Aby zapewnić wszystkim jak najlepsze doznania związane z Genshin Impact, nasi developerzy przeprowadzą niedługo przerwę związaną z wprowadzeniem nowej aktualizacji. Po zakończeniu przerwy, gra zaktualizuje się do nowej wersji.

Po zainstalowaniu nowej wersji Podróżnicy będą mogli wrócić do gry. Przy pobieraniu nowej wersji zalecamy korzystać z Wi-Fi z uwagi na duży rozmiar plików.

Podczas trwania przerwy technicznej, Podróżnicy nie będą mogli zalogować się do gry. Prosimy abyście zaplanowali swój czas w grze, aby uniknąć utraty postępów. Mamy nadzieję, że Podróżnicy wytrwają z nami podczas zakłóceń. ><

〓Harmonogram aktualizacji〓

Przerwa techniczna rozpocznie się 17.03.2021 06:00 (UTC+8) i planujemy, aby trwała 5 godzin. (Notka: Czas trwania przerwy może ulec zmianie. Gracze mogą również doświadczyć małych zakłóceń poza tym okresem).

〓Jak zaktualizować klienta gry〓

PC: Zamknij grę, otwórz program startowy Genshin Impact i kliknij Update.

iOS: Otwórz App Store i kliknij Aktualizuj.
Android: Otwórz grę i podążaj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. (Alternatywnie możecie także wejść w Sklep Play i kliknąć przycisk Aktualizuj.)

PS4: Podświetl Genshin Impact na pulpicie PS4 i kliknij przycisk OPTIONS > Sprawdź aktualizacje.

Prosimy nie wahajcie się skontaktować z obsługą klienta, gdy napotkacie problemy z aktualizacją. Jesteśmy tu by pomóc wam rozwiązać problem.

〓Rekompensata〓

Rekompensata za przerwę techniczną: 300 Primogemów (60 Primogemów za każdą godzinę wyłączenia serwerów)
Rekompensata za naprawione błędy: 300 Primogemów (więcej szczegółów w mailu w grze)

〓Wymagania〓

Wszyscy Podróżnicy, którzy zdobyli Adventure Rank 5 lub wyższy przed 17.03.2021 06:00 (UTC+8). Nasi developerzy prześlą rekompensatę drogą mailową w grze w ciągu 5 godzin od zakończenia przerwy technicznej. Prosimy abyście zalogowali się przed zakończeniem wersji 1.4, by odebrać rekompensatę. Mail po otwarciu zniknie po upływie 30 dni więc nie zapomnijcie odebrać załączonych primogemów.

〓Sczegóły aktualizacji〓

   I. Nowa postać

4-gwiazdkowa “Ciernista Łaskawość” Rosaria (Cryo)

◇ Vision: Cryo
◇ Broń: Włócznia

◇ Siostra kościelna, choć nie wiedziałbyś o tym, gdyby nie jej strój. Znana z ostrych, zimnych słów i manier, często pracuje sama.

◆ Elemental Skill “Niszczycielska Spowiedź”Rosaria szybko przemieszcza się za przeciwnika (z wyjątkiem dużych wrogów) i uwalnia lodowy atak.

Elemental Burst “Rytuały zakończenia”Wbija w ziemię Lodową Lancę, która zadaje okresowo lodowe ataki obszarowe.

   II. Nowe wyposażenie

◇ Nowe bronie: Ostateczna duma (5-gwiazdkowy łuk), Oda Windblume (4-gwiazdkowy łuk), Wino i pieśń (4-gwiazdkowy katalizator), Uliczny łowca (4-gwiazdkowy łuk), Uliczny blask (4-gwiazdkowy miecz).

◆ Weźcie udział w wydarzeniu “Invitation of Windblume”, aby mieć szansę zdobyć Odę Windblume – broń dostępną tylko podczas wydarzenia.

◆ Podczas trwania baneru “Epitome Invocation”zwiększona zostanie szansa na wylosowanie broni dostępnych tylko podczas tego wydarzenia: 5-gwiazdkowa Ostateczna Duma, 4-gwiazdkowy UIiczny Blask i 4-gwiazdkowy Wino i pieśń. Zwiękoszona będzie także szansa na 5-gwiazdkowe Podniebne ostrze. 

  • Uliczny łowca (4-gwiazdkowy łuk) dostępny będzie w przyszłym banerze.

