Imię i Nazwisko
Zhongli
Data urodzenia
31 Grudnia
Vision
Geo
Broń
Włócznia
Konstelacja
Lapis Dei
Kraj
Liyue
Przynależność
Geo Archon, Port Liyue, Zakład Pogrzebowy Wangsheng
Tytuły
Vago Mundo,
Rex Lapis,
Morax

Specjalne danie
Slow-Cooked Bamboo Shoot Soup

Podstawowe informacje


“Prywatny fundusz? Hm…to naprawdę dobry pomysł…szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej.

W obyczaju Liyue „przyjmowanie adepti” i „odsyłanie adepti” są dla siebie równie ważne.

Mistrzami w odprawianiu pogrzebów jest Rodzina Hu z Zakładu Pogrzebowego Wangsheng, którzy działają w branży od 77 pokoleń . Jednak Hu Tao, obecna dyrektorka Zakładu Pogrzebowego Wangsheng, koncentruje się przede wszystkim na sztuce wysyłania śmiertelników w dalszą podróż.

Podczas różnych ceremonii związanych z odprawianiem adepti, Hu Tao zazwyczaj korzysta z pomocy przyjaciela zajmującego się mniej więcej tym samym biznesem. Osoba ta nazywa się Zhongli. Adepti są w Liyue od tysiącleci, ale tylko garstka z nich ascendowała w ciągu ostatnich trzech tysięcy lat, co oznacza, że wszystko, co dotyczy tradycji, istnieje obecnie tylko w tekstach. Nie jest to coś, czego ktoś mógłby być świadkiem dwa razy w ciągu swojego życia.

Nawet najbardziej szczegółowy i uczony badacz czy naukowiec nie znalazłby żadnej skazy w ceremoniach odprawiania adepti w Zakładzie Pogrzebowym Wangsheng.

Wszystko musi być doskonałe, od strojów, czasu, miejsca, przedmiotów, pogody, zaplanowanej długości trwania, ilości dozwolonej publiczności, do rangi, zawodu i wieku wspomnianej publiczności. Nic nie może być przeoczone.

Kiedy ludzie opisują Pana Zhonga i jako „żyjącą historię”, ten zazwyczaj tylko uśmiecha się i stwierdza:

„Ja… po prostu mam dobrą pamięć.”

Normal Attack i Elemental Skill


Normal Attack – Rain of Stone
Normal: Wykonuje do 6 szybkich uderzeń.
Charged: Zużywa pewną ilość Staminy, by rzucić się do przodu, powodując, że kamienne włócznie spadają wzdłuż jego ścieżki.
Plunging: Rzuca się z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na jego drodze oraz zadając obrażenia obszarowe po uderzeniu.

Elemental Skill – Dominus Lapidis
Każda góra, skała i centymetr ziemi jest wypełniony mocą Geo, ale tych, którzy mogą swobodnie władać tą mocą jest niewielu.
Naciśnij: Rozkazuje wszechobecnej mocy ziemi przekształcić się w Kamienną Stelę, stojącą 30 sekund i zadającą obszarowe obrażenia od Geo przy powstawaniu.
Przytrzymaj:
Powoduje, że pobliska energia Geo eksploduje, wywołując następujące efekty:

* Jeśli maksymalna liczba nie została osiągnięta, tworzy Stone Stele.
* Tworzy Jade Shield. Absorpcja obrażeń tarczy jest zależna od maksymalnego HP Zhongli’ego. Absorbuje 150% obrażeń od wszystkich żywiołów i fizycznych obrażeń.
Zadaje obrażenia obszarowe od Geo.
* Jeżeli w pobliżu znajdują się obiekty z żywiołem Geo, wysysa on dużą ilość żywiołu Geo z maksymalnie 2 takich obiektów. Ten efekt nie powoduje DMG.

Stone Stele: Po stworzeniu, zadaje obszarowe obrażenia od Geo. Dodatkowo, co 2 sekundy będzie rezonować z innymi pobliskimi Geo Konstrukcjami, zadając obrażenia od Geo okolicznym przeciwnikom. Tworzenie steli i rezonans generują 0,5 cząsteczek elementarnych.

