Imię i Nazwisko
Thoma 
Data urodzenia
9 stycznia
Vision
Pyro
Broń
Polearm
Konstelacja
Rubeum Scutum
Kraj
Inazuma
Przynależność
Yashiro Commission
Klan Kamisato
Tytuły
Główny strażnik Klanu Kamisato,
Opiekun Domu Klanu Kamisato,
Specjalne danie
Warmth

Podstawowe informacje


“Jeśli nie masz nic przeciwko, to może się ze mną zaprzyjaźnisz? Nie pożałujesz tego.”

Oficjalny tytuł Thomy w Klanie Kamisato to “Opiekun Domu” i jest on odpowiedzialny za takie sprawy jak sprzątanie i gotowanie.

Odkąd pojawił się pojawił się w Komisji Yashiro, Thoma prawie zawsze był zajęty tego typu pracami. Jest w stanie wszystko dobrze załatwić i nawet Furuta, kamerdyner Klanu Kamisato, jest pełna uznania dla jego umiejętności w zakresie prowadzenia domu.

Jednak przez większość czasu Thoma nie pozostaje w Komisji Yashiro, lecz udaje się gdzie indziej, aby dyskretnie zająć się nietypowymi sprawami.

Na przykład: rozwiązywanie problemów napotkanych przez Komisję Yashiro, poszukiwanie informacji dla głowy Klanu Kamisato, spełnianie życzeń Ayaki, itp.

W tych nieznanych zakątkach, Thoma zawsze używał swoich własnych sposobów, aby poszerzać wpływy Komisji Yashiro.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Swiftshatter Spear
Normal: Wykonuje do czterech uderzeń włócznią.
Charged: Zużywa pewną ilość staminy, by rzucić się do przodu, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na jego drodze.

Plunging Attack:Wylatuje z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na drodze, a przy uderzeniu zadaje obrażenia obszarowe (AoE DMG).

Elemental Skill – Blazing Blessing

Thoma przeskakuje do przodu wraz ze swoją włócznią i wykonuje ognisty, kopniak z góry, który zadaje obrażenia obszarowe od żywiołu Pyro, jednocześnie przywołując defensywną tarczę Blazing Barrier. W momencie użycia, Elemental Skill Thomy nakłada na niego żywioł Pyro.

Absorpcja obrażeń przez tarczę skaluje się od maksymalnego HP Thomy. Blazing Barrier posiada następujące cechy:

  • Absorbuje obrażenia od żywiołu Pyro o 250% efektywniej
  • Kiedy nowa Blazing Barrier zostanie uzyskana, pozostała absorpcja obrażeń istniejącej Blazing Barrier będzie się kumulować, a jej czas trwania zostanie odświeżony.

Maksymalna absorpcja obrażeń Blazing Barrier nie przekroczy pewnego procentu maksymalnego HP Thomy.

 

 

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Crimson Ooyoroi

Thoma kręci swoją włócznią, tnąc wrogów ryczącymi płomieniami, które zadają obrażenia obszarowe od żywiołu Pyro i wplatają się w Scorching Ooyoroi.

Scoroching Ooyoroi
Podczas, gdy działa scorching ooyoroi, normalne ataki aktywnej postaci spowodują Fiery Collapse, zadając obrażenia obszarowe od żywiołu Pyro i przywołując Blazing Barrier. Fiery Collapse może być wywołane raz na 1s.

Oprócz ilości obrażeń jakie może pochłonąć, tarcze Blazing Barriers stworzone w ten sposób są identyczne do tych wywołanych przez Elemental Skill Thomy, Blazing Blessing:

  • Absorbuje obrażenia od żywiołu Pyro o 250% efektywniej
  • Kiedy nowa Blazing Barrier zostanie uzyskana, pozostała absorpcja obrażeń istniejącej Blazing Barrier będzie się kumulować, a jej czas trwania zostanie odświeżony.

Maksymalna absorpcja obrażeń Blazing Barrier nie przekroczy pewnego procentu maksymalnego HP Thomy.
Jeśli thoma umrze, efekty Scoroching Ooyoroi zostaną usunięte.

Imbricated Armor – talent pasywny
Kiedy aktywna postać otrzyma lub odświeży Blazing Varrier, siła tarczy tej postaci wzrośnie o 5% na 6s.

Flaming Assault – talent pasywny
Obrażenia zadawane przez Crimson Ooyoroi’s Fiery zwiększają się o 2.2% maksymalnego HP Thomy.

