Drodzy Podróżnicy,

Deweloperzy zaczną wkrótce przeprowadzać aktualizację. W czasie trwania aktualizacji, Podróżnicy nie będą mogli zalogować się do gry. Prosimy o zwrócenie uwagi na czas aktualizacji i odpowiednie zaplanowanie czasu gry.

Po zakończeniu tego procesu, gra zostanie zaktualizowana do nowej wersji. Zalecamy, aby Podróżnicy instalowali tę aktualizację przez połączenie Wi-Fi.

〓Harmonogram aktualizacji〓
Konserwacja aktualizacji rozpoczyna się 2022/11/01 23:00 i szacuje się, że potrwa 5 godzin.

〓Jak zaktualizować klienta gry〓
PC: Zamknij grę, otwórz Genshin Impact Launcher i kliknij Update.
iOS: Otwórz App Store i stuknij Aktualizuj.
Android: Otwórz grę i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.
PS5™ i PS4™: Podświetl Genshin Impact na ekranie głównym, naciśnij przycisk OPTIONS i wybierz „Sprawdź aktualizację”.
Nie wahaj się skontaktować z Działem Obsługi Klienta, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z instalacją nowej wersji. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby rozwiązać problem.

〓Szczegóły dotyczące rekompensaty 〓
Rekompensata za konserwację: Primogemy ×300 (60 Primogemów za każdą godzinę przerwy w działaniu serwerów)

〓Warunki rekompensaty 〓

Rekompensata za konserwację: Podróżnicy, którzy osiągną Adventure Rank 5 lub wyższy przed 2022/11/01 23:00

Prosimy o odebranie przed końcem wersji 3.2.

Nasi deweloperzy będą dystrybuować rekompensatę dla Podróżników poprzez pocztę w grze w ciągu 5 godzin po zakończeniu konserwacji aktualizacji. Mail wygaśnie po 30 dniach, więc nie zapomnijcie odebrać załączonej rekompensaty na czas.

Więcej szczegółów dotyczących aktualizacji, w tym poprawki błędów i inne szczegóły dotyczące rekompensaty, można znaleźć w zawiadomieniu o szczegółach aktualizacji wersji, które zostanie opublikowane w dniu 2022/11/02 00:00
〓Przegląd zawartości aktualizacji〓
 

〓Szczegóły aktualizacji 〓
I. Nowe postacie
5-gwiazdkowa postać “Physic of Purity” Nahida (Dendro)
◇ Gnosis: Dendro
◇ Broń: Catalyst
◇ Ptak zamknięty w klatce w Sanktuarium Surasthany, który widzi świat tylko w swoich snach.
◆ Elemental Skill “All Schemes to Know”
◆ Po naciśnięciu Elemental Skilla Nahida wysyła ze swojego boku karmiczne więzy z drzew i krzewów, zadając obszarowe Dendro obrażenia i oznaczając trafionych przeciwników Nasieniem Skandhy. Gdy jej umiejetność jest trzymana, wchodzi w Tryb Celowania, który pozwoli ci wybrać ograniczoną liczbę przeciwników na ograniczonym obszarze. Kiedy tryb Celowania się kończy, umiejętność ta zadaje tym przeciwnikom Dendro obrażenia i oznacza ich Seed of Skandha. Przeciwnicy, którzy zostali oznaczeni przez Seed of Skandha, będą połączeni ze sobą do pewnej odległości. Po wyzwoleniu Reakcji Żywiołów na przeciwnikach, którzy zostali oznaczeni lub gdy otrzymają DMG od rdzeni Dendro (w tym Burgeon i Hyperbloom DMG), Nahida uwolni Tri-Karma Purification na tego przeciwnika i wszystkich połączonych z nim przeciwników, zadając Dendro DMG w zależności od jej ATK i Elemental Mastery.
◆ Elemental Burst “Illusory Heart”
◆ Materializuje Dwór Snów i przywołuje Sanktuarium Mayi. Sanktuarium zapewnia różne efekty w zależności od typów żywiołów postaci w zespole, jak opisano poniżej:
– Pyro: Podczas gdy Nahida pozostaje w Shrine of Maya, DMG zadawane przez Tri-Karma Purification z “All Schemes to Know” jest zwiększone.
– Electro: Podczas gdy Nahida pozostaje w obrębie Shrine of Maya, odstęp pomiędzy każdym Tri-Karma Purification z “All Schemes to Know” jest zmniejszony.
– Hydro: Czas trwania Shrine of Maya jest zwiększony.
Jeśli w momencie użycia pola znajduje się w nim co najmniej 2 członków drużyny o wyżej wymienionych typach żywiołów, wyżej wymienione efekty zostaną dodatkowo zwiększone. Nawet jeśli Nahida nie jest na polu, te bonusy będą działać tak długo, jak długo członkowie grupy znajdują się w Sanktuarium Mayi.