Jade Shield: Postacie chronione przez Jade Shield zmniejszają o 20% poziom odporności na żywiołowy i ataki fizyczne przeciwnikom na małym obszarze. Ten efekt nie może być łączony.

Elemental Burst i pozostałe talenty


Elemental Burst – Planet Befall
Sprowadza na ziemię spadający meteor, który zadaje ogromne obrażenia od Geo przeciwnikom znajdującym się w jego zasięgu i nadaje im status Petryfikacji.
Petryfikacja: Przeciwnicy dotknięci statusem Petryfikacji nie mogą się poruszać.

Resonant Waves – talent pasywny
Kiedy Jade Shield otrzymuje DMG, umacnia się:
Wzmocnione postacie mają 5% zwiększoną Siłę Tarczy.
Może się kumulować do 5 razy i trwa do momentu zniknięcia Jade Shield.

Dominance of Earth – talent pasywny
Zhongli zadaje dodatkowe obrażenia zależne od jego maksymalnej ilości punktów życia:
Normalny atak, atak ładowany i pluging atak zwiększają się o 1,39% maksymalnej ilości punktów życia.
Dominus Lapidis Stone Stele, rezonans i wytrzymałość na obrażenia zwiększają się o 1.9% maksymalnej ilości punktów życia.
Planet Befall zadaje dodatkowe obrażenia równe 33% maksymalnej ilości punktów życia Zhongli.

Arcanum of Crystal– talent pasywny
Zwraca 15% rudy zużytej podczas tworzenia broni typu włócznia.

 

Konstelacje


1. Rock, the Backbone of Earth:
Zwiększa maksymalną liczbę Kamiennych Steli, które mogą istnieć jednocześnie, stworzonych przez Dominus Lapidis do 2.
2. Stone, the Cradle of Jade:
Planet Befall daje pobliskim postaciom na polu Jade Shield, gdy opada.
3. Jade, Shimmering through Darkness:
Zwiększa poziom umiejętności  Dominus Lapidis o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4. Topaz, Unbreakable and Fearless:
Zwiększa AoE Planet Befall o 20% i wydłuża czas działania efektu Petryfikacji Planet Befall o 2s.
5. Lazuli, Herald of the Order:
Zwiększa poziom umiejętności Planet Befall o 3.
Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6. Chrysos, Bounty of Dominator:
Kiedy Jade Shield zabiera DMG, 40% przychodzącego DMG jest zamieniane na punkty życia dla aktualnej postaci.
Pojedyncza regeneracja nie może przekroczyć 8% maksymalnego życia tej postaci.

 

Wygląd i osobowość

Osobowość


” Ty i ja podpisaliśmy kontrakt, więc nie krępuj się dyskutować o czymkolwiek w ramach tego kontraktu.” ~ Zhongli

 

Zhongli jest spokojnym, powściągliwym i uprzejmym człowiekiem, który wie wiele o historii i kulturze Liyue, częściowo dzięki temu, że był Archonem Geo; podobnie jak Venti, ma wiele doświadczeń i wspomnień, jako że był bogiem na długo przed tym, jak Siedmiu w ogóle istniało. Ma bardzo filozoficzne podejście do pieniędzy i bardzo szanuje tradycje Liyue, również te, które zostały zapomniane lub wypaczone przez czas. Pomimo bogactwa informacji, Zhongli ma tendencję do bycia skromnym, a nawet wydaje się być nieco niepewny siebie, obawiając się, że wychodzi na ” burżujskiego pasożyta”. Na ogół jest pamiętliwy i nostalgiczny, ma w sobie coś z melancholii, ale od czasu do czasu wykazuje oznaki ekscentryzmu.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Zhongli’ego jest tendencja do zapominania o Morze w trakcie transakcji, zgadzanie się na wydawanie dużych sum bez posiadania Mory przy sobie, a nawet przyjmowanie “zniżek” za pewnik, mimo że są one oczywistym oszustwem. Często kończy się na tym, że polega na tych, z którymi jest zaprzyjaźniony w kwestii wsparcia finansowego, takich jak Zakład Pogrzebowy Wangsheng lub Childe. Chociaż przyjaźni się z Hu Tao, która najbardziej mu ufa, nie podoba mu się jej dziecinne zachowanie. Mimo to nie waha się wysyłać jej rachunków za swoje drogie wyprawy, za które ona wydaje się płacić w zamian za jego tolerancję dla jej figli.

