Na dzisiejszym streamie przedstawiającym szczegóły aktualizacji 2.1, kilkoro angielskich voice aktorów opowiedziało nam o nowościach zbliżających się w kolejnej aktualizacji:

Na początek otrzymaliśmy trailer aktualizacji:

Festiwale! Kto z nas nie kocha wybierać się na festiwale i rozkoszować smakiem jedzenia z food tracków i muzyką?

Tym razem po Lantern Rite festiwalu, i Windblume Festiwal czeka na nas kolejny znany festiwal – Moonchase Festival! Ma on duże znaczenie dla mieszkańców Liyue, ponieważ jest czasem, gdy wszyscy wspólnie się gromadzą, żeby nacieszyć się lokalnym jedzeniem. Oprócz obszernego zaplecza dań, Moonchase Festival jest również bogaty w tradycję i kulturę.

Dawniej festiwal związany był z Adepti, którzy podążali pradawną ścieżką. Obecnie przede wszystkim polega na celebrowaniu posiłków w świetle księżyca. Aby nacieszyć się aktywnościami w promiennym świetle księżyca ludzie odwiedzają swoich przyjaciół i bliskich, a także cieszą się rozrywką i wydarzeniami w mieście. Podczas festiwalu Podróżnicy będą mogli nacieszyć się miastem przyozdobionym lokalnymi dekoracjami.

Wraz z początkiem wydarzenia gracze będą mogli stworzyć zespół wraz z Keqing i Xiangling, aby podróżować po Liyue i odkryć prawdziwe korzenie festiwalu Moonchase. Podczas wspólnej podróży będą gotować i testować nowe przepisy.

W nawiązaniu do historii, event będzie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to Moonlight Seeker. Podczas niej Podróżnicy będą poszukiwać “Mystmoon Chests” i “Moonchase Charms” ukrytych przez Gildię Podróżników. Skrzynki będą znajdowały się na terenie całego Liyue, Mondstadt i Dragonspine. Podróżnicy będą mogli porozmawiać z organizatorami gry, aby dostać podpowiedzi, dzięki którym będą mogli znaleźć je jeszcze sprawniej.

Po otworzeniu skrzynek Podróżnicy natychmiast będą mogli odebrać nagrody, a zebrane “Moonchase Charms” będzie można wymienić na ich jeszcze większą ilość!

Nagrody z Moonlight Seeker będą również brały pod uwagę zupełnie nowy, czterogwiazdkowy Claymore, ekskluzywnego Sea-Lord.

Materiały do ulepszania broni będą dostępne jako nagrody wydarzenia. 

Druga część wydarzenia nazywa się “Trail of Delicacy”. Podróżnicy będą mieli za zadanie zlokalizować obozowiska potworów. Będą musieli rzucić wyzwanie różnym przeciwnikom. Każdy obóz będzie miał swojego lidera, który będzie pod wpływem specjalnych efektów. Podróżnicy będą mogli złożyć w ofierze określone dania, aby uzyskać odpowiednie wzmocnienie, które pomoże im ukończyć wyzwanie.

To nie wszystko! W związku z nadchodzącą rocznicą Genshin Impact, Podróżnicy będą mogli wziąć udział w nowej wersji eventu “Passage of Clouds and Stars”.

W trakcie jego trwania wystarczy zbierać bonusy z dziennego logowania, aby otrzymać aż 10 Interviewed Fate i wiele innych nagród!

Dodatkowo, po aktualizacji Genshin Impact do wersji 2.1 bonusy przy zakupie Genesis Crystals zostaną zresetowane, co oznacza, że każdy będzie mógł po raz kolejny zakupić podwójną ilość Top-Upów na każdym poziomie. Efekt podwójnego bonusu będzie jednorazowy dla każdego poziomu. 

Oprócz festiwalu w Liyue, w aktualizacji 2.1 możemy oczekiwać kontynuacji Archon Questa w Inazumie pod tytułem ‘Omnipresence Over Mortals’.

Voice aktorzy pokazali nam także kilka ciekawostek z nadchodzącej fabuły. Wiadomo już, że zostaną ujawnione informacje o powstaniu wyspy Yashinori i Musojin Gorge oraz o motywach Raiden Shogun.

