Można odnieść wrażenie, że community Genshin Impact nie może żyć w spokoju. Po jednej dramie,jak grzyby po deszczu wybucha kolejna. Niedawno mieliśmy możliwość obejrzenia streama z aktualizacji 2.1, który tym razem był prowadzony przez angielskich aktorów głosowych postaci takich jak Lumine, Aether, Kaeya, Amber, Barbara (ale też i Xinyan) oraz Jean. Po ponad godzinnym opóźnieniu wynikającym z ,,problemów technicznych” zniecierpliwieni widzowie doczekali się prezentacji, w trakcie której angielscy aktorzy komentowali różne rzeczy, często mniej lub bardziej widocznymi reakcjami.
Niestety nie obeszło się bez wielu uszczypliwych komentarzy ze strony graczy piszących na czacie typu ,,cringe”, gdy aktorzy nieco przesadnie reagowali na zapowiedzi, lub ciągłego spamu ‘(wstaw dowolną postać) kiedy rerun?”.


(jedne z wielu komentarzy w trakcie streama padające na chacie)

Pojawiło się także wiele osób mówiących, że chiński i koreański stream oglądało się lepiej, ponieważ był pozbawiony aktorów głosowych, którzy pojawili się osobiście, a zamiast nich pojawiły się chibi, którym aktorzy użyczyli głosu.

 

Po transmisji, jeden z angielskich aktorów głosowych – Zach Aguilar (angielski głos Aethera) przyznał, że czuje się toksycznie potraktowany przez społeczność Genshina.


Zach postanowił powiedzieć głośno to, co przewijało się już podczas ostatniej dramy związanej z Coriną.

Aktorzy głosowi nie wiedzą wszystkiego o projekcie, nad którym pracują. Jest to ich praca, którą wykonują jak normalni ludzie i starają się zrobić to jak najlepiej.

Wiele osób nie rozumie, że VA są zobowiązani do zachowania tajemnicy w stosunku do niektórych kwestii, a część wypowiedzi robiona jest pod scenariusz, jak na przykład stream z aktualizacji 2.1.
Zach wspomina, że to nie pierwsza taka sytuacja, że aktorom obrywa się za swoją pracę. Takich sytuacji była niezliczona ilość, a miniony stream przelał czarę goryczy.

Czy powinniśmy winić ludzi, którzy starają się abyśmy mogli cieszyć się grą pod każdym względem? Czy należała im się fala krytyki i wyzwisk jaka spotkała ich w trakcie live i po nim? To już zostawię do waszej oceny.

Grafika: Ziomas
Korekta: Chwast, Ziomas

Źródło