Później okazuje się, że “beztroska” Zhongli’ego wynika z faktu, że jest twórcą Mory. Dzięki Gnosis, które pozwalało mu tworzyć nieograniczoną ilość Mory, nigdy nie musiał się martwić, że zabraknie mu osobistych środków finansowych. Niestety, kiedy zdecydował się żyć wśród śmiertelników, zabrakło mu przezorności, aby znaleźć alternatywę dla nich, aby kontynuować bicie Mory pod jego nieobecność, wraz z utworzeniem funduszu emerytalnego dla siebie. W rezultacie, bezwstydnie wydaje cudze pieniądze, ponieważ wie, że to on jest ich pierwotnym twórcą.

Zestaw Archaicznej Petry podaje, że Rex Lapis był ponoć pozbawionym uczuć, bezlitosnym bogiem, który wyrżnął niezliczoną ilość innych bóstw podczas Wojny Archonów, co było konieczne do wypełnienia kontraktu. Jako Bóg Umów, Zhongli traktuje umowy poważnie i szczerze; podczas gdy nie przeszkadzają mu drobne manipulacje za kulisami, zawsze będzie honorował umowy i jest zakłopotany, gdy niektórzy ludzie nie są w stanie przestrzegać tak prostej koncepcji. Nie toleruje również tych, którzy łamią umowy i twierdzi, że wszyscy, którzy to robią, ucierpią z powodu “Gniewu Skały”. Zgodnie z tym, jego Elemental Burst sprawia, że wysyła meteor w kierunku swoich wrogów.

Zhongli bardzo troszczy się o swój naród. Nawet jeśli ryzykuje, że narazi go na niebezpieczeństwo z powodu swojego planu ustąpienia z funkcji Archona Geo. Jego zamiarem było przetestowanie narodu Liyue, aby przekonać się, czy jest on gotowy na wejście w nową erę bez jego obecności. Plan ten realizuje poprzez upozorowanie swojej śmierci podczas corocznego Rite of Descension. W przeciwieństwie do Ventiego, który jest skłonny ujawnić swoją tożsamość, aby pomóc innym, Zhongli powstrzymuje się od ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości, twierdząc, że zrobiłby to tylko wtedy, gdyby Liyue było w prawdziwym niebezpieczeństwie. Zgadza się z kontrowersyjną opinią Keqing, że Liyue jest zbyt zależne od swojego Archona, i szanuje ją z tego powodu.

Wysoce inteligentny i precyzyjny, Zhongli dokładnie przewiduje plany Childe’a i buduje swój test dla Liyue całkowicie wokół Harbingera. Pomimo tego, że Childe został przez niego oszukany i wykorzystany do pokrycia swoich wydatków, nadal pozostaje w dobrych stosunkach z Harbingerem, od czasu do czasu wychodząc z nim na drinka. Liyue, będąc nieświadome jego prawdziwej tożsamości, darzy go wielkim szacunkiem, zarówno ze względu na jego bogatą wiedzę, jak i ogromną hojność. Jak twierdzą jego znajomi, ludzkie życie uważa za niezwykle krótkie w porównaniu z życiem adepti, dlatego nie waha się dać swoim ludziom wszystkiego, czego potrzebują, aby było im wygodniej, nawet jeśli oznacza to wydanie Mory z kieszeni innych.

Nie lubi owoców morza, twierdząc, że przywołują one “złe” wspomnienia. Nawiązuje tym samym do czasów z przeszłości, gdy z wielkim trudem walczył z pokrytymi śluzem mackami, cuchnącymi potworami morskimi, które przerażały swoją liczebnością i niewielkimi rozmiarami. Nawet jeśli było to niewiele więcej niż osławiona walka ze szkodnikami, zrobił to dla dobra swoich ludzi i obietnicy, którą im złożył. Pomimo jego niechęci do owoców morza, nie dotyczy to samego ich smaku – nie ma nic przeciwko jedzeniu ich, gdy zostały zmienione zupełnie nie do poznania w stosunku do ich pierwotnego stanu.