4-gwiazdkowa postać “Fantastical Evening Star” Layla (Cryo)
◇ Wizja: Cryo
◇ Broń: Miecz
◇ Studentka Rtawahist, specjalizująca się w Astrologii Teoretycznej. Ma duże skłonności do somnambulizmu i toczy wojnę z brakiem snu, więc problem spokojnej drzemki jest dla niej najbardziej kłopotliwy.
Elemental Skill “Nights of Formal Focus”

◆ Wystawia tarczę znaną jako Curtain of Slumber, zadającą AoE Cryo DMG. Absorpcja DMG przez Curtain of Slumber jest zależna od maksymalnego HP Layli i pochłania Cryo DMG z 250% skutecznością. Podczas gdy Curtain of Slumber jest aktywna, stworzy 1 Night Star, która będzie do niej dołączana co 1,5s. Gdy postać chroniona przez tę tarczę użyje Elemental Skill, powstaną 2 Night Stars. Night Stars mogą być tworzone w ten sposób raz na 0,3s. W tym samym czasie można zgromadzić maksymalnie 4 Nocne Gwiazdy. Gdy 4 Nocne Gwiazdy zostaną zgromadzone, a w pobliżu znajdują się przeciwnicy, te Nocne Gwiazdy zmienią się w naprowadzające Strzały, które zostaną wystrzelone w sekwencji, zadając Cryo DMG wszystkim trafionym przeciwnikom. Jeśli Zasłona Drzemki skończy się lub zostanie zniszczona, Nocne Gwiazdy znikną. Jeśli są one już wystrzeliwane jako Shooting Stars, to będą one działać do momentu zakończenia tej fali strzałów. Nowe Gwiazdy Nocy nie mogą zostać utworzone, dopóki poprzednia fala Strzelających Gwiazd nie zostanie całkowicie wystrzelona.

◆ Elemental Burst “Dream of the Star-Stream Shaker”

◆ Uwalnia Niebiańską Sferę Marzeń, która nieustannie wystrzeliwuje Gwiezdne Ślimaki w przeciwników w swoim AoE, zadając Cryo DMG. Kiedy Gwiezdny Ślimak trafi, wygeneruje 1 Gwiazdę Nocy dla pobliskich Kurtyn Drzemki. Każda zasłona może zyskać w ten sposób 1 Nocną Gwiazdę co 0,5s.

Twoim realm poprzez System Replikacji. Każda Replika ma odpowiadające jej ID Repliki. Używając wspólnego ID Repliki, inni Podróżnicy mogą replikować układ odpowiadających im Umeblowań w ich własnym królestwie. Jeśli użyty identyfikator Repliki zawiera umeblowanie wnętrza, można odtworzyć rozmieszczenie tego umeblowania w tej samej rezydencji.

Uwaga: Aby użyć Replica ID, musisz odblokować odpowiedni obszar Realm Layout i mieć wymagane umeblowanie. Właściciel Replica ID może w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć funkcję udostępniania Replik.

Jeśli twój przyjaciel włączy udostępnianie swojej Repliki, możesz przejść do jego Serenitea Pot i wygenerować Replikę, aby powielić jego Realm.

◇ Kryteria odblokowania:

– Odblokuj system Serenitea Pot i ukończ World Quest “A Teapot to Call Home: Part II”, aby odblokować System Replikacji.

