Imię i Nazwisko
Yanfei
Data urodzenia
28 Lipca
Vision
Pyro
Broń
Catalyst
Konstelacja
Bestia Iustitia
Kraj
Liyue
Przynależność
Liyue Harbor
Adepti
Tytuły
Słynny doradca prawny w Liyue Harbor
Specjalne danie
My Way

Podstawowe informacje


“Oczywiście powinno stosować się do zasad, ale należy też dostosować się do sytuacji, prawda?”

Liyue to port, który ceni kontrakty międzyludzkie oraz handel, a dodatkowo jest miejscem, w którym gromadzi się dobrobyt.

Działają tu kupcy z różnych nacji, co przyczyniło się do wzrostu powodzenia Liyue, ale także wywołało wiele nieporozumień. Aby sobie z tym poradzić, Tianquan Ningguang, napisała bardzo obszerne kompendium praw obowiązujących w kraju, jednak nie każdy ma cierpliwość, by je studiować.

Tak narodziła się rola doradcy prawnego w mieście. Doskonale znają prawa Liyue, pomagają potrzebującym pokonać wszelkie sprzeczności, zdobywając rekompensatę za swoją pracę.

Yanfei jest główną doradczynią prawną w porcie Liyue.

Zawsze jest w stanie uzyskać jak najwięcej korzyści dla swoich klientów, na tyle, na ile pozwala na to prawo. Niektórzy nazywają ją nawet „prawem, które chodzi”.

Ale tak naprawdę to, czego Yanfei — jedna z niewielu na wpół oświeconych bestii, które nie podpisały jeszcze kontraktu z Rex Lapisem — naprawdę pragnie, to bycie wolną i szczęśliwą.

Jeśli chodzi o kopię „Ogólnego Prawa Liyue”, którą nosi przy sobie, Yanfei podsumowuje:

„Jeśli nie chcesz być ograniczony zasadami, musisz najpierw je zrozumieć”.

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Seal of Approval
Normal: Strzela kulami ognia, które zadają do trzech obrażeń od żywiołu Pyro.
Kiedy Normal Attack trafi wroga, Yanfei otrzyma Scarlet Seal. Yanfei może posiadać maksymalnie 3 Scarlet Seal. Za każdym razem, gdy ten efekt zostanie wywołany, czas trwania aktualnie posiadanych pieczęci zostanie odświeżony.
Każdy Scarlet Seal zmniejszy zużycie Staminy Yanfei. Efekt zniknie, gdy Yanfei opuści pole.

Charged: Zużywa Staminę i wszystkie Scarlet Seals przed zadaniem przeciwnikom obszarowych obrażeń od żywiołu Pyro po krótkim czasie rzucania.
Pole oraz obrażenia obszarowe Charged Attack będą się zwiększać w zależności od ilości zużytych Scarlet Seals.

Plunging: Zbiera moc Pyro, a następnie atakuje z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na drodze. Przy uderzeniu zadaje obrażenia obszarowe (AoE DMG) od żywiołu Pyro.

Elemental Skill – Signed Edict
Przyzywa płonące ognie, które zadają obrażenia obszarowe od żywiołu Pyro.
Przeciwnicy trafieni płomieniami zapewnią Yanfei maksymalną liczbę Scarlet Seals.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Done Deal

Uruchamia strumień intensywnych płomieni, który uderza w pobliskich przeciwników, zadając obrażenia obszarowe od żywiołu Pyro, dając Yanfei maksymalną liczbę Scarlet Seals i nakładając na nią umiejętność Brilliance.

Brilliance
Ma następujące efekty:

  • Daje Yanfei Scarlet Seals w określonych odstępach czasu.
  • Zwiększa obrażenia zadawane przez jej Charged Attacks.

Efekty Brilliance skończą się, jeśli Yanfei opuści pole bitwy lub polegnie w walce.