   III. Nowe wydarzenia

Weźcie udział we flagowym wydarzeniu wersji 1.4 “Invitation of Windblume”, aby mieć szansę zdobyć łuk “Oda Windblume”.

◆Czas trwania rozgrywki: 19.03.2021 10:00 – 05.04.2021 03:59

◆Czas trwania sklepu: 19.03.2021 10:00 – 12.04.2021 03:59

◆Zasady wydarzenia: Bierzcie udział w wyzwaniach podczas festiwalu Windblume, aby zdobywać dwie waluty: “festive Tour Tickets” i “Peculiar Collab Coupons”. Wymieńcie te waluty w sklepie wydarzenia na m.in. Odę Windblume i materiały do rafinacji “The Visible Winds”, a także Crown of Insight i wiele więcej.

〓”Festive Anecdotes”〓

Akt I: 19.03.2021 10:00 – 05.04.2021 03:59
Akt II: 22.03.2021 04:00 – 05.04.2021 03:59
Akt III: 25.03.2021 04:00 – 05.04.2021 03:59
Akt IV: 28.03.2021 04:00 – 05.04.2021 03:59

◆ Seria misji związanych z Festiwalem Windblume będzie dostępna podczas trwania wydarzenia. Cztery akty “Festive Anecdotes”będą odblokowywać się podczas trwania wydarzenia, a każdy akt będzie niósł za sobą nowe misje.
Za ukończenie misji nagrodzeni będziemy Primogemami, materiałami z doświadczeniem i Morą.

Spodziewajcie się więcej wydarzeń w wersji 1.4

   IV. Nowa funkcja gry

Podróżnicy, którzy osiągną wymagany Adventure Rank i ukończą wymagane misje będą mogli użyć swoich Story Keys, aby odblokować możliwość spotkań z Barbarą, Noelle, Chongyunem i Bennettem. Możliwość spotkań odblokowuje się poprzez używanie Story Keys, które zdobyć można za wykonywanie Daily Commissions (Jeden klucz jest nagrodą za ukończenie ośmiu daily commissions. Maksymalnie w jednym czasie możemy posiadać 3 klucze).

   V. Nowe zadania

◇ Dostajesz infromację od Ganyu i Lan, że Poszukiwacze skarbów z Mondstadt i Liyue zebrali się i planują zbadać ruiny związane z Porządkiem Otchłani. W strachu przed chaosem, jaki wyrządzić mogą poszukiwacze skarbów, podejmujesz się misji i próbujesz zbadać sprawę…

◆ Zadanie: Archon Quest “Chapter I: Act IV – We Will Be Reunited:”dostępne będzie w późniejszym czasie. Czekajcie na więcej informacji.

Nowe misje świata

◆ 8 nowych misji świata dostępnych będzie podczas trwania festiwalu Windblume.

◆ Skończcie te zadania, aby zdobyć Morę, materiały z doświadczeniem i więcej.

※ Po zakończeniu wydarzenia (05.04.2021 03:59), misje te przestaną być dostępne.

   VI. Inne dodatki

  • Rozgrywka

Nowy elitarny potwór: Zwiastun Otchłani (W wersji 1.4 pojawi się tylko podczas misji Archonów)
Nowe gadżety: Pamiątkowy balon z festiwalu Windblume, Lira pieśni wiatru, Endora.

Nowe przepisy: Talerz chrupiących ziemniaków i krewetek, Miętowa Galaretka, Miętowa sałatka, Miętowe klopsiki, Burger ze złocistym kurczakiem, złocisty smażony kurczak, Pachnące tłuczone ziemniaki.

Nowe wizytówki: “Travel Notes: Windblume”i “Rosaria: Indenture”

Nowe osiągnięcia: Dodatkowe osiągnięcia w kategorii “Wonders of the World”.
Parametric Transformer: Pozwala dodać różne rudy jako materiały. 

Mieszkaniec Liyue Changshun: Teraz dodatkowo sprzedaje ziemniaki, cukier, ser, cor lapis i elektryczne kryształy.

Mieszkaniec Liyue Bolai: Teraz dodatkowo sprzedaje jabłka, sunsettie, ryby i starconche.

  • System

Dostosuj poziom świata: Po osiągnięciu 5. poziomu świata opcja obniżenia poziomu świata zostanie odblokowana. Korzystając z tej funkcji, możesz obniżyć swój poziom świata o 1. Za każdym razem, gdy zmienisz swój poziom świata, niezależnie od tego, czy obniżasz go o 1, czy przywracasz poziom świata, nie będziesz mógł ponownie zmienić swojego poziomu świata przez następne 24 godziny.