W historii pojawi się także od dawna wyczekiwany Scaramouche, którego ostatnio mogliśmy spotkać podczas wydarzenia “Unreconciled Stars” w aktualizacji 1.1. Zdradzono także, że po ukończeniu questa Podróżnicy w końcu dowiedzą się, skąd właściwie pochodzi.

Wiemy też, że w historii Podróżnik znowu będzie miał szansę stanąć do pojedynku przeciwko Raiden Shogun.

Przejdźmy teraz do postaci, które pojawią się na banerach. Są to pięciogwiazdkowe Raiden Shogun i Sangonomiya Kokomi oraz czterogwiazdkowa Kujou Sara. Pierwszy baner będzie zawierał Raiden Shogun oraz Kujou Sarę, drugi zaś Sangonomiyę Kokomi.
Limitowane bronie, które otrzymają zwiększoną szansę dropu to ekskluzywny polearm Engulfing Lighting oraz catalyst Everlasting Moonglow

 

Raiden Shogun
Jej Ekscelencja, Wszechmogąca Narukami Ogosho, obiecała mieszkańcom Inazumy niezmienną wieczność.
Wspaniała Raiden Shogun już dawno zerwała kajdany zwykłego życia, stając się wiecznym bóstwem w Inazumie. Ludzie ufają jej i jej woli, wierząc, że ich potomkowie staną się świadkami tych samych znaków, że ta sama wiara ukształtuje fundamenty ich wewnętrznego świata i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Sangonomiya Kokomi
Boska Kapłanka Watatsumi Island.
Wszystkie sprawy wyspy są w rękach tej panienki.
Potrzeba ochrony Watatsumi Island płynie w żyłach klanu Sangonomiya od pokoleń. Obecna dziedziczka tego klanu znana jest jako Boska Kapłanka. Znaczenie tego tytułu jest następujące: odziedziczenie boskiej woli w śmiertelnym ciele i obrona tej ziemi oraz jej mieszkańców w zastępstwie boga.

Kujou Sara
Generał Tenryou Commission.
Śmiała, decyzyjna i zaprawiona w boju.
W żyłach Kujou Sary płynie krew tengu. Już w młodości pozostawała pod opieką Klanu Kujou i od tamtej pory służyła jako część Tenryou Commision. Jako generał, jej kluczowym zadaniem jest utrzymywanie w porządku w Inazumie. Jest dobrym przywódcą i zawsze jest zdeterminowana, aby dać przykład swoim podwładnym.

Dodatkowo, w wersji 2.1 gracze PlayStation jako pierwsi  zyskają możliwość odebrania darmowej pięciogwiazdkowej postaci, jaką będzie Cryo łuczniczka Aloy.
Gracze PC będą mogli odebrać Aloy później, w wersji 2.2. 

Aloy
Dawniej wyrzutek, teraz łowca o niezrównanych umiejętnościach. Zawsze gotowa, aby zrobić to, co do niej należy.
Aloy miała wiele tożsamości w swoim pierwotnym świecie, ze względu na pochodzenie, jej przeznaczeniem było ocalenie go. Teraz pojawiła się w nowym świecie, pełnym wyzwań, z którymi nigdy nie miała do czynienia, by znów wyruszyć na polowanie.

Oprócz nowych postaci pojawią się także dwie nowe wyspy – Watatsumi Island i Serai Island.

Watatsumi Island
Jest ona kluczowym miejscem dla ruchu oporu. Swoim wyglądem nieco różni się od wyspy Narukami. Najważniejszym punktem jest Sangonomiya Shrine, która znajduje się pomiędzy tajemniczymi górami i wodospadem. Służy za siedzibę Sangonomiya Resistance i roztacza wokół siebie magiczną aurę.

Serai Island
Jest wyspą, na którą oddziałują wieczne burze. Ludzie unikają jej z powodu jej dziwnej, mrocznej atmosfery. Znajdują się na niej między innymi opuszczone domy i świątynie. Co ciekawe, jedną z takich świątyń zamieszkuje “kocia kapłanka”.

W wersji 2.1 czekają na nas także nowe potwory.
Będziemy mieli okazję zmierzyć się z nowymi przeciwnikami, którzy czekają na nas w nowych lokalizacjach. Jednym z nich będzie Hydro Hypostasis, kolejnym Electro Oceanid.