III. Nowy sprzęt

A Thousand Floating Dreams (5-gwiazdkowy katalizator)
Członkowie drużyny inni niż wyposażona w niego postać zapewnią wyposażającej ją postaci buffy w zależności od tego, czy ich Typ Elementalny jest taki sam jak tej postaci, czy nie.
– Jeśli ich typy żywiołów są takie same, zwiększają Elemental Mastery o 32.
– Jeśli nie, zwiększa dodatkowy DMG postaci wyposażającej o 10%.
Każdy z wymienionych efektów może mieć do 3 stacków. Dodatkowo, wszyscy pobliscy członkowie partii poza wyposażoną postacią będą mieli zwiększone Elemental Mastery o 40. Kilka takich efektów z wielu takich broni może się kumulować.

Podczas eventu “Epitome Invocation”, ekskluzywna 5-gwiazdkowa broń A Thousand Floating Dreams (Catalyst) otrzyma ogromny wzrost droprate!

IV. Nowa główna historia

1. Nowy quest Archona
Archon Quest Chapter III: Act V “Akasha Pulsuje, Kalpa Flame Rises”
◆ Kryteria odblokowania questa
– Osiągnij Adventure Rank 35 lub wyższy
– Ukończ Archon Quest Chapter III: Act IV “King Deshret and the Three Magi”.
◇ Po aktualizacji do wersji 3.2, Archon Quest Chapter III: Act V “Akasha Pulses, the Kalpa Flame Rises” będzie stale dostępny.
2. Nowy Story Quest
Nahida’s Story Quest “Sapientia Oromasdis Chapter: Akt I – Lingering Warmth”
Dostępny na stałe po aktualizacji do wersji 3.2
◆ Kryteria odblokowania zadania
– Osiągnij Adventure Rank 40 lub wyższy
– Ukończ Archon Quest Chapter III: Act V “Akasha Pulses, the Kalpa Flame Rises”

3. Nowe World Quest
◆ Nowy World Quest: “Next Time, On King of Invokations…”
V. Nowi wrogowie

Nowy Boss
Ataki tego bossa będą tworzyć Bloki Energii. Podnieś te bloki, aby naładować Neo Akasha Terminal. Po uzyskaniu energii, Terminal Neo Akasha może zostać wykorzystany do różnych celów.

Dendro Hypostasis
◇ Hipostaza, która używa obojętnej powłoki do obrony. Obecnie wykazuje anomalie, ponieważ została uszkodzona przez jakiś nieznany wpływ.
Kiedy jest w niebezpieczeństwie, wypuszcza korzenie regeneracyjne, które mają właściwości stworzeń Tri-Lakshana. Użyj Dendro, aby ożywić te korzenie i wywołać u nich stan normalny, aby stale oczyszczać Hipostazę Dendro, a także użyj Electro, aby wywołać ich stan aktywności i przyspieszyć proces oczyszczania.
Znajduje się w krainie Lower Setekh.
VI. Inne Dodatki.
1. Nowe Receptury:
○ Sumeru’s Puspa Café: Rose Custard
○ Specjalność Nahidy: “Halvamazd”
○ Specjalność Layli: “Extravagant Slumber”

2. Nowe Osiągnięcia dodane do kategorii “Wonders of the World”

3. Nowe Namecardy:
“Nahida: Crescent”: Nagroda za osiągnięcie Friendship Lv. 10 z Nahidą
“Layla: Daydream”: Nagroda za osiągnięcie Friendship Lv. 10 z Laylą
“Travel Note: Fungus Land”: Nagroda uzyskana poprzez system BP
4. Dodano kilka podpowiedzi dotyczących ekranów ładowania.
5. Nowy przedmiot: Nature’s True Fruit
do zakupu u Tubby’ego – ducha czajnika poprzez Realm Depot po ukończeniu Archon Quest “Secret of the Scorching Desert”

6. Nowy Serenitea Pot Realm Layout: “Sublime Spicewood”
Odblokowany po użyciu przedmiotu “Nature’s True Fruit”
7. Na serwerze Celestia rozpoczęto testowanie funkcji “Past Quest Resource Management”: Podróżnicy mogą usunąć zasoby audio i wideo odpowiadające ukończonym Archon Questom i Story Questom w wersji mobilnej, zmniejszając tym samym rozmiar gry. Usunięte zasoby audio mogą zostać ponownie pobrane po usunięciu.

