego białowłosego adeptusa o opowiedzenie tej historii, przybrałaby ona zupełnie inny kształt:

“Od czasu do czasu w górach pojawiają się jakieś irytujące stworzenia. Po prostu pozbywam się ich, aby nie przeszkadzały mojej mistrzyni w medytacji.”

“Jeśli jacyś ludzie znaleźli się w ogniu krzyżowym i zostali ranni… Cóż, to była ich decyzja, aby tu przyjść. Niewiele mogę na to poradzić.”

Historia nr 2

Shenhe jest najprawdopodobniej najmniej przyzwyczajona do śmiertelnego życia spośród tych, którzy przybierają wygląd adepti.

Od najmłodszych lat przebywa w górach, brakuje jej doświadczenia i zdrowego rozsądku, co utrudnia jej normalne kontakty z ludźmi.

Dla zwykłych ludzi istnieje wiele rozwiązań dla każdego problemu, ale dla Shenhe, każde rozwiązanie, które nie jest najprostsze i najbardziej bezpośrednie, może równie dobrze nie istnieć.

Na przykład, prawie nigdy nie bierze pod uwagę “negocjacji” jako rozwiązania problemu bycia w konflikcie z innymi, najczęściej uciekając się do “gróźb“. W końcu jest to proste i skuteczne. Dobre rozwiązanie, prawda?

Spędziła również wiele czasu na rozmyślaniu o problemach, które są prawdziwie ezoteryczne.

Na przykład: Dlaczego musimy płacić za jedzenie?

Czy jest jakaś różnica między zastraszaniem cywilów a zastraszaniem bandytów?

Wierzy nawet, że jej mistrzyni, Cloud Retainer, jest najbardziej błyskotliwą i elokwentną rozmówczynią.

W pewnym sensie, można ją uznać za bardzo czystą.

Podobnie jak dziecko, polega na swojej chaotycznej, ale prostej intuicji i logice, aby przejść przez życie.

Mountain Shaper powiedział kiedyś o niej tak:

“Mała Shenhe jest nie tylko silniejsza niż większość – posiada również unikalny charakter”.

“Ona nie zna świata, nie rozumie zdrowego rozsądku, rozróżnia niewiele kuchni i nie uznaje hierarchii”.

“To może nie być taka łatwa rzecz dla Cloud Retainer, aby ją prowadzić.”

Historia nr 3

W Liyue nie brakuje ludowych opowieści o spotkaniach z adeptami, a wiele z nich dotyczy krewnych szlachciców, których adepti wziął pod swoje skrzydła, w ten sposób ich wywyższając

Jednak okoliczności, w których los Shenhe związał się z adeptami nie były tak chwalebne. Jeśli w ogóle, to było to doświadczenie charakteryzujące się udręką.

Kiedy miała pięć lat, jej matka odeszła, a jej ojciec, kochający swoją żonę bardzo mocno, uznał tę żałobę za trudną do zniesienia.

Z czasem cierpienie to przerodziło się w urazę, a z urazy zrodziła się obsesja, która doprowadziła go do tego, że błąkał się po całej ziemi jak oszalały.

Wyruszył na blisko rok, nie zatrzymując się, nie mogąc spać spokojnie, wciąż szukając jakiejś techniki, która mogłaby przywrócić mu jego żonę do życia.

W końcu, gdy rok prawie się skończył, wrócił ogarnięty wielkim entuzjazmem.

Jej ojciec przywiózł ze sobą tajemną technikę znaną jako “Przeniesienie losu“.

Składając rytualną ofiarę seelie przywoływanym przez tę sztukę, ciało żywej osoby mogło zostać zamienione na życie martwej.

W tym czasie Shenhe była jeszcze zupełnie nieświadoma katastrofy, która miała nadejść. Była tylko zwykłym dzieckiem, szczęśliwym z powodu powrotu jej długo niewidzianego ojca.

Twierdził, że ma niespodziankę czekającą na nią w jaskini za górami i że zabierze ją tam natychmiast. Była uradowana…

Ale scena, która nastąpiła potem, na zawsze wypaliła się w jej pamięci.

Jej ojciec przywołał tego ohydnego, przerażającego czarnego “seelie” do jaskini, jego krwistoczerwone oczy pożądały jej siły życiowej.

Oszołomiona, Shenhe nie wiedziała skąd przybył, ani czego chciał od tego miejsca.