Proviso – talent pasywny
Kiedy Yanfei zużywa Scarlet Seals przy pomocy Charged Attack, każdy Scarlet Seal zwiększa premię obrażeń od żywiołu Pyro o 5%. Ten efekt trwa 6s. Kiedy Charged Attack zostanie użyty ponownie podczas trwania umiejętności, rozproszy poprzedni efekt.

Blazing Eye – talent pasywny
Kiedy Charged Attack Yanfei zada krytyczny cios przeciwnikom, potraktuje ich dodatkowymi obrażeniami obszarowymi od żywiołu Pyro równymi 80% jej ataku. Te obrażenia liczą się jako obrażenia z Charged Attack.

Encyclopedic Expertise – talent pasywny
Wyświetla na minimapie lokalizację pobliskich zasobów unikalnych dla Liyue.

Konstelacje


1. The Law Knows No Kindness
Kiedy Yanfei używa swojego Charged Attack, każdy istniejący Scarlet Seal dodatkowo zmniejsza koszt Staminy tego Charged Attack o 10% i zwiększa odporność na przerwanie umiejętności podczas jej uwolnienia.
2. Right of Final Interpretation
Zwiększa częstotliwość obrażeń krytycznych o 10% przeciwko przeciwnikom mającym mniej niż 30% HP.
3. Samadhi Fire-Forged
Zwiększa poziom umiejętności Signed Edict o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Supreme Amnesty
Kiedy używana jest umiejętność Done Deal:
Tworzy tarczę, która pochłania do 45% maksymalnego HP Yanfei przez 15 s.
Ta tarcza pochłania obrażenia od żywiołu Pyro o 250% skuteczniej.
5. Abiding Affidavit
Zwiększa poziom umiejętności Done Deal o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Extra Clause
Zwiększa maksymalną liczbę Scarlet Seals o 1.

Wygląd i osobowość

Osobowość


Znana doradczyni prawna działająca w Liyue Harbor. Genialna młoda dama, w której żyłach płynie krew oświeconej bestii.
~ Atrybuty postaci w grze i tekst na stronie profilu

Yanfei lubi oszacowywać, czytać i posiada dużą wiedzę na wiele tematów – w szczególności w zakresie prawa, ze względu na swoją karierę jako doradca prawny. Dzięki silnemu poczuciu sprawiedliwości Yanfei nie ma nic przeciwko podróżowaniu, aby pomóc swoim klientom z różnych rejonów Liyue. Twierdzi, że ma także rozległą wiedzę na temat praw innych narodów w Teyvatcie — choć zauważa, że ​​prawo Fontaine jest najtrudniejsze. Jest dobrze znana mieszkańcom Liyue ze swojej wiedzy i uważa się, że jest głównym doradcą prawnym Liyue. To tytuł, który nadali jej liczni klienci z całego kraju.

Nawet Ningguang, Tianquan z Liyue Qixing, twierdzi, że zapamiętanie prawa przez Yanfei pozwala jej na usuwanie luk w istniejących przepisach szybciej niż gdyby robiła to sama. Rozstrzygając spory, Yanfei zawsze uprzednio zbiera dowody prawne, aby przedstawić jak najbardziej rzetelną i przekonującą argumentację. Chociaż poradzi sobie z każdą sprawą, nie lubi mieć do czynienia z procesami cywilnymi. Jak wiele osób w Liyue, Yanfei przywiązuje dużą wagę do kontraktów, chociaż da się zauważyć, że ze względu na charakter pracy, zwraca na nie większą uwagę niż przeciętna osoba.

Mimo, że w jej żyłach płynie krew adepti, Yanfei nie jest szczególnie zainteresowana swoim dziedzictwem adepti i jest jedną z nielicznych, która nie podpisała kontraktu z Rex Lapisem, ponieważ urodziła się w czasach pokoju. Jest bardzo aktywna i często dużo mówi, w przeciwieństwie do ojca, którego Madame Ping uważa za bardziej poważnego. Spędza swój czas podobnie do przeciętnego człowieka i w przeciwieństwie do większości adepti, Yanfei w żaden sposób nie uważa się za lepszą od śmiertelników.