Snap and Swing– talent pasywny
Gdy uda ci się złowić ryby w Inazumie, Thoma daje 20% szans na zdobycie podwójnej sztuki

 

Konstelacje


1. A Comrade’s Duty:
Gdy postać chroniona przez barierę Thomy (z wyłączeniem Thomy) zostanie zaatakowana, czas działania ognistej bariery Thomy zmniejsza się o 3 sekundy, a czas odnowienia jego własnego EB zmniejsza się o 3 sekundy. Ten efekt może być wywołany raz na 20 sekund.
2. Subordinate’s Skills:
Czas działania Crimson Ooyoroi wydłuża się o 3s.
3. Fortified Resolve:
Zwiększa poziom umiejętności Abiogenesis: Blazing Blessing o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Long-Term Planning:
 Po użyciu Crimson Ooyoroi, Thoma otrzyma 15 energii.
5. Raging Wildfire:
Zwiększa poziom umiejętności Crimson Ooyoroi o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Burning Heart:
Po uzyskaniu lub odnowieniu Blazing Barrier (Płonącej Bariery) obrażenia zadawane przez wszystkich członków grupy od normalnych, Normal, Charged  i Plunging ataków zwiększają się o 15% na 6 sek.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Thoma znany jest wśród mieszkańców Inazumy jako “pomocnik” – pomaga wszystkim i dba o to, by wszelkie problemy zostały szybko i pokojowo rozwiązane.

Syn ojca z Inazumy  i matki pochodzącej z Mondstadi, Thoma posiada cechy charakterystyczne dla obu narodów; jego ojciec kładł duży nacisk na lojalność, podczas gdy wychowanie w Mondstadcie sprawiło, że z łatwością nawiązywał kontakty z większością ludzi. Uważa, że ludzie powinni cieszyć się spokojnym życiem i nie przejmuje się specjalnie swoją reputacją, nawet jeśli ludzie mówią o nim źle. Pierwotnie udał się do Inazumy, aby przynieść ojcu wino z mniszka lekarskiego, ale po wypadnięciu za burtę wylądował w Inazumie bez żadnych powiązań i bez Mory. Pomimo niebezpieczeństw, na jakie wtedy natrafił, Thoma potrafił wykorzystać swoją sytuację i ostatecznie zdobył zaufanie Klanu Kamisato. Jest wydajnym pracownikiem, rozwiązującym wszystkie problemy Klanu Kamisato w odpowiednim czasie.

Jest bardzo lojalny wobec Klanu Kamisato. Pomimo swojego spokojnego wyglądu, nie okazuje litości tym, którzy zagrażają rodzeństwu Kamisato i Komisji Yashiro, wykorzystując swoje koneksje. Nie wykorzystuje swoich koneksji dla osobistych korzyści.

 

 

Wygląd


Pochodzący z Mondstadt Thoma jest młodym mężczyzną o zielonych oczach i blond włosach związanych w kucyk czerwonym sznurem z frędzlami, które na końcach zmieniają się w opalone.

Strój Thomy to połączenie stroju w stylu zachodnim z elementami zbroi samurajskiej. Nosi ozdobną, czerwono-czarną kurtkę na czarnej koszuli, a na szyi ma parę srebrnych nieśmiertelników. Zapinane na guziki mankiety rękawów, przypominających złote kote, ozdobione są motywem fleur-de-lis. Na głowie ma czarną, metalową opaskę z zaakcentowanymi złotymi rogami, przypominającymi maedate (przedni herb) hełmu kabuto. Na pasie nosi Pyro Vision, a na drugim biodrze kusazuri (frędzel) ozdobiony płomiennym herbem Klanu Kamisato. Ten sam herb widnieje na biegunach jego sznurowanych suneate (nagolenników) z butami tabi. Ma również małe czerwone kolczyki na sztyftach.

 

Thoma

Historie


Historia nr 1

Wydaje się, że Thoma urodził się z dobrym usposobieniem.

Niezależnie od tego, czy jest to urzędnik, czy uliczny sprzedawca, Thoma z łatwością znajdzie okazję, aby włączyć się do rozmowy i dobrze się z nimi bawić.

Thoma, który jest dobry w kontaktach towarzyskich, ma szeroką sieć kontaktów w Inazumie. Kiedy po raz pierwszy przybył do Inazumy, polegał na swojej przenikliwości i umiejętnościach komunikacyjnych, aby nawiązać znajomości z ludźmi z różnych branż. Później wiele osób chciało poznać Thomę.

Im więcej osób znasz, tym więcej zasobów możesz zdobyć. Thoma mógł dowiedzieć się od nich wielu informacji z pierwszej ręki lub po cichu zawierać “umowy” korzystne dla Komisji Yashiro.

Jednakże, mimo że Thoma posiada rozległą sieć kontaktów, nigdy nie wykorzystał jej dla osobistych korzyści, ani nie zmuszał innych do robienia rzeczy w imieniu Komisji Yashiro.

Towarzyskość, precyzyjny osąd i odpowiednia ilość taktu. Być może właśnie dzięki temu Thoma jest w stanie dobrze prosperować jako “wtyka” w Inazumie.