Kryzysy często paraliżują ludzi. Tylko jedna myśl wkradła się do umysłu młodej Shenhe.

Ten stwór chciał ją zjeść, ale ona nie chciała umrzeć. Ona chciała żyć!

Chwyciwszy pamiątkę po matce, sztylet egzorcyzmów, stanęła przed tym mrocznym “seelie“, drżąc, a jednak zdecydowanie…

Kilka dni później, adepti podążający tropem wielkiego zła zbadał jaskinię i znalazł w niej małą dziewczynkę – wyczerpaną, wygłodzoną, wysuszoną, której życie wisiało na włosku.

Zlitowawszy się nad marnym losem dziewczynki i widząc, że posiada ona wielki talent, gdyż sama odparła przerażającą siłę, adepti sprowadziła ją z powrotem, uleczyła i poinstruowała ją w podążaniu ścieżką adepti.

Gdyby nie to, Shenhe nie byłaby taka, jaka jest teraz.

Historia nr 4

Nawet najbardziej wytrwałe serce, schłodzone po życiu oraz treningu w górach przez ponad dekadę, może czasami doświadczać dziwnych porywów.

Tak też było z Shenhe. Pod wpływem impulsu, zeszła z gór pewnej nocy, aby powrócić do tego, co kiedyś było jej domem.

Nie wiedziała, co czuje do swojego domu lub swojej rodziny. Była po prostu kierowana przez jakieś mgliste pragnienie:

Zamieszkać w domu, który kiedyś należał do niej, i zobaczyć, co stało się z jej ojcem, zagubionym w swojej obsesji.

Dopiero gdy dotarła na miejsce, dowiedziała się od sąsiadów, że zmarł kilka lat wcześniej.

Jej dom z dzieciństwa również został zdemolowany przez domokrążców – i w ten sposób zatarł wszelkie ślady pamięci.

Nie przejmowała się uwagą, jaką zwracała na siebie, nie odpowiadała na żadne z pytań zadawanych przez okolicznych mieszkańców.

Po prostu stała, wsłuchując się w wycie, które rozlegało się w głębi jej serca.

Czy to była nienawiść? Szaleństwo? Ulga?

Były tam wszystkie, a jednak żaden nie pozostał ani na chwilę. To było tak, jakby jej serce było starą studnią bez fal.

Nie, jak jałowa studnia bez wody, w której mogłyby pojawić się fale.

Stała tam przez długi czas, zanim odeszła na oczach wszystkich zdumionych.

Każdy krok był powolny, ale ani razu nie odwróciła się za siebie.

Historia nr 5

Liyue ma swoje własne metody wróżenia i odczytywania przeznaczenia, podobne do astrologii.

Wśród nich są dwa rodzaje przeznaczenia, których ludzie starają się uniknąć za wszelką cenę.

Jednym z nich jest “samotna gwiazda, która nakazuje oddzielić się od przyjaciół i rodziny, żyjąc samotnie przez wszystkie dni swego życia.

Drugim jest “katastrofalne zło“, które oznacza, że człowiek będzie musiał stawić czoła wielu trudnościom i niebezpieczeństwom.

Kiedy adepti uratowali Shenhe, Moon Carver odczytał jednorazowo jej los.

Znaki pokazały, że była naznaczona zarówno “samotną gwiazdą” jak i “katastrofalnym złem“, a także, że dręczyły ją intensywne mordercze zapędy – była więc osobą o wyjątkowo złowrogim przeznaczeniu, skazaną na krzywdę zarówno swoją, jak i innych.

Aby mogła bezpiecznie dorastać i nie krzywdzić niewinnych, adepti związali jej duszę czerwonymi sznurami.

Wiązanie to powstrzymało zarówno jej zły los, jak i gwałtowne skłonności, ale także okiełznało liczne emocje, które pierwotnie powinny należeć do natury człowieka.

Od tej pory coraz bardziej przestawały ją obchodzić błahe sprawy, a nawet rzeczy, które większość ludzi uważała za ważne, dla niej były błahe niczym pył.

Stawała się coraz mniej ludzka, a coraz bardziej przypominała piękny, lecz zimny posąg.

Ale o dziwo, poczuła, że coś w niej drgnęło, gdy spotkała Podróżnika z dalekiej krainy:

Dawno uśpione emocje, które od teraz były jej obce, uwolniły się naraz z głębi scenariusza losu.