Wygląd


Zhongli jest obecnie wysokim i szczupłym młodym mężczyzną o jasnej cerze i surowym wyrazie twarzy. Jego oczy są jasne i bystre, koloru bursztynu z żółtymi źrenicami w kształcie diamentów. Używa czerwonego eyelinera na dolnych powiekach. Kiedy korzysta z żywiołu Geo, jego oczy świecą się. Ciemnobrązowe włosy są ułożone w pozornie niedbałą fryzurę z dłuższą grzywką, która zwisa z prawej strony twarzy. Na końcach włosy przechodzą w bursztynowy brąz i są spięte w długi ogon, który sięga za talię. Gdy używa swoich zdolności Geo, bursztynowe pasemka świecą się. Ten wygląd jest również wykorzystany w The Statues of The Seven do przedstawienia Rexa Lapisa otaczającego Liyue.

Jego strój jest elegancki i dopasowany do sylwetki. Składa się z beżowej koszuli, brązowo-bursztynowej kamizelki, wąskich czarnych spodni, czarnych butów i czarnych rękawiczek z podwójnymi srebrnymi pierścieniami na kciukach. Na szyi ma biały krawat spięty na szyi bursztynowym kamieniem szlachetnym. Lewe ucho jest ozdobione kolczykiem z frędzlami. Na wszystko zakłada długi ciemnobrązowy frak z wzorami w smocze łuski, ozdobiony złotymi i srebrnymi akcentami, złotymi frędzlami i symbolem diamentu Rexa Lapisa na plecach. Ubrania Zhongli’ego są ozdobione symbolami diamentów, które można znaleźć na rękawach, pasie, spodniach, guzikach kamizelki i fraku. Podobnie jak w przypadku Ventiego, ponieważ był Archonem z wrodzoną Gnosis, “Vision” na jego łańcuszku na małym odcinku pleców jest niczym więcej jak tylko podróbką.

 

Poprzednio występował jako brązowo-bursztynowy chiński smok/qilin ze złotymi akcentami, znany jako Exuvia. Jego strój, Hermit of Mortal Life, jest opisywany jako jego strój wypoczynkowy, który wybiera jako konsultant zakładu pogrzebowego Wangsheng.

.

 

Zhongli

Historie


Historia nr 1

W Liyue, jeżeli dana osoba zwraca dużą uwagę na szczegóły i ma nadzwyczajne wysokie standardy, według których ocenia pewne sprawy, wtedy nazywa się ją “wybredną”.

Prawdę mówiąc, każdy jest w czymś “wybredny”. Niektórzy ludzie nie znoszą ostrego jedzenia, inni nie jedzą ryb, a jeszcze inni chcą, żeby ich tofu było podane na słodko…

Jeśli mowa o Panu Zhongli to jest on wybredny względem wszystkiego. Musi uczestniczyć w operach najsłynniejszych wykonawców, wyprowadzać na spacery najbardziej okazałe drozdy i osobiście udawać się do kuchni, aby instruować kucharzy, w jakich proporcjach przegrzebki i ryby powinny być przyrządzane, aby uzyskać najbardziej autentyczne “Fullmoon Egg”.

Zhongli posiada wiedzę na każdy temat: od mody po artykuły codziennego użytku, wino, przekąski, herbaty, przyprawy, florę i faunę, a nawet aktywnie dyskutuje na temat handlu, państwa i stosunków międzynarodowych.

Ale czasami zdradza ci jakieś bezużyteczne ciekawostki, ponieważ lubi dzielić się z tobą takimi interesującymi jego zdaniem rzeczami.

Historia nr 2

Kiedy dokonujesz zakupu, szukaj okazji do obniżki ceny.

