“Spodziewajcie się niespodziewanego(..)” Czyli jak HoYoverse zapowiada nam postacie, żebyśmy nie zapomnieli o nich!
W dzisiejsze południe pojawił się post zapowiadający Detektywa z Tenryou Commission – Shikanoin Heizou.  Wraz z jego pojawieniem na pewno staniemy w obliczu rozwiązywania zagadek detektywistycznych!

“Doushin Shikanoin ma godny podziwu dowcip i wysoką zdolność do obserwacji. Choć jest nieskrępowany i nieokiełznany w zachowaniu, nie należy lekceważyć jego talentów. Tenryou Commission ma ogromne szczęście, że ma w swoich szeregach takiego człowieka.” – Kamisato Ayato

Shikanoin Heizou
Analytical Harmony
Detektyw z Tenryou Commission
Anemo
Cervus Minor

Młody detektyw z Tenryou Commission. Niezależny i niesforny, ale radosny i energiczny.
Na pierwszy rzut oka Heizou wygląda jak zwykły młody człowiek, ale w rzeczywistości jest niekwestionowanym numerem jeden wśród detektywów Tenryou Commission.
Posiada nie tylko niezwykłą wyobraźnię, ale także zmysł logicznego myślenia i rozumowania oraz niezwykłą intuicję, jeśli chodzi o rozwiązywanie spraw.
Zawsze, gdy dochodzi do przestępstwa, jego koledzy polegają na doświadczeniu, ale Heizou wnosi nieszablonowe spojrzenie i dociera prosto do sedna sprawy.
Ludzie są pod wrażeniem jego wyostrzonej intuicji, uważają, że jego zdolność rozumowania i skuteczność są na boskim poziomie. W tym przypadku Heizou odpowiada po prostu ze swoim charakterystycznym uśmiechem: “Nie wiem, może to jest coś, czego nie potrafią nawet bogowie!”.