Electro Oceanid

Hydro Hypostasis

Czeka nas również niespodziewany zwrot fabularny, w trakcie którego pojawi się nowy przeciwnik – La Signora, ósma wśród Harbringerów Fatui. Podobnie jak Childe w Liyue, Signiora dołączy do grona weekly-bossów.

La Signora

Gdyby mało było wam rąbania drewna, teraz dodatkowo będziemy mogli łowić ryby! Został nam przedstawiony nowy system polegający na zarzucaniu wędki do wody. Pierwszym krokiem żeby złowić rybę jest zrobienie przynęty, którą będziemy mogli wytworzyć przy pomocy Crafting Bench.

W zależności od terenu Podróżnicy będą mogli wybrać różne przynęty na różne ryby. Mając przynętę można rozpocząć łowienie!
Następnie należy zarzucić swoją wędkę. Podczas łowienia ważne jest, żeby odpowiednio dostosować napięcie wędki i czas reakcji, aby ryba się nie zerwała oraz wybrać miejsce zarzucenia spławika, które nie przestraszy ryb.

Będzie wiele różnych rodzajów ryb do złowienia, więc Podróżnicy będą mogli podjąć się wyzwania, aby złapać je wszystkie. Ryby mogą być wykorzystane nie tylko do jedzenia, ale także do wymiany na nagrody. 

Jest także specjalny rodzaj ryb zwany Ornamental Fish, które Podróżnicy będą mogli złowić i hodować. Do Serenitea Pot zostanie dodany specjalny element umeblowania zwany “Pool of Sapphire Grace”, w którym będzie można trzymać swoje rybki.

W związku z nowym systemem pojawi się także event z nim związany. Kiedy podróżnicy poczują się na siłach, będą mogli podjąć się wyzwania “Lunar Realm”. Otrzymają specjalne zaproszenie od rybaczki z Inazumy i będą mogli podjąć się specjalnego treningu, który pozwoli im złapać legendarną rybę “Lunar Leviathan”.

Następnym eventem w nadchodzącej aktualizacji jest Hyakunin Ikki.
Plotki donoszą, że w Inazumie odbywa się konkurs walk, w którym każdy może wziąć udział, organizowany przez nieznaną gildię. Podczas trwania eventu będziemy mogli skorzystać z testowych lub swoich własnych postaci, tworząc sześć, dwuosobowych zespołów.

Na koniec, oprócz wydarzeń już wcześniej wspomnianych, wersja 2.1 będzie również zawierała znane nam już  wydarzenie Spectral Secrets. Podróżnicy będą musieli wybrać się na ekspedycje zgodnie z informacjami otrzymanymi od Katheryne. Spectres są niezwykle rzadkimi stworzeniami, które mogą stanowić duże wyzwanie. Za ukończenie ekspedycji będzie można otrzymać liczne nagrody.

Oprócz tych niesamowitych elementów, również Serenitea Pot doczeka się pewnych ulepszeń. Od wersji 2.1 zduplikowane przedmioty będą zajmowały mniej pamięci. Oznacza to, że po postawieniu dwóch krzeseł w pomieszczeniu będą one zajmowały mniej niż dotychczas. Ulepszenie nie będzie obejmowało zduplikowanych przedmiotów postawionych w różnych pomieszczeniach – jedynie w obrębie jednego.

Na koniec części chcemy wspomnieć o eventach rocznicowych, które będą miały miejsce poza grą. Pierwszym z nich jest Engraved Wishes. W trakcie tego eventu podróżnicy będą mogli wysłać własne wiadomości świętujące rocznicę, które zostaną wygrawerowane na unikalnych bloczkach Paimon. Bloczki te utworzą rzeźbę Paimon o wielkości 200 cm.

Kolejne wydarzenie związane jest z muzyką z Genshina. Deweloperzy zorganizują koncert online, dostępny dla graczy na całym świecie.

To już koniec na dziś. Mam nadzieję, że podobał wam się stream z zapowiedzią wydarzeń w aktualizacji 2.1 i podzielicie się z nami waszymi przemyśleniami na temat tego, co zostało przedstawione.

Tłumaczenie: KotelTheCat, Sarenka i Chwast
Baner: Ziomas

Źródło