Pomimo swojej żartobliwej natury, Yanfei traktuje swoją pracę poważnie i zawsze upewnia się, że zarówno ona, jak i wszystkie zaangażowane w sprawę strony są zadowolone. Jest chętna do pracy pro bono, o ile nie wymaga dużego zaangażowania. Yanfei marzy o dniu, w którym ludzie będą żyli uczciwie i szczęśliwie, a doradcy prawni nie będą więcej potrzebni. Gdyby taki dzień kiedykolwiek nadszedł, Yanfei posiada plan awaryjny – zostanie raperem.

Yanfei lubi tofu ze względu na jego łatwą dostępność i mnogość możliwości przyrządzenia. Nie lubi zimnego jedzenia i rzadko je spożywa, ponieważ jej ojciec powiedział, że najlepiej podawać jedzenie na ciepło.

Wygląd


Yanfei jest młodą kobietą o bladej cerze i jasnozielonych oczach z okrągłymi źrenicami. Ma różowe włosy opadające wzdłuż ramion, przechodzące w brzoskwiniowy odcień na końcówkach. Włosy po bokach głowy ma przycięte na wysokość ucha i tworzą grzywkę, odsłaniającą kremowe poroże, które podkreśla jej pochodzenie. Oprócz tego na boku klatki piersiowej, kostkach i wierzchu dłoni znajdują się białe romby nieco przypominające łuski.

Jej strój składa się z czerwono-czarnego, przyciętego topu z odkrytymi plecami, z delikatnymi złotymi zdobieniami. Top posiada biały kołnierz przypominający szalik z ciemnoczerwonym obszyciem oraz parę długich, bufiastych, białych rękawów z czarnymi mankietami oraz dołączonym dużym, białym pomponem do każdego. Nosi duży, ciemnoczerwony kapelusz xiezhi z akcentami czerni i złota. Jej kołnierz i kapelusz są ozdobione złotymi guzikami w kształcie tongbao. Poza tym ma na sobie krótką, ciemnoczerwoną spódniczkę podszytą złotymi zawijasami podobnymi do chmurek, zapinaną na żółtą wstążkę wiązaną w kokardkę na lewym biodrze. Spódnicę nosi na parze nierównych, czarnych szortów z koronkowym wykończeniem. Jej obuwie składa się z pary czerwono-złotych butów z zadartym czubkiem i białą puszystą podszewką, oraz złotymi obcasami i podeszwami.

Przy prawym biodrze nosi grubą księgę, przywiązaną dwoma skórzanymi pasami. Nosi przy sobie także dużą stalową wagę ozdobioną elementami charakterystycznymi dla adepti. Jej strój, Golden Rule, jest opisany jako sukienka, którą Yanfei nosi, gdy wybiera się do klientów.

Yanfei

Historie


Historia nr 1

Jako najbardziej rozchwytywana doradczyni prawna w Liyue Harbor, stawki Yanfei również są najwyższe. Mimo tego, nigdy nie brakuje jej osób, które przychodzą na konsultacje. W końcu kupcy nie skąpią opłat za mediacje, ale są za to naprawdę wybredni, jeśli chodzi o mediatora.

„Pieniądze nie są problemem — chcemy, żeby to Yanfei do nas przyszła i załatwiła naszą sprawę”.

Wielu ceni sobie styl Yanfei nie tylko za umiejętność szybkiego myślenia czy wręcz mistrzowskie przemowy, ale także dlatego, że bardzo mocno podkreśla fundament prawa, którym jest „uczciwość”.

Jej mediacje często kończą się wygraną obu stron, a nawet kupcy rzucający się sobie do gardeł tymczasowo odkładają na bok własne uprzedzenia.

Chociaż nie jest związana kontraktem, Yanfei ma spory wkład w utworzenie pokoju i dobrobytu w Liyue.

Historia nr 2

Jako doradca prawny, Yanfei ma kilka słabości. Jednym z nich jest mediacja sporów cywilnych, ponieważ dotyczą one emocji i relacji.