Jest to powszechna wiedza wśród mieszkańców Liyue. Bez względu na to, jak bardzo właściciel sklepu zachwala swój produkt, bez względu na jego starożytną historię i klasyczną wartość, ceny są zawsze elastyczne. Połowa podanej ceny to dobry początek.

Jednak kiedy Zhongli płaci (lub raczej prosi kogoś innego, aby zapłacił w jego imieniu), nigdy nie patrzy na metkę z ceną. Jeśli tylko coś wpadnie mu w oko, Zhongli zapłaci tyle, ile zażąda sprzedawca.

Niekiedy nawet kupi towar po wyższej cenie.

Jednak z jakiegoś powodu, zawsze zapomina zabrać ze sobą portfela.

Na drobne zakupy ma przyjaciół, którzy mu pomagają, a duże rachunki jakoś udaje mu się umorzyć.

Dla tych kupców, którzy skrycie szczycą się swoją umiejętnością schlebiania, Zhongli jest człowiekiem o dziwnych upodobaniach: w rzeczywistości wie on bardzo dużo o wartości pieniędzy i finansów, a także rozumie cierpienia ludzi.

Wydaje się jednak, że nie rozumie, iż ubóstwo jest częścią ludzkiej egzystencji.

A może należałoby powiedzieć, że nie wyobraża sobie siebie jako biedaka.

Jakim cudem taki człowiek nie umarł jeszcze z głodu?

Historia nr 3

Nie ma mowy, żeby Zhongli przymierał głodem.

Takie problemy jak bilans zysków i strat są dla niego nieistotne. Jego wysiłki skierowane są na Siedem Krain i świat. Co do bogactwa… Jest on bogactwem samym w sobie.

Jest Moraxem, władcą Rex Lapisem, który rządzi Liyue, a także Geo Archonem spośród Siedmiu. Pieniądze, które krążą po Teyvat, Mora, zostały nazwane na jego cześć.

Gdy zapada noc, a tętniące życiem Liyue zaczyna zapadać w sen, czasem staje on na szczycie potężnych gór i spogląda na miasto, które stworzył własnymi rękoma.

Dla ludzi z Liyue, Rex Lapis ma wiele boskich tytułów.

Kiedy ustanowił prawa Liyue swoją boską mocą, był Bogiem Kontraktów. Kiedy wybił pierwszą Morę i uczynił Liyue silnym dzięki transakcjom, kupcy czcili go jako Boga Handlu.

Żył przez niezliczone lata i jest najstarszym z Siedmiu, dlatego historycy nazywają go Bogiem Historii.

Tysiące lat temu przodkowie mieszkańców Portu Liyue uderzali o siebie kamienie, aby wzniecić ogień i używali ich do budowy pieców. Te błogosławieństwa płynące z żywiołu Geo sprawiły, że Archon Geo zyskał tytuł Boga Pieca.

Ludzie z innych krain zwykli nazywać go Morax, choć mieszkańcy Liyue wolą używać określenia Rex Lapis.

Jednak w sercach miłośników opery i dzieci najbardziej fascynujący jest sceniczny aspekt Moraxa, wszechpotężnego obrońcy Liyue – Boga Wojownika.

Przysmaki, które Rex Lapis odkrył, gubiąc się na ulicach, tabliczki z jego pismem, słynna opera, w której kiedyś wystąpił, wcielając się w rolę wojownika…

Wiele historii i opowieści o Liyue to, jeśli przyjrzeć się im bliżej, historie ludzi, których w pewnym momencie odwiedziło bóstwo – a mieszkańcy Liyue są naprawdę dumni z tej historii.

Historia nr 4

Dla twórcy Portu Liyue, “kontrakty” są najważniejsze.

Od zwykłej wymiany pieniędzy i umów między kupcami po starożytne prawa, które Morax sam ustanowił – nie ma części życia w mieście, która nie byłaby dotknięta “kontraktami”.

Dla kupców “kontrakty” są najważniejszą normą, której sami przestrzegają: terminy, faktury, miejsca wysyłki… Tylko wyrafinowany i ścisły porządek może podtrzymać ożywiony handel, który sam w sobie jest siłą napędową portu Liyue.