Podróżnicy mogą to zrobić w interfejsie “Ustawienia > Zasoby > Zasoby Questów”. Funkcja ta była testowana na innych serwerach w poprzednich wersjach.

8. Spiralna Otchłań
Piętro 11 Ley Line Disorders zmienione na:
– Wszyscy członkowie party mają zwiększone Elemental Mastery o 200.
Zaktualizowano skład potworów na 11 piętrze Spiralnej Otchłani.
Zaktualizowano skład potworów na 12 piętrze Spiralnej Otchłani.
Począwszy od pierwszego odświeżenia fazy księżycowej po aktualizacji do wersji 3.2, dwie fazy księżycowe będą wyglądały następująco:
Faza I:
Hailing Moon

Kiedy postacie zadają DMG przeciwnikowi, fala uderzeniowa zostanie uwolniona w miejscu, w którym znajduje się przeciwnik, zadając True DMG. Każdy Elemental DMG Type (włączając w to Physical DMG) może wyzwolić w ten sposób falę uderzeniową co 8s.

Faza II:

Lush Moon
Kiedy postacie użyją Burning, Quicken, Aggravate, Spread, Bloom, Hyperbloom lub Burgeon na przeciwniku, wszyscy członkowie grupy otrzymają 10% premii do DMG Dendro przez 10s. Ten bonus może być aktywowany raz na 5s. Maksymalnie 4 stacki. Po uzyskaniu 4 stacków, gdy postać zada przeciwnikowi Dendro DMG, w miejscu przeciwnika pojawi się fala uderzeniowa, która zada True DMG. Fala uderzeniowa może zostać wyzwolona w ten sposób raz na 5s.

※ Powyższa aktualizacja Spiral Abyss będzie obowiązywać od 16 listopada o godzinie 04:00 (czasu serwera).

〓Poprawki i optymalizacje〓

● Wrogowie

1. Zmniejszono obrażenia zadawane, gdy boss “Pyro Hypostasis” znajduje się w stanie Burning i wypuszcza płonące ciosy lub serpentynowe kule ognia, aby stale uderzać w postać.

● System.

1. Zoptymalizowano funkcję Anti-Aliasing na PC, PS4 i PS5.
2. Po zoptymalizowaniu funkcji Anti-Aliasing możliwy będzie wybór pomiędzy “Brak” a “FSR 2” w Ustawieniach > Grafika na PC.

● Audio.

1. Zoptymalizowano dźwięk podczas powalania przeciwników i trafień krytycznych.
2. Zoptymalizowano efekty dźwiękowe niektórych przedmiotów i obiektów.
3. Zoptymalizowano japońskie, koreańskie i angielskie kwestie dla niektórych postaci, bohaterów niezależnych i zadań.
4. Zoptymalizowano koreańskie i angielskie kwestie związane z niektórymi przedmiotami.
5. Zmniejszono głośność dźwięków kroków Yae Miko podczas chodzenia, biegania i sprintu.
● Inne
1. Efekty żywiołów będą od teraz poprawnie działać na Ranę, Jehta, Jebraela i Habachiego.
2. Zaktualizowano materiały, które można dodać do Parametric Transformera: dodano kilka przedmiotów nadających się do zbioru oraz kilka przedmiotów upuszczanych przez wrogów.
3. Dostosowano rodzaje rudy w niektórych miejscach na obszarze Sumeru: niektóre Magical Crystal Ore zostaną zamienione na Crystal Ore.
4. Dostosowano wyświetlanie efektów wizualnych reakcji żywiołu Dendro, aby zmniejszyć obciążenie wydajności systemu (w tym Dendro Infusion, Bloom, Hyperbloom, Burgeon, Quicken, Aggravate i Spread).