Rozwody, spadki, spory o opiekę nad osobami starszymi, seniorzy, odprawy… Lista ciągnie się daleko.

Mówi się, że uczciwi urzędnicy nie radzą sobie w sprawach sporów rodzinnych, i tak też jest z Yanfei, która dorastała otoczona miłością – te sprawy potrafią ją łatwo zapędzić w kozi róg.

Czasami uzna, że obie strony mają rację, a innym razem, że obie są nierozsądne. Najgorsze są spory o opiekę nad dziećmi, gdyż bez względu na to, jak je rozstrzygnie, będą one miały ogromny wpływ na psychikę niewinnych dzieci. Nawet jeśli Yanfei zdecyduje się walczyć dalej, będzie się tylko męczyć.

„Mam nadzieję, że każdy spotka właściwą osobę i uniknie tego rodzaju smutku”.

Historia nr 3

Ze względu na swoją towarzyską naturę, Yanfei ma wiele prywatnych relacji w całym Liyue.

Nie musisz martwić się, że podczas rozmowy trafisz w bolesny punkt – będziesz w stanie się z nią dogadać, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rozmówcą, czy nie. Oczywiście jest to prawda tak długo, jak nie próbujesz wdać się w dyskusję o jej zawodzie… Yanfei w trybie pracy to zupełnie inna bestia.

Dodatkowo, Yanfei po długich latach studiowania prawa wyrobiła sobie nawyk nadmiernej dokładności. Podczas rozmowy Yanfei energicznie wyeliminuje wszelkie nieścisłości lub luki obecne w dyskusji, przez co może wydawać się nadmiernie gadatliwa. Kiedy zdaje sobie z tego sprawę, zwykle zirytowana uderza się książką w głowę.

Jednak tak długo, jak będzie pływać w morzu literatury prawniczej, ten nawyk będzie wręcz nie do przeskoczenia.

Historia nr 4

Podczas badania prawa, zwyczajem Yanfei jest spoglądanie szerzej niż zimne litery kodeksu, aby dostrzec ich pochodzenie. W związku z tym jest również kimś w rodzaju mistrza „czytania ze zrozumieniem”, jeśli chodzi o relacje.

Któregoś razu Podróżnik przypadkowo spotkał Yanfei, na co zareagował:

– Hę? Nie spodziewałem się, że cię tu zobaczę.

To było zdanie, które można by było usłyszeć w dowolnym miejscu, ale dla Yanfei miało zupełnie inne znaczenie.

„Nie spodziewałem się, że się tu spotkamy” sugerowało, że Podróżnik przynajmniej pomyślał o scenariuszu, w którym się spotkali. Dlaczego więc użył „nie spodziewałem się”? Można było tylko założyć, że Podróżnik oczekiwał, że Yanfei może się pojawić, i że jej obecna lokalizacja nie była wyczekiwanym miejscem. Ale skąd wzięło się to oczekiwanie spotkania? Czy to możliwe, że Podróżnik w tajemnicy zwracał na nią uwagę?

– Czy to oznacza, że Podróżnik…?

Yanfei tej nocy wierciła się i przewracała w łóżku, nie mogąc zasnąć.

Historia nr 5

Rzeczą, którą Yanfei najbardziej sobie ceni jest jej stalowa waga, którą podarował jej ojciec. Mówi się, że jest ona skarbem podarowanym przez Rex Lapisa, i można ją wykorzystać do pomiaru wartości wszystkich istniejących rzeczy. Dla wygody Yanfei używa Mory do równoważenia wagi, a co z tym idzie – do oceny przedmiotów.

Ceny wielu przedmiotów zmieniały się powoli na przestrzeni lat, a ważenie przedmiotu taką wagą daje jego wartość w chwili, gdy Mora została stworzona. To sprawia, że Yanfei musi wykorzystać swoją wiedzę i osąd do oceny wartości przedmiotu.

