Ruijin z portu Liyue wynalazł nową grę planszową znaną jako „Theater Mechanicus”. Korzystając z okresu Lantern Rite, chciałaby uzyskać więcej informacji zwrotnych od graczy …

„Gra planszowa”!? Brzmi … niesamowicie ekscytująco! Sprawdźcie to, podróżnicy ~

Przejdź do rozgrywki Lantern Rite

〓 Czas trwania 〓

2021/02/10 10:00 – 2021/02/28 03:59 (Czas Serwera)

〓 Kto może zagrać? 〓

Ukończ zadania „The Origin of the Lanterns” i „Liyue: Theater Mechanicus”, aby odblokować wyzwanie „Theater Mechanicus”.

〓 Szczegóły 〓

„Theater Mechanicus” składa się z 6 etapów. Odblokowanie kolejnego etapu w kolejce daje dostęp do odpowiednio wyższego poziomu trudności, podnosi maksymalny poziom Mechanici i zwiększa górną granicę posiadanych pieczęci Veneficus. Konkretne kryteria odblokowania dla każdego etapu są następujące:

Wyzwanie „Theater Mechanicus” składa się z 8 poziomów trudności. Im trudniejsze wyzwanie, tym wyższy mnożnik nagrody. Aby odblokować następny poziom trudności w kolejce, musisz najpierw odblokować odpowiedni etap i ukończyć wyzwanie na poprzednim poziomie trudności.

〓 Rozgrywka 〓

Celem „Theater Mechanicus” jest użycie różnych strategii, aby wytrzymać ataki potworów. Szczegółowe wyjaśnienie rozgrywki można znaleźć poniżej ~

Zasady:

Podążając za oznaczeniem lokalizacji, Podróżni mogą udać się do Ruijin w porcie Liyue, aby uzyskać dostęp do etapów. Za każdym razem, gdy bierzecie udział w „Theater Mechanicus”, będziecie musieli wydać 1 Xiao Lantern, niezależnie od tego, czy uda wam się ukończyć wyzwanie, czy nie.

Gracze mogą podejmować wyzwania w trybie dla jednego gracza lub w trybie współpracy. Co-Op obsługuje jednocześnie dwie osoby.

Na początku każdego wyzwania wasze postacie wejdą na scenę, w której ataki wroga będą odbywać się falami. Podróżni wejdą w fazę budowy przed każdą falą.

Faza budowy obejmuje odliczanie u góry ekranu, które pokazuje czas pozostały dla Podróżników na strategię i budowę Mechanici. W tym czasie ścieżki, którymi ma podążać kolejna fala wrogów, zostaną podświetlone na ziemi.

Podróżni mogą konstruować różne Mechanici w określonych miejscach i używać ich do zadawania obrażeń potworom.

Konstruowanie Mechanici zużywa punkty Veneficus. Podróżni rozpoczynają każdy etap z określoną liczbą Punktów Veneficus do wydania. Możecie zebrać więcej punktów, pokonując wrogów na każdym etapie i używając powiązanych sztuk mistycznych.

Usunięcie istniejących Mechanici zwróci część ich kosztu w Punktach Veneficus. Podróżni mogą również wydać punkty Veneficus, aby zrekonstruować już istniejące Mechanici.

Kiedy wchodzicie do sesji kooperacji w Theater Mechanicus, maksymalny możliwy do zbudowania Veneficus Mechanici jest zbiorczym limitem, który jest wspólny dla wszystkich Podróżników. Każdy Podróżny nadal gromadzi indywidualnie Punkty Veneficus.

Dodatkowo w trybie kooperacji poziomy Mechanici każdego Podróżnika zależą od ich indywidualnych postępów w ulepszaniu.

(Przykład: Podróżnik A ulepszył pewnego Veneficus Mechanicus do poz. 3, a Podróżnik B do poz. 5. W trybie kooperacji poziom ulepszenia tego Mechanicusa będzie również wynosił 3 lub 5, w zależności od tego, który z Podróżników zbudował go bez względu na to, kto jest gospodarzem wydarzenia.

Wskazówka: jeśli etap kooperacji zostanie opuszczony przed ukończeniem, żaden z podróżników nie będzie mógł dołączyć do kolejnej sesji kooperacji przez określony czas.

Podróżni mogą zdecydować się na wcześniejsze zakończenie fazy budowy i natychmiastowe rozpoczęcie następnej fali. (Naciśnij przycisk „P” na komputerze PC, naciśnij przycisk „Start Wave” po lewej stronie ekranu na urządzeniu mobilnym, a na PS4 naciśnij oba drążki).

Po zakończeniu fazy budowy potwory zaczną wyłaniać się z fioletowego portalu i poruszać się po wcześniej ustalonych ścieżkach. Kiedy potwór dotrze do niebieskiego portalu, ucieka z pola walki.

Potwory nie będą atakować postaci na etapie, a postacie nie mogą zadawać obrażeń potworom, zdobywać Energii ani używać Ulti (Elemental Burst). Zamiast tego umiejętne wykorzystanie Mechanici i otoczenia jest kluczem do zwycięstwa w Theater Mechanicus.

Wskazówka: Chociaż postacie nie mogą zadawać obrażeń potworom, nadal mogą używać swoich umiejętności (skille pod E), aby nasycić potwory elementami.