〓Poprawki błędów〓
● Questy
1. Naprawiono problem braku możliwości przyjęcia zadania uzupełniającego “The Gourmet Supremos: Cleanup” z World Quest “Gourmet Supremos: Within Our Duties” normalnie (Po wykonaniu zadania można uzyskać przepisy “Fish with Cream Sauce”, “Potato Boat” i “Tandoori Roast Chicken”).
2. Naprawiono problem z World Quest “Equivalent Exchange Once More”, w wyniku którego liczba przedmiotów questowych wymaganych do złożenia w tekście nie odpowiadała rzeczywistej ilości złożonych przedmiotów.
3. Naprawiono problem, w wyniku którego niektóre postacie mogą nienormalnie wejść do pewnych obszarów w domenie “Mysterious Ruins” w ramach Archon Quest “Secret of the Scorching Desert.”

● Wrogowie

1. Naprawiono błąd, przez który zasięg niektórych umiejętności wroga Eremite Daythunder był zbyt duży.
2. Naprawiono błąd, przez który gdy wrogowie Hydro Slime i Large Hydro Slime nakładali status Wet na otoczenie, obszar efektu był nienormalnie wysoki.
3. Naprawiono błąd, w wyniku którego boss Aeonblight Drake miał niewielkie prawdopodobieństwo nienormalnego opuszczenia walki w pewnych okolicznościach.
4. Naprawiono błąd, w wyniku którego animacja Elemental Burst niektórych postaci (np. Raiden Shogun) z niewielkim prawdopodobieństwem wyświetlała się nieprawidłowo podczas walki z bossami Aeonblight Drake i Jadeplume Terrorshroom.

● Postacie.

1. Naprawiono problem, w wyniku którego niektóre postacie w pewnych okolicznościach przestawały pływać lub unosiły się w powietrzu w sposób nienormalny.
2. Naprawiono problem, w wyniku którego efekty specjalne i niektóre efekty Deszczowych Mieczy generowanych przez Elemental Skilla Xingqiu nie pojawiały się, gdy Xingqiu uruchamiał swojego Elemental Skilla po zniknięciu Rain Swords generowanych przez Elemental Burst.
3. Naprawiono problem w trybie Co-Op, w wyniku którego po użyciu przez Dionę jej Elemental Skill  jeśli Diona opuści pole, gdy leci Icy Paws, efekt “Tworzy tarczę dla innych pobliskich postaci na polu” z jej Konstelacji Lv.2 nie będzie działał normalnie.
4. Naprawiono problem z Sangonomiyą Kokomi, w wyniku którego po rzuceniu Elemental Burst istnieje prawdopodobieństwo, że może ona nienormalnie wpaść do wody, kiedy stoi na powierzchni wody i używa Four-Leaf Sigils.
5. Naprawiono problem polegający na tym, że kiedy Nilou opuści pole po szybkim rzuceniu swojego Elemental Skilla w krótkim czasie i wejściu w stan Lunar Prayer, status Lunar Prayer nie może zostać normalnie usunięty.
6. Naprawiono problem z Nilou, przez który istnieje małe prawdopodobieństwo, że jej Elemental Burst nie może trafić wrogów w pewnych sytuacjach.
7. Naprawiono problem, który w pewnych okolicznościach powodował, że po rzuceniu przez Elemental Bursta Nilou efekty jej broni nie były wyświetlane poprawnie.
8. Naprawiono problem polegający na tym, że kiedy Cyno rzuca Elemental Burst, jeśli Elemental Skill, który został rzucony w stanie “Endseer” zostanie przerwany, podczas rzucania następnego Elemental Skill, efekt “Judication” zostanie uruchomiony nienormalnie, nawet jeśli Cyno nie jest w stanie “Endseer”.

● System.