Dlatego też Qixing nieustannie karzą łamiących te prawa, nie tylko po to, aby podtrzymać boskie wyroki Moraxa, ale także po to, aby Liyue zachowało swoją żywotność.

Przez tysiąclecia każde pokolenie Liyue Qixing poświęcało się interpretacji prawa, wprowadzając subtelne poprawki w celu wypełnienia luk. Wszelkie niedostrzeżone braki są postrzegane przez kupców jako “dopuszczalne, jeśli nie zostaną załatane” i zarabiają na nich, dopóki nie zostaną wykryte i załatane przez Liyue Qixing.

Wśród tej gry w kotka i myszkę, książka, która zestawia te poprawki osiągnęła ilość 279 stron.

Osoba obecnie odpowiedzialna za prowadzenie tej księgi, Tianquan Ningguang, jest potajemnie (i żartobliwie) nazywana “Krawcem Liyue”, na cześć jej szybkości w nanoszeniu poprawek i bystrości jej oka.

Bez względu jednak na to, jak skomplikowane i poplątane stają się prawa śmiertelników, jedno z nich stoi ponad wszystkimi innymi w oczach Rex Lapisa.

“Ten, kto nie dotrzyma słowa, spotka srogi gniew Skały”.

Historia nr 5

Rex Lapis, najbardziej starożytny spośród Siedmiu, żył o wiele za długo. Wciąż pamięta moment, w którym ostatni archon zajął swoje boskie miejsce, kończąc tym samym Wojnę Archonów i erę walczących bogów. Siedmiu było bardzo zróżnicowanych i rozproszonych, ale wszyscy wzięli na swoje barki ciężar przewodzenia ludzkości.

Z biegiem czasu wiele tytułów Siedmiu przechodziło z rąk do rąk, a z pierwszej Siódemki pozostały tylko dwa: Rex Lapis i Archon Anemo.

Beztroski Barbatos, Archon Anemo, jest drugim najstarszym z Siedmiu.

Kiedy Barbatos po raz pierwszy przybył do Liyue, Rex Lapis wierzył, że jego kolega Archon napotkał jakiś straszliwy kryzys podczas wykonywania swoich obowiązków, przez co potrzebował jego pomocy.

Kiedy więc Barbatos zstąpił z podmuchu wiatru, Geo Archon przygotował się już na przyjęcie sąsiedniego bóstwa i udzielenie mu pomocy, jakiej tylko był w stanie. Ale gdy spojrzał, Archon Anemo podrzucił mu butelkę wina.

“Oto trochę wina z Mondstadt. Chcesz skosztować?” Porzucić swój obowiązek, by dostarczyć jedną butelkę wina – co za niedorzeczny pomysł!

A jednak Archon Anemo wciąż przybywał z wizytami, aby zwiedzać port Liyue, z różnymi dziwnymi pytaniami na ustach. Jego pytania nie miały końca, tak jak wino w jego rękach.

Od tego czasu pierwsza Siódemka często zbierała się w Liyue. Rex Lapis wciąż pamięta, jak smakowało tamto wino.

Od tamtego czasu świat bardzo się zmienił i wszystko, co kiedyś było znajome, zatarło się w pamięci. Siedem krzeseł zmieniło swoich właścicieli i znów zostało zmienione, aż w końcu pięciu z siedmiu przy stole odeszło.

Również obowiązek przewodzenia ludzkości nie był respektowany przez nowych Archonów.

Nawet najtwardsze skały mogą ulec erozji po trzech tysiącach lat.

Wiatr też nigdy nie powróciłby ponownie.

Pewnego mżystego dnia starożytny władca przechadzał się po porcie Liyue i podsłuchał, jak kupiec mówi jednemu ze swoich pracowników: “Skończyłeś już swoje obowiązki, idź i zakończ dzień”.

Długo stał pośród kłębiącego się tłumu.

“Czy ja… już zakończyłem swoje obowiązki?”

To, co wynurza się z morza.

Podczas Wojen Archonów każdy zakątek Teyvat był trawiony ogniem konfliktu. Nie tylko bogowie walczyli między sobą, lecz także niezliczone istoty usiłowały rozszerzyć swoje terytoria.

