Witajcie, Podróżnicy! Wersja 1.5 już nadeszła, a poza takimi ekscytującymi nowościami jak “Serenitea Pot”, zespół deweloperów zajmował się w tym czasie także naprawą błędów i usprawnieniami! W tym artykule, zespół chciałby podzielić się dodatkowymi informacjami o naprawionych błędach i nowej zawartości.

 

Zobaczmy, co mają do powiedzenia członkowie zespołu~

 1. Funkcja zarządzania plikami ścieżek głosowych na PC i urządzeniach mobilnych: Możecie odinstalować te pliki w Settings > Language > Manage Voice-Over Files. (W wersji 1.5 musicie je zaktualizować w Settings > Language > Voice-Over Language zanim będziecie mogli je odinstalować).  W przyszłości będziemy usprawniać powiązane funkcje w przyszłych aktualizacjach.
 2. “Creation”: Podróżnicy mogą zdobywać materiały to tworzenia wyposażenia na wiele sposobów. W nowo wdrożonym “Serenitea Pot” więcej niż jeden materiał może zostać wykorzystany do stworzenia danego barwnika. Możecie wybierać między przepisami w Creation > Dyes.
 3.  Dokonano zmian w misjach w Battle Pass > Weekly Missions (Całkowita liczba BEP nie uległa zmianie).
  W tej aktualizacji, przedstawiliśmy Podróżnikom nową Trounce Domain — “Beneath the Dragon-Queller”. Aby zmniejszyć presję na Podróżnikach wynikającą ze zwiększenia ilości Trounce Domains, od wersji 1.5 koszt Original Resin na Trounce Domains i wyzwanie “Lupus Boreas, Dominator of Wolves” będzie zmniejszone przez pierwsze 3 podejścia każdego tygodnia. Podróżnicy będą mogli także otrzymać BEP za ukończenie danej liczby wyzwań zamiast za pokonanie danych bossów. Do tego, w związku z pojawieniem się mechaniki “Serenitea Pot”, zamieniliśmy trudne to ukończenia zadania polegające na zbieraniu surowców na zadania związane z “Serenitea Pot”.
 4. Naprawiono błąd z Elemental Burstem Fischl “Midnight Phantasmagoria”, podczas którego nieprawidłowo przenikała przez niektóre duże potwory.
  Przed naprawieniem usterki, Fischl niepoprawnie przenikała przez niektóre duże potwory oraz potwory z tarczą podczas używania Elemental Bursta, w rezultacie czasami blokując się czasami w potworach. Jednakże, z dodawaniem nowej zawartości, stopniowo do gry będą wprowadzani nowi przeciwnicy. Jeśli ten problem będzie następował, będzie miał spory wpływ na wrażenia z walk z większą ilością przeciwników. Z troski o wrażenia Podróżników z gry, postanowiliśmy naprawić ten problem w tej aktualizacji.
 5.  Dodano 3 nowe poziomy czułości kamery na urządzeniach mobilnych, które można znaleźć w Settings > Camera Sensitivity (Aimed Shot Mode). Liczba poziomów została zwiększona z od 1 do 5 (których odpowiednikami są teraaz poziomy od 4 do 8) do nowej skali od 1 do 8.
 6. Na urządzeniach mobilnych dodano Acceleration Slider (Aimed Shot Mode). Podróżnicy mogą aktywować ten tryb w Camera Acceleration Mode (Aimed Shot Mode). Te ustawienie sprawia, że szybsze przesuwanie palcem po ekranie sprawi, że kamera będzie obracać się szybciej.
  Od zawsze naszym celem było polepszenie doświadczenia z gry na każdej platformie. W dodatku do usprawnienia sterowania na kontrolerze, w tej aktualizacji nasz zespół dodał nowe opcje do trybu celowania. Minimalne poziomy czułości zostały dodane do nowych poziomów czułości w oparciu o oryginalne poziomy, co oznacza, że Podróżnicy będą mogli wybrać niższą czułość. Do tego, z nowo dodaną opcją Camera Acceleration Mode (Aimed Shot Mode) > Acceleration Slider, skala obrotu kamery będzie zmieniać się wraz z szybkością przesuwania palca po ekranie. Podróżnicy będą mogli wybrać tę opcję w zależności od potrzeb. Będziemy dalej poświęcać dużą ilość uwagi do udogodnienia w rozgrywce graczom grającym na każdej platformie i zachęcamy do dzielenia się uwagami dotyczącymi korzystania z różnych mechanik i napotkanych problemów.
 7. Dodano funkcję przypinania wiadomości. Przypięte wiadomości będą znajdować się na górze listy wiadomości i nie zostaną usunięte po wciśnięciu Delete Read. Przypięte wiadomości będą jednak normalnie wygasać.
  Podróżnicy mogą przypinać ważne wiadomości, bądź te dotyczące wydarzeń dzięki nowej funkcji przypinania wiadomości. Przypięte wiadomości nie zostaną usunięte przez przycisk Delete All i muszą zostać usunięte osobno. Przypięte wiadomości będą znajdować się na górze listy, dzięki czemu będzie je łatwiej znaleźć. Będą one jednak znikać po wygaśnięciu. Od tej wersji, będziemy wysyłać ważne wiadomości dotyczące wydarzeń jako przypięte, dzięki czemu Podróżnicy nie będą musieli martwić się usunięciem ich przez przypadek. W przyszłych wersjach będziemy implementować funkcję zapisywania wiadomości.
 8. Występuje błąd w animacji przy jednoczesnym użyciu umiejętności i gadżetu “Windsong Lyre”.
  W poprzednich wyjaśnieniach zmian w aktualizacji 1.4 odnieśliśmy się do czynności “siedzenia”, która mogła powodować niepożądane sytuacje. Podobnie, w związku z niedopatrzeniami, używanie liry też może powodować problemy. Ta czynność może przerywać rzucanie umiejętności, tworząc niepożądane sytuacje (takie jak Elemental Burst niezużywający energii, przerywanie animacji, nieprawidłowe szybkie ruchy, itp.). Naprawimy ten błąd najszybciej jak to możliwe, jak i będziemy starać się zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

 Dzięki Waszym głosom dowiedzieliśmy się o następujących problemach:

9. Podczas rzucania Elemental Skilli przez niektóre postacie (np. “Trail of the Qilin” Ganyu, “Baron Bunny” Amber, czy “Starfell Sword” Geo Travellera), generowanie się Elemental Particles może nie działać prawidłowo (np. nie pojawianie się ich bądź pojawianie się ich podwójnej ilości).  Nasz zespół naprawił ten problem w aktualizacji 1.5.Nasz zespół chciałby podziękować wam za ciągłe wsparcie podczas tej podróży. Zapraszamy was do zgłaszania sugestii i uwag, aby zapewnić wam jak najlepsze doświadczenie z grą.

 

Źródło