Historia nr 2

O dziwo, przystojny i wesoły Thoma nie ma żadnych oporów, jeśli chodzi o słodkie zwierzęta.

Kiedy Thoma jest poza domem, zawsze ma przy sobie jakieś drobne przekąski dla zwierząt i karmi bezpańskie koty i psy, gdy tylko je zobaczy.

Nigdy nie przestaje się uśmiechać, gdy widzi, jak zwierzęta pochłaniają jedzenie.

Dla Thomy te zwierzęta, tak jak on sam, są częścią tego, co tworzy świat.

Nawet jeśli nie rzucają się w oczy, to i tak próbują żyć.

Dopóki żyjesz, zawsze zdarzają się dobre rzeczy… W to właśnie Thoma zawsze wierzył.

Nawet jeśli te zwierzęta nie spotkały się wcześniej z dobrymi rzeczami, miał nadzieję, że przynajmniej jego obecność będzie czymś dobrym, co warto uczcić.

Historia nr 3

Jako opiekun domu Klanu Kamisato, Thoma jest “wszechstronny”, jeśli chodzi o prowadzenie domu.

Bez względu na to, czy chodzi o sprzątanie, gotowanie, szycie, ogrodnictwo, opiekę czy kontakty towarzyskie, z łatwością radzi sobie z tym wszystkim.

Dla Thomy prowadzenie domu to nie tylko praca i obowiązek, ale także jego hobby.

Wyczyściłby dom na nowo, dbając o to, by na poręczach nie pozostało ani jedno ziarenko kurzu. Byłby bardzo szczęśliwy, widząc czystą i uporządkowaną Komisję Yashiro.

Być może jest to poczucie spełnienia, które towarzyszy sprzątaniu. Kiedy tylko ma okazję, Thoma bierze do ręki miotłę lub ścierkę i zmiata nieestetyczne plamy.

Poza tym, w szczególny sposób dba o codzienne życie swoich kolegów.

Pewnej zimy temperatura w Inazumie nagle spadła, a strażnik z Komisji Yashiro przeziębił się podczas patrolu. Kilka dni później, niespodziewanie otrzymał sweter ręcznie wydziergany przez Thomę.

Sweter, który był w odpowiednim rozmiarze, sprawił, że strażnik przypomniał sobie ubrania, które każdej zimy otrzymywał od swojej matki. Teraz, gdy jego matka była już stara, nie wysyłała mu ubrań od wielu lat.

Pamiętając o tym, strażnik wziął długi urlop, aby odwiedzić swoją rodzinę. W dniu, w którym wrócił, przywiózł Thomie specjalną pamiątkę z rodzinnego miasta i zostali dobrymi przyjaciółmi.

Historia nr 4

Ojciec Thomy jest z Inazumy, a matka pochodzi z  Mondstadtu.

Thoma dorastał w Mondstadcie i od najmłodszych lat był przyzwyczajony do jego beztroskiej i radosnej atmosfery. Pod jej wpływem Thoma łatwo nawiązuje kontakty z każdym.

Od dziecka był jednak uczony przez swojego ojca i przywiązuje dużą wagę do słowa “lojalność”.

Po powrocie ojca Thomy do Inazumy, ten martwił się, że jego ojciec nie będzie mógł pić tam wina Mondstadzkiego, więc popłynął do Inazumy sam, w łodzi wiozącej wino mniszkowe.

Po drodze ogromna fala przewróciła łódź i Thoma wpadł do wody. Na szczęście tylko dryfował nieprzytomny po wodzie, aż dopłynął do plaży na Inazumie.

W tym czasie Thoma nie miał przy sobie niczego, ani żadnej rodziny, ale mimo to z optymizmem rozpoczął swoje życie w Inazumie.

Mimo usilnych starań, nie udało mu się odnaleźć ojca, który podobno miał tam przebywać.

Jednak w najtrudniejszym momencie, Thoma spotkał w Inazumie kogoś, kto był godny jego “lojalności” do końca.

Historia nr 5

Ze względu na swoje pochodzenie z Mondstadt, Thoma jest często uważany za “Przybysza” przez lokalnych mieszkańców Inazumy.

Pomimo dziwnych spojrzeń i plotek kierowanych w jego stronę, Thoma nigdy nie okazywał niezadowolenia i zawsze uśmiechał się do wszystkich wątpliwości.

Thoma jest uznawany za najbardziej sympatyczną osobę w Komisji Yashiro, ale dla osób postronnych to już inna sprawa.

“Nie obrażaj Thomy! W przeciwnym razie, sprawy będą trudne do załatwienia.”