Na podstawie pomiarów niezliczonych obiektów Yanfei jest w stanie na bieżąco zauważać zmiany w Liyue. Niektóre przedmioty, które kiedyś były powszechne, stały się wyjątkowo rzadkie, a niektóre egzotyczne przedmioty z przeszłości stały się dziś przyziemnymi.

Stalowa waga przypomina jej, że wielu rzeczy nie można wycenić według fizycznych standardów.

Yanfei próbowała kiedyś zważyć wartość swojej Vision, ale bez względu na to, ile Mory dodała, waga nigdy nie była równa. Sfrustrowana umieściła na wadze księgę noszoną przy pasie, która zawierała ciężkie, odręcznie napisane noty prawne. Dopiero wtedy szale w końcu się wyrównały.

Codex Finalem

Jest to najbardziej wyjątkowy spośród wszystkich traktatów prawnych, które zebrała Yanfei.

W przeciwieństwie do kodeksów, które z czasem stają się coraz cięższe i bardziej skomplikowane, ta książka jest niewiarygodnie lekka i cienka. Po otworzeniu jej i ominięciu prologu można znaleźć jedynie kilka wpisanych, podstawowych zasad prawa.

Według Yanfei jest to ostateczna forma prawa. W odległej przyszłości prawo znajdzie się w sercach ludzi. Wszyscy będą sympatyczni, skromni i będą żyć szczęśliwie na całym świecie. Korytarze sądu będą puste, a księgi prawników pokryją się latami kurzu.

Choć może to brzmieć jak coś bardzo odległego, dla kogoś takiego jak Yanfei, w której żyłach płynie krew oświeconej bestii, dożycie tego dnia nie będzie wielkim osiągnięciem.

– Hmm, ale gdybym zastanowiła się nad tym głębiej, czy nie byłabym wtedy bez pracy?

Po przypadkowym natknięciu się na jeden z występów Xinyan, Yanfei zafascynowała się nową falą sztuki performance.

Jednak nauka instrumentu od podstaw okazała się nieco trudna, więc po zasięgnięciu porad z wielu źródeł, Yanfei doszła do wniosku, który uważała za świetny plan B. Jeżeli dzień, w którym prawnicy nie byliby już potrzebni miałby nadejść, zostałaby po prostu raperką.

Dla kogoś, kto potrafi wyrecytować dziesiątki tysięcy słów prawa Liyue od przodu do tyłu w ciągu godziny, przynajmniej prędkość nie powinna stanowić dla niej wyzwania.

Vision

Ojciec Yanfei jest oświeconą bestią, a jej matka zwykłą śmiertelniczką i kupcem. Urodzona w czasach pokoju Yanfei nie podpisała kontraktu z Rex Lapisem, jednak w zamian podpisała kontrakt z rodzicami, w ramach którego ma „żyć szczęśliwie”.

Jako czołowa interpretatorka prawna w Liyue, nie jest jej obce wykorzystywanie istniejących luk prawnych — czasami dla siebie, czasami dla innych.

Dość często mówi się, że Yanfei nie jest przesadnie czepialska jeśli chodzi o stosowanie się do zasad i nie lubi być krępowana restrykcjami. Jednak mimo to przyczynia się do poprawy Liyue, poszukując własnych przyjemności bez wykorzystywania luk w prawie do złych celów. Kiedy dokonuje co roku poprawek w prawie, Tianquan Ningguang skrupulatnie obserwuje poczynania Yanfei, jakby dziewczyna była nieoficjalnym rozwiązywaczem wszelkich problemów prawnych Liyue.

W pewnym sensie można by stwierdzić, że Yanfei ulepszyła prawo po najniższej możliwej cenie… Dzięki temu nie została nigdy ukarana za wykorzystywanie luk prawnych.

Yanfei wierzy w „strukturę bez żadnych praw” i pragnie, żeby każdy  „żył tak, jak mu się podoba, bez przekraczania granic”.

Każdy w Liyue, adepti czy śmiertelnik, chroni miasto na swój sposób.

Dlatego Yanfei posiada Vision, która jest równoważna jej zasadom.

Źródło
Korekta: Ziomas, Sarenka

*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.