Drodzy Podróżnicy, aby zapewnić wszystkim Podróżnikom możliwie najlepsze doświadczenia związane z grą Genshin Impact, developerzy niedługo rozpoczną wgrywanie aktualizacji na serwery. Przez ten czas gra będzie wyłączona. Po zakończeniu konserwacji serwerów, gra zaktualizuje się do nowej wersji.
Podróżnicy po instalacji nowego klienta gry będą mogli kontynuować rozgrywkę. Ze względu na rozmiar aktualizacji, zalecamy korzystanie z połączeń WiFi.
W trakcie wgrywania aktualizacji na serwery, Podróżnicy nie będą mogli logować się do gry. Proszę zapoznać się z czasem aktualizacji i rozważnie planować rozgrywkę, by nie stracić postępów w grze. Mamy nadzieję, że Podróżnicy wybaczą tę niedogodność >.<

〓Grafik aktualizacji〓

Przerwa na aktualizację rozpocznie się 2022/03/30 00:00  i zajmie około 5h.
(Uwaga, czas może ulec zmianie w zależności od różnych czynników).

〓Jak zaktualizować klienta gry〓
PC: Zamknij grę, uruchom Launcher ponownie, kliknij przycisk UPDATE.
iOS: Uruchom App Store i kliknij Update.
Android: Uruchom grę i podążaj zgodnie z poleceniami (Ewentualnie uruchom Google Play kliknij Update.)
PS4 i PS5: Zaznacz Genshin Impact na ekranie głównym PS4/PS5, naciśnij OPTIONS na kontrolerze > Sprawdź Aktualizacje.
Nie wahaj się skontaktować z działem wsparcia, jeśli uświadczysz jakichś kłopotów w trakcie aktualizacji.

〓Rekompensata〓
Czas wgrywania aktualizacji: Primogemy ×300
(60 Primogemów za każdą godzinę opóźnienia. Nie pomniejszamy nagród jeśli update wgra się na serwery wcześniej.)
Poprawki błędów: Primogemy ×300

〓Dla kogo〓
Za czas wgrywania aktualizacji: dla wszystkich Podróżników, którzy wbili 5+ Adventure Rank przed 2022/03/30 00:00.
Należy odebrać przed końcem wersji 2.6.
Nasi deweloperzy wyślą rekompensatę do Podróżników pocztą w grze w przeciągu 5h od zakończenia aktualizacji. Prosimy o zalogowanie się i odebranie przed zakończeniem aktualizacji 2.6. Mail traci ważność po 30 dniach, więc pilnujcie kalendarza!

〓Szczegóły aktualizacji〓

I. Nowy obszar – ” The Chasm”
◇ Po aktualizacji do wersji 2.6 w Liyue dostępny będzie nowy obszar – The Chasm.
Osiągnij 28. Adventure Rank i ukończ Archon Quest “A New Star Approaches” oraz World Quest “Surreptitious Seven-Star Seal Sundering”, aby odblokować podziemne kopalnie.

II. Nowa postać
5-gwiazdkowa postać “Pillar of Fortitude” Kamisato Ayato
◇ Vision: Hydro
◇ Broń: Miecz
◇ Młody, ale bardzo utalentowany przywódca Klanu Kamisato Komisji Yashiro. Jest kulturalny i uprzejmy, to człowiek wielu sposobów i możliwości.

III. Nowy Domain
The Lost Valley
Pradawne miejsce rytuałów zostało pogrzebane pod ziemią podczas kataklizmu, który rozerwał niebo i ziemię, a następnie podniesione przez zejście obcego obiektu i odsłonięte przez niszczycielską bitwę, która była wynikiem zdrady. Jednak ci, którzy niegdyś odwiedzali to miejsce, już nie żyją.