Nikt nie jest pewny, kiedy to się zaczęło, ale to powiedzenie rozeszło się tak, że wielu ludzi jest o tym przekonanych, gdy tylko je usłyszy.
Jeśli chodzi o tych, którzy mieli nieprzyjemne kontakty z Thomą, wzmianka o nim wciąż budzi w nich lęk:

“Nie dajcie się nabrać na tego gościa! Zawsze się uprzejmie uśmiecha, ale jak chciałem tylko oszukać Komisję Yashiro na małą sumę pieniędzy, a on…”

Tak jest, jeśli ktokolwiek ośmieli się zaszkodzić interesom Komisji Yashiro lub zlekceważyć rodzeństwo Kamisato, Thoma każe mu za to słono zapłacić.
Uważa to za swój obowiązek i robi wszystko, co w jego mocy, ale nie lubi chwalić się swoimi osiągnięciami. Nawet jeśli zostanie za to skrytykowany, nie będzie się zbytnio bronił.

“Rany, kto by się przejmował takimi błahostkami? I nie ma znaczenia, jakim jestem człowiekiem, o ile wiedzą o tym ci, którzy powinni wiedzieć.”

Miotełka do kurzu

Ulubiona miotełka do kurzu Thomy towarzyszyła mu w wielu “podbojach”.
Ponieważ była używana zbyt długo, bez względu na to, jak Thoma czyści i dba o nią teraz, wciąż wygląda staro i szaro. Mimo to Thoma niechętnie się z nią rozstaje.
Ta miotełka do kurzu została podarowana Thomie, gdy po raz pierwszy powierzono mu obowiązki opiekuna domu w Komisji Yashiro. Gdy tylko ją widzi, przypomina sobie tamte ciężkie, ale szczęśliwe czasy.
W tamtym czasie Thoma nie opanowywał jeszcze różnych technik sprzątania. Ze względu na brak doświadczenia, często do późnych godzin nocnych zajmował się wszelkimi pracami porządkowymi i sprzątaniem.
Towarzyszyło mu światło księżyca nad głową, ćwierkanie owadów w letnią noc i dźwięk miotełki do kurzu stukającej o belki.
Istnieje wiele różnych rodzajów sprzątania. Od zwykłego sprzątania po gruntowne czyszczenie – Thoma doświadczył tego wszystkiego.
Na początku uważał tę pracę za nudną, ale gdy się do niej przyzwyczaił, odkrył, że podczas sprzątania może spokojniej myśleć.
Dlatego do dziś Thoma często używa tej miotełki w swojej pracy.
Zmiatając kurz przed sobą, usuwa również mgłę w swojej głowie w cichym i spokojnym stanie umysłu.

Vision

W pierwszych latach życia w Mondstadt Thoma nie miał szczególnie silnych aspiracji.
Każdego dnia budzi go wczesne poranne słońce i świeży zapach kwiatów. Po śniadaniu może wybrać relaksujący spacer po mieście lub swobodną eksplorację dzikiej przyrody.
W tamtych czasach Thoma myślał, że ludzie powinni mieć szczęście życia w wolnym czasie. Być może lepiej byłoby żyć w spokoju.
Ten spokojny nastrój zniknął w chwili, gdy został porwany przez fale do obcego kraju, przez ocean w małej łódce.
Tutaj, aby przeżyć, musiał otrzymać łaskę, a więc pojawiła się myśl o “spłacie”.
Dziesięć lat temu, kiedy Klan Kamisato Komisji Yashiro tracił swoją potęgę.
Kamisato Ayato, który był uwikłany w spór o prawa do sukcesji Klanu z powodu śmierci obojga rodziców, powiedział Thomie:

“Teraz, gdy sytuacja w Inazumie jest niejasna, kłopoty, z jakimi boryka się Klan Kamisato, będą tylko rosły. Jesteś kimś, kto widzi, o co toczy się gra, więc jeśli nie chcesz się w to mieszać, odejdź wcześniej.”

Czy Thoma, który otrzymał tak wiele łask od Klanu Kamisato, mógł tak po prostu odejść? Decyzja o odejściu oznaczałaby, że musiałby wrócić do swojego zwykłego, stabilnego życia z żalem i poczuciem winy.
Burza zbliżała się nieuchronnie, a Thoma był jak liść dryfujący w morzu.
Ale po długim zastanowieniu, Thoma odpowiedział:

“Jeśli odejdę w tej chwili, stracę swoją lojalność i uczciwość. Ojciec zawsze uczył mnie, że mam być lojalnym i prawym człowiekiem… Chciałbym zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby spełnić swoją rolę dla młodego pana i młodej damy. Droga, którą obierzecie w przyszłości, z pewnością będzie potrzebowała mnie jako pomocnika”.

Wola spalania się dla lojalności i prawości wykuwała silne pragnienie, które zwracało uwagę bogów.
Jakby w odpowiedzi na wybór Thomy – w tę noc rozbieżnych losów, obok niego pojawiła się Vision, jaskrawoczerwona jak płomień.

Źródło
Korekta: Sarenka
Tło

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.