1. Naprawiono problem w języku japońskim, w wyniku którego opis karty namecard “Nilou: Lotus Dance” był nieprawidłowy.
2. Naprawiono problem, w wyniku którego długość niektórych ikon w grze była wyświetlana nieprawidłowo na niektórych urządzeniach z systemem iOS.
3. Naprawiono problem na urządzeniach z systemem iOS, w wyniku którego gracze nie mogli używać kontrolera do przewijania w górę i w dół danych dotyczących atrybutów postaci w interfejsie ascendu postaci.
4. Naprawiono problem w trybie Co-Op, w którym gdy wielu Cyno uwolniło swoje Elemental Burst, istniało prawdopodobieństwo, że efekt wskazania Endseera mógł być wyświetlany nieprawidłowo (rzeczywiste efekty umiejętności działają zgodnie z przeznaczeniem w grze).
5. Naprawiono problem, w wyniku którego Skarabeusze musiały znajdować się w bardzo bliskim zasięgu, zanim mógł je wykryć efekt “może wyświetlić na mini-mapie pobliskie zasoby unikalne dla Sumeru.”
6. Naprawiono błąd, przez który rzeczywisty efekt nie zgadza się z opisem tekstowym dla Spiral Abyss’ Benediction of the Abyss “Character DMG within 8s of sprint +20%. Can occur only once every 15s.” Oryginalny rzeczywisty efekt to “Character ATK within 8s of sprint +20%”.
Po poprawce jego efekty i opis to: “Character DMG within 8s of sprint +20%. Each character can only do this once every 15s.”

● Audio

1. Naprawiono błąd, przez który linia głosowa “When It Snows” Chongyuna nie mogła zostać uruchomiona, gdy znajduje się on w Dragonspine.
2. Naprawiono problem, w wyniku którego niektóre japońskie podkłady głosowe Candace nie mogły być odtwarzane prawidłowo w interfejsie Postać > Voice-Over.
3. Naprawiono problem z nieprawidłową muzyką w tle w niektórych obszarach obszaru Sumeru.
4. Naprawiono problem z bossem “Childe”, który powodował, że gdy zmieniał on fazy walki, jego linia głosowa była nienormalnie przerywana.
5. Naprawiono problem, w wyniku którego w niektórych obszarach dochodziło do nieprawidłowego przełączania efektów dźwiękowych otoczenia i muzyki w tle.

● Inne
1. Naprawiono problem, w wyniku którego w pewnych okolicznościach istniało niewielkie prawdopodobieństwo, że postacie mogą nienormalnie unosić się podczas wspinaczki.
2. Naprawiono problem, w wyniku którego po wejściu niektórych postaci w tryb celowania lub rzuceniu Elemental Bursts mogły wystąpić krótkie, nienormalne zmiany jasności.
3. Naprawiono problem, w wyniku którego niektóre modele otoczenia były wyświetlane nieprawidłowo.
4. Naprawiono problem z nieprawidłowym rozmiarem kolizji w niektórych środowiskach.
5. Naprawiono nieprawidłowe opisy niektórych Punktów Wędkarskich w The Chasm: Underground Mines.
6. Naprawiono problem z nieprawidłowym wyświetlaniem kolorów w niektórych elementach (takich jak meteoryty przywoływane przez Elemental Skilla Geo Travelera, płaszcz Paimon, Elemental Vision itp.) w obszarach dotkniętych “The Withering”.
7. Naprawiono problem występujący w pewnych okolicznościach, dzięki któremu postać niezależna Aranakula mogła nienormalnie podążać za postacią.
8. Naprawiono błąd występujący w pewnych okolicznościach, w wyniku którego po opuszczeniu przez niektóre postacie interfejsu Spiral Abyss kąt kamery w grze nie był prawidłowy.
9. Naprawia niektóre błędy tekstowe w 13 językach i optymalizuje tekst. “Uwaga: Powiązane funkcje w grze nie uległy zmianie.” (Podróżnicy mogą obejrzeć zmiany w różnych językach, wchodząc do Paimon Menu > Settings > Language i zmieniając Game Language).
Poprawki i optymalizacje związane z tekstem w języku angielskim obejmują:
◆ Zoptymalizowano niektóre linie w historii Hu Tao w jej Profilu.
◆ Zoptymalizowano niektóre linie w historii Nilou w jej profilu.
◆ Zoptymalizowano niektóre linie w historii Qiqi w jej profilu.
◆ Zoptymalizowano historię postaci Cyno.
◆ Zoptymalizowano niektóre linie w zadaniach i zadaniach światowych.
◆ Zoptymalizowano instancje nazwy przedmiotu z “Coconut Charcoal Cake” na “Charcoal-Baked Ajilenakh Cake”.
◆ Zoptymalizowano przypadki nazwy przedmiotu z “Redcrest” na “Henna Berry”.

Źródło