Pomijając Mechanici, Podróżnicy mogą również wykorzystywać specjalne cechy każdego etapu do niszczenia potworów. Te interaktywne funkcje będą podlegały czasowi odnowienia, zanim będą mogły zostać ponownie użyte.

Podróżni mogą sprawdzić postęp wyzwania po lewej stronie ekranu, w tym informacje takie jak:

  1. • Bieżący numer fali i liczba potworów pozostałych w tej fali.
  2. • Łączna liczba potworów, które uciekły, oraz cele wyzwania.
  3. • Liczba pozostałych punktów Veneficus.
  4. • Aktualna liczba zbudowanych Mechanici i maksymalna liczba Mechanici, które można zbudować.

Wyzwanie uznaje się za sukces, jeśli liczba uciekających potworów nie przekracza określonej w danych wymaganiach. Jeśli ta liczba zostanie przekroczona, wyzwanie nie zostanie zaliczone, a to natychmiast zakończy etap.

Po zakończeniu wyzwania otrzymacie określoną liczbę pieczęci Veneficus jako nagrodę zgodnie z zasadami finalizacji danego etapu. Pieczątki Veneficus można używać do odblokowywania i ulepszania Mechanici.

Sceniczne pole walki:

Podróżni mogą w dowolnym momencie sprawdzić jak wygląda pole lub scena, w tym typy potworów w bieżącej fali, układ obecnego etapu, szczegółowe informacje dotyczące Mechanici, już wybranych Mystic Arts i wyzwań etapu.

Mystic Art:

Pokonując każdą falę, Podróżnicy będą mieli okazję wybrać Mystic Art dla Sceny. Mystic Arts reprezentują różnorodne efekty, takie jak:

  • Niektóre sztuki mistyczne umożliwiają graczom zdobycie dodatkowych punktów Veneficus.
  • Niektóre sztuki mistyczne wzmacniają Mechanici lub zwiększają maksymalną liczbę możliwych do zbudowania Mechanici.
  • Niektóre sztuki mistyczne mogą zwiększyć poziom trudności następnej fali, jednocześnie dając możliwość zdobycia dodatkowych pieczęci Veneficus po ukończeniu wyzwania.
  • Niektóre sztuki mistyczne, które zapewniają ogromne wzmocnienie Mechanici, mają przerażające efekty uboczne.

Pamiętajcie, aby zachować ostrożność podczas wybierania Mystic Arts… Jednocześnie możecie kliknąć przycisk „Skip” w prawym górnym rogu ekranu, aby pominąć wybór Mistycznej Sztuki.

Pod koniec:

Po ukończeniu etapu gracze otrzymają odpowiednią ilość Veneficus Sigils w momencie finalizacji, w oparciu o liczbę ukończonych wyzwań etapowych. Wyzwania etapu możecie sprawdzić w menu „Stage Features”, przed wejściem na etap lub w dowolnym momencie wyzwania.

Całkowita liczba Veneficus Sigils, które gracze otrzymają na koniec etapu, jest równa sumie Veneficus Sigils zdobytych za ukończenie wyzwań etapu i pomnożona przez mnożnik nagrody odpowiadający poziomowi trudności etapu.

Przykład: Podróżni ukończyli etap na poziomie trudności 2 z odpowiadającym mu mnożnikiem nagrody wynoszącym 1,2. Zdobyli 300 pieczęci Veneficus, wykonując wyzwania etapowe, więc ostateczna liczba pieczęci Veneficus, które otrzymają, to:

300 x 1,2 = 360

Podróżni mogą sprawdzić szczegóły finalizacji na podsumowaniu kończoncym wyzwanie.

Zbrojownia:

W menu „Armory” dostępnym przed wejściem na Etap, Podróżni mogą wydawać Pieczęcie Veneficusa, aby odblokować nowe Mechanici lub ulepszyć te, które już posiadali.

Każdy typ Mechanicusa ma swoje szczególne cechy.

Za każdym razem, gdy Mechanici jest ulepszany, rośnie w siłę. Po osiągnięciu określonego poziomu może również uzyskać dodatkowe efekty. Poziom i rodzaj Mechanici dostępnych w ramach etapu zależy od tego, jak zaawansowane są wasze Mechanici w Zbrojowni.

Podpowiedź: Ilość Pieczęci Veneficusa wymagana do ulepszenia Mechanicusa jest proporcjonalna do jego poziomu.

Sceny:

Po odblokowaniu „Theater Mechanicus”, Podróżni będą mogli rzucić wyzwanie następującym Etapom. Podróżni mogą odblokowywać nowe etapy „Theater Mechanicus”, przechodząc przez kolejne etapy Festive Fever.

〓 Rewards 〓

Podróżni mogą sprawdzić odpowiednie zadania na stronie wydarzenia „Theater Mechanicus” i odblokować kolejne, gromadząc Festive Fever. Za każde ukończone zadanie otrzymasz określoną liczbę Peace Talismans.

Podróżni mogą używać Peace Talismans na Rynku Xiao, aby wymieniać na różne nagrody, w tym Crown of Insight i wizytówkę w stylu „Celebration: Latarnia-Światło”. Możecie także wydać 1000 Peace Talismans w trybie Stand by Me, aby zaprosić jedną z 4-gwiazdkowych postaci Liyue do swojej drużyny.

To wszystkie najnowsze szczegóły dotyczące „Theater Mechanicus”. Czekajcie na szczegóły dotyczące kolejnych wydarzeń w przyszłości. Do zobaczenia następnym razem!

źródło