Jeden z takich rodzajów stworzeń przysporzył wielu nieszczęść Archonowi Geo, na długo zanim objął ten tytuł i miejsce wśród Siedmiu.

Te obrzydliwe stworzenia, prosto z mrocznej otchłani oceanu, miały gąbczastą powłokę zewnętrzną i zwinne macki, które żyły nawet po odcięciu, wydzielając przy tym gęstą i odrażającą ciecz.

Samo to wystarczyłoby, aby uczynić je najbardziej potwornymi ze wszystkich stworzeń, a jednak nie był to szczyt ich potworności.

To, co czyniło je tak naprawdę strasznymi, to ich niewielkie rozmiary, które dawały im możliwość schowania się w niewyobrażalnie małych zakamarkach.

Żadna przestrzeń nie była dla nich za wąska, ani drewniane deski stołów i krzeseł, ani szpary okien i drzwi, ani fałdy zasłon, ani nawet książki i szczotki.

Niejedna biedna dusza, przynajmniej raz, nieświadomie wyciągnęła rękę, tylko po to, by szybko ją cofnąć w przerażeniu, z mrożącym krew w żyłach krzykiem, gdy poczuła coś zimnego, lepkiego i wilgotnego, podczas gdy jedna lub więcej z tych nikczemnych istot pełzło po jej ramieniu, zostawiając za sobą błyszczący ślad…

Na prośbę mieszkańców Liyue, Morax zgodził się wytępić te stworzenia. Ale tych pasożytów cywilizacji nie można było zniszczyć jak wrogów na polu bitwy, po prostu przywołując burzę kamiennych włóczni, które roztrzaskały by ziemię i przeorały glebę.

Mimo to, był Bogiem Kontraktów. Jego słowo było jego zobowiązaniem.

Więc przeszedł przez miasto od domu do domu z kamiennymi więzieniami, chwytając te stworzenia jedno po drugim i zamykając je na dobre…

Ta długa walka z zarazą nauczyła Moraxa prawdziwego znaczenia słowa “zdjęty ciężar”.

Wyczerpująca walka i okropny zapach wydzielin tych oceanicznych stworzeń wywarły na bóstwie niezatarte wrażenie.

Obecnie, nawet gdy wychodzi incognito jako śmiertelnik Zhongli, Morax omija szerokim łukiem te żywe, wijące się wyroby z owoców morza.

…No, z wyjątkiem dań, w których wspomniane owoce morza zostały pokrojone w plastry i kostki, takich jak tofu z owocami morza. Te zje z przyjemnością.

Gnosis

Gdy Rytuał Pożegnania, którego Zhongli był zarówno reżyserem, jak i gwiazdą, dobiegł końca, pojawiła się przed nim Harbringer Fatui o imieniu Signora.

Na mocy wcześniejszej umowy, przybyła ona tutaj, aby odebrać Gnosis Geo Archona Moraxa.

Przed Podróżnikiem i dwoma Harbingerami Fatui, Zhongli wyjawił prawdę, że zawarł umowę z Archonem Cryo. Według jego własnych słów, był to jego ostateczny “Kontrakt, który zakończył wszystkie kontrakty”.

Jednak niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, utrata jego boskiej zdolności do obrony Liyue była zbyt wielką ceną do zapłaty.

Nawet wśród śmiertelników, podstawą kontraktu jest ” równa wymiana”.

Dla Boga Kontraktów, który w ciągu wielu lat swojego istnienia zawarł niezliczoną ilość takich umów, tak ważny kontrakt musiał wiązać się z pewnymi korzyściami.

Teraz Geo Archon oddał swoje Gnosis jako część umowy.

Co zatem Archon Cryo musiał postawić, aby zrównoważyć szalę?

Grafika: Chwast
Korekta: Sarenka

Źródło
Tło
*Powyższe tłumaczenie jest własnością strony https://genshin-impact.pl/ i nie zezwalamy bez uzyskania zgody na kopiowanie i rozprzestrzenianie go.