IV. Nowe wyposażenie
1. Nowa broń
Haran Geppaku Futsu (5-gwiazdkowy miecz)
Słynne dzieło kowali z linii Futsu. Nazwa “Haran” pochodzi od sposobu, w jaki przypomina on gwałtowne, wzburzone fale.
2. Nowe zestawy artefaktów
Vermillion Hereafter (4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowe)
Echoes of an Offering (4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowe)

V. Nowe wydarzenia
Wydarzenie “Hues of the Violet Garden: Weź udział w wydarzeniu, aby zaprosić “Juvenile Galant” Xingqiu (Hydro)
Podczas wydarzenia otrzymasz zadania, aby pomóc w organizacji festiwalu Irodori. Wraz z postępem festiwalu zostaną kolejno odblokowane cztery tryby gry: “The Moon and Stars Inscribe,”, “Theater Mechanicus”, ” Clash of Lone Blades,” oraz “The Floral Courtyard”. Weź udział i spełnij odpowiednie kryteria, aby otrzymać ekskluzywne wyposażenie, ekskluzywne przepisy, Primogemy, Crown of Insight, materiały do zwiększania poziomu talentów i inne. Wypełnij wszystkie kryteria w “Friendship in Writing”, aby zaprosić “Juvenile Galant” Xingqiu (Hydro).

▌Czas trwania wydarzenia

▌Wymagania
Osiągnij Adventure Rank 30 lub wyższy
Ukończ “Ritou Escape Plan” w zadaniuArchon Quest: “Chapter II: Act I – The Immovable God and the Eternal Euthymia”
*Ukończ Story Quest Kamisato Ayato “Cypressus Custos Chapter: Akt I – The Firmiana Leaf Falls”, “Imperatrix Umbrosa”, “Imperatrix Umbrosa”: Akt II -Transient Dreams” oraz Story Quest Sangonomiya Kokomi “Dracaena Somnolenta Rozdział: Act I – Warriors’ Dreams Like Spring Grass Renewing”, aby w pełni cieszyć się tym wydarzeniem.
Jeśli nie ukończyłeś jeszcze questów Kamisato Ayato, Raiden Shogun i Sangonomiya Kokomi, możesz wziąć udział w wydarzeniu poprzez “Quick Start.”

VI. Nowe Historie główne
1. Nowy Archon Quest
Archon Quest Chapter II: Act IV “Requiem of the Echoing Depths”
2. Nowy quest fabularny
Quest fabularny Kamisato Ayato “Rozdział Cypressus Custos: Akt I -The Firmiana Leaf Falls”
3. Nowe World Quests
◆ Nowe World Quests: Łańcuch questów “The Chasm Delvers”, “Stolen, by the Rightful Owner,” “Undetected Infiltration,” “A Cliff-Side Hero’s Past,” “The Millennial Mountains,” “Says He Who Seeks Stone,” “Dimming Mushroom’s Call for Help,” “A Company Vanishing Into the Deep,” “Valor’s Afterglow” Quest Chain, “Lost in a Foreign Land” Quest Chain, “Mycological Investigation in The Chasm,” “Hydrological Investigation in The Chasm,” “Paleontological Investigation in The Chasm,” “The Chasm’s Bounty,” “The Missing Miner,” i wiele innych.

VII. Nowi wrogowie
Ruin Serpent
◇ Starożytna, autonomiczna maszyna o dziwacznym kształcie.
Black Serpent Knight: Windcutter
Wiatrołom
◇ Pewien strażnik na dworze.
Floating Hydro Fungus
◇ Organizm zarodnikowy o niewielkiej inteligencji. Posiada niezwykłe zdolności adaptacyjne.