Po osiągnięciu Adventure Rank 60 każde kolejne otrzymane doświadczenie zostanie zamienione na Morę (10 Mory za jeden punkt doświadczenia).

Dodaje nową stronę z wydarzeniami / podsumowaniem nowej zawartości do mobilnej wersji gry.

  • Tryb współpracy

W trybie kooperacji podróżnicy mogą teraz zobaczyć animacje postaci członków drużyny w stanie bezczynności.

   VII. Korekty i optymalizacje

Spiral Abyss

Począwszy od pierwszej zmiany Błogosławieństwa Księżyca Otchłani po aktualizacji do wersji 1.4, dwa Błogosławieństwa Księżyca Otchłani będą wyglądać następująco:

  • Okres I: Windward Moon

Aura Windward zwiększa atak o maksymalnie o 60%. Za każdego przeciwnika, który wejdzie w Aurę, efekt aury jest zmniejszony o 25%. Kiedy 4 lub więcej przeciwników znajduje się w aurze, efekt ten nie zapewnia zwiększenia ATK.

  • Okres II: Skyward Moon

Trafienie przeciwnika atakiem z góry zmniejsza jego defensywę o 40% na 10 sekund.

※ Czas resetowania Spiralnej Otchłani i Błogosławieństwa Otchłani Księżyca nie ulegną zmianie. Pozostają one odpowiednio pierwszym i szesnastym dniem każdego miesiąca.

 

Zwiększamy maksymalną ilość Condensed Resin jaką Podróżnicy mogą trzymać w ekwipunku do 5.

Optymalizujemy kolejność wypadanych przedmiotów: bardziej wartościowe przedmioty pojawią się wcześniej na liście.

Optymalizujemy funkcję gotowania: Po odblokowaniu funkcji automatycznego gotowania pozostaje opcja Gotuj ręcznie.

Optymalizujemy wyzwanie Spiral Abyss: Wyzwania można resetować w połowie etapu; Efekty Rezonansu Żywiołów można obejrzeć na ekranie wyboru postaci; dodaje opcję wyjścia przed wejściem na następne piętro.

Funkcje gotowania, rzemiosła i kucia zapamiętują poprzedni wybór postaci.

Optymalizujemy wyraz twarzy Xiao podczas rzucania jego Elementall Skill.

Optymalizujemy efekt wizualny w trybie kooperacji, gdy kamera nawiązuje kontakt z członkiem drużyny lub NPC.

Optymalizujemy ekran uzupełniania Original Resin: podróżni mogą sprawdzić ilość posiadanej przez siebie Fragile Resinu i zdecydować, którym przedmiotem łatwiej uzupełnić Original Resin.

Przy pierwszym pobraniu klienta gry na urządzenie mobilne domyślnie pobierane są tylko zasoby lektora odpowiadające językowi systemu Twojego urządzenia. (Przykład: Urządzenia z językiem systemowym ustawionym na angielski będą domyślnie pobierać tylko angielskie zasoby lektora). Po zaktualizowaniu klienta gry na urządzeniu mobilnym, zasoby lektora zostaną pobrane zarówno dla odpowiedniego języka lektora. do języka systemu Twojego urządzenia i aktualnie wybranego języka głosu w grze. (Przykład: jeśli język systemu twojego urządzenia jest ustawiony na angielski i wybrałeś japoński lektor w grze, zasoby lektora w języku angielskim i japońskim zostaną pobrane podczas aktualizacji gry).

  • Audio

Chińska aktorka głosowa dla Amber została zmieniona.

Dostosowaliśmy chińskie i japońskie głosy dla niektórych postaci.

Dostosowaliśmy angielski głos niektórych NPC.

Dodaliśmy chiński głos dla niektórych postaci.

Dodaliśmy dialog do walki z bossem Oceanid, a także niektóre efekty dźwiękowe do stworzeń Oceanidy.

Zoptymalizowaliśmy efekty dzwiękowe dla określonych umiejętności postaci i środowisk.

Zoptymalizowaliśmy ustawienie odtwarzania efektu dzwiękowego, gdy postacie odnoszą obrażenia.

  • Inne 

Dostosowaliśmy wygląd Rosarii.