Być może rzeczywiście było tak, jak powiedział kiedyś Moon Carver:
“Niebo może dyktować losy, ale opowieść o przeznaczeniu piszą śmiertelnicy. Opowieść o Shenhe i świecie śmiertelników nie miała jeszcze końca…”

Grzebień z białego jadeitu

Dawno, dawno temu, Shenhe miała głowę pełną czarnych włosów.

Kiedy po raz pierwszy została przyprowadzona do Mt. Hulao, nie powiedziała ani słowa. Jedyną rzeczą, jaką okazała się chętna do zrobienia, było wspinanie się na górę i obserwowanie morza chmur.

Było jednak dobrze, ponieważ spała, gdy była zmęczona, piła rosę z gór, gdy była spragniona i żuła kilka łodyg Qingxin, gdy była głodna.

Cloud Retainer wzięła to wszystko do siebie, ale nie przeszkadzała dziewczynie, zamiast tego zrobiła grzebień z białego jadeitu ze świętego kamienia i dała go jej.

Adepti powiedziała, że jeśli kiedykolwiek zechce zerwać więzi ze światem śmiertelników i wejść pod opiekę adeptów, powinna trzykrotnie przeczesać włosy tym grzebieniem, a zostanie to zaliczone jako rytuał przynależności do adepti.

Shenhe bez wahania zrobiła dokładnie to, co powiedziała adeptka. I wtedy stało się coś dziwnego – gdy jadeitowy grzebień przeczesał włosy Shenhe, warstwa jej czarnych włosów zmieniła kolor na mroźny aż po same końce.

Przy drugim czesaniu, tylko połowa jej włosów pozostała ciemna.

Kiedy proces został zakończony, pozostała tylko spływająca zasłona śniegu.

Dziś Shenhe nadal nosi ten grzebień przy sobie jako symbol jej połączenia z adeptami.

Przez lata treningu, już dawno zrozumiała znaczenie tych trzech pociągnięć grzebienia:

Pierwsze, aby wykorzenić bezużyteczny niepokój, drugie, aby porzucić radość i smutek, a trzecie, aby bez żalu kroczyć tą ścieżką do późnej starości.

Vision

Niewielu ludzi wie, w jaki sposób młoda dziewczyna w jaskini, przeznaczona na ofiarę przez własnego ojca, była w stanie sama przeciwstawić się potworowi przez wiele dni i nocy.

Chociaż Shenhe urodziła się w rodzinie egzorcystów, jej obłąkany ojciec nie nauczył jej ani jednej rzeczy o egzorcyzmach.

I jak wielu w tym niewinnym wieku, ona również nie była przyzwyczajona do samotnego stawiania czoła niebezpieczeństwom życia.

Ale w tej przerażającej jaskini, pozbawiona rodzicielskiej opieki – a nawet zdradzona przez swoich krewnych – Shenhe przeszła metamorfozę.

Tak jak pokazały odczyty Moon Carvera, uśpione fatalne losy, gwałtowne żądze i nieugięty duch w jej wnętrzu rozerwały swoje więzy w jednym momencie.

Te rzeczy służyły jako niewidzialna tarcza i niewidzialne ostrze, uzbrajając wątłą postać dziewczyny.

Dały jej siłę, dały pazury i kły, które pozwoliły jej zaatakować tę nędzną istotę przed nią, przysiąc, że rozerwie ją na strzępy – udowodnić, że to ona, a nie to, jest najokrutniejszym złem, jakie czaiło się w ciemności.

Ich walka na śmierć i życie przez kilka następnych dni nie miała końca. Myśliwy i zwierzyna zamieniali się miejscami wiele razy, a konflikt trwał w impasie…

Gdy cień śmierci stał się coraz większy, bogowie spojrzeli na niezwykłą dziewczynę przychylnym okiem.

Wraz z jasnym, krystalicznym przedmiotem, który wpadł w ręce Shenhe, równowaga przechyliła się nieodwołalnie na jej korzyść i zwycięzca został wyłoniony.

Żywe, lodowate światło przebijało się przez ciemność jak blask nieba, wskazując drogę do przyszłości.

W przeszłości, poprowadziło Shenhe od jej nieszczęsnego losu. W przyszłości, również poprowadzi ją z powrotem do królestwa śmiertelników.

Źródło
Korekta: Sarenka
Baner: Ziomas
Showcase: Orchidia92

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.
Tło