VIII. Informacje dodatkowe
1. Nowe przepisy: “Quiet Elegance,” “Katsu Sandwich,” i “Rainbow Aster.”
2. Nowe kategorie Osiągnięć, takie jak “Challenger: Series V,” i “Chasmlighter” oraz nowe Osiągnięcia dodane do kategorii “Wonders of the World”.
3. Nowe Namecardy: “Kamisato Ayato: Ripple”, ” Lumens: Stone of Light”, ” Achievement: Thunderclap”, ” Achievement: Chasm” oraz ” Travel Notes: Irodori”.
4. Nowe schematy umeblowania: Leisure Device: Maximum Motivation
5. W menu Ustawienia > Grafika dodano funkcję “Dostosuj jasność”.
6. W Mondstadt, Liyue i Inazumie dodano “Radiant Spincrystals”. Po ich zdobyciu można odblokować odpowiednią muzykę królestwa za pomocą “Euphonium Unbound”.
7. Teapot Traveling Salesman dodał kilka “Radiant Spincrystals”, które można kupić po zdobyciu i ukończeniu odpowiednich questów w Inazumie.
8. Po ukończeniu zadania fabularnego Raiden Shogun “”Imperatrix Umbrosa Chapter: Act II,” , Ritou doda sklep, w którym można kupić “Sango Pearls,” “Unagi Meat,” i dwugwiazdkowe artefakty “Lucky Dog”.
9. Nowe żywe istoty: Lucklight Fly (możliwa do schwytania) i Bluethunder Weasel (możliwa do schwytania).
10. Nowe zasoby do zbioru: Starshroom
11. Dodano link przekierowujący do ekranu “Adventurer Handbook: Bosses” został dodany pod “Źródłami” dla niektórych przedmiotów rozwoju.
Przedmioty rozwojowe upuszczane przez “Floating Hydro Fungus” również będą zawierały link przekierowujący do “Adventurer Handbook” w przyszłych wersjach.
12. Dodano skrót do otwierania Ekranu Ustawień Party na platformach mobilnych: w głównym interfejsie stuknij i przytrzymaj awatara dowolnej postaci, aby szybko przejść do Ekranu Ustawień Party.
13. Dodano kilka podpowiedzi dla ekranów ładowania.
14. Nowe przemioty dostępne z “Abyss Heralds,” i “Abyss Lectors”: “Gloomy Statuette,” “Dark Statuette,” i “Deathly Statuette.”
15. Spiral Abyss
Piętro 11 Ley Line Disorders zmienione na:
– Wszystkie postacie w party zyskują 75% premii do umiejętności Anemo obrażeń.
Zaktualizowano skład potworów na piętrach 11-12 Spiral Abyss.
Począwszy od pierwszego odświeżenia Lunar Phase po aktualizacji do wersji 2.6, trzy Fazy Księżycowe będą wyglądały następująco:
Faza I:
Sheet-Ice Moon
Po tym, jak normalny atak postaci trafi przeciwnika, ten otrzyma Mark of Ending. Po 10 sekundach Mark of Ending zostanie usunięty, zadając przeciwnikowi PRAWDZIWE obrażenia. Gdy normalny atak postaci trafi przeciwnika z Mark of Ending, wartość DMG zadawana przez usunięcie Mark of Ending zostanie zwiększona. Ta wartość DMG może zostać zwiększona 9 razy.
Faza II:
Snap-Rain Moon
Po trafieniu przeciwnika Normalnym Atakiem, wartość obrażeń zadawanych przez Normalne Ataki postaci wzrasta o 12% przez 5 sekund. Efekt ten może się kumulować do 5 razy. Każdy kumulacja jest obliczana niezależnie. Efekt ten można wywołać raz na 0,1s.
Faza III:
Iris Moon
Po tym, jak postać normalnym atakiem zada przeciwnikowi DMG, Fizyczne/Elementalne Odporności tego przeciwnika spadną o 6% na 5 sekund, odpowiednio do rodzaju zadanych DMG. Może się to kumulować do 7 razy. Obniżenie RES różnych typów może występować jednocześnie, a ich ładunki i czas będą niezależne od siebie.

