O godzinie 14:00 mieliśmy przyjemność obejrzeć stream z długo wyczekiwanej prezentacji wersji 2.7! Już 31 maja czekać będą na nas zupełnie nowe wydarzenia, banery i wiele innych. Wszystkich, którzy nie mieli możliwości obejrzeć streama, zapraszamy do przeczytania poniższego streszczenia.

Na początek prezentujemy wam oficjalny trailer prezentacji!

BANERY, NOWE BRONIE I POSTACIE

Na początek chcielibyśmy zaprezentować wam banery, a wraz z nimi postacie, które będzie można wylosować w nadchodzącej aktualizacji. W pierwszej fazie pojawią się pięciogwiazdkowe postacie – Xiao i Yelan. Natomiast w drugiej fazie możemy spodziewać się Aratakiego Itto, do którego na banerze dołączy zupełnie nowa, czterogwiazdkowa postać – Kuki Shinobu.

Na banerze z broniami pojawi się także nowy, limitowany 5-gwiadkowy łuk “Aqua Simulacra”.

Yelan “Valley Orchid”
Tajemnicza osoba, która twierdzi, że pracuje dla Ministerstwa Spraw Cywilnych, jednak nie figuruje na listach Ministerstwa.

Kuki  Shinobu “Mender of Tribulations”
Zdolna i niezawodna zastępczyni lidera “Gangu Arataki”. Należy pamiętać: “zdolny” i “niezawodny” nie są słowami związanymi z Gangiem Arataki, a cechami charakterystycznymi dla ich zastępcy lidera.

QUESTY I HANGOUTY

Wraz z dojściem nowych postaci możemy spodziewać się dodania nowych hangoutów i questów, w których będziemy mogli poznać postacie oraz ich historie. Wraz z nową aktualizacją zostanie dodany nowy Story Quest Yelan “Umbrabilis Orchis Chapter: Act I” oraz Hangout Kuki Shinobu ” The Gang’s Daily Deeds”.

WYDARZENIA

Poniżej przedstawiamy wam nowe wydarzenia, które pojawią się w nadchodzącej aktualizacji.

Perilous Trail – Quest + wydarzenie
Jest to pierwsze wydarzenie, które będzie zawierało nowy Archon Quest “Interlude Chapter: Perilous Trail” i nowe wyzwania.

W Archon Queście będziemy mieli do czynienia z postaciami takimi jak Yanfei, Yelan, Arataki Itto i Kuki Shinobu, którzy wraz z Podróżnikiem zanurzą się w głębiny The Chasm. Niedługo później odkryjemy, że Xiao również prowadzi własne śledztwo.

Wraz z postępem questa pojawi się także wyzwanie “Realms of Guile and War”. Podróżnicy będą musieli w sposób ciągły pokonywać przeciwników w domainach. Trzy wyzwania będą liczone jako runda. Pierwsze trzy domainy będą miały 3 rundy, a ostatni aż sześć. Po każdej rundzie należy zmienić swoją drużynę w zależności od zasad każdego domainu. Należy pamiętać, żeby na stronie wydarzenia zebrać nagrody odpowiednie dla poszczególnych etapów wyzwania. Wśród nagród pojawi się ekskluzywny dla wydarzenia czterogwiazdkowy łuk “Fading Twilight”.

A Muddy Bizarre Adventure
To wydarzenie również będzie miało miejsce w głębi The Chasm. Z nieznanych powodów, ciemna, przypominająca błoto ciecz wypłynęła z jaskiń i kopalń The Chasm. Pomóż naukowcowi z Sumeru pokonać ten problem. Podczas tego wydarzenia będziemy musieli poradzić sobie z ciągłym wpływem błota i utratą HP oraz potworami, które zostały przez nie wzmocnione.

The Almighty Arataki Great and Glorious Drumalong Festival
W związku z ukończeniem przez Kuki Shinobu prawa, które studiowała w Liyue, Arataki Itto organizuje festival, na które zaprasza swoich znajomych. Wydarzenie jest grą muzyczną podczas której Podróżnicy otrzymają bębny do gry. Wydarzenie nieco różni się od wcześniejszych gier muzycznych sposobem grania na instrumencie.

W związku z tym, że Podróżnicy będą grali w grę na różnych urządzeniach, twórcy dodali także system kalibracji, który pozwoli dostosować opóźnienie, czy też głośność przy klikaniu.

Core of the Apparatus
Jest to wydarzenie, podczas którego Podróżnicy będą mogli stworzyć robota. Kupiec z Fontaine stworzył urządzenie, które może tworzyć zabawki i meble, o ile umieści się w nim odpowiednie materiały. Pomóż mu zebrać materiały, przy pomocy których stworzy produkty testowe.

AKTUALIACJE I OPTYMALIACJE SYSTEMU

Po pierwsze, aby ułatwić graczom rozgrywkę, twórcy dodadzą wskazówki dotyczące wyzwań do niektórych wysokopoziomowych domainów. Te będą zawierały sugestie jak szybko pokonać wrogów i pozwolą odpowiednio dobrać zespół.

Pojawią się także szczegółowe wskazówki, które pozwolą graczom wzmocnić ich postacie. Kiedy gracze otworzą menu talentów, będą mogli wyświetlić rekomendacje dotyczące ich ulepszania oraz zobaczyć referencje w odniesieniu do danych pochodzących od ogółu innych graczy. Podobnie będzie w przypadku artefaktów i częstotliwości ich użycia.

“MILLELITH’S WATCH” – NOWY ALBUM MUZYCZNY

Wraz z aktualizacją pojawi się także nowy album muzyczny, który będzie zawierał muzykę powiązaną z regionem The Chasm.

NOWA WSPÓŁPRACA!

Na koniec chcielibyśmy wam przedstawić nowy collab, jakiego podjął się Genshin Impact we współpracy z marką Funko Pop. Dostępne będą postacie Lumine, Aethera i Paimon, jednak inne postacie także są w fazie rozwoju. Figurki nie są jeszcze dostępne, natomiast pojawią się na oficjalnej stronie marki!

I to już wszystko, czego możemy się spodziewać w nadchodzącej aktualizacji. Dajcie znać o swoich odczuciach odnośnie zawartości wersji 2.7.