W dzisiejsze świąteczne popołudnie mieliśmy szansę obejrzeć Program Specjalny dla wersji 2.4, który przyniósł nam ogrom nowości w postaci banerów, eventów, lokalizacji i przeciwników, więc nie przedłużając przejdźmy do streszczenia!
Przed wami trailer:


Pierwszą rzeczą jaka czeka nas po wejściu aktualizacji 2.4 jest kontynuacja Archon Questa i dwie nowe postaci, jakimi są: uczennica Cloud Retainer, egzorcystka o mistycznej aurze, która pojawi się jako jedna z piątek na banerach w początkowej części aktualizacji – Shenhe. Druga postać to 4* Dyrektorka trupy operowej Yun Jin! 


Nowe banery! Po wprowadzeniu podwójnych banerów postaci, czeka nas tym razem nie 2 i nie 3, 5-gwiazdkowe postaci w ciągu jednej aktualizacji, a aż 4! Czy wasze primogemy są na to gotowe?
Pierwsza część aktualizacji przyniesie nam nowości w postaci Shenhe oraz Yun Jin a również długo oczekiwany powrót znanego wszystkim z poprzedniego Latern Rite adeptusa Xiao!


Ale to nie koniec! Wraz z drugą częścią aktualizacji powrócą do nas jedne z najbardziej wyczekiwanych postaci! Konsultant Zakładu Pogrzebowego Wangsheng, jednak nielicznym znany również jako Bóg Wojny, Geo Archon – Zhongli oraz Główna Sekretarka Liyue Qixing, służąca niestrudzenie od tysiąca lat na swoim stanowisku – Ganyu. Czy jesteście gotowi na takie banery?

Dla pocieszenia dodam, że baner z bronią będzie zawierał tylko jeden nowy przedmiot, jakim będzie polearm Calmity Queller.

Pamiętacie to wydarzenie?


Twórcy pokazali na streamie jak wygląda wygrawerowana Paimon w rzeczywistości!

Ale nie tylko banerami człowiek żyje, prawda? W Aktualizacji 2.4 czeka nas ogrom wydarzeń, które przyniosą nam sporo nagród i dostarczą moc rozrywki! Jesteście gotowi na Latern Rite 2022?

Na początek, będziemy składać fajerwerki a naszym zadaniem będzie uzyskanie jak najlepszej ich jakości.
W wydarzeniu Wondrous Shadows będziemy musieli złożyć odpowiednie figury za pomocą cienia i przedmiotu

Zaś w wydarzeniu “The Great Gathering”, za zadanie mamy pozbierać pozostałości Jade Chamber, odzyskać je za pomocą Waveridera, odbić z rąk Treasure Hoarders i eskortować za pomocą balonów do Liyue

Ostatnim wyzwaniem Latern Rite będzie “Oceanic Defender”
Zmierzcie się z nowym, ogromnym i wymagającym przeciwnikiem i zdobądźcie nagrody.
Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym, będziemy mogli wybrać sobie dowolną 4* postać pochodzącą z Liyue w trakcie wydarzenia Prosperous Partnerships, w tym również dopiero do nas przybywającą Yun Jin!

Tęskniliście za skinami? Przedstawiamy wam dwa, piękne skiny wieczorowe! W aktualizacji 2.4 za darmo, będzie można zdobyć skin do Ningguang oraz wydać swoje od dawna trzymane(lub świeżo zakupione) Genesis Crystale na skin do Keqing! 

Jeśli w ostatnim czasie mało wam było darmowych rzeczy, tym razem również czekają na nas darmowe dobroci w postaci wishy za logowanie. Poniżej przegląd części z aktualizacji związanej z obchodami Latern Rite:

Poza powyższymi czeka nas również kilka wydarzeń niezwiązanych z Liyue:

 
Pomożemy Timaeusowi w stworzeniu legendarnego leku.

Weźmiemy jednego Tanuki na wycieczkę po Inazumie i Liyue.

Oraz zagramy ponownie w chowanego!

V Seria Hangoutów!
Tym razem zagłębimy się w historie Ningguang oraz Yun Jin i pomożemy im w ich codziennych problemach.
A teraz ponownie przeniesiemy się do Inazumy! A dokładniej, będziemy mieli okazję do ekslopracji nowego regionu jakim będzie Enkanomiya. Podwodne królestwo, z którego wywodzą się mieszkańcy wyspy Watatsumi. Enkanomiya otworzy się dla nas i będziemy mogli odkrywać nowe zagadki, pokonywać nowych przeciwników i zwiedzać nowe lądy.

 

Nowi przeciwnicy:

Bathysmal Vishap

Nowy boss
Cryo i Electro Vishap zmutowali i połączyli siły, byś stawił im wyzwanie. 

Poza znanymi nam Abyss Lectorami i Abyss Heraldami spotkamy na swojej drodze również Groźnego Abyss Lectora zainfekowanego elementem Pyro, któremu będziemy musieli stawić czoło.

Poza tym, czekają nas również ważne optymalizacje systemu:
W końcu będziemy mogli podejrzeć jacy przeciwnicy pojawią się na poszczególnych piętrach abyssu przy wyborze party do poszczególnych pięter

Optymalizacja kółka skrótu- teraz każdy z nas będzie mógł wybrać poszczególne najbardziej potrzebne nam opcje na kółku.
Optymalizacja wyświetlania mapy.
Zmiany w wyglądzie interfejsu craftingu:
Aktualizacja funkcji Serenitea Pot:
Przestawianie niektórych obiektów i ustawianie ich w sety:


Nowe meble sprawiające, że w naszym dzbanku zagości muzyka:

Dowiedzieliśmy się, że 28 grudnia wystartuje Web event dzięki, któremu będziemy mogli razem rozświetlić alpy, gdzie aktualnie znajduje się masa atrakcji związanych z grą w związku z rocznicą wypuszczenia rejonu Dragonspine, więcej infomacji oczekujcie od nas wkrótce!

Już niedługo zostanie drugi album zawierający ścieżkę dźwiękową dla niektórych postaci z Genshin Impact.
Na koniec zostały nam złożone życzenia, ponieważ był to ostatni stream w 2021 roku. Twórcy dziękują wam za ten wspaniały rok i ciągłe wsparcie przez was okazywane i czekają na to co przyniesie 2022 rok!
Ale dla nas to nie jest ostatni wpis w tym roku, więc jeszcze na pewno się spotkamy zanim złożymy sobie noworoczne życzenia. Mam nadzieję, że dzisiejszy przegląd rozjaśnił co czeka nas w aktualizacji 2.4 i wszyscy oczekujemy jej z wielką radością!

Skrót aktualizacji 2.4 w formie video:

Tłumaczenia grafiki i baner: Ziomas
Tekst: Koteł

Źródło