〓Poprawki i optymalizacje 〓
● Przeciwnicy
1. Obniżono DMG zadawane przez ” Geovishap Hatchlings”, gdy ich umiejętność zamiatania ogonem trafia postać w sposób ciągły.
2. Zoptymalizowano wygląd “Primo Geovishap” w sekcji ” Living Beings” w Archiwum.
● System
1. Zoptymalizowano ikonę Ornamental Fish.
2. Zoptymalizowano prezentację interfejsu użytkownika i tekst zawartości, która nie została jeszcze odblokowana w wydarzeniach Hangout.
3. Poniżej 30. rangi przygody ikona “Samouczek” będzie stale wyświetlana w głównym interfejsie.
4. Dodano opcję “Ostatnio odblokowane” do ” Tutoriali”. Pięć nowo odblokowanych samouczków zostanie zapisanych w celu ułatwienia dostępu.
5. “Samouczki” będą zapisywać pozycję, w której użytkownik ostatnio je odczytywał. Jeśli nie ma żadnego nieprzeczytanego samouczka, zostanie wybrany ostatnio przeczytany samouczek.
6. Dostosowuje położenie przycisku Samouczek w menu ” Living Beings”.
7. Zoptymalizowano logikę sortowania dla materiałów ulepszających broń i materiałów ulepszających artefakty: te dwa materiały nadal znajdują się na dole swoich kategorii, ale ich wewnętrzne sortowanie będzie miało wpływ na sortowanie według jakości.
● Dźwięk
1. Zoptymalizowano głośność muzyki w Serenitea Pot.
2. Zoptymalizowano japońskie, koreańskie i angielskie podkłady głosowe dla niektórych postaci i zadań.
3. Dodano linie głosowe Alternate Outfits dla postaci Jean, Amber, Rosarii i Mony; podróżnicy mogą zmieniać stroje w menu “Postać > Strój”, aby odtworzyć odpowiednie linie głosowe.
● Inne
1. Tekst przycisku ” Exit Download” (“Zakończ pobieranie”) na ekranie logowania został zmieniony na “Stop Download” (“Zatrzymaj pobieranie”), a opis tekstowy powiązanej funkcji został zoptymalizowany.
2. W przypadku scenek animowanych z wersji 2.6 i wcześniejszych, wygląd Jean, Amber, Rosarii i Mony został dostosowany do strojów alternatywnych.
3. Zoptymalizowano efekty animacji cutscenki w Archon Quest “A Long Shot.”
4. Zoptymalizowano niektóre szczegóły animacji wyświetlania postaci Kaeya w interfejsie Postać > Broń.
5. Zoptymalizowano logikę związaną z funkcją naprowadzania na wroga dla 15 postaci i 4 dużych wrogów: Golden Wolflord, Stormterror, Ruin Serpent, (nowy wróg w wersji 2.6), oraz Bathysmal Vishap Herd.
6. Po resecie Spiral Abyss, który nastąpi 1 kwietnia, nagrody za zestawy artefaktów “Gladiator’s Finale” and “Wanderer’s Troupe” w “Domain Reliquary: Tier I” i “Domain Reliquary: Tier II” na piętrach 9-12 zostaną zastąpione przez “Vermillion Hereafter” i “Echoes of an Offering”.
7. Zoptymalizowano czułość kontrolera w interfejsie Hangout Events.
8. Zoptymalizowano wyświetlanie niektórych komunikatów na interfejsie podczas korzystania z kontrolera: ukrywa komunikaty, które nie są częścią interfejsu bieżącej operacji.
9. Podczas korzystania z kontrolera można szybko aktywować niektóre funkcje kółka skrótów, naciskając kombinacje klawiszy.
10. Umożliwia regulację wysokości centralnej tarczy sceny w niektórych domenach.
11. Dostosowano opis tekstowy kategorii Osiągnięcia “Liyue: Przystań z kamienia i umów”. Postępy w eksploracji obszaru “Przepaść” w Liyue będą liczone osobno w kategorii Osiągnięcia “Chasmlighter”.
*Szczegóły dotyczące innych poprawek błędów znajdują się w powiadomieniu o szczegółach aktualizacji wersji, które zostanie opublikowane w dniu 2022/03/30 07:00 (UTC+8).
*To jest fikcja i nie jest związana z żadnymi rzeczywistymi osobami, wydarzeniami, grupami ani organizacjami.
“PlayStation”, “PS5”, “PS4”, “DualSense”, “DUALSHOCK” są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Sony Interactive Entertainment Inc.

Źródło