Podróżnicy, jesteście pewnie ciekawi nowego systemu Serenitea Pot, który nadejdzie w nadchodzącej aktualizacji. W takim razie przedstawimy go wam już dziś!

Adepci używają tych imbryków jako medium, przez które mogą tworzyć światy i przyczółki dzięki swojej mocy. Te magiczne naczynia są zdolne do przechowywania w sobie innego świata.

Jako właściciele tego świata, możecie urządzać je wedle swoich upodobań i stworzyć w nim swój dom.

 

Serenitea Pot

Warunki odblokowania

Ukończenie zadania “A Teapot to Call Home” i zdobycie gadżetu “Serenitea Pot”.

Warunki odblokowania zadania “A Teapot to Call Home”:

  • Adventure Rank 35 lub wyższy
  • Ukończenie zadania archona, Rozdziału I: Aktu III

Wejście do Serenitea Pot

Aby przyzwać Serenitea Pot, Podróżnicy muszą wejść do Inventory > Gadgets i wybrać przedmiot i wejść z nim w interakcję.

Wyjście z Serenitea Pot

Gdy będziecie w świecie, przyzwijcie ponownie Serenitea Pot i wejdźcie z nim w interakcję aby go opuścić.
Podróżnicą moga także otworzyć mapę, w prawym dolnym rogu zmienić na mapę Teyvatu i użyć Waypointa lub Statue of the Seven aby opuścić Serenitea Pot.

▌Świat

Kiedy Podróżnicy wejdą do Serenitea Pot po raz pierwszy, będą mogli wybrać jeden z 3 wyglądów świata. Wybierz swój ulubiony i urządzaj go wedle swoich upodobań.

Nowe obszary jak i pozostałe wyglądy świata będą odblokowywać się, gdy będziesz tworzyć wyposażenie i podnosić Trust Rank z herbacianym duszkiem.

Po odblokowaniu nowych wyglądów świata, Podróżnicy będą mogli przełączać się między nimi i je dekorować. Nie martwcie się, już wyjaśniam jak tworzyć wyposażenie.

 

▌Wyposażenie

Do swojego świata możecie dodawać budynki, elementy krajobrazu, meble, dekoracje, rośliny, zwierzęta i wiele więcej! Możecie urządzać wnętrza i zewnętrza według swoich upodobań.

Jak zdobyć plany wyposażenia

Możecie zdobyć plany wyposażenia przez zwiększanie Trust Rank, kończenie Adeptal Mirror i uczestniczenie w wydarzeniach. Oprócz tego, możecie wymieniać plany w Realm Depot i u wędrującego handlarza.

Jak wytwarzać wyposażenie

Po otrzymaniu planów wyposażenia, możecie u herbacianego duszka tworzyć wyposażenie. Wymagane surowce uzyskacie ze ścinania drzew, zbierania złóż i roślin oraz wytwarzania materiałów i barwników u duszka. 


Trust Rank

Gdy po raz pierwszy wytworzycie lub otrzymacie dane wyposażenie, zdobędziecie Trust. Zbierajcie Trust, aby zwiększyć Trust Rank. W tym celu, odblokowywujcie nowe funkcje Serenitea Pot i zdobywajcie nagrody.

Jak rozmieszczać wyposażenie

Po wytworzeniu elementu wyposażenia, kliknijcie na ikonę wyposażenia w lewym górnym rogu, aby wejść na ekran wyposażenia. W tym trybie możecie rozstawiać posiadane wyposażenie.

▌Herbaciany duszek

Po wejściu do Serenitea Pot, możecie porozmawiać z duszkiem, aby dowiedzieć się więcej o Serenitea Pot i korzystać z funkcji w tym świecie.

Waluta w świecie

W swoim świecie będziecie zbierać walutę zwaną Realm Currency. Możesz wymieniać ją za różne przedmioty u herbacianego duszka.

Porozmawiajcie z duszkiem i otwórz Jar of Riches, tam znajdziecie zdobyte Realm Currency.

Jar of Riches za ograniczoną pojemność. Nie zapomnijcie wydawać trochę Realm Currency od czasu do czasu~

Realm Depot

Porozmawiajcie z duszkiem, aby otworzyć Realm Depot.

Tam wydacie Realm Currency w zamian za rzadkie przedmioty, wyposażenie i plany. Wraz ze wzrostem Trust Rank, będziecie mogli wymienić się za coraz to nowe skarby.

Adeptal Energy

Wraz z umieszczaniem nowego wyposażenia, Adeptal Energy świata będzie stopniowo wzrastać. Dzięki temu, będziecie mogli zbierać Realm Currency szybciej, a Jar of Riches zwiększy swoją pojemność.

Jeszcze więcej informacji o systemie Serenitea Pot pojawi się w przyszłości. Do następnego, Podróżnicy!

Źródło: https://www.hoyolab